alambert
07.07.09,20:10
Zdravim všetkých, vie mi niekto poradiť ohľadne starších dverí na RD - sú veľmi pekné a je mi ľúto ich vymeniť za nové, ale cez zimu okolo nich dosť podfukuje. Počul som, že existuje technológia, vraj frézovanie, kedy sa do vyfrézovanej drážky po obvode dverí vloží vhodné tesnenie a dvere fungujú ďalej. Máte s tým niekto skúsenosti alebo poznáte firmu či odkaz na googli, kde by som takúto firmu našiel? Vďaka
wagner
07.07.09,18:58
Ja som mala kedysi takto vyfrézované okná aj vchodové dvere. Robil mi to jeden od nás, on to robil v ČR ako zamestnanec firmy. Bolo to dobré, dvere aj okná boli utesnené. Neni dávno som vymenila okná aj dvere. Kontakt na neho už nemám, lebo zostal bývať a pracovať v ČR. Skús sa popýtať drobných živnostníkov, možno to niekto ešte robí.
220870
07.07.09,19:48
Raz som kdesi čítal .Netesným oknám a dverám sa dá životnosť predĺžiť tak...... na styčné plochy dvier a rámu naniesť vhodné množstvo silikónového tmelu( v tvare húsenice).Potom to prelepiť lepiacou páskou alebo celofánom,dvere zatvoriť nechať pár minút pritvrdnúť tmel,potom otvoriť a povytláčané kúsky tmelu po úplnom vyschnutí orezať.Bolo to tuším v receptári na Českej Prime.
josiph68
07.07.09,20:02
to s tým silikónom je super nápad,aj by to mohlo fungovať,ale neverím tomu,tesnenie je tesnenie.mal by to spraviť každý stolár,problém to nieje,ale myslím,že sa nikomu do toho nebude chcieť,je to dosť muziky za málo penez,a ani nepíšeš kde sa dvere nachádzajú,skus stolára v tvojom okolí.
wagner
08.07.09,17:56
S tým silikonovým tmelom sa zisťuje, akú hrúbku tesnenia máš na dvere nalepiť, aby dobre tesnili.
ROBIN111
08.07.09,18:29
V Baumaxe (a určite aj v iných podobných obchodoch) sa dajú kúpiť samolepiace tesnenia na okná aj dvere. Dá sa vybrať z rôznych profilov, hrúbok a farieb. Montáž je jednoduchá a na čistom podklade to výborne drží.
http://www.tesa.sk/consumer/solutions/tesamoll