ELAST
07.07.09,14:52
Ahojte!

Môžete nám poradiť, prosím Vás? Spoločnosť (s.r.o.) vznikla v roku 2000 a zakladateľská listina bola vyhotovená vo forme notárskej zápisnice (vtedy to vyžadoval Obchodný zákonník).

Nie sme si istí, či v súčasnosti:
- zmenu takto vyhotovenej zakladateľskej listiny vo forme notárskej zápisnice musíme tiež vykonať u notára (formou notárskej zápisnice)
- úplné (nové) znenie zakladateľskej listiny musíme tiež vykonať u notára (formou notárskej zápisnice)?

Prosím Vás, poradíte nám?
zalobaba
07.07.09,13:50
Ahojte!

Môžete nám poradiť, prosím Vás? Spoločnosť (s.r.o.) vznikla v roku 2000 a zakladateľská listina bola vyhotovená vo forme notárskej zápisnice (vtedy to vyžadoval Obchodný zákonník).

Nie sme si istí, či v súčasnosti:
- zmenu takto vyhotovenej zakladateľskej listiny vo forme notárskej zápisnice musíme tiež vykonať u notára (formou notárskej zápisnice)
- úplné (nové) znenie zakladateľskej listiny musíme tiež vykonať u notára (formou notárskej zápisnice)?

Prosím Vás, poradíte nám?
nemusíte, iba ak by ste si chceli robiť ďalšie výdavky....:o
ELAST
07.07.09,16:34
nemusíte, iba ak by ste si chceli robiť ďalšie výdavky....:o

Ďakujem krásne!
ELAST
07.07.09,16:36
A prosím Vás, môžete mi ešte potvrdiť, že mám správne info, že:

- zmena zakladateľskej listiny (dodatok) musí mať podpisy overené notárom a
- úplné (nové) znenie zakladateľskej listiny nemusí mať podpisy overené notárom?

Ďakujem krásne za Vaše cenné rady!
zalobaba
07.07.09,19:19
A prosím Vás, môžete mi ešte potvrdiť, že mám správne info, že:

- zmena zakladateľskej listiny (dodatok) musí mať podpisy overené notárom a
- úplné (nové) znenie zakladateľskej listiny nemusí mať podpisy overené notárom?

Ďakujem krásne za Vaše cenné rady!

dodatok nie je potrebné vôbec vyhotovovať, podpisy na ÚZSZ nie je potrebné overovať
ELAST
07.07.09,20:25
dodatok nie je potrebné vôbec vyhotovovať, podpisy na ÚZSZ nie je potrebné overovať


Ďakujem ešte raz za pomoc a cenné rady!
ELAST
16.07.09,11:44
Prosím Vás, poradíte mi?

Robím nové úplné znenie zakladateľskej listimy spoločnosti s ručením obmedzeným, ktorá vznikla v 2001 (z dôvodu zmeny sídla a ZI na eurá) a neviem, či môžem toto znenie časti pôvodnej zaklad. listiny:

"Ja – Ing. ......., ako jediný zakladateľ a jediný spoločník, zakladám spoločnosť s ručením obmedzeným."

Nahradiť týmto znením:

Zakladateľ (a súčasne jediný spoločník) s.r.o:
Ing. ............, nar. ........., r.č. ........, trvale bytom .....

To druhé znenie mi príde logickejšie, keďže nové znenie ZL bude podpísané v roku 2009 a s.r.o. vznikla v roku 2001. Ale váham, či to môžem len tak zmeniť (či napr. nepotrebujem na to rozhodnutie jediného spoločníka....).

Ďakujem pekne za radu!
ELAST
16.07.09,12:39
Prosím Vás, poradíte mi?

Robím nové úplné znenie zakladateľskej listimy spoločnosti s ručením obmedzeným, ktorá vznikla v 2001 (z dôvodu zmeny sídla a ZI na eurá) a neviem, či môžem toto znenie časti pôvodnej zaklad. listiny:

"Ja – Ing. ......., ako jediný zakladateľ a jediný spoločník, zakladám spoločnosť s ručením obmedzeným."

Nahradiť týmto znením:

Zakladateľ (a súčasne jediný spoločník) s.r.o:
Ing. ............, nar. ........., r.č. ........, trvale bytom .....

To druhé znenie mi príde logickejšie, keďže nové znenie ZL bude podpísané v roku 2009 a s.r.o. vznikla v roku 2001. Ale váham, či to môžem len tak zmeniť (či napr. nepotrebujem na to rozhodnutie jediného spoločníka....).

Ďakujem pekne za radu!

A k tomuto by som Vás ešte chcel pekne poprosiť o radu. Ak mám pôvodné znenie zakladateľskej listiny ešte z roku 2001, som povinný do aktuálneho znenia dopĺňať informácie o predpokladaných nákladoch so založením a vznikom spoločnosti a o výhodách osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti...? My sme to v pôvodnom znení zakladateľskej listiny nemali, lebo v roku 2001 to ešte nebolo povinnou náležitosťou spoločenskej zmluvy (§ 110 Obch.z.).

Prosím, poradíte mi? Prosím...
ELAST
16.07.09,13:49
Prosím, poradíte mi? Prosím...
dunstav
04.12.09,08:59
Ja robím vždy ÚPLNÉ znenie aj s tými predpokladanými nákladmi. Je to predsa úplné znenie :o)