vmsux
07.07.09,22:20
Ahojte.
mal by som taku otazku. Jedna sa o obchodovanie s cennymi papiermi-akcie, zmenky, dlhopisy. Ci je to volna zivnost, alebo treba na to nejake povolenie.
Firma by nevydavala svoje papiere, ani by nikomu neradila o tom, ake cenne papiere kupit, ani by ich neuschovavala. Len by sem tam kupila povedzme dlhopis a potom ho neskor predala.
Co na to treba? Alebo kde pisu o tom, co na to treba?

Diky
Filip Glasa
08.07.09,04:58
keď to robíš vo vlastnom mene, tak nepotrebuješ ani živnosť, môžeš si dlhopis kúpiť a potom predať aj ako fyzická osoba nepodnikateľ. Firma v podstate rovnako - nič špeciálne na to nepotrebuješ.
vmsux
08.07.09,12:25
Dik za odpoved. Ja si tiez myslim, ze nic netreba.
Ale na zivnostenskom v BA povedali, ze to sa nemoze, ze to nie je volna zivnost, ze to spada pod regulaciu NBS.
Antea
09.07.09,05:42
Dik za odpoved. Ja si tiez myslim, ze nic netreba.
Ale na zivnostenskom v BA povedali, ze to sa nemoze, ze to nie je volna zivnost, ze to spada pod regulaciu NBS.
Veľmi sa v tom nevyznám, ale si myslím, že Ty priamo nemôžeš nakupovať len cez niekoho kto má licenciu a tú udeľuje NBS. V tom má daňový úrad pravdu. Ak sa mýlim opravte ma.
Filip Glasa
09.07.09,07:19
žiadnu živnosť nepotrebuješ. Dlhopis si môžeš kúpiť aj sám ako jožko mrkvička čo príde do banky a vypýta si dlhopis úplne rovnako ako vkladnú knižku.
Licenciu a živnosť potrebuješ na sprostredkovanie, teda ak by si ty predávala/sprostredkovávala cenné papiere ďalej.

Priamo môžeš nakupovať - na to sa obmedzenia ani regulácia nevzťahujú. Otázka je či ti niekto napriamo vôbec predá.
jar88
09.07.09,08:11
žiadnu živnosť nepotrebuješ. Dlhopis si môžeš kúpiť aj sám ako jožko mrkvička čo príde do banky a vypýta si dlhopis úplne rovnako ako vkladnú knižku.
Licenciu a živnosť potrebuješ na sprostredkovanie, teda ak by si ty predávala/sprostredkovávala cenné papiere ďalej.

Priamo môžeš nakupovať - na to sa obmedzenia ani regulácia nevzťahujú. Otázka je či ti niekto napriamo vôbec predá.

Prečo by nepredal ?
Nerozumiem, skúste to objasniť.
Filip Glasa
09.07.09,13:59
Napr. štát svoje dlhopisy u nás priamo občanom nepredáva. Ani väčšina podnikových dlhopisov sa nepredáva priamo koncovým investorom, ale cez banky a obchodníkov s CP.

Štátne dlhopisy sa však dajú kúpiť aj v malom v Nemecku, Rakúsku a nedávno o tom uvažovali aj Česi keď ich nevedeli predať inštitúciám.
mareksedlak
28.07.09,14:17
Mozes to kupi a ak mas zaujem viem ti pomoct napis mi na moj mail
michelle84
21.10.09,09:58
Čo potrebuje súkromná firma, ak chce obchodovať s CP? Nakupuje a predáva cenné papiere.
akina
21.10.09,11:22
Čo potrebuje súkromná firma, ak chce obchodovať s CP? Nakupuje a predáva cenné papiere.
Obchodovanie s cennými papiermi nie je živnosť, podnikáte podľa osobitných predpisov / pozri zákon o obchodovaní s cennými papiermi /.
belo72
21.10.09,12:17
Terba si najst vhodnu brokersku fi. zaregistrovat sa , mat dostatok zvysnych penazi a za maly poplatok mozes obchodovat.
VladoaKatka
12.03.10,12:10
napríklad aj tu:
http://www.rmsmarket.sk/
Mikael
19.03.10,22:09
na obchodovanie z CP netreba licenciu, pokial nejde o kapital klientsky ale vlastny. zavolaj si do NBSky tam ti poradia ked im vysvetlis o co presne mas zaujem.

Katka : daval by som si hodne velky pozor na vyber brokera. dealer ti naslubuju hory doly. treba pozriet poriadne recenzie na weboch ktore sa venuju konkretne tejto problematike.
jar88
20.03.10,07:34
na obchodovanie z CP netreba licenciu, pokial nejde o kapital klientsky ale vlastny. zavolaj si do NBSky tam ti poradia ked im vysvetlis o co presne mas zaujem.

Katka : daval by som si hodne velky pozor na vyber brokera. dealer ti naslubuju hory doly. treba pozriet poriadne recenzie na weboch ktore sa venuju konkretne tejto problematike.

Výber brokera ti nepomôže. Je ich ako maku a každý je zameraný na zháňanie traderov (somárov čo sú ochotní ich financovať) s vidinou zhodnotenia peňazí.
Nikdy nič poriadne nezhodnotia a skoro každý končí so stratou na peniazoch.
Naproti tomu broker zarobí vždy a za stratu si môže investor.
Problém brokerov je len v tom, že traderov s peniazmi už niet, a tí čo ešte nejaké peniaze majú, už nedajú. Dnes už vedia prečo.
Šťastie brokerov je zas v tom, že sa rodia stále ďalší a ďalší a naviac sú aj nové produkty pre tých starších, čiastočne poučených.
Mikael
20.03.10,08:49
jar88

tvoj pohlad na vec je ovplyvneny vseobecnou mienkou, nie realnzmi skusenostami v tomto biznise. btw:nezaklada sa na pravde. nazyvat traderov hlupakmi je uplne scestne. trader je ten kto sa obchodovanim zivi a dovolim si tvrdit ze obchodovanim sa dokazu zivit len skutocne rozumni ludia.ten kto sa o obchodovanie pokusa, nieje trader. v prvom rade musis vediet akym sposobom brokeri pracuju, takze k tomu len dodam, kvalitny a seriozny ECN broker ma velky zaujem na tom aby ziskal kvalitnych klientov ktori dokazu dlhodobo na trhu participovat zo ziskom. realne cisla su take ze je to len okolo 10% zo vsetkych zucastnenych. kazdopadne tychto 10% tvori na trhu majoritny podiel objemu obchodov. a ze traderov s peniazmi niet je naprosta hlupost , pretoze ked niekto straca tak druhy automaticky ziskava. obchodovanie je prerozdelovanie kapitalu nie jeho destrukcia.

mal by si sa venovan temam s ktorymi mas dlhorocnu skusenost, ak je to mozne , pretoze komentovanim vsetkeho vznikaju len trenice a flame, a je zjavne ze v tejto problematike rozhodne doma niesi.
jar88
20.03.10,09:10
jar88

tvoj pohlad na vec je ovplyvneny vseobecnou mienkou, nie realnzmi skusenostami v tomto biznise. btw:nezaklada sa na pravde. nazyvat traderov hlupakmi je uplne scestne. trader je ten kto sa obchodovanim zivi a dovolim si tvrdit ze obchodovanim sa dokazu zivit len skutocne rozumny ludia.ten kto sa o obchodovanie pokusa, nieje trader. v prvom rade musis vediet akym sposobom brokeri pracuju, takze k tomu len dodam, kvalitny a seriozny ECN broker ma velky zaujem na tom aby ziskal kvalitnych klientov ktori dokazu dlhodobo na trhu participovat zo ziskom. realne cisla su take ze je to len okolo 10% zo vsetkych zucastnenych. kazdopadne tychto 10% tvori na trhu majoritny podiel objemu obchodov. a ze traderov s peniazmi niet je naprosta hlupost , pretoze ked niekto straca tak druhy automaticky ziskava. obchodovanie je prerozdelovanie kapitalu nie jeho destrukcia.

mal by si sa venovan temam s ktorymi mas dlhorocnu skusenost, ak je to mozne , pretoze komentovanim vsetkeho vznikaju len trenice a flame, a je zjavne ze v tejto problematike rozhodne doma niesi.

Pekne napísané, ale zabudol si spomenúť, že z tých ziskov je v dnešnej dobe už 60 % odmena pre tých úspešných obchodníkov.
Alebo si snáď myslíš, že na burze vznikajú peniaze ? Vždy sa musí nájsť somár, ktorý tam tie skutočné peniaze prinesie, aby ich niekto šikovnejší v hotovosti odniesol. (kvalitny a seriozny ECN broker)
Mikael
20.03.10,09:28
jar88

nezabudol som na nic. hovoril som o tom ze cca 10% zucastnenych zaraba , to su traderi, cca 90% zucasnenych straca. to je uplne ina skupina. aj jedni aj druhi pouzivaju brokerov ktorych si platia.brokerske sluzby su normalne sluzby ako akekolvek ine, ci uz kvalitne alebo nekvalitne.

to co si myslim je, ze sa nema vyznam o tom bavit pokial nemas relevantne informacie. tak ta slusne poprosim aby sme to uzavreli.

ak sa chces dozvediet viac, mozes si prestudovat stranky burz porovnat si renomovanych brokerov odporucanych burzami. viac ti da ked si to nastudujes, ako keby si sa o tom mal bavit v diskusii bez relevantnych informacii.
jar88
20.03.10,10:00
jar88

nezabudol som na nic. hovoril som o tom ze cca 10% zucastnenych zaraba , to su traderi, cca 90% zucasnenych straca. to je uplne ina skupina. aj jedni aj druhi pouzivaju brokerov ktorych si platia.brokerske sluzby su normalne sluzby ako akekolvek ine, ci uz kvalitne alebo nekvalitne.

to co si myslim je, ze sa nema vyznam o tom bavit pokial nemas relevantne informacie. tak ta slusne poprosim aby sme to uzavreli.

ak sa chces dozvediet viac, mozes si prestudovat stranky burz porovnat si renomovanych brokerov odporucanych burzami. viac ti da ked si to nastudujes, ako keby si sa o tom mal bavit v diskusii bez relevantnych informacii.

Asi si nerozumieme. Ja nie som proti burzám a ich funkcii. Je to normálne podnikanie, ako každé iné, lebo nikto nikoho nenúti. Každý sa sám a slobodne na tom kšefte môže podieľať.
Nezazlievam im ani tú zavádzajúcu literatúru, ktorú odporúčajú naštudovať. Je to ich chlieb a keď sú na trhu úspešní, je to ich šikovnosť.
Nič viac a nič menej. (len dúfam, že sa nedožijeme EU dotácií a subvencií pre brokerov)
Mikael
20.03.10,10:31
aktualny trend je opacny. v USA sa sprisnuju podmienky a predpoklada sa ze v europe sa bude postupovat podobne. co sa tyka slovenska , regulacia a kontrola je na velmi slabej urovni. preto som odporucil vmsuxovi aby sa informoval na specialnych forach zameranych na recenzie a porovnal si podmienky a sluzby, ktore su neporovnatelne u nas a v zahranici.
jar88
20.03.10,12:01
aktualny trend je opacny. v USA sa sprisnuju podmienky a predpoklada sa ze v europe sa bude postupovat podobne. co sa tyka slovenska , regulacia a kontrola je na velmi slabej urovni. preto som odporucil vmsuxovi aby sa informoval na specialnych forach zameranych na recenzie a porovnal si podmienky a sluzby, ktore su neporovnatelne u nas a v zahranici.

No a keď sme už tak dobre rozbehli komunikáciu, neporadil by si nám tu cez poradu. Kde vlastne začať, koľko si pripraviť peňazí, ako sa pripraviť na bohatstvo, alebo na prípadnú stratu, oboznámiť nás ako sa budeme váľať a tak podobne ?
Možno by to stálo za úvahu. (aspoň by sme vedeli o čo všetko prichádzame) Možno si ani neuvedomujeme o čo okrádame vlastné deti.
Mikael
20.03.10,13:33
na internete najdes specializovane weby ktore ti zodpovedia na vsetky tovje otazky. na zaciatok nepotrebujes ziadny kapital, len vela vela casu na studium.
jar88
20.03.10,14:36
na internete najdes specializovane weby ktore ti zodpovedia na vsetky tovje otazky. na zaciatok nepotrebujes ziadny kapital, len vela vela casu na studium.

Mikael, moja rodina je už dávno zmierená s tým, že na burze nezbohatneme, ale ani neschudobnieme.
Týmto by som považoval môj podiel v tejto téme za vyčerpaný. Viac k tomu nemám čo napísať.
Mikael
20.03.10,15:12
obchodovanie nieje pre kazdeho. ked niekto niecomu neveri, alebo ma pochybnosti ci to zvladne, tak nieje najmensi dovod aby sa do toho pustal. zvlast ked ide o takyto druh biznisu. takze je to rozumne rozhodnutie z tvojej strany.
jar88
20.03.10,18:31
obchodovanie nieje pre kazdeho. ked niekto niecomu neveri, alebo ma pochybnosti ci to zvladne, tak nieje najmensi dovod aby sa do toho pustal. zvlast ked ide o takyto druh biznisu. takze je to rozumne rozhodnutie z tvojej strany.

Tu sa určite nejedná o rozumové schopnosti, ale skôr o pud sebazáchovy.