afi
07.07.09,13:52
Ahoj, mám dosť špecifickú otázku: Môže organizačná zložka podniku zahraničnej osoby vyplácať zisk materskej firme povedzme na mesačnej báze alebo musí čakať na zostavenie ÚZ? Vychádzam z toho, že sa nejedná o výplatu dividend resp. podielov na zisku... Akokoľvek, OZ bude povinná zostaviť za seba ÚZ a DPPO zaplatiť, to je jasné. Nie je mi však jasné, či je možné materskej firme vyplácať časť tohoročných tržieb ako preddavok.
Vladimír Ozimý
07.07.09,12:23
Ahoj, mám dosť špecifickú otázku: Môže organizačná zložka podniku zahraničnej osoby vyplácať zisk materskej firme povedzme na mesačnej báze alebo musí čakať na zostavenie ÚZ? Vychádzam z toho, že sa nejedná o výplatu dividend resp. podielov na zisku... Akokoľvek, OZ bude povinná zostaviť za seba ÚZ a DPPO zaplatiť, to je jasné. Nie je mi však jasné, či je možné materskej firme vyplácať časť tohoročných tržieb ako preddavok.

Ide o podnik s jednou právnou subjektivitou to znamená len samotná spoločnosť rozhoduje o tom akým spôsobom budú finančné toky v spoločnosti...organizačná zložka nevykazuje zisk ale vykazuje základ dane za účelom zdanenia na území zdroja, v tomto prípade na Slovensku. Ale celkový zisk za spoločnosť vrátane organizačnej jednotky vykáže len právnicka osoba s právnou subjektivitou...
afi
07.07.09,12:30
Ďakujem za odpoveď. Stručne, jasne a výstižne, to sa mi páči! :)