riki
02.08.05,10:52
Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako správne upraviť moju pracovnú zmluvu. Som zamestnaná v HPP na dobu neurčitú a popis pracovnej činnosti sú administratívne práce. Takto to mám v pracovnej zmluve. Konateľ spoločnosti ma poveril vedením účtovníctva firmy a podpisovaním dokladov na daňový úrad. Stačí ak si doplním pracovnú činnosť o účtovnícke práce alebo treba aj splnomocnenie na podpisovanie daňových dokladov? Môžte mi poradiť, ako upraviť zmluvu správne a čo tam nesmie chýbať?
ajka
02.08.05,09:05
Ja by som si dala do zmluvy zmenu pozície na: účtovníčka
a do popisu práce by som si dala : vedenie účtovníctva, administratívne práce.
K tomu podpisovaniu by som vyhotovila splnomocnenie určite aby bol doklad že Ťa naozaj poveril.
A na daňový treba doručiť sponomocnenie na podpisovanie dokladov ako sú DPH a DP. to treba určite, inak to nebude platné.
Pavla P
02.08.05,09:12
Ja by som si dala do zmluvy zmenu pozície na: účtovníčka
a do popisu práce by som si dala : vedenie účtovníctva, administratívne práce.
K tomu podpisovaniu by som vyhotovila splnomocnenie určite aby bol doklad že Ťa naozaj poveril.
A na daňový treba doručiť sponomocnenie na podpisovanie dokladov ako sú DPH a DP. to treba určite, inak to nebude platné.
A zmena odmeny? Dufam, ze aj ta kolonka sa ti vzhladom na zodpovednost bude menit !!
riki
02.08.05,09:26
A zmena odmeny? Dufam, ze aj ta kolonka sa ti vzhladom na zodpovednost bude menit !!
Aj táto kolonka sa bude samozrejme meniťhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif. Ďakujem Vám za odpovede. A nemá niekto náhodou vzor toho splnomocnenia na daňový úrad? Ďakujem.
Pavla P
02.08.05,09:44
Taketo mam ja na DU. Dopln, pridaj.
riki
02.08.05,10:39
Ďakujem za plnú moc. Vypíšem a zanesiem na daňový úrad. Vo firme sme dvaja zamestnanci a robím nám aj mzdy. Na daňový zanášem hlásenie o zrazených preddavkoch a na konci roka ročné zúčtovanie. Aj na podpisovanie týchto dokladov potrebujem splnomocnenie? Ak áno, môžem uviesť doklady z dph aj z dane zo mzdy spolu v jednej plnej moci? A na záver ešte jedna otázočka. To, že som začala spracovávať aj mzdy, by malo byť uvedené tiež v pracovnej zmluve? Keď ju už idem upravovať, nech to tam mám všetko uvedené.
Pavla P
02.08.05,10:45
Ďakujem za plnú moc. Vypíšem a zanesiem na daňový úrad. Vo firme sme dvaja zamestnanci a robím nám aj mzdy. Na daňový zanášem hlásenie o zrazených preddavkoch a na konci roka ročné zúčtovanie. Aj na podpisovanie týchto dokladov potrebujem splnomocnenie? Ak áno, môžem uviesť doklady z dph aj z dane zo mzdy spolu v jednej plnej moci? A na záver ešte jedna otázočka. To, že som začala spracovávať aj mzdy, by malo byť uvedené tiež v pracovnej zmluve? Keď ju už idem upravovať, nech to tam mám všetko uvedené.
Aj na tieto hlásenie a ročné zučtovania si tam dopíš. Stačí to všetko na jednu plnú moc, pretože to sa vloží do registra tej firmy a tento register má každá firma len jeden na všetky prihlásené dane a údaje.

A mzdy si do prac. zmluvy tiež dopíš. Napr. spracovanie miezd.
ajka
02.08.05,11:27
Pracovná pozícia si daj: účotvníčka, mzdová účtovníčka.
A v popise pracovnej náplne si daj všetky činnosti čo robíš / spracovanie účta /podvojné ?/, spracovanie mzdového účtovníctva, administratívne práce.....ale máš toho dosť :o
Evaman
02.08.05,12:57
Ja ešte doplním, že to splnomocnenie musí mať notárom overený podpis konateľa, ktorý ťa splnomocňuje na komunikáciu s DÚ. Aspoň po nás to tak chceli na DÚ KE1.