Heder
07.07.09,16:31
Potrebovala by som radu! Chcela by som si predeliť spáľňu a urobiť v jej časti šatník predelením sadrokartónovou priečkou. Dĺžka šatníka by bola 8 metrov. Aká by podľa vás mala byť minimálna šírka, aby sa tam zmestili na jednu stenu regále a vešiaky a chodbička, v ktorej by sa dalo bez problémov pohybovať? A aká by mala byť minimálne šírka, keby som chcela regále a vešiaky na obidvoch stenách, zasa s chodbičkou na pohyb medzi regálmi?
tutiola
07.07.09,15:54
Kúpili sme RD v ktorom pôvodný majiteľ na poschodí rátal s druhou kuchyňou a tak v jednej izbe priečkou urobená špajz. Túto izbu my používame ako spálňu a pôvodne špajz slúži ako šatník o rozmeroch 490x130 cm. Dvere do šatníka sú 100cm od okna. Mám tam po šírke na jednom konci pod stropom 2 kovové tyče, dole vo výške 120 cm od zeme a vzdialenú od koncovej steny 50 cm rovnako ako aj prvá horná. Druhá horná je vo vzdialenosti 7o cm od prvej. Na tieto tyče vešiam obleky, kostými, kabáty... Na druhom konci je pod stropom ďalšia tyč na vešiaky a pod ňou je regál do ktorého ukladám deky, sezónne paplóny. Na stene oproti dverám mám regál siahajúci k stropu rozdelený delený horizontálne aj vertikálne, kde v spodnej časti je zásuvkový systém. Ak chcete mať poličky po oboch stranách, vychádza mi to, že musí byť šírka šatníka minimálne 250cm. To ale bude obrovský šatník o rozmeroch napr. 250X800.
marko182
07.07.09,16:38
mimotemy mozem sa opytat, ake rozmery ma vasa spalna, ked cast z nej bude tvorit satnik o dlzke 8 metrov? :confused:
chandler
08.07.09,06:07
asi 60 cm sa pocita na to aby sa tam clovek mohol pohybovat. a k tomu pripocitaj sirku vesiaka z jednej strany a nejka policky z druhej. to by bolo asi 50+60+40 takze 140 az 160 cm by som povedal by stacilo.... lenze ja zase neviem kolko treba na vesiak a kolko na policku :)
tutiola
09.07.09,02:38
asi 60 cm sa pocita na to aby sa tam clovek mohol pohybovat. a k tomu pripocitaj sirku vesiaka z jednej strany a nejka policky z druhej. to by bolo asi 50+60+40 takze 140 az 160 cm by som povedal by stacilo.... lenze ja zase neviem kolko treba na vesiak a kolko na policku :)
S týmto nemôžem súhlasiť. Môj šatník má širku 130 cm a to je tak akurát len jednostranný. Šírka na vešiaky tak aby sa neopierali o zadnú stenu musí byť min.70cm a chodbička min. 60 cm. Ak chcem maťniečo aj na druhej strane, potrebujem ďalších min. 50 cm na poličky. Na pohodlný pohyb v šatníku tak, aby som nevyšla z neho vždy strapatá od veci, ktoré sú na vešiakoch v prípade možnosti by som počítala aspon 80 cm. Z toho mi vychádza, že jednostranný šatník by mal mať šírku min. 130 cm a obojstranný min. 2OO cm.
Heder
09.07.09,06:51
Ďakujem za rady, (odpoveď pre marko182: pomýlila som sa s dĺžkou spálne, má len 5m, 8metrový mám balkón, čiže celá spálňa má 5x5m) Vyskúšam si dnes teda zmerať, čo to dá, keď z nej odrežem tých 130 - 250 cm.
Ešte raz díky!
andreaS
09.07.09,06:54
a nebolo by jednoduchsie dat na jednu celu stenu vstavanu skrinu s dverami?
tutiola
09.07.09,17:09
Jednoduchšie by to bolo určite, ale pôsobila by dojmom izby plnej nábytku.Tým že je tam priečka, v izbe je voľná stena a nepotrebuješ tam už veľa nábytku a napr.mala izba pôsobí dojmom veľkej vzdušnej izby.