jana987
07.07.09,14:59
exekutor dal ziadost na odobratie vodickeho preukazu neplatitelovi vyzivneho.policajt si ex predvolal a dohodol sa s nim,ze do pondelka poukaze peniaze na ucet,inak mu ten vodicak vezme a este zacne aj trestne konanie.samozrejme, ze ex vsetko nasluboval,ale nic nesplnit.chcem sa opytat,ci takto policajt moze jednat,a s osobou na ktoru je podane trestne oznamenie moze aj vyjednavat?alebo mu mal vodicak odobrat hned a potom mohol vyjednavat ?
iriska
07.07.09,16:06
EXEKÚCIA ZADRŽANÍM VODIČSKÉHO PREUKAZU

Novela Exekučného poriadku č. 84/2009 Z.z. účinná od 1.4.2009 upravuje zadržanie vodičského preukazu v novom ustanovení § 179a takto:

(1) Exekútor môže vydať príkaz na zadržanie vodičského preukazu tomu, kto nesplní výživné stanovené rozhodnutím súdu.
(2) Exekučný príkaz na zadržanie vodičského preukazu exekútor doručí orgánu Policajného zboru, ktorý vodičský preukaz vydal.
(3) Exekútor exekučný príkaz doručí aj oprávnenému a povinnému. Povinnému sa príkaz doručí do vlastných rúk. (4) Ak pominú dôvody exekúcie, exekútor bezodkladne vydá príkaz na vrátenie vodičského preukazu. Príkaz doručí orgánu Policajného zboru, ktorý vodičský preukaz vydal, a upovedomí o tom povinného.".

Zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke:
§ 71 ods. (8) Orgán Policajného zboru, ktorý vodičský preukaz vydal, zadrží vodičský preukaz na základe doručeného exekučného príkazu. Zadržaním vodičského preukazu môže poveriť aj policajta. O zadržaní vodičského preukazu sa vydá potvrdenie.".
willma
07.07.09,17:09
aj tak si stále myslím, že zadržanie VP blbosť. Chlap príde o robotu a výživné v nedohľadne. Dnes som to takto prezentovala aj u exekútora, lebo jednou z otázok bolo či má povinný vodičák. Zoberú mu ho a čo dalej ? keď je zamestnaný príde o prácu a výživné je nevymožiteľné, keď je nezamestnaný, možno by aj natrafil na celkom zaujímavú a ohodnotenú prácu, ale zvýhodnený bude uchádzač s VP - takže výživné je opäť v r....i. Toť môj názor. A to som ako oprávnená a dlžné výživné už 6 mesiacov. Ja viem, že z pohľadu iných to možno nie je veľa, ale aj tak. Exekútorom som sa "vyhrážala" cca dva roky dozadu a splnila som až teraz.
jana987
07.07.09,17:19
zatial mi ale nikto nenapisal,ci mohol policajt vyjadnavat.v nasom pripade ex dal sam vypoved z roboty,sam odisiel z uradu prace,robi nacierno sofera kde zaraba 30000 mesacne,dlhuje nam za minuly rok a aj za tento.a policajt je dalsi koho obabral.konal policajt spravne alebo nie?
wagner
07.07.09,17:48
Policajt nekonal správne a môžeš podať na neho sťažnosť u jeho nadriadeného.
iriska
07.07.09,18:39
môžeš ešte požiadať exekútora, aby pýtal od polície to potvrdenie o zadržaní VP.
v poslednej dobe sa stretávam s tým, že polícia všakovakými spôsobmi odrádza ženy, že nech si prídu dať trestné oznámenie o mesiac, alebo inokedy, neviem prečo sa toto deje

Je pravda, že neplatič príde týmto spôsobom väčšinou o prácu, ale ak výživné platí napr. raz do roka a zakaždým sa matke dieťaťa smeje do očí, že aj tak mu nič nemôže...
jana987
08.07.09,04:04
dakujemhned sa mi nezdalo,ze policajti takto vyjedavaju ak maju na stole ziadost o zadrzanie,trestne oznamenie tiez.a este ma o takych to hlupostiach telefonicky informuju.mi to pripada,ako keby ex a policajt boli kamarati a takto sa mi smiali do oci "sak este ju na chvilu nejako oblbneme".
Stanislav 1975
08.07.09,05:38
aj tak si stále myslím, že zadržanie VP blbosť. Chlap príde o robotu a výživné v nedohľadne. Dnes som to takto prezentovala aj u exekútora, lebo jednou z otázok bolo či má povinný vodičák. Zoberú mu ho a čo dalej ? keď je zamestnaný príde o prácu a výživné je nevymožiteľné, keď je nezamestnaný, možno by aj natrafil na celkom zaujímavú a ohodnotenú prácu, ale zvýhodnený bude uchádzač s VP - takže výživné je opäť v r....i. Toť môj názor. A to som ako oprávnená a dlžné výživné už 6 mesiacov. Ja viem, že z pohľadu iných to možno nie je veľa, ale aj tak. Exekútorom som sa "vyhrážala" cca dva roky dozadu a splnila som až teraz.

Willma,prepáč,ale nesúhlasím s tebou- ako si má pomocť žena, ktorej ex manžel neplatí výživné???Tí čo majú vodičáky, tak vačšinou nejde o takých, ktorí by nemali z čoho platiť, ale že nechcú platiť-podľa mňa je to zadržanie vodičáku dobrá vec a ľudia si rozmyslia, či budú platiť na svoje deti a či nie...
willma
08.07.09,06:21
Willma,prepáč,ale nesúhlasím s tebou- ako si má pomocť žena, ktorej ex manžel neplatí výživné???Tí čo majú vodičáky, tak vačšinou nejde o takých, ktorí by nemali z čoho platiť, ale že nechcú platiť-podľa mňa je to zadržanie vodičáku dobrá vec a ľudia si rozmyslia, či budú platiť na svoje deti a či nie... práveže aj ja som v tej situácii, že vymáham výživné prostredníctvom exekútora a napriek tomu si stojím za tým čo som napísala. Aj keď viem, že pre mnohých to možno bude dobré na odstrašenie, ale sú aj takí, čo to majú takpovediac na háku a tam nepomôže nič. Jedine sa po smrti povinného prihlásiť do dedičského ale nie ako dedič, ale ako veriteľ:rolleyes: Totižto v prípade že je zamestnaný treba to v prvom rade riešiť exekúciou na plat- to je tiež hanby dosť. alebo pátrať po majetku. Ale to už je asi zložitejšie. Takže najjednoduchší spôsob sa zdá zoberme vodičák a basta a prípadne ešte aj basa, ale to je tiež o ničom- tam robiť nemusia a výživné je aj v tomto prípade v nedohľadne. Holt poberatelia výživného hocijako stále ťahajú za kratší koniec. A ešte podotýkam, že aj keby sa ocitli v stave, že by šli žiadať o nejaké soc. dávky tak výživné sa do príjmu počíta na základe právoplatného rozsudku aj keď nie je vyplácané.
Barbara
08.07.09,06:48
súhlasím s Wilmou, že odobratie VP je blbosť. Koľko takí ľudia asik tak majú kamarátov policajtov, alebo exekútorov:rolleyes:

Povedala by som, že je to trošku aj diskriminácia voči tým, ktorí nemajú VP. Im čo odoberú?:rolleyes: OP:rolleyes:

nebite ma
kyblik
08.07.09,07:01
Baby boli by ste prekvapene ako rychlo dokaze dat chlap dokopy prachy na vyzivne... Hlavne ak ten vodicak potrebuje.:rolleyes:
willma
08.07.09,11:36
hmmm pokiaľ poznám otca mojej dcéry, tak pštros je proti nemu nič. V prípade problémov nestrčí do piesku len hlavu, utieka sa k zdravotným problémom- nimi ma párkrát riadne vydesil - pokiaľ som neprišla na to, že sa snaží riadne kamuflovať - aj keď tie ťažkosti boli reálne, ale privodil si ich sám a úmyselne. Ale to je na dlhý román. Neriešim to radšej-času dosť. Dcéra o svoje určite nepríde. Dedičsko - veriteľské to istí. Našťastie sa zatiaľ dokážem poobracať aj sama, aj keď viem, že obrat mmôže nastať v týchto časoch rýchlo.
jana987
20.07.09,12:32
tak mily policajt ma prekvapil!konecne pochopil ,ze ex mu dobrovolne ziadne peniaze nedonesie(teda mne na ucet) a zacal trestne konanie.lenze ma to svoje lenze!neviem,ci je to najhlupejsi policajt,alebo mu ex za tu hlupost zaplatil.predvolal si ma na vysluch ,ale odmietol ho urobit,lebo som prisla s dietatom.a ze len tak jednoduche ukoncenie to nebude,mi oznamil,lebo ex sa mu bol ospravedlnit,ze sa nedostavil kedy mal,a ze nema peniaze,no a mily pan policajt,ze musi vsetko preverit,lebo moj ex mu povedal iny pribeh preco neplati,ako som mu povedala ja.bolo mi az do placu!ako policajt zastaval vagabunda,co je dobrovolne nezamestnany,odmieta platit vyzivne,a mne do oci tvrdil,ze som klamarka.pritom som mu oznamila,ze ex nacierno robi taxikara na stanovisku pred policiou,ze mu kludne moze ist ten vodicak odobrat.tak na toto mi pan policajt povedal,ze jemu ex tvrdil,ze nerobi nikde a ani sa neunuval ist sa pozriet do toho taxika!no a teraz mi povedzte niekto,da sa s tymto nieco robit,alebo to mam nechat tak a cakat co bude dalej? pozerat sa ako sa mi byvaly aj s terajsou priatelkou smeje do tvare ?
viktorviktor
20.07.09,14:59
obráť sa s dotazom alebo sťažnosťou na inšpekciu ministra vnútra
kaco11
20.07.09,15:35
Pokial mas udaje policajta ako jeho meno resp sluzobne cislo tak je to fajn. Ak nie zozhnala by som si ich ale predtym by som sa zastavila este za jeho nadriadenym a priamo okresnym alebo krajskym. Konanie policajta nie je ok. Manzel sa moze ospravedlnit z vysluchu ale len odovodnenych pripadoch /lekar a pod/ ak je nezamestnany ako tvrdi tak je divne ze cas nema. A ak chces z inspekcie odpoved nepis to anonymne. Da sa podat podnet aj elektronicy minv.sk
jana987
21.07.09,04:16
dakujem za radu.uz aj sa chystam na krajskeho riaditela.vraj je postup ustnej staznosti rychlejsi ako pisomnej,a este stale potom budem mat jednu moznost ,keby daco nevyslo :)
kaco11
22.07.09,04:23
Drzim palce.
tutiola
22.07.09,05:36
Každy policajt má nadriadeného. Zvolila by som bežný postup. Ak je to policajt obvodného odd. tak by som išla za riaditeľom OO PZ a ďalší krok by bol podľa jeho reakcie a ochoty vec riešiť. Ak by si videla, že je to nemastné-neslané, tak zájsť na okrressné riad. za riaditeľom poriadkovvej polície. Vtedy sa určite ľady pohnú. Ak aj pôjdeš priamo za kraj.riaditeľom, ten to prešetrovvať nebude, ale vráti to znova na OO PZ.
jana987
26.07.09,03:40
presne ako ste povedali.dostala som sa k zastupcovi riaditela okresu.ten mi nasluboval ,ze urychlene sa vsetko da do poriadku,ze to sa tak jedanat nemoze,dokonca predo mnou vyvolaval a rozpraval ludom,ako to jednaju a co maju urobit.na druhy den som isla na obvod znova na vypoved,a nic sa nezmenilo.aj napriek mojej nespokojonosti som musela vypovedat s tym istym policajtm,co predtym.ten sa tvaril,ze sa nic nedeje a ja som hlupana.na stranku ministerstva som napisala len informativny mail.kolko trva odoberanie vodicaku v nasom pripade,a ze kym ja travim dni na policii,ex si veselo zaraba nacierno,a smeje sa n mna kolko krat ide okolo.tak ty mi promtne odpisali,ze vsetky skutocnosti preveria a daju mi vediet.no a ja sa uz tesim ako na mna budu zaspolicajti zazerat,lebo som na nich poslala kontrolu!
Flinstone
26.07.09,20:49
Ak ti policajt skutočne chcel pomôcť tým, že sa pokúsil o vyjednávanie aj nad rozsah svojich povinností, a nevyšlo to, treba ho zakopať pod čiernu zem. Ak by to vyšlo, len robil svoju robotu...
Myslím si, že ak niekto nieje spokojný s postupom, najrýchlejšie je ísť za jeho najbližším nadriadeným... Lebo ten ho má poruke a môže ho hneď usmerniť. Tým, že to ide príliš zvysoka a vyžerie kefu, začne robiť len v zmysle zákonov a to sa môže ešte viac natiahnuť. A kontrola nikdy nič nevyriešila, max. znechutí policajtov voči osobe sťažovateľa. Ale priznajme si, kto by takto nereagoval? A ak potom aj vec pridelí nadriadený inému policajtovi, k chronickému sťažovateľovi bude mať tiež odmeraný prístup a nespraví navyše ani chlp. Vždy je najlepšia nejaká zlatá stredná cesta.
kaco11
27.07.09,05:24
chronický stažovatelia vyzerajú ináč. Podľa popisu zadávateľky to vyznieva, že policajt si svoju pracu neplní z titulu kamarátstva alebo úplatkov. To je jedno prečo ale neplní. Inšpekcia je správne riešenie, pretože sa podarí vec rozhýbať. Policajti majú na krku inšpekciu skoro denne, pretože ľudia sa sťažujú aj za to, že sa na nich neusmial. A čo sa týka zákonných lehôt, chcem vidieť policajta alebo kohokoľvek, kto má na niečo zo zákona 30 dní a urobí to iniciátívne skôr. NIKTO. On tak či tak bude postupovať v zmysle zákona.
tutiola
27.07.09,06:36
Podľa popisu policajt nekonal ako mal, ale minulý týždeň hovoril Packa v telke o tom, že ak je vydaná exek. na VP a je to dotyčného živobytie, tak sa exekúccia nevyykoná pretože by sa zmenšila šaanca na vyrovnanie podlžnosti. Nie sú to presné slová, ale obsahovo to sedí. No a tvoj ex ak im tvrdil, že je vodič z povolania.....trochumimotemy ak to okolnosti dovolia a policajt vec prešetrí napr. do 7 dní, hneď je tu podozrenie, že venoval daanej veci primálo času a to znamená že ju odflákol. To len na okraj. Ja osobne ak mám kdekoľvek na úrade problém a nie som spokojná s tým ako poverený pracovník rieši vec, tak idem za jeho priamym nadriadením a ústne žiadam vysvetlenie. Každú ďalšiu nespokojnossť však riešim písomne. "Co je psáno, to je dano". Môj názor je taký, že žiaden šéf nemá rád sťažnosti na svojích podriadených a ak dostane takéto ústne upozornenie, snaží sa urobiť maximum, aby to nešlo vyššie. Je ssi vedomý toho, ak to pôjde horre, pozrú sa aj jemu na prsty a to nemá rad nikto.
jana987
28.07.09,04:52
myslim,ze kazdy ma trosku pravdy.ale ak robi niekto taxikara bez papierov,a uz druhy rok neplati ,tak to nieje praca si myslim!rozpravala som aj s priamym nadriadenym,aj so zastupcom okr.riaditela.ziadala som vymenit vysetrovatela,vsetci len naslubovali hory doly,aby som isla spokojne prec a aj tak sa nic nestalo.este aj policajt so susednej kancelarie mi povedal,ze nech sa len na nho postazujem,ze som vyfasovala najvacsieho hlupaka mi len potvrdil.
comodo
28.07.09,05:06
[QUOTE=Barbara;1093822]
Povedala by som, že je to trošku aj diskriminácia voči tým, ktorí nemajú VP. Im čo odoberú?:rolleyes: OP:rolleyes:

toto tvrdím od začiatku návrhu toho paškvila. Prečo sa to teda nevzťahuje napr. i preukaz pilota , zváračský preukaz ,či živnostenký list ? :confused:



-mne sa zdá ze tu uz niekomu ani nejde o výživné , ale odobratie vodičaka :-)
Flinstone
28.07.09,06:05
myslim,ze kazdy ma trosku pravdy.ale ak robi niekto taxikara bez papierov,a uz druhy rok neplati ,tak to nieje praca si myslim!rozpravala som aj s priamym nadriadenym,aj so zastupcom okr.riaditela.ziadala som vymenit vysetrovatela,vsetci len naslubovali hory doly,aby som isla spokojne prec a aj tak sa nic nestalo.este aj policajt so susednej kancelarie mi povedal,ze nech sa len na nho postazujem,ze som vyfasovala najvacsieho hlupaka mi len potvrdil.
Keď to povedal jeho kolega, tak na tom pravdy niečo bude... musí to byť s ním ťažké, ak také niečo povedal cudziemu človeku. Skúste navštíviť exekútora, ktorý vydal rozhodnutie o zadržaní VP. Tí vedia tiež narobiť dosť veľké ofuky, ak zo strany policajta došlo k pochybeniu vzhľadom na rozhodnutie, ktoré vydal.
kaco11
28.07.09,16:46
ked to na neho povedal kolega tak to už je čo povedať. Policajti nezvyknú na seba bonzovať a to nie takto pred civilnými stránkami. Dúfam, že na inšpekciu si už podala sťažnosť. Pretože policajt nekoná tak ako by v zmysle zákona konať mal.
iriska
28.07.09,17:40
nech exekútor žiada políciu o doručenie potvrdenia o zadržaní VP, polícia by ho mala vystaviť... ak už od ex. príkazu uplynul nejaký čas, treba sa o tom informovať