LesnáVíla
07.07.09,14:51
Ahojte. Prosím Vás, potrebujem súrnu pomoc s mojou Verbenou. Absolútne neviem čo sa s ňou deje, má také suché, pošuchorené listy, hlavne pri koreňoch. Prikladám foto aby ste videli o čo ide. A ešte by som Vás chcela poprosiť ak by náhodou niekto vedel ako sa Verbeny rozmnožujú, lebo nechcem o ňu prísť. Všetkým Vám dopredu ďakujem za odpovede.
ondrejvla
07.07.09,13:07
Ahojte. Prosím Vás, potrebujem súrnu pomoc s mojou Verbenou. Absolútne neviem čo sa s ňou deje, má také suché, pošuchorené listy, hlavne pri koreňoch. Prikladám foto aby ste videli o čo ide. A ešte by som Vás chcela poprosiť ak by náhodou niekto vedel ako sa Verbeny rozmnožujú, lebo nechcem o ňu prísť. Všetkým Vám dopredu ďakujem za odpovede.

Z tých obrázkov dedukujem, že bola prelievaná dlhšiu dobu, alebo nemá správnu drenáž a namiesto odtekania prebytočnej vody do spodnej misky sa drží v kochlíku. Ale je aj možné, že ti ju obil dážď a tým ju zničil... Ak máš ešte nejaké živé konáriky, odstrihni a skús ich zasadiť do novej zeminy a prihnojiť hnojivom na muškáty, ja používam ENGO a sú skutočne nádherné, dcére som zachránila verbenu tak, že som poumývala listy aj stonky vatičkou, dala som kochlík bokom, aby nezostala žiadna voda. Potom som živé konáriky sponkou na spisy poprikladala k zemine, kochlík sa zaplnil novými výrastkami. Do kochlíkov sme dávali zeminu nasledovne:
drobné drenážne kamienky, neľutovala som z tých, ktoré som mala ozdobné do skalky, také biele, novú hlinu som zmiešala s rašelinou a pridala som riečny piesok. Až potom som sadila priesady verbeny. Po tomto skús dať verbenu tam, kde ju nezničí dážď, a nepreleje. Môj názor, polievala si aj ty aj Svätý Peter...
LesnáVíla
07.07.09,13:33
Vlasti ďakujem ti za odpoveď. Ty si asi jasnovidec,lebo som ju mala fakt na takom mieste že na ňu pršalo,ale to z toho dôvodu,lebo všade píšu že je veľmi odolná proti ďažďu. Je pravda že som ju polievala aj každý druhý deň ráno.lebo mi predávajúca prízvukovala že potrebuje veľa vody.No a takto to dopadlo ! A tak som sa z nich tešila,lebo krásne voňajú. :mee:
Anna123
06.06.11,15:06
Ja tiež nemám skúsenosti s pestovaním verbeny, kúpila som si na trhu už veľké rozkvitnuté kvety, chcem sa opýtať bude kvitnúť až do jesene alebo ju treba zostrihať, ďakujem.
arizona
06.06.11,15:09
Ja odkvitnute sukvetia odstipujem
Anna123
06.06.11,15:45
Ďakujem za radu.