avonka1
07.07.09,22:53
Ahoj, máte skúsenosť s paranormálnymi javmi? Prihodilo sa vám alebo niekomu známemu čosi logicky nevysvetliteľné ? Svoju skúsenosť napíšem aj ja...
pasuliatko
08.07.09,08:18
áno videla som ducha :) a viem vycítiť kde sa nachádza.
Olice
08.07.09,08:35
áno videla som ducha :) a viem vycítiť kde sa nachádza.
Však napíš viac, som zvedavá....
pasuliatko
08.07.09,08:54
Však napíš viac, som zvedavá....

:D potom si ľudia budú myslieť,že som neni normálna :D
treba sa opýtať konkrétne
books
08.07.09,09:04
:D potom si ľudia budú myslieť,že som neni normálna :D
treba sa opýtať konkrétne

Podľa čoho zistíš kde sa nachádza duch a prečo?
Olice
08.07.09,09:10
áno videla som ducha :) a viem vycítiť kde sa nachádza.

V akej podobe bol ten duch, čo konkrétne si videla?
pasuliatko
08.07.09,09:21
V akej podobe bol ten duch, čo konkrétne si videla?

žena v dlhom čiernom kabáte až po zem a na hlave mala kapucňu, stála bokom a pozerala na mna
pasuliatko
08.07.09,09:22
Podľa čoho zistíš kde sa nachádza duch a prečo?

tí čo majú dar tak ich vycítia.sú rôzne možnosti ja napr. mi ostane strašná až priam neznesitelná zima. čo je aj vedecky dokázané,že v prítomnosti ducha je citelne chladnejšie ako inde. ja neviem ukázať presné miesto kde stojí...ale viem a cítim,že tu nie som sama ;)
books
08.07.09,09:32
tí čo majú dar tak ich vycítia.sú rôzne možnosti ja napr. mi ostane strašná až priam neznesitelná zima. čo je aj vedecky dokázané,že v prítomnosti ducha je citelne chladnejšie ako inde. ja neviem ukázať presné miesto kde stojí...ale viem a cítim,že tu nie som sama ;)
Ten duch chce niečo od Teba? Nebojíš sa vtedy?
pasuliatko
08.07.09,09:35
Ten duch chce niečo od Teba? Nebojíš sa vtedy?

ten duch čo som ho videla obla žena, volala sa Anna, zomrela a nikto nevedel prečo.a ja som jej smrť videla. lebo môj sused mi s tým pomohol sa tomu venoval vtedy tak ma priviedol do stavu podobného hypnóze (ale v hypnóze si nič nepamätáte čo sa dialo) ale ja som si pamätala všetko a videla som ako zomrela ako ju pochovali. ona poďakovala a odišla tam kde mala.
books
08.07.09,09:50
ten duch čo som ho videla obla žena, volala sa Anna, zomrela a nikto nevedel prečo.a ja som jej smrť videla. lebo môj sused mi s tým pomohol sa tomu venoval vtedy tak ma priviedol do stavu podobného hypnóze (ale v hypnóze si nič nepamätáte čo sa dialo) ale ja som si pamätala všetko a videla som ako zomrela ako ju pochovali. ona poďakovala a odišla tam kde mala.

Zomrela za zvláštnych okolností, o ktorých nikto nič nevedel, alebo bolo na jej smrti niečo zvlášne? Za čo sa poďakovala?
pasuliatko
08.07.09,09:56
Zomrela za zvláštnych okolností, o ktorých nikto nič nevedel, alebo bolo na jej smrti niečo zvlášne? Za čo sa poďakovala?

práveže nebolo, nemohla odísť odtialto lebo to nikto nevedel. poďakovala za to,že som jej pomohla a odišla...
Olice
08.07.09,10:09
žena v dlhom čiernom kabáte až po zem a na hlave mala kapucňu, stála bokom a pozerala na mna
A kde si mala takýto zážitok, bola si doma, v škole, ráno, večer....videla si tú ženu ako hmotnú alebo ako éterickú bytosť? Mala si pocit, že Ti chce niečo povedať, alebo aký si mala pocit?
erzet
08.07.09,10:09
Ešte keď som chodil do ZDŠ šiel otec na služobnú cestu. Večer sme sedeli v kuchyni s mamou. Zrazu sme jasne počuli vonku, na dvore hlasy otca a ešte nejakých chlapov. Pozreli sme sa na seba a mama vraví: "čo tu robia? Veď mali byť v Čechách". Aj von sme vyšli, nikde nikoho. Potom sme sa dozvedeli že práve v tom čase mali nehodu.
misomiso
08.07.09,10:11
Ja zaivam paranormalne avy denne. Napriklad ked si niekde odlozim kluce od auta a zrazu zistim, ze tam nie su :)

Ale co sa tyka takych javov, ktore by mali mozne vysvetlenie cez "duchov", tak tie som zazil tiez. Napriklad nam vybuchol sampus, ktory lezal uz roky v spajzi - prave v momente smrti manzelkonho stryka, ktoreho mala velmi rada...
buchač
08.07.09,10:11
Ahoj, máte skúsenosť s paranormálnymi javmi? Prihodilo sa vám alebo niekomu známemu čosi logicky nevysvetliteľné ? Svoju skúsenosť napíšem aj ja...

....ale kedy ...?
jana9782
08.07.09,10:19
no mam zimomriavky prave... brrrrrrr ja som osobne ziadneho ducha nevidela,ale tiez mam vselijake pocity... A nevysvetlitelne cuda zazivam v snoch...
Olice
08.07.09,10:19
práveže nebolo, nemohla odísť odtialto lebo to nikto nevedel. poďakovala za to,že som jej pomohla a odišla...
Nemohla odísť, pretože nikto nevedel, že zomrela? A Ty si to oznámila jej rodine, a to bolo to, čím si jej pomohla? Dobre tomu rozumiem?
Petra Nová
08.07.09,10:34
....ale kedy ...?

Dobrééé !!!:D;):)
pasuliatko
08.07.09,10:41
Nemohla odísť, pretože nikto nevedel, že zomrela? A Ty si to oznámila jej rodine, a to bolo to, čím si jej pomohla? Dobre tomu rozumiem?

lebo nevedeli prečo zomrela. po hádke s mužom odpadla a zomrela..ale nevedeli prečo.nie nikomu som to neoznámila lebo som nevedela priezvisko ani nič. potrebovala to niekomu zdeliť čo sa presne stalo. to bolo všetko
willma
08.07.09,10:45
jeden jav - vlastne viac som popísala vo výklade snov.
gypsynka
08.07.09,10:50
Mne sa dosť často stávajú také veci. Napríklad raz v detskej izbe sa šmýkal vypínač po stene pár centimetrov nahor a nadol. Videli to aj moje deti a aj moja mama, ktorá bola náhodou u mňa. Všetci sme odtiaľ zutekali... Alebo sa mi stalo, že, keď som vošla do spálne, zacítila som tam úplne takú arómu, ako by som bola v babkinej izbe. Povedala som to otcovi a on mi povedal, že dnes je práve výročie jej smrti... Raz nadránom som zase v spálni nad sebou videla siluetu muža, cítila som ťažobu a mala som pocit, že ma chce zaškrtiť. Mala som pocit, že to je duch maminho suseda. Bolo to zvláštne, tak som jej ráno zavolala, čo sa mi stalo a ona povedala, že ujo nad ránom zomrel... Akurát neviem, prečo prišiel práve ku mne a chcel mi ublížiť, keď sme roky vychádzali normálne. Keď zomrela moja svokra, asi týždeň nato som videla, že sa svieti v obývačke jej bytu (bývala oproti nášmu bloku cez cestu), ale myslela som, že svietiť nechal manžel, keďže chodil vypratávať byt. Keď som mu to na druhý deň povedala, povedal, že on určite svietiť nenechal a išiel sa pozrieť, či tam neboli napríklad zlodeji. Ale všetko bolo na jednom mieste, akurát nejaká vec bola položená uprostred izby, načo manžel povedal, že on by to tam nikdy nedal a ani nevedel, že to v byte je... Pred dvoma rokmi sa nám z ničho nič zastavili hodiny v kuchyni. Mysleli sme, že sa pokazili, tikali síce ďalej, ale ručičky sa nehýbali. Chceli sme ísť k opravárovi, ale časom sme na to zabudli. Až dovtedy, kým sa asi o rok nepustili sami od seba, a to v reálnom čase, to znamená, že zastali napríklad o 15.30 a o rok o 15.30 sa spustili zase, takže sme ich nemuseli znova ani nastavovať. A také bežné veci, že niečo hľadám a nie je to na svojom mieste (so mnou hľadá pre istotu aj manžel, lebo si myslel, že si vymýšľam) a potom sa to po čase objaví na tom mieste, kde som to stokrát hľadal, to sa mi stáva často. Takže skúseností s paranormálnymi javmi mám dosť, keď ma ešte niečo napadne, napíšem.
jana9782
08.07.09,11:24
hodinky na 3:30... moje nastenne hodiny zastali na 3:30 skoro pred 2.rokmi... presnejsie od 2.9.2007.v ten den mi rano zomrela mamka.Neviem ci to ma nejaku suvislosť,lebo cas umrtia je na papierox 6:30... ale odvtedy nejdu...ani s novymi bat... A ešte...v ten deň rano sa mi snívalo,že idem za maminou do nemocnice,ako každý deň.Cely sen bol taky skutočný...aj prostredie,a ľudia čo som ix stretávala v nemocnici... Prišla som za mamkou do izby,a nexela som veriť vlastným očiam... sedela na posteli,a usmievala sa na mna (v skutočnosti už len ležala) vyzerala tak šťastne... Opýtala som sa jej:"Už Ti je lepšie?" Ona mi na to: "v živote mi tak dobre nebolo. Už idem domov,len čakám za papiermi." Ja som celá šťastna zbehla do auta po telefon,že zavolám bratovi.Aj som počula ton zvonenia ked som mu volala,a... v tom som sa zobudila na to,ze mi zvoni pevna linka...volali mi z nemocnice,ze mamka zomrela.Tak sa so mnou prisla rozlucit,ale to mi doslo asi po tyzdni... nikdy na ten sen nezabudnem... Život je plny nevysvetlitelnyx veci,ale nie vzdy ix poxopime...teda vlastne ja :)
pasuliatko
08.07.09,11:36
hodinky na 3:30... moje nastenne hodiny zastali na 3:30 skoro pred 2.rokmi... presnejsie od 2.9.2007.v ten den mi rano zomrela mamka.Neviem ci to ma nejaku suvislosť,lebo cas umrtia je na papierox 6:30... ale odvtedy nejdu...ani s novymi bat... A ešte...v ten deň rano sa mi snívalo,že idem za maminou do nemocnice,ako každý deň.Cely sen bol taky skutočný...aj prostredie,a ľudia čo som ix stretávala v nemocnici... Prišla som za mamkou do izby,a nexela som veriť vlastným očiam... sedela na posteli,a usmievala sa na mna (v skutočnosti už len ležala) vyzerala tak šťastne... Opýtala som sa jej:"Už Ti je lepšie?" Ona mi na to: "v živote mi tak dobre nebolo. Už idem domov,len čakám za papiermi." Ja som celá šťastna zbehla do auta po telefon,že zavolám bratovi.Aj som počula ton zvonenia ked som mu volala,a... v tom som sa zobudila na to,ze mi zvoni pevna linka...volali mi z nemocnice,ze mamka zomrala.Tak sa so mnou prisla rozlucit,ale to mi doslo asi po tyzdni... nikdy na ten sen nezabudnem... Život je plny nevysvetlitelnyx veci,ale nie vzdy ix poxopime...teda vlastne ja :)

krásny príbeh
andreaS
08.07.09,11:37
velmi davno sa mi snivalo ze som mala priatela, prezivala som velky pocit stastia, zaujimave ale je ze som mu nevidela tvar... zrazu som sa ocitla v nemocnici, kde som videla uz len jeho nohy z postele a pipajuci zvuk, kt. hlasil ze zomrel... zobudila som sa strasne spotena, bola mi zima a este ako som sa zobudila, tak som zacala plakat tak mi bolo tazko z toho sna... rano zazvonila mamina kamaratka cela uplakana, ze v noci jej zomrel brat... pritom ja som ho nepoznala a vtedy som mala cca 13-14 rokov...
jana9782
08.07.09,12:00
a dost casto sa mi stava,ze zazijem nejaku situaciu,a mam pocit,ze som to uz raz zazila (co nie je mozne,pretoze by som si ju urcite pamatala presnejsie) ...jedine vysvetlenie v takom pripade ma napada,ze sa mi to muselo snivat... ked sa mi budu snivat cisla v Lote,tak vam dam vediet... :)
buchač
08.07.09,13:26
a dost casto sa mi stava,ze zazijem nejaku situaciu,a mam pocit,ze som to uz raz zazila (co nie je mozne,pretoze by som si ju urcite pamatala presnejsie) ...jedine vysvetlenie v takom pripade ma napada,ze sa mi to muselo snivat... ked sa mi budu snivat cisla v Lote,tak vam dam vediet... :)

Kua , teraz som prišiel z Tiposu ....:---:D:cool:
jana9782
08.07.09,13:39
ja este nespim... :) ...teda ani nesnivam... :)
jana9782
08.07.09,13:55
Kua , teraz som prišiel z Tiposu ....:---:D:cool:

budes prvy komu poslem sukromnu spravu s cisielkami :)
avonka1
08.07.09,14:19
Pred rokmi sa mi v autoškole stratil mobil, a bolo len pár ľudí, ktorí si ho mohli ponechať, nik sa však nepriznal. Preto som zašla za starenkou, ktorá býva v susedstve, hádam pomôže zistiť "nálezcu".
Pomohla. Vzala staručkú modlitebnú knižku, otvorila ju na strane s modlitbou k sv. Antonovi, spolu sme ju prečítali. Na túto stranu položila staručký kľúč ( odkiaľ bol, neviem ), knihu zatvorila tak, aby z jej boku vyčnievalo len "očko" kľúča a šnúrou knihu pevne previazala.
Knihu otočila tak, aby sme každá podopierali polovičku vyčnievajúceho kľúča ukazovákom pravej ruky, a knižka teda "visela" vo vzduchu podložená len prstami. A modlili sme sa podľa jej pokynov. Čosi odriekala a potom som mala vysloviť meno podozrivého z autoškoly. Nič sa nedialo. Vyslovila som iné meno, opäť nič. Asi na štvrtý pokus sa nám kľúč na prstoch spolu s upevnenou knižkou začal otáčať ( ešte teraz mám z toho zimomriavky!!!!!! ). Ako skúšku správnosti som vyslovila iné meno. Nič. A meno, ktoré predtým pohlo kľúčom,ho opäť rozhýbalo.
Svätý Anton pomáha nájsť stratené predmety.
Keby som nebola zažila také čosi na vlastnej koži, neuverím.
avonka1
08.07.09,14:27
V našej rodine sa udiali kadejaké veci. Napr. teta na dôchodku si po obede pospala a snívalo sa jej o dcére, ktorá je s deťmi na prechádzke v parku. Odrazu na ne zaútočil veľký čierny pes.
Prebudila sa a ponáhľala do vedľajšieho vchodu ( kde dcéra býva ), aby sa uistila, že je všetko v poriadku. Pri dverách sa však stretli, dcéra s deťmi vydesené- udialo sa presne to, čo vo sne...
Táto istá teta zažila ešte jednu vec- bol večer, meniny mala Katarína, a preto modlitba patrila jej babičke Kataríne, ktorá už dlhé roky nie je medzi nami. Počas modlitby pocítila ľadové objatie.
avonka1
08.07.09,14:35
Moja mama pracovala v barokovom kaštieli, a tam sa tiež diali rôzne veci! Občas niekto videl čiernu postavu, ktorá sa v momente rozplynula, ťažké zväzky kľúčov sa vo dverách rozhojdali, spisy papierov sa rozleteli po miestnosti bez prievanu,...
V minulosti sa tu odohrala tragédia- pôvodný majiteľ sa obesil v tejto budove, takže sa predpokladá, že tieto prejavy má na "zodpovednosti" práve on. Keď si spomeniem na ďalšie "výtržnosti", spublikujem.
JarkaL
08.07.09,14:48
Keď som mala asi 14 rokov, bola som večer sama doma a zrazu mi bola strašná zima, mala som pocit úzkosti a zo všetkých strán som počula hudbu, ale nebolo to od susedov, v každej izbe som to počula ako stereo. Bola to zvláštna hudba, také chorály alebo spevy mníchov. Trvalo to asi 15 minút, potom bolo ticho a mne sa uľavilo. Na druhý deň som sa v škole dozvedela, že presne v tom čase havaroval pri našej dedine autobus, boli tam aj zranení a šofér-strýko mojej najlepšej kamarátky zomrel.
jana9782
08.07.09,14:53
no,stava sa fakt vselico...
JarkaL
08.07.09,14:55
Moja mama bola dlho vážne chorá a najviac radosti v posledných rokoch mala z mojej dcérky, ktorá mala vtedy 3 roky. Keď už sa blížil mamkin koniec, odcestovala som domov na Východ aj s malou, aby som bola pri mame. Presedela som pri nej celú noc a držala som ju za ruku. Ráno presne o 6.00 sa na poschodí rozplakala moja malá (inak zvykla spávať aj do pol ôsmej), bežala som ju utíšiť a keď som sa po chvíľke vrátila, mamka už nedýchala. Všetci si myslíme, že sa bola s malou rozlúčiť a to ju prebudilo.
jana9782
08.07.09,15:04
kym mi nezomrela mamina,ked bola rec o duxox a podobnyx veciax,myslela som si,ze snad zomrem od straxu...ani som to nemohla pocuvat.Po mamkinej smrti mi uz take veci problem nerobia,pretoze som prisla na to,ze MRTVYX LUDI SA BAT NETREBA!!! ZIVY LUDIA SU TI,KTORYX SA BOJIM... A som pysna na to,co zo mna mamina vyxovala-sama! A dala by som vsetko na svete za to,aby som ju mohla este raz xytit za ruku a povedat jej,ako velmi ju lubim a ze mi xyba...
ivetaf
08.07.09,15:43
U nás v dome sa často stávali čudné veci, nakoľko doma účtujem a cez deň som sama doma, bol taký prípad, že sa mi sami od seba zabuchli dvere, reakcia na to je, že prievan, ale po kontrole som zistila,že všetky okná boli zatvirené. Často dom mala aj pocit, že ma stále niekto zozadu sleduje. Nakoľko som racionálne zmýšlajúci človek, začala som mať obavy, že mám halucinácie, a že mi ľudovo povedané preskakuje.
Často u nás v noci bolo počuť čudné zvuky a hlasy a keď to začal počuť aj môj manžel zavolala som si do bytu priateľku ktorá sa zaoberá paranormálnymi javmy a tá mi povedala, že nech nechcem vedieť , že čo tu bolo ale bolo to veľmi zlé. No keď normálnemu človeku povedia, niečo také, tak sa s prepáčením ide po...., aspoň ja . Povedala mi, nech si kúpim zvončeky a vtedy nech zazvoním. Nemusím hovoriť, že keď som mala tieto pocity a cítila som niekto v dome je, tak som si neodvážila ani vystrčiť kúsok prsta spod vankúša.
Kazu
08.07.09,15:49
kym mi nezomrela mamina,ked bola rec o duxox a podobnyx veciax,myslela som si,ze snad zomrem od straxu...ani som to nemohla pocuvat.Po mamkinej smrti mi uz take veci problem nerobia,pretoze som prisla na to,ze MRTVYX LUDI SA BAT NETREBA!!! ZIVY LUDIA SU TI,KTORYX SA BOJIM... A som pysna na to,co zo mna mamina vyxovala-sama! A dala by som vsetko na svete za to,aby som ju mohla este raz xytit za ruku a povedat jej,ako velmi ju lubim a ze mi xyba...
Nemaj mi za zlé, že som zvedavá, ale prečo píšeš x namiesto ch. Píšeš to v celom príspevku takže to určite nie je preklep, zrejme to má nejaký dôvod. Už som tu zopár takýchto preixovaných ch v príspevkoch videla ale netuším prečo to tak je. Žeby šetrenie materiálom:---?
JarkaL
08.07.09,15:50
To x používa namiesto ch aj môj syn, keď je na pokece. Všimla som si, že to používajú aj iní.
jana9782
08.07.09,16:03
Nemaj mi za zlé, že som zvedavá, ale prečo píšeš x namiesto ch. Píšeš to v celom príspevku takže to určite nie je preklep, zrejme to má nejaký dôvod. Už som tu zopár takýchto preixovaných ch v príspevkoch videla ale netuším prečo to tak je. Žeby šetrenie materiálom:---?

v pohode...nemam za zle,preco aj... :)
vystihla si to presne-setrenie materialom:) bola som "sms-maniacka"... a tam treba setrit :) tada trebalo :) taka moja deformacia :)
pasuliatko
08.07.09,17:43
Nemaj mi za zlé, že som zvedavá, ale prečo píšeš x namiesto ch. Píšeš to v celom príspevku takže to určite nie je preklep, zrejme to má nejaký dôvod. Už som tu zopár takýchto preixovaných ch v príspevkoch videla ale netuším prečo to tak je. Žeby šetrenie materiálom:---?

no čo to je finančná kríza musí sa šetriť:D
jaros5
08.07.09,18:54
no čo to je finančná kríza musí sa šetriť:D
bolo by treba urobit kalkuláciu - kolko lesov - stromov a celkovo jurošíkov to usporí pri predpoklade, že takto začne šetriť 1/2 celosvetovej populácie a ci by to malo vplyv aj na zastavenie globálneho otepľovania a či len na zmiernenie hospodárskej krízy;
jaros5
08.07.09,19:00
Ahoj, máte skúsenosť s paranormálnymi javmi? Prihodilo sa vám alebo niekomu známemu čosi logicky nevysvetliteľné ? Svoju skúsenosť napíšem aj ja...
Mne sa také veci dejú každý deň, od chvíle keď som začal vnímať svet a ako-tak chápať niektoré pravidlá - myslím tým niektoré najzákladnejšie vzťahy a pod....
ondrejvla
08.07.09,19:00
bolo by treba urobit kalkuláciu - kolko lesov - stromov a celkovo jurošíkov to usporí pri predpoklade, že takto začne šetriť 1/2 celosvetovej populácie a ci by to malo vplyv aj na zastavenie globálneho otepľovania a či len na zmiernenie hospodárskej krízy;
mimotemy
:D:D:D:D
ondrejvla
08.07.09,19:14
Ale teraz späť k téme. Ja pri veľmi blízkych, v prípade ich choroby - ťažkej, alebo úmrtia, mávam sny, kde ich vidím, ako zomreli, a vždy sa vo sne povie nejaká veta, ktorá je povedaná aj po úmrtí...Keď bdiem a začne sa mi niečo takéto snívať, nasilu sa preberiem a zasvietim, prejdem sa po byte. Doslova si zakážem tieto sny, ale oni sa vracajú...Neviem to vysvetliť, ale manžel mi hovorí, že som asi nie vtedy pri zmysloch, že to sa predsa nemôže normálnemu človeku stávať... Nechcem spomínať všetky sny, v ktorých sa mi snívalo o zlých predzvestiach v rodine, ale posledný je z dátumu rok späť, keď manžel mal ťažkú mozgovú príhodu, v spánku, som pocítila na chrbáte ľadové ruky, ako ma hladia. Zobudila som sa so zlou predtuchou, vstala som a začala som žehliť, upratovať byt, len aby som nezaspala... Manžel bol so zaťom mimo bydliska na rybačke, vtedy sa to stalo, keď mi to prišiel zať povedať, zosypala som sa...No niečo mi hovorilo, že ak sa nevzchopím, že mu nebude mať kto pomôcť. Vzchopila som sa, cvičila som s ním, chodila po lekároch a to denne, bojovala som spolu s ním a spolu s dievčatami z Porady, ktoré mi pomohli a ktorým, vlastne ani neviem, či som dostatočne vyslovila svoju vďaku... Nie som poverčivá, a prehlasujem, že som pri zmysloch, ale som presvedčená, že keby som sa bola nechala opantať tým snom, a keby som nebola vstala a začala sa zaoberať hocijakou činnosťou, bol by sen skončil ... Doteraz ďakujem tomu, kto ma prinútil vstať a nedosnívať tento sen...
lenkak
08.07.09,19:19
citujem Vlastičku:
Ja pri veľmi blízkych, v prípade ich choroby - ťažkej, alebo úmrtia, mávam sny ...
Doslova si zakážem tieto sny, ale oni sa vracajú...

žiaľ moje sny sa neraz splnia.
A mávajú pokračovania, darmo si poviem, jaj nech sa mi to už nesníva keď sa preberem.
buchač
08.07.09,19:29
To x používa namiesto ch aj môj syn, keď je na pokece. Všimla som si, že to používajú aj iní.

A keby len to X = ch .....

Na pokec ani radšej nexoďte ...je tam nutný prekladateľský slovník ...:eek:

Podľa štýlu vyjadrovania sa dá rozpoznať vek kecajúceho , čím mladší , tým viac nevysvetliteľnýx paranormálnyx výrazov a debilnejších hlášok ....;)
buchač
08.07.09,19:34
v pohode...namam za zle,preco aj... :)
vystihla si to presne-setrenie materialom:) bola som "sms-maniacka"... a tam treba setrit :) tada trebalo :) taka moja deformacia :)

Ajajááááj ...maniačka

treba = je nutné

trebalo = bolo by potrebné

P.S.:
Slovenčina = taká moja deformácia ;)
JarkaL
08.07.09,19:44
mimotemy
Raz som zo srandy odpovedala synovcovi, ked syn odbehol na WC, odhalil ma po 2 vetach, vraj na pokeci na gramatiku a pravopis kaslu. P.s. Pisem z mnbilu, preto bez diakr.
danushka
08.07.09,20:01
Zhruba pred mesiacom a pol sme s mužom prežili bez jediného škrabanca autonehodu s kamiónom. To, čo ostalo z auta sa dá nazvať vrakom a som presvedčená, že v tej chvíli stáli pri nás všetci strážni anjeli...
Už ráno pred odchodom do práce ma pochytila neopísateľná nervozita a nevysvetliteľný stiesnený pocit a úzkosť, chvenie v okolí žalúdka a strach. Nebol na to absolútny dôvod, ale ten pocit bol tu. O 15 minút nato sme havarovali.
Len čo sme sa s mužom dostali von z auta, zvonil mi mobil a môj brat mi hovorí :,,Si v poriadku? Mal som pocit, že Ťa potrebujem počuť, mal som pocit, že Ti niečo hrozí...":eek::eek::eek:
Bratovi som povedala, že som v poriadku, len práve sme s mužom havarovali a doslova sme ušli hrobárovi z lopaty.

Táto príhoda ma presvedčila, že previazannosť citová, alebo akákoľvek spriaznenosť s blízkymi, či známymi nás spája, nech sa nachádzame kdekoľvek a my si to nevieme vysvetliť, ani to ovplyvniť.
Obdivujem ľudí, ktorí sa venujú paranormálnym javom a neboja sa toho.
Tak, ako som tu v skoršom príspevku čítala, že netreba sa báť mŕtvych,ale skôr tých živých. Súhlasím s tým čiastočne.
Myslím si, že čierna mágia a temné sily okolo nás existujú. Ľudia, ktorí sú vo všeobecnosti citlivejší a vnímavejší, sú aj dostatočne senzibilní na takéto - pre bežného smrteľníka neobyčajné prejavy.

Ten, čo zažil strach, ktorý prišiel nečakane a nevysvetliteľne s vidinou niečoho éterického, cítil pri tom chlad, prípadne vône, či pachy sa určite necítil dobre a prvé, čo mu napadne je, že niekomu blízkemu sa čosi stalo.

Budem trošku mimotemy, ale napadá mi v súvislosti s týmto, ako sa len preveľmi musia trápiť ľudia, trpiaci schozofréniou, ktorých myseľ je ustavične zaplnená pocitmi paranormálna :mee::mee::mee:.
jana9782
09.07.09,01:35
Ajajááááj ...maniačka

treba = je nutné

trebalo = bolo by potrebné

P.S.:
Slovenčina = taká moja deformácia ;)

oooooooouuukeeeej... (chybne?) ani som netusila,co vsetko sa spusti po mojom "ixovani"... :) Slubujem,ze sa polepsim... a ziadne x nebude!!! :)
pasuliatko
09.07.09,08:28
bolo by treba urobit kalkuláciu - kolko lesov - stromov a celkovo jurošíkov to usporí pri predpoklade, že takto začne šetriť 1/2 celosvetovej populácie a ci by to malo vplyv aj na zastavenie globálneho otepľovania a či len na zmiernenie hospodárskej krízy;

mimotemy ja som to napísala na margo toho x=ch
avonka1
12.07.09,14:35
A napadla ma ešte jedna zaujímavosť: pred rokmi som bola u kartárky a presne na deň mi predpovedala, kedy stretnem svoju životnú lásku. :rolleyes:
SofiaV
13.07.09,11:36
Keď mi zomrela babka, tak v noci presne v čase jej smrti sa jej dcére, mojej tete. zapol sám od seba televízor. Akoby niekto stlačil ovládač. Babka zomrela v nemocnici.

Môj syn minulý rok sedel sám doma pri počítači a zrazu mu pred tvárou akoby niečo neviditeľné preletelo a narazilo to do záclony. Tá sa zavlnila. Syn bol sám doma, bolo to v zime a okná boli zatvorené, takže prievan to byť nemohol.

Tretí prípad sa stal sestranici. Ležala vo svojej izbe na bruchu. Zrazu sa zo stropu zniesla čierna guľa priemeru asi pol metra, prečla cez ňu na zem a zmizla pod skriňou. Ona vyskočila sa pozrieť, čo to bolo, ale nič nenašla. Tvrdila že cítila ako niečo cez ňu prešlo.

Takýchto prípadov mám veľa, pretože sa o paranormálne javy zaujímam a všetci okolo mňa, ktorým sa niečo prihodí mi to porozprávajú. Niekedy nabudúce zase niečo pridám. Fajn téma!
DominikaDominika
13.07.09,12:16
Mne sa asi tak 10 rokov dozadu 2 krát snívalo, že som na ceste videla kúsky skla a veľa krvi (ako po autonehode). V tom druhom sne som už aj počula hlas: "pohreb bude - už si teraz nepamätám presne - ale asi v stredu 15.-teho". Asi o tyždeň som bola v kostole a v oznamoch kňaz povedal presne ten dátum - "Pohreb bude v stredu 15.-teho..." (Zomrel chlapík z našej dediny pri autonehode.)

A k tým duchom: - manžel mi už skôr vravel, že pred časom v susednej dedine museli zapečatiť hrob jednej ženy. Zomrela a jej duch sa stále vracal k príbuzným a robil im zle - napr. škrtil a pod. Po zapečatení hrobu - už teraz si nepamätám, či to vykonali kňazi, alebo pán biskup - má rodina pokoj. Duchovní vedia o takýchto prípadoch, ale nehovorí sa o tom veľa.....
wagner
16.07.09,17:20
Tiež by som o týchto veciach mohla pomaly začať písať knihu. Je síce pravda, že mŕtvy neublížia, ale keď ho občas vidíte stáť pri sporáku ako sa na Vás mračí, neviete aké má úmysly. Iba ho v duchu pošlete preč. Takých zážitkov mám za posledné dva - tri roky dosť. Ja si sny nepamätám, ale keď si sen zapamätám, tak sa splní do bodky. Tiež keď niekto zomrie a nemusí to byť z rodiny, viem o tom. Príde sa rozlúčiť, buď búchaním na zatvorené okno na prvom poschodí,( kde by musel mať človek rebrík a na okne zvonku žalúzia) alebo zazvonení na zvonček, ktorý nefunguje lebo nie je zapojený v zásuvke, alebo zvonením pevnej telefónnej linky - hoci táto v dome nikdy nebola, rozbitím pohára v kredenci na poličke pri zatvorených dvierkach a pod. Tiež keď duch zosnulého chodí každé dva - tri dni večer na návštevu - vonku sa rozsvieti svetlo a ráno keď odchádza tiež. A mohla by som pokračovať.
DominikaDominika
16.07.09,19:29
Tiež by som o týchto veciach mohla pomaly začať písať knihu. Je síce pravda, že mŕtvy neublížia, ale keď ho občas vidíte stáť pri sporáku ako sa na Vás mračí, neviete aké má úmysly. Iba ho v duchu pošlete preč. Takých zážitkov mám za posledné dva - tri roky dosť. Ja si sny nepamätám, ale keď si sen zapamätám, tak sa splní do bodky. Tiež keď niekto zomrie a nemusí to byť z rodiny, viem o tom. Príde sa rozlúčiť, buď búchaním na zatvorené okno na prvom poschodí,( kde by musel mať človek rebrík a na okne zvonku žalúzia) alebo zazvonení na zvonček, ktorý nefunguje lebo nie je zapojený v zásuvke, alebo zvonením pevnej telefónnej linky - hoci táto v dome nikdy nebola, rozbitím pohára v kredenci na poličke pri zatvorených dvierkach a pod. Tiež keď duch zosnulého chodí každé dva - tri dni večer na návštevu - vonku sa rozsvieti svetlo a ráno keď odchádza tiež. A mohla by som pokračovať.

To naozaj máš také intenzívne, (takmer) každodenné kontakty s ľudmi/duchmi z druhého sveta? :eek: Zanechali Ti už niekedy aj nejaký odkaz, alebo Ťa o niečo žiadali?
SofiaV
17.07.09,06:10
Wagner, to vidíš tých duchov priesvitných, alebo ako skutočných ľudí?
pasuliatko
17.07.09,07:43
Wagner, to vidíš tých duchov priesvitných, alebo ako skutočných ľudí?

väčšina z nich sú len siluety alebo ich vidíš ako normálneho človeka ale troška priesvitnejšieho ako je normálne :)
wagner
17.07.09,09:42
Ja ho vidím normálne, ako človeka, keď ešte žil. Presne má oblečené to, v čom občas prišiel. Teraz v poslednej dobe ho už nevidím, iba počujem. Asi viem prečo sem chodí, ale to nechcem sem vycapiť :(, to treba vedieť celý príbeh, aby to cudzí pochopil.
wagner
17.07.09,09:44
To naozaj máš také intenzívne, (takmer) každodenné kontakty s ľudmi/duchmi z druhého sveta? :eek: Zanechali Ti už niekedy aj nejaký odkaz, alebo Ťa o niečo žiadali?
Odkaz mi nezanechal, iba ho som ho videla ako sa na mňa mračil v tom štýle - že čo ma nevidíš? čo sa mi nevenuješ? Presne tak sa choval keď žil. A to svetlo keď sa rozsvieti tak to ho nevidím, iba mám pocit že ide.
Olice
17.07.09,09:47
Ja ho vidím normálne, ako človeka, keď ešte žil. Presne má oblečené to, v čom občas prišiel. Teraz v poslednej dobe ho už nevidím, iba počujem. Asi viem prečo sem chodí, ale to nechcem sem vycapiť :(, to treba vedieť celý príbeh, aby to cudzí pochopil.
Zrejme chodí pre niečo, pre čo sa nemôže odpútať od tejto zeme (niečo nestihol vykonať, ublížil niekomu.....) a Teba možno takým spôsobom žiada o pomoc, aby sa jeho duša (energia) mohla posunúť do ďalšej dimenzie. Ak sa dá, tak pomôž.
wagner
17.07.09,09:58
Zrejme chodí pre niečo, pre čo sa nemôže odpútať od tejto zeme (niečo nestihol vykonať, ublížil niekomu.....) a Teba možno takým spôsobom žiada o pomoc, aby sa jeho duša (energia) mohla posunúť do ďalšej dimenzie. Ak sa dá, tak pomôž.
Určité opatrenia som už vykonala, takže už chodí menej. Naposledy tu bol pred dvomi týždňami, keď som mala narodeniny. Asi mi bol zagratulovať. A tiež mi zostal dlžný peniaze, tak možno aj preto.
Olice
17.07.09,10:18
Určité opatrenia som už vykonala, takže už chodí menej. Naposledy tu bol pred dvomi týždňami, keď som mala narodeniny. Asi mi bol zagratulovať. A tiež mi zostal dlžný peniaze, tak možno aj preto.
Určite to môže byť dôvod, alebo jeden z dôvodov. Ak už nie je možné tie peniaze dostať späť napríklad od rodiny, asi Ti iné neostáva, len mu povedať, že už ich nežiadaš....
avonka1
17.07.09,11:23
Moja nebohá babka sa občas zjavuje mojej sesternici ( svojej vnučke ), komunikujú spolu myšlienkami. Prvýkrát sa jej zjavila asi 3 roky po smrti, keď sesternica robila domáce rezance ( babkina špecialita ). Mne sa vraj neobjaví, lebo sa bojím. Keď bola u mňa sesternica na návšteve, vraj babku cítila na schodisku.
avonka1
17.07.09,11:28
Jednej mojej príbuznej zomrel manžel, domáci tyran. Ešte aj po smrti ju chodil v noci "gniaviť". Ležiacu v posteli ju "čosi" tak tlačilo na hrudi, až nemohla dýchať. Niekto tomu hovorí "mora". Už dlhšie má, chvalabohu, pokoj. Možno pomohli zádušné omše.
avonka1
17.07.09,11:31
Naša babička ležala posledných 9 mesiacov svojho života na lôžku. Párkrát nás vyhrešila, prečo jej púšťame do izby psa, vraj má celé ruky od neho pooblizované. Pes bol v tej dobe už utratený.
jana9782
17.07.09,11:57
ešte som si spomenula... ked som sa od známeho dozvedela,že môj otec je uz 2.mesiace v nemocnici,a že je to zlé,rozhodla som sa,že nech už bol aký bol,idem za ním.Presne si pamatám,že bol utorok,neviem,či ma vnímal,ale pozeral sa na mňa,tak snáď aj áno... a v stredu ráno zomrel... piatok bol pohreb,a keď som prišla do DS,k truhle,z oka mu vyšla slza... Všetky tetky mi vtedy vraveli,že nemohol zomrieť,a čakal na mňa,kedy prídem,aby sa aspoň rozlúčil... divný pocit som mala vtedy,teraz to už vidím ináč...
danushka
17.07.09,12:56
Určité opatrenia som už vykonala, takže už chodí menej. Naposledy tu bol pred dvomi týždňami, keď som mala narodeniny. Asi mi bol zagratulovať. A tiež mi zostal dlžný peniaze, tak možno aj preto.
:eek::eek::eek::eek::eek:
Mne keby sa takéto niečo dialo, skončím na diazepame...
Wagner, veď ty to hovoríš, akoby si sa stretávala so susedom z času na čas pri ceste do práce....
wagner
17.07.09,15:17
:eek::eek::eek::eek::eek:
Mne keby sa takéto niečo dialo, skončím na diazepame...
Wagner, veď ty to hovoríš, akoby si sa stretávala so susedom z času na čas pri ceste do práce....
Hovorí sa, že človek si zvykne. ALe nedá sa na to zvyknúť. Tie prvé dva roky tu bol každú chvíľu. Odkedy som spravila určité opatrenia, tak je to občas. Ale už ho nevidím, iba počujem a to v spálni. Keď zaspávam tak sa na rôzne zvuky zobudím - škrabanie na skriňu, vrzganie podlahy a pod. Potom mi neostáva nič iné, iba ho poslať preč a čakať, kedy sa mi podarí zaspať.
wagner
17.07.09,15:21
Určite to môže byť dôvod, alebo jeden z dôvodov. Ak už nie je možné tie peniaze dostať späť napríklad od rodiny, asi Ti iné neostáva, len mu povedať, že už ich nežiadaš....
Rodina mi nedala ani vedieť, kedy zomrel. Keď odchádzal, prišiel mi to povedať - počula som zvonenie telefónu, pevnej linky, hoci sme nikdy doma pevnú linku nemali. A potom som v kredenci našla rozbitý pohár. Vedela som že niekto zomrel, ale nevedela som kto. O tri dni mi kamarátka poslala sms že zomrel. Asi mu budem musieť ísť zapáliť sviečku na hrob a rozlúčiť sa tam s ním.
wagner
17.07.09,15:43
Najhoršie na tom je, že som vedela že zomrie. Mala som zvláštny sen, nebudem ho tu rozpisovať, ale jednoznačne bolo isté že zomrie. Mala som mu to povedať? Neviem , ale ja som mu to nepovedala. A keď som ho videla dva týždne pred smrťou živého v službe, tak som si povedala, že vyzerá ako môj otec večer pred smrťou(v spánku zomrel)
danushka
17.07.09,16:59
Hovorí sa, že človek si zvykne. ALe nedá sa na to zvyknúť. Tie prvé dva roky tu bol každú chvíľu. Odkedy som spravila určité opatrenia, tak je to občas. Ale už ho nevidím, iba počujem a to v spálni. Keď zaspávam tak sa na rôzne zvuky zobudím - škrabanie na skriňu, vrzganie podlahy a pod. Potom mi neostáva nič iné, iba ho poslať preč a čakať, kedy sa mi podarí zaspať.
Wagner, môj Ty božéééééééé, povedz mu, nech Ti do spálne nelezie!!! Veď to je na celibát....

Prepáčte, ale pri tejto predstave mi napadlo, že by mi asi vadilo pomojkať sa so svojim partnerom v prítomnosti niekoho tretieho;)...

Wagner, Ty, Ty, Ty - sa nezdáš:D
pasuliatko
17.07.09,17:08
ja mávam sny čo predvídajú smrť. nikdy síce neviem kto presne zomrie ale vždy niekto áno. tzv prorocké sny
misomiso
17.07.09,17:13
ja mávam sny čo predvídajú smrť. nikdy síce neviem kto presne zomrie ale vždy niekto áno. tzv prorocké sny

To, ze "vzdy niekto zomrie", je jedina istota, ktoru mame. Ved nie nadarmo sa hovori, ze pohrebne sluzby maju najistejsi biznis. Nic v zlom, ale myslim, ze na to netreba byt prorokom. :)
pasuliatko
17.07.09,18:06
To, ze "vzdy niekto zomrie", je jedina istota, ktoru mame. Ved nie nadarmo sa hovori, ze pohrebne sluzby maju najistejsi biznis. Nic v zlom, ale myslim, ze na to netreba byt prorokom. :)

nepochopil si to...ale ja viem,že do niekoľko dní niekto zomrie. to,že všetci zomrieme viem.ale to,že niekto zomrie a ešte o tom netuší viem ja.
pasuliatko
17.07.09,18:07
nám doma cez týždeň z ničoho nič v noci spadla kniha z police...:confused:
misomiso
17.07.09,18:10
nepochopil si to...ale ja viem,že do niekoľko dní niekto zomrie. to,že všetci zomrieme viem.ale to,že niekto zomrie a ešte o tom netuší viem ja.

No tak to by bolo ine. Ibaze pises, ze vies , ze niekto zomrie, ale nevies presne, kto. Na to teda odpovedam, ze toto dokazme aj ja :). Ak by si vedela, kto sa chysta zomriet, bolo by to hned veselsie, mohla by si ho akoze mimochodom potesit milou navstevou a zlahucka sa opytat na zavet...:)
pasuliatko
17.07.09,18:12
No tak to by bolo ine. Ibaze pises, ze vies , ze niekto zomrie, ale nevies presne, kto. Na to teda odpovedam, ze toto dokazme aj ja :). Ak by si vedela, kto sa chysta zomriet, bolo by to hned veselsie, mohla by si ho akoze mimochodom potesit milou navstevou a zlahucka sa opytat na zavet...:)

:D:D:D
wagner
17.07.09,18:51
Wagner, môj Ty božéééééééé, povedz mu, nech Ti do spálne nelezie!!! Veď to je na celibát....

Prepáčte, ale pri tejto predstave mi napadlo, že by mi asi vadilo pomojkať sa so svojim partnerom v prítomnosti niekoho tretieho;)...

Wagner, Ty, Ty, Ty - sa nezdáš:D
To vieš že som mu to povedala, ale žiaľ, mŕtvym nerozkážeš. A spálňu mám odvtedy len na spanie. Žiaľ, tiež by som si to nevedela predstaviť. Šťastie že mám voľných izieb dosť, takže toto nie je problém. Ja len verím, že sa to zmení a prestane chodiť.
wagner
17.07.09,18:52
ja mávam sny čo predvídajú smrť. nikdy síce neviem kto presne zomrie ale vždy niekto áno. tzv prorocké sny
Tiež mávam prorocké sny. Hoci nie často, väčšinou pri takých ľuďoch, s ktorými sme si dosť blízky.
danushka
17.07.09,19:05
To vieš že som mu to povedala, ale žiaľ, mŕtvym nerozkážeš. A spálňu mám odvtedy len na spanie. Žiaľ, tiež by som si to nevedela predstaviť. Šťastie že mám voľných izieb dosť, takže toto nie je problém. Ja len verím, že sa to zmení a prestane chodiť.
Skúšala si osloviť nejakého duchovného, veď existujú duchovní exorcisti z radov cirkví, ktorí vedia pomôcť v takýchto situáciách.

Ono to navonok takto na skle, čo tu píšeš vyzerá ako sranda, ale úprimne si to neviem vôbec predstaviť, mám pocit, že by som sa z toho zbláznila. Ťažko sa vysvetľuje okoliu, že to s čím sa stretávaš, je naozaj pravda.
Chceš to nejako riešiť ?
wagner
17.07.09,19:29
Skúšala si osloviť nejakého duchovného, veď existujú duchovní exorcisti z radov cirkví, ktorí vedia pomôcť v takýchto situáciách.

Ono to navonok takto na skle, čo tu píšeš vyzerá ako sranda, ale úprimne si to neviem vôbec predstaviť, mám pocit, že by som sa z toho zbláznila. Ťažko sa vysvetľuje okoliu, že to s čím sa stretávaš, je naozaj pravda.
Chceš to nejako riešiť ?
Tie opatrenia, ktoré som robila a robím, mi poradila jedna známa. Bola som náhodou u nej ale pre niečo úplne iné. A ona má v PC nejaký program - hneď sa ma opýtala, aký mám problém. Takže odvtedy sa to začalo lepšiť. Ale nedá sa predvídať, kedy zas príde. Niekedy tu nebol aj mesiac. Ale už som sa rozhodla, že na budúci mesiac, keď by mal akože narodeniny, pôjdem na jeho hrob a tam sa s ním oficiálne rozlúčim. Lebo na pohrebe som nebola, nevedela som ani kedy mal pohreb. Nebol od nás, je to asi 50 km od nás. Tak preto som tam ešte nebola. Môžem Ťa uistiť, že odvtedy chodím na pohreb každému známemu. To preto, aby som ho odprevadila tam. Lebo čo keby sem tiež začal chodiť? Vieš, je to smiešne, ale tie takmer dva roky, keď sem chodil každý druhý - tretí deň mi nebolo všetko jedno. Do spálne začal chodiť až vlani nejako na jar.Nie hneď. A na to nepomôže ani Diazepam. Buď to predýchaš alebo scvokatieš. Ja som to našťastie predýchala.
pasuliatko
17.07.09,19:30
Skúšala si osloviť nejakého duchovného, veď existujú duchovní exorcisti z radov cirkví, ktorí vedia pomôcť v takýchto situáciách.

Ono to navonok takto na skle, čo tu píšeš vyzerá ako sranda, ale úprimne si to neviem vôbec predstaviť, mám pocit, že by som sa z toho zbláznila. Ťažko sa vysvetľuje okoliu, že to s čím sa stretávaš, je naozaj pravda.
Chceš to nejako riešiť ?

nevyháňajú exorcisti náhodou diabla?:confused:
pasuliatko
17.07.09,19:31
Tiež mávam prorocké sny. Hoci nie často, väčšinou pri takých ľuďoch, s ktorými sme si dosť blízky.

je nemusím...ale niekto či už z rodiny známich alebo mojej rodiny...alebo aj suesdia...sa mi snívalo 2x a suseda a aj sused zomreli.krátko po sebe
jozka56
17.07.09,19:38
Mne sa toto nepáči, ja sa asi bojím, niečoho, čo nepoznám:eek:j:confused: a nechcem poznať. Nie.
misomiso
17.07.09,19:39
Tie opatrenia, ktoré som robila a robím, mi poradila jedna známa. Bola som náhodou u nej ale pre niečo úplne iné. A ona má v PC nejaký program - hneď sa ma opýtala, aký mám problém. Takže odvtedy sa to začalo lepšiť. Ale nedá sa predvídať, kedy zas príde. Niekedy tu nebol aj mesiac. Ale už som sa rozhodla, že na budúci mesiac, keď by mal akože narodeniny, pôjdem na jeho hrob a tam sa s ním oficiálne rozlúčim. Lebo na pohrebe som nebola, nevedela som ani kedy mal pohreb. Nebol od nás, je to asi 50 km od nás. Tak preto som tam ešte nebola. Môžem Ťa uistiť, že odvtedy chodím na pohreb každému známemu. To preto, aby som ho odprevadila tam. Lebo čo keby sem tiež začal chodiť? Vieš, je to smiešne, ale tie takmer dva roky, keď sem chodil každý druhý - tretí deň mi nebolo všetko jedno. Do spálne začal chodiť až vlani nejako na jar.Nie hneď. A na to nepomôže ani Diazepam. Buď to predýchaš alebo scvokatieš. Ja som to našťastie predýchala.

Len aby si osobne nemusela chodit na pohreby vsetkym nam Poradakom ked uz Ta maju zosnuli tak v priazni...
pasuliatko
17.07.09,19:42
Len aby si osobne nemusela chodit na pohreby vsetkym nam Poradakom ked uz Ta maju zosnuli tak v priazni...

:D:D:D
wagner
17.07.09,19:51
Len aby si osobne nemusela chodit na pohreby vsetkym nam Poradakom ked uz Ta maju zosnuli tak v priazni...
Poraďáci čo ma majú v priazni sú ešte veéééééééééľmi mladí na to, aby utekali na druhý svet. A nie všetci zosnulí ma majú v priazni.
wagner
17.07.09,19:53
nevyháňajú exorcisti náhodou diabla?:confused:
Áno, exorcisti vyháňajú diabla. Ja tu diabla nemám, našťastie.
wagner
17.07.09,19:58
Mne sa toto nepáči, ja sa asi bojím, niečoho, čo nepoznám:eek:j:confused: a nechcem poznať. Nie.
Mne sa to tiež nepáči,nikdy by ma nebolo napadlo, že sa mi také niečo môže stať. A báť sa? Nie je čoho, mŕtvy ľudia väčšinou neubližujú, ubližujú iba živý. Toto si človek jednoducho nevymyslí, to musí iba zažiť, inak sa tomu ťažko verí.
danushka
17.07.09,20:05
Áno, exorcisti vyháňajú diabla. Ja tu diabla nemám, našťastie.

No s tými exorcistami som to myslela tak, že keď si vedia rady s temnými silami, hádam vedia pomôcť aj vyprevadiť zblúdilú dušu na večný odpočinok.
Stanislav 1975
17.07.09,20:07
Mne sa tiež minule stal paranormálny jav- dostal som pokutu za rýchlosť...:D
wagner
17.07.09,20:09
No s tými exorcistami som to myslela tak, že keď si vedia rady s temnými silami, hádam vedia pomôcť aj vyprevadiť zblúdilú dušu na večný odpočinok.
Mne by asi farár nepomohol, on totiž nechodil do kostola. Síce pokrstený bol,do kostola chodil možno ešte keď bol malý. Určite nemal ani cirkevný pohreb, lebo u nich je zvykom len občiansky pohreb.
danushka
17.07.09,20:14
Mne by asi farár nepomohol, on totiž nechodil do kostola. Síce pokrstený bol,do kostola chodil možno ešte keď bol malý. Určite nemal ani cirkevný pohreb, lebo u nich je zvykom len občiansky pohreb.

Ale veď kňazi sú tu pre ľudí, je jedno či veriacich, či neveriacich...
Myslím, že v takomto prípade by aj ateista začal veriť, aj ateista by chcel nájsť pokoj, keby už nebol nažive.
pasuliatko
17.07.09,20:22
Áno, exorcisti vyháňajú diabla. Ja tu diabla nemám, našťastie.

lebo danushka spomínala exorcizmus. ja tiež viem,že vyháňajú diabla
pasuliatko
17.07.09,20:23
No s tými exorcistami som to myslela tak, že keď si vedia rady s temnými silami, hádam vedia pomôcť aj vyprevadiť zblúdilú dušu na večný odpočinok.

keby to bola zlá duša tak dotyčný človek pociťuje strach, ak strach nie je, je to dobrý duch
DominikaDominika
17.07.09,20:24
Ó, Wagner, práve som prečítala Tvoje posledné príspevky......... Nuž, poviem Ti pravdu - úprimne - neviem, či zaspím..... :o Želám Ti, aby si túto záležitosť vyriešila čo najskôr k obojstrannej spokojnosti ;) a mohla žiť pokojný život. A súhlasím s Danushkou, že kňaz by mohol pomôcť.... Skús, nemáš čo stratiť........
pasuliatko
17.07.09,20:25
viem,že aj zvieratá vnímajú paranormálne javy. aj náš pes ich vníma
wagner
17.07.09,20:27
Ó, Wagner, práve som prečítala Tvoje posledné príspevky......... Nuž, poviem Ti pravdu - úprimne - neviem, či zaspím..... :o Želám Ti, aby si túto záležitosť vyriešila čo najskôr k obojstrannej spokojnosti ;) a mohla žiť pokojný život. A súhlasím s Danushkou, že kňaz by mohol pomôcť.... Skús, nemáš čo stratiť........
Vieš, keby som to povedala u nás kňazovi, tak zajtra to vie celá dedina, potom dolina, potom okres atď. S takými vecami sa nechodí na bubon. Ale už sa to lepší, lebo od mojich narodenín tu nebol.
jozka56
17.07.09,20:28
viem,že aj zvieratá vnímajú paranormálne javy. aj náš pes ich vníma
A Miník nič nehovorímimotemy:confused::confused::--- tajnostkár.
wagner
17.07.09,20:29
viem,že aj zvieratá vnímajú paranormálne javy. aj náš pes ich vníma
Aj môj pes, keď sem zo začiatku začal chodiť a rozsvietilo sa svetlo, tak ho cítil. Stiahol chvost a ušiel sa schovať - to som bola náhodou na dvore. Tiež som letela do vnútra - taký zvláštny pocit som mala.
wagner
17.07.09,20:30
Ó, Wagner, práve som prečítala Tvoje posledné príspevky......... Nuž, poviem Ti pravdu - úprimne - neviem, či zaspím..... :o Želám Ti, aby si túto záležitosť vyriešila čo najskôr k obojstrannej spokojnosti ;) a mohla žiť pokojný život. A súhlasím s Danushkou, že kňaz by mohol pomôcť.... Skús, nemáš čo stratiť........
Verím, že sa to postupne vyrieši. Len Ty kľudne spi a nenamýšľaj si niečo
wagner
17.07.09,20:33
keby to bola zlá duša tak dotyčný človek pociťuje strach, ak strach nie je, je to dobrý duch
Áno, je to dobrý duch, lebo nikdy som sa nebála. Určite sem nechodí preto, aby mi ubližoval, alebo by ma chcel naľakať. Niekde som čítala, že človek, ktorý náhle zomrie, nevie o tom, že zomrel. Tak stále sa vracia na staré miesta. Tiež keď sú nevysporiadané určité veci - a tie boli nevysporiadané.
pasuliatko
17.07.09,20:44
Áno, je to dobrý duch, lebo nikdy som sa nebála. Určite sem nechodí preto, aby mi ubližoval, alebo by ma chcel naľakať. Niekde som čítala, že človek, ktorý náhle zomrie, nevie o tom, že zomrel. Tak stále sa vracia na staré miesta. Tiež keď sú nevysporiadané určité veci - a tie boli nevysporiadané.

áno presne ako si napísala.keby si sa bála tak to je velmi zlé znamenie,že duch prišiel v zlom za tebou a nie v dobrom
jozka56
17.07.09,20:44
mimotemy a wagner, si v kľude????, lebo ja miesto Teba nie, mám nedobrý pocit:confused:
pasuliatko
17.07.09,20:46
Aj môj pes, keď sem zo začiatku začal chodiť a rozsvietilo sa svetlo, tak ho cítil. Stiahol chvost a ušiel sa schovať - to som bola náhodou na dvore. Tiež som letela do vnútra - taký zvláštny pocit som mala.

môj sa zahladí a vtrí chvostom...on s ním stále vrtí ale vidim na ňom,že niečo vidí aj keď tam ,,nič nie je,,. alebo pozerá nad seba akoby nad ním niekto stál,
pasuliatko
17.07.09,20:47
my sme raz s mamou videli v rohu chodby zelené svetlo, celý roh pri strope bol svetlo zelený akoby tam svietilo svetlo ale nemalo aké a už určite nie zelené.
Halli
17.07.09,20:48
mimotemy a wagner, si v kľude????, lebo ja miesto Teba nie, mám nedobrý pocit:confused:

No dokelu, aj mne z Vás chodia zimomriavky , "dobré" čítanie na noc :eek::D
wagner
17.07.09,20:54
mimotemy a wagner, si v kľude????, lebo ja miesto Teba nie, mám nedobrý pocit:confused:
Som v kľude. Lebo keby som nebola, tak ako som sa už vyjadrila, tak buď scvokatiem, alebo to predýcham. Ja to predýchavam, scvokatieť nemienim. Ani na to nemyslím, ako príde tak odíde. S tým sa človek tiež musí naučiť žiť. Žiaľ.
wagner
17.07.09,20:56
No dokelu, aj mne z Vás chodia zimomriavky , "dobré" čítanie na noc :eek::D
Na budúce si to čítanie nechaj na raňajky. ALe je to v pohode. Stále som normálna.
Halli
17.07.09,21:01
Na budúce si to čítanie nechaj na raňajky. ALe je to v pohode. Stále som normálna.

Na raňajky by to nebolo ono :D...Ja len rozmýšľam, koľko vecí sa mi stalo v živote a ja som sa nad nimi nezamýšľala. Len keď Vás čítam.. A možno by boli aj do tejto témy, ale akosi si to nepripúšťam...a ani nechcem ;)
jozka56
17.07.09,21:16
Ja nembojím, skúsim ísť spať:rolleyes:j:---, lebo Miník spí:rolleyes: v pohode...j:---
wagner
17.07.09,21:17
Na raňajky by to nebolo ono :D...Ja len rozmýšľam, koľko vecí sa mi stalo v živote a ja som sa nad nimi nezamýšľala. Len keď Vás čítam.. A možno by boli aj do tejto témy, ale akosi si to nepripúšťam...a ani nechcem ;)
Nechápala som to zle. Človeku sa stáva veľa vecí a niekedy si to ani neuvedomuje, že ten jav alebo skutok nepatrí medzi normálne. Mne sa tiež stávali rôzne veci, ale nevenovala som tomu pozornosť. Asi som na také veci teraz vnímavejšia. Alebo si to niekedy človek nepripúšťa - tak ako píšeš.
wagner
17.07.09,21:17
Ja nembojím, skúsim ísť spať:rolleyes:j:---, lebo Miník spí:rolleyes: v pohode...j:---
Miník spí, choď aj Ty spať.
Halli
17.07.09,21:21
Nechápala som to zle. Človeku sa stáva veľa vecí a niekedy si to ani neuvedomuje, že ten jav alebo skutok nepatrí medzi normálne. Mne sa tiež stávali rôzne veci, ale nevenovala som tomu pozornosť. Asi som na také veci teraz vnímavejšia. Alebo si to niekedy človek nepripúšťa - tak ako píšeš.

Radšej som tu poslednú vetu vymazala, myslela som, že si šla už hajať...tak som rada, že si to zobrala aj s humorom, ale je fakt, že život je plný zvláštnych udalostí. Niekedy ich prehliadame , inokedy sme na ne citlivejší a niekedy si ich dokonca spájame do súvislostí. Doležite je brať to tak ako si písala, naučiť sa proste s tým žiť. ;)
jozka56
17.07.09,21:26
Miník spí, choď aj Ty spať.
Veď sa mi neche:D:Dj:---, ale držím Ti palce wagner, veľa síl,ups to asi nie je ľahké:rolleyes:j:---
wagner
17.07.09,21:27
Radšej som tu poslednú vetu vymazala, myslela som, že si šla už hajať...tak som rada, že si to zobrala aj s humorom, ale je fakt, že život je plný zvláštnych udalostí. Niekedy ich prehliadame , inokedy sme na ne citlivejší a niekdey si ich dokonca spájame do súvislostí. Doležite je brať to tak ako si písala, naučiť sa proste s tým žiť. ;)
Na niektoré veci sa nedá ani inak regovať, iba s humorom. Hajať už idem, choď aj Ty. pokračovať môžeme aj na budúce.
wagner
17.07.09,21:32
Veď sa mi neche:D:Dj:---, ale držím Ti palce wagner, veľa síl,ups to asi nie je ľahké:rolleyes:j:---
To máš ako v živote- niekto má problémy s napr. prácou a musí sa s tým naučiť žiť. Ja som sa s týmto naučila tiež žiť, najmä keď to už nie je tak často.
judita1971
17.07.09,21:43
čisto náhodou, tesne pred polnocou som našla túto tému. Mám rešpekt voči takýmto veciam. Nie často, ale stáva sa, že niečo podobné prežívam od malička aj ja. Možno som trocha vnímavejšia voči takýmto ale aj iným javom. Stalo sa mi viackrát, že ma tí čo zomreli žiadali o odkaz pre živých a z vlastných skúseností viem, že to neprestane, kým to neodkáže. Stále sa mi prisnil sen a tam mi ten zosnulý čosi povedal. Ak máte niečo nevyrovnané s mrtvym treba to vyrovnať - vrátiť požičané, doniesť sľúbené, zabudnuté z vašej strany, rozlúčiť sa ak ste sa nerozlúčili. Ísť na hrob, zapáliť sviečku. Teraz sa mi stáva, že aj mňa premkýna v noci pocit - ako to vyjadriť - pocit neuveriteľného chladu, na ktorý sa prebudím, ale som od chladu tak strnulá v plnom vedomí, že sa nedokážem pohnúť, premkne ma neopísateľný pocit, nedokážem vydať zo seba ani hlások... vnímam, že čosi je pri mne , kto to je však neviem.....po čase to prejde .... musím vstať, uvariť si čaj.... predýchať.... Ráno vstanem s pocitom, že radšej obvolám rodinu, či je všetko v poriadku a poviem im, že som mala čudný pocit. A nie stále je všetko v poriadku.....
pasuliatko
18.07.09,07:35
Miník spí, choď aj Ty spať.

mna napadlo,že ak nasypeš pred prahy dvier soľ normálnu tak duch by to nemal prekročiť. vyskúšaj pobehaj po dobe zo solničkou a nasyp po každej dĺžke dvier soľ. malo by to zabrať. alebo svätenou vodou pokropiť rohy izieb
wagner
18.07.09,10:24
mna napadlo,že ak nasypeš pred prahy dvier soľ normálnu tak duch by to nemal prekročiť. vyskúšaj pobehaj po dobe zo solničkou a nasyp po každej dĺžke dvier soľ. malo by to zabrať. alebo svätenou vodou pokropiť rohy izieb
Už som robila určité opatrenia. Inak ďakujem za radu, vyskúšam. Svätenú vodu mám, nezaškodí spraviť aj tento úkon.
wagner
18.07.09,10:28
čisto náhodou, tesne pred polnocou som našla túto tému. Mám rešpekt voči takýmto veciam. Nie často, ale stáva sa, že niečo podobné prežívam od malička aj ja. Možno som trocha vnímavejšia voči takýmto ale aj iným javom. Stalo sa mi viackrát, že ma tí čo zomreli žiadali o odkaz pre živých a z vlastných skúseností viem, že to neprestane, kým to neodkáže. Stále sa mi prisnil sen a tam mi ten zosnulý čosi povedal. Ak máte niečo nevyrovnané s mrtvym treba to vyrovnať - vrátiť požičané, doniesť sľúbené, zabudnuté z vašej strany, rozlúčiť sa ak ste sa nerozlúčili. Ísť na hrob, zapáliť sviečku. Teraz sa mi stáva, že aj mňa premkýna v noci pocit - ako to vyjadriť - pocit neuveriteľného chladu, na ktorý sa prebudím, ale som od chladu tak strnulá v plnom vedomí, že sa nedokážem pohnúť, premkne ma neopísateľný pocit, nedokážem vydať zo seba ani hlások... vnímam, že čosi je pri mne , kto to je však neviem.....po čase to prejde .... musím vstať, uvariť si čaj.... predýchať.... Ráno vstanem s pocitom, že radšej obvolám rodinu, či je všetko v poriadku a poviem im, že som mala čudný pocit. A nie stále je všetko v poriadku.....
Ja našťastie také pocity nemám, ja buď ho vidím, alebo ho počujem. Niekedy je mi za chrbtom, keď som pri PC. Počujem ho, ale strnulá som našťastie ešte nebola. To asi nie je veľmi príjemné. Máš pravdu že sa treba vyrovnať s mŕtvym. Už som písala, že na budúci mesiac pôjdem na jeho hrob. Potom uvidím, aké opatrenia ešte spravím. Možno sa tam stretnem aj s jeho rodinou a popýtam sa. Uvidím.
pasuliatko
18.07.09,10:35
Už som robila určité opatrenia. Inak ďakujem za radu, vyskúšam. Svätenú vodu mám, nezaškodí spraviť aj tento úkon.

a nemôžeš niektoré opatrenia aj konkretizovať?možno pomôžu aj iným ;)
SofiaV
24.07.09,07:38
Keď mi zomrel pred pol rokom otecko, tak o niekoľko dní sa snívalo môjmu bratrancovi, že prišli za ním otecko, jeho už zomrelý brat a ich zomrelá matka, naša babička, aby ostatným odkázal že im je tam dobre. On to ale nikomu nepovedal. A tak sa mu ten istý sen, vraj celkom "živý", akoby v tej izbe s nám boli naozaj sníval tri krát. Vždy sa zobudil celý spotený. Až potom to spomenul pred príbuznými a tak sme sa to dozvedeli aj my ostatní. Odvtedy má pokoj a viac sa mu s nimi nesnívalo.
Mne sa s otcom nikdy ešte nesnívalo, ani som ho po smrti nevidela, skôr prvú noc cítila. Asi sa mi neukazuje preto, lebo ja mám fakt strach. Moja sestra ho napríklad videla hned v prvú noc po smrti v prúde jasného svetla v izbe kde spával.
Denisa
24.07.09,08:38
Keď mi zomrel pred pol rokom otecko, tak o niekoľko dní sa snívalo môjmu bratrancovi, že prišli za ním otecko, jeho už zomrelý...

SofiaV, nemusíš sa báť, veď to bol Tvoj otec a ako o ňom píšeš,tak by Ti určite nechcel ublížiť.
Niekedy sa prídu zosnulí ešte rozlúčiť alebo niečo odkázať. No niekedy tu zostávajú pri príbuzných, hlavne keď majú niečo nedoriešené alebo ich chcú ochraňovať a pomáhať im (ale už nepomôžu, skôr to zaťažuje). Aj pzostalí ich niekedy nevedomky držia pri sebe.
Často zosnulí , ktorí su veľmi upútaní na svoj majetok nemôžu v kľude odísť. To sú napríklad tí, čo " akože strašia " v starých domoch.
arizona
24.07.09,19:42
mna napadlo,že ak nasypeš pred prahy dvier soľ normálnu tak duch by to nemal prekročiť. vyskúšaj pobehaj po dobe zo solničkou a nasyp po každej dĺžke dvier soľ. malo by to zabrať. alebo svätenou vodou pokropiť rohy izieb
Neviem, či toto pomáha, je to vec názoru...

Hovorí sa, že strašiť ( mátať) chodia tí zomrelí, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu "odísť"...
Jeden z dôvodov je aj ten, že niekto za nimi strašne smúti, nemôže sa zmieriť s jeho smrťou, denne za ním vyplakáva, vyčíta mu, že odišiel a pod.

Pomáha to, ak sa pozostalí zmieria s odchodom svojho blízkeho, odpustia mu, ak majú voči nemu nejaké výčitky,rozlúčia sa s ním a vystroja ho, nech ide ....

Koho zaujímajú "takéto veci" odporúčam prečítať knihu : tibetská kniha mrtvých"
pasuliatko
24.07.09,19:51
Neviem, či toto pomáha, je to vec názoru...

Hovorí sa, že strašiť ( mátať) chodia tí zomrelí, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu "odísť"...
Jeden z dôvodov je aj ten, že niekto za nimi strašne smúti, nemôže sa zmieriť s jeho smrťou, denne za ním vyplakáva, vyčíta mu, že odišiel a pod.

Pomáha to, ak sa pozostalí zmieria s odchodom svojho blízkeho, odpustia mu, ak majú voči nemu nejaké výčitky,rozlúčia sa s ním a vystroja ho, nech ide ....

Koho zaujímajú "takéto veci" odporúčam prečítať knihu : tibetská kniha mrtvých"

je to aj vec názoru :) ale ja viem čo píšem neboj :)
avonka1
03.08.09,14:04
Ešte ma napadlo, čo nám rozprával dedo. Po vojne chodieval z práce neskoro večer domov a raz počas takejto cesty ( na bicykli ) ho zastihla búrka na poľnej ceste. Odrazu za sebou začul akési zvonenie a cítil niekoho, kto ide za ním a udržuje s jeho jazdou "krok". Keď sa obzrel, uvidel za sebou ženu v bielom, mal obrovský strach, preto sa ponáhľal. Ako sa blížili svetlá domov, zvonenie ustávalo, keď sa obzrel, žena tam už nebola.
SofiaV
04.08.09,05:36
Tento príbeh mi rozprávala moja kamarátka:
Stalo sa jej to pred asi dvadsiatimi rokmi v obci pri Piešťanoch. Bola vyprevadiť svoju kamošku zo susednej obce na bicykli. Bolo asi jedenásť hodín, rozprávali sa a videli padať "hviezdu". Bola veľkosti mesiaca, čiže ako jasný bolid. Potom počas rozhovoru na to zabudli, rozlúčili sa, sadli na bicykle a šli domov, každá na opačnú stranu. Zrazu za kamarátkou svietilo auto. Šla ku kraju cesty aby ju mohlo obísť. Ale auto ju neobchádzalo, stále svietilo za ňou. Tak sa obzrela a zistila že to nie je auto ale niečo veľké cez obe polovice cesty a malo to šesťuholníkové svetlá. Tak sa strašne zľakla, že spadla z bicykla. Keď sa zase obzrela, nič tam už nebolo. Domov prišla veľmi vystrašená. Takže bol to bolit, alebo UFO?
Bionda
04.08.09,11:14
Ja mám skúsenosti len také ( z obdobia práce na oddelení RES), keď niekto mal "odísť" so smrťou- umrieť , predtým buď čosi padlo a nemalo dôvod, alebo buchli dvere, akoby prievan alebo klopalo čosi - väčšinou sme už sa rozhliadali, kto to má byť. Odvtedy vždy keď som pri niekom chorom a počujem klopanie- viem, že už je jeho čas- potvrdilo sa mi to aj u blízkych- dokonca ani mama neverila tomu, ale do 2dní bohužiaľ sa to stalo skutočnosťou, takže mám to overené. A v podstate v mojom blogu popísaný príbeh je úplne pravdivý .
wagner
04.08.09,15:37
Ja mám skúsenosti len také ( z obdobia práce na oddelení RES), keď niekto mal "odísť" so smrťou- umrieť , predtým buď čosi padlo a nemalo dôvod, alebo buchli dvere, akoby prievan alebo klopalo čosi - väčšinou sme už sa rozhliadali, kto to má byť. Odvtedy vždy keď som pri niekom chorom a počujem klopanie- viem, že už je jeho čas- potvrdilo sa mi to aj u blízkych- dokonca ani mama neverila tomu, ale do 2dní bohužiaľ sa to stalo skutočnosťou, takže mám to overené. A v podstate v mojom blogu popísaný príbeh je úplne pravdivý .
Priznám sa, že som si ten Tvoj článok v blogu prečítala až dnes. Máš zaujímavé skúsenosti. Ja som dnes začala čítať knihu, ktorú sa mi podarilo cez web zohnať. Jej názov je "Obrazy z ríše mŕtvych". Je to veľmi zaujímavá kniha o paranormálnych experimentoch. AJ keď o tej knihe by malo byť v inej téme.
Bionda
04.08.09,16:19
Tú Život po živote- ak si nečítala, tak si prečítaj....síce je tam hlavne preberaná otázka ľudí, čo prežili klinickú smrť, ale je to tam zaujímavé...
Ja som raz bola na návšteve u jedných- nemala som z toho dobrý pocit a ani keď som prišla domov- akoby som si "čosi" priniesla domov ( no mali ste ma vidieť, celú noc som pálila sviečky a malých františkov :D:D:D:D- ale pomohlo):D bylinky som rozvešala po celom dome :D
wagner
04.08.09,19:03
Život po živote mám už strašne dávno. Vtedy, keď som ju čítala, mala som na také veci iný pohľad, ako mám teraz. Vtedy som ešte nemala ani také zážitky, ako teraz. Pohľad na tie veci vtedy a teraz je veľmi rozdielny.
SofiaV
05.08.09,09:43
Wagner, v čom máš iný pohľad na veci? Máš nejaké skúsenosti, ktoré sa líšia od zážitkov popisovaných v knihe? Mňa tá kniha ovplyvnila tak, že odvtedy sa o takéto veci veľmi zaujímam. Je aj pokračovanie - Svetlo na druhom brehu. Ale najviac sa mi na túto tému páčila kniha od Kennetha Ringa Posolstvo svetla. Ale to som už niekde inde písala.
avonka1
05.08.09,11:42
Ako spomínam v príspevku č.65, mojej sesternici sa zjavuje nebohá babka. Cez víkend bola u nej opäť. Sesternica sa zobudila uprostred noci, nakoľko sa rozsvietila lampa ( na lampe sú 4 žiarovky, no dve už boli vypálené. Teraz svietili všetky ). Vypínač odmietol poslušnosť, jednoducho lampu nebolo možné zhasnúť. Asi po polhodine modlitieb lampa zhasla. Ráno fungovali opäť len dve žiarovky.
durisovad
05.08.09,13:37
Život po živote mám už strašne dávno. Vtedy, keď som ju čítala, mala som na také veci iný pohľad, ako mám teraz. Vtedy som ešte nemala ani také zážitky, ako teraz. Pohľad na tie veci vtedy a teraz je veľmi rozdielny.
Tuto knizku mam aj ja uz dost davno a zaujala ma. Mali sme jednu staru prijemnu a inteligentnu pani susedku, ktora prezila klinicku smrt a mala podobne zazitky, ako opisuje autor. Pritom knizku predtym necitala, pozicala som jej ju po tom, ako mi porozpravala co zazila. Po precitani knizky som bola dost skepricka, ale ked mi ta mila pani potvrdila, ze nieco medzi nebom a zemou existuje, uz o tom vobec nepochubujem.
wagner
05.08.09,14:56
Wagner, v čom máš iný pohľad na veci? Máš nejaké skúsenosti, ktoré sa líšia od zážitkov popisovaných v knihe? Mňa tá kniha ovplyvnila tak, že odvtedy sa o takéto veci veľmi zaujímam. Je aj pokračovanie - Svetlo na druhom brehu. Ale najviac sa mi na túto tému páčila kniha od Kennetha Ringa Posolstvo svetla. Ale to som už niekde inde písala.
Prečítala som obidve knihy. A v čom ma ovplyvnili? Nedá sa to jednoznačne popísať, ale asi v tom, že pred tým som nevedela, že môže existovať život po smrti. Aj keď na inej duchovnej úrovni, bez súčasného astrálneho tela.Nevnímala som také skutočnosti, ako teraz. Asi som na to citlivejšia. Možno preto mám aj tie zážitky, ktoré mám. Tiež sa od istého času venujem takýmto veciam.
pasuliatko
05.08.09,19:49
ja by som chcela vedieť komunikovať s duchmi..ale neviem ako ... :(
Bionda
05.08.09,19:56
neblázni... pozerala si film šiesty zmysel? s tým malým chlapcom a psychiatrom? No neviem, či by som to zvládla :eek:- ak to pravda - neviem, mali by sme byť radšej emipirici :D
pasuliatko
05.08.09,19:58
neblázni... pozerala si film šiesty zmysel? s tým malým chlapcom a psychiatrom? No neviem, či by som to zvládla :eek:- ak to pravda - neviem, mali by sme byť radšej emipirici :D

nebláznim... áno videla som to
Bionda
05.08.09,20:00
a zvládla by si také, čo ten chlapec?
pasuliatko
05.08.09,20:03
a zvládla by si také, čo ten chlapec?

vieš ja som to už raz absolvovala a stalo to za to...
Bionda
05.08.09,20:07
Ja som taký bojko, neviem , nie som si istá, či by som to zvládla ... poviem úprimne. Ja radšej urobím opatrenia, aby nič ku nám neprišlo .
Ale zvedavá som - to nezapriem.
pasuliatko
05.08.09,20:49
Ja som taký bojko, neviem , nie som si istá, či by som to zvládla ... poviem úprimne. Ja radšej urobím opatrenia, aby nič ku nám neprišlo .
Ale zvedavá som - to nezapriem.

ja som zvedavá a preto chcem nájsť spôsob akým s ,,nimi,, komunikovať
jozka56
05.08.09,20:57
mimotemy a ja sa bojím, ani tie knižky nechcem a nebudem čítať:rolleyes: Film s Bruce Willisom som videla.
Flinstone
06.08.09,05:14
na toto sa dá odpovedať len citátom z filmu pásla kone na betóne:
"Kto nezažil nepochopí, kto zažil nezabudne."
Bionda
06.08.09,06:01
Ja síce neviem kto je za ktorým nickom a nemám ani poňatia ako to mám zistiť :D , ale dalo sa predpokladať, že sa nájdu aj empirici- to je úplne normálne :D !
Vždy sa nájdu odporcovia a zástancovia, vždy to tak bolo;)
Denisa
06.08.09,07:03
ja by som chcela vedieť komunikovať s duchmi..ale neviem ako ... :(

Ak máš nejaký konkrétny problém alebo dôvod, prečo s "ním" potrebuješ komunikovať, tak sa mi ozvi, ale len tak pre zvedavosť a zábavu to neodporúčam...
SofiaV
06.08.09,07:11
vieš ja som to už raz absolvovala a stalo to za to...
Tak nám popíš, čo si zažila...
Lenka1979
06.08.09,07:15
Ak máš nejaký konkrétny problém alebo dôvod, prečo s "ním" potrebuješ komunikovať, tak sa mi ozvi, ale len tak pre zvedavosť a zábavu to neodporúčam...



... bože, z toho ide strach..ja osobne sa takých vecí strašne bojím, lebo verím na niečo ako je posmrtný život ... na niečo medzi nebom a zemou...
pasuliatko
06.08.09,09:33
Ak máš nejaký konkrétny problém alebo dôvod, prečo s "ním" potrebuješ komunikovať, tak sa mi ozvi, ale len tak pre zvedavosť a zábavu to neodporúčam...

ja to nemyslím ani pre zábavu ani pre zvedavosť. ja viem aké to je.ale stále tu niekoho cítim no zatiaľ som ho nevidela.
pasuliatko
06.08.09,09:33
Tak nám popíš, čo si zažila...

už som to sem písala tak nebudem znova
Denisa
06.08.09,10:01
ja to nemyslím ani pre zábavu ani pre zvedavosť. ja viem aké to je.ale stále tu niekoho cítim no zatiaľ som ho nevidela.

Toto je už na osobnú debatu - pozri môj web, sú tam aj kontakty na mňa.
wagner
06.08.09,14:09
ja by som chcela vedieť komunikovať s duchmi..ale neviem ako ... :(
V knihe Obrazy z ríše mŕtvych autor popisuje, ako sa dá komunikovať s ľuďmi, ktorí sú "na druhej strane". Ale s duchmi - neviem ako to myslíš, lebo je to dosť nebezpečné. AJ v tej knihe sa píše, že jedna pani tiež komunikovala s ľuďmi z druhej strany a potom všade počula hlasy. Až sa musela liečiť na psychiatrii. Dlho trvalo, pokiaľ sa z toho dostala. Ak nemáš možnosť zohnať tú knihu, napíš ss, ja Ti dám číslo tel. na toho, čo by ešte tú knihu mohol mať na predaj.
wagner
06.08.09,14:11
ja to nemyslím ani pre zábavu ani pre zvedavosť. ja viem aké to je.ale stále tu niekoho cítim no zatiaľ som ho nevidela.
Tak sa ho opýtaj, odpoveď si nahraj na pásku. Keď si tú otázku aj odpoveď nahráš na MG kazetu, určite po pretočení budeš počuť odpoveď. Ale varujem Ťa, je to nebezpečná komunikácia pre človeka, ktorý je "neznalý veci"
pasuliatko
06.08.09,17:29
Tak sa ho opýtaj, odpoveď si nahraj na pásku. Keď si tú otázku aj odpoveď nahráš na MG kazetu, určite po pretočení budeš počuť odpoveď. Ale varujem Ťa, je to nebezpečná komunikácia pre človeka, ktorý je "neznalý veci"

jasne to poznám ale ešte som to neskúšala by som sa asi potentovala keby som tam niečo počula. viem,že je to nebezpečné. mna by len zaujímali aj iné metódy a určite by som to neskúšala sama. ja už som prečítala veľmi veľa kníh o tom. dokonca mám aj doma jednu teda dve.jedna je o deťoch, ktoré zomreli a prevtelili sa do iného tela. keby niekto chcel môžem naskenovať dva najzaujímavejšie príbehy a poslať :)
wagner
06.08.09,18:25
Isté kníhkupectvo predáva DVD podľa ktorého si môžeš pozrieť čo Ťa čaká, tiež rôzne iné veci. Je to od žijúceho autora a vyzerá to byť zaujímavé. Možno sú tam aj iné veci, dávno som to nepozerala. Hoci mám od tohto autora tri knihy, zatiaľ som nemala odvahu si kúpiť toto DVD. Bála by som sa pozerať ho sama, lebo jeden nikdy nevie:o
pasuliatko
06.08.09,18:33
Isté kníhkupectvo predáva DVD podľa ktorého si môžeš pozrieť čo Ťa čaká, tiež rôzne iné veci. Je to od žijúceho autora a vyzerá to byť zaujímavé. Možno sú tam aj iné veci, dávno som to nepozerala. Hoci mám od tohto autora tri knihy, zatiaľ som nemala odvahu si kúpiť toto DVD. Bála by som sa pozerať ho sama, lebo jeden nikdy nevie:o

napíšeš sem názov dvd a aj meno autora?:)
andreaS
06.08.09,18:44
co hovorite na John-a Edward-a?

so zatajenym dychom vzdy sledujem jeho sedenia...
pasuliatko
06.08.09,18:54
co hovorite na John-a Edward-a?

so zatajenym dychom vzdy sledujem jeho sedenia...

kravina, mna to nijak nezaujalo
andreaS
06.08.09,19:04
pokial to neni dohodnute, tak to co vie o tych rodinach nema ako inak vediet iba z "druheho sveta"...

este pozeram dve relacie... jedna je o duchoch, kt. strasia v objektoch a zena a muz idu s kamerami po tme danymi objektami a fotia a natacaju a potom si urobia sedenie co zaujimave sa im podarilo zachytit...a druha je o tom, ze k ludom u kt. strasi pridu dvaja ci traja ludia, najskor maju v noci straz a potom zena odvola ducha...
pasuliatko
06.08.09,19:07
pokial to neni dohodnute, tak to co vie o tych rodinach nema ako inak vediet iba z "druheho sveta"...

este pozeram dve relacie... jedna je o duchoch, kt. strasia v objektoch a zena a muz idu s kamerami po tme danymi objektami a fotia a natacaju a potom si urobia sedenie co zaujimave sa im podarilo zachytit...a druha je o tom, ze k ludom u kt. strasi pridu dvaja ci traja ludia, najskor maju v noci straz a potom zena odvola ducha...

to pozerávam aj ja to prvé je Lovci duchov Michael a Carol chodia po objektoch a ten tretí sedí v aute a buzeruje kam ísť - to žeriem aj ja, to druhé sa volá Žijeme s duchy a to sa mi tiež páči len škoda,že skoro nič nezachytia na kameru a podobne, není to ako v prom prípade. a tí lovci duchov kedy chodia mi nevieš poradiť?
andreaS
06.08.09,19:14
no tak to nemam zdania... chvilu to davali rano dva diely za sebou... kvoli tomu som vzdy prisla neskor do roboty (mam volnu pracovnu dobu, ale v plane mam prist cca 8-8.30 a ked lovcov duchov davali rano, tak nehrozilo prist v mnou stanovenom case :D )

ale pozeram tv program a uvadzaju "hon na duchy" v sobotu 19.45 na Zone reality... potom este opakuju o 2.00...
pasuliatko
06.08.09,19:19
no tak to nemam zdania... chvilu to davali rano dva diely za sebou... kvoli tomu som vzdy prisla neskor do roboty (mam volnu pracovnu dobu, ale v plane mam prist cca 8-8.30 a ked lovcov duchov davali rano, tak nehrozilo prist v mnou stanovenom case :D )

ale pozeram tv program a uvadzaju "hon na duchy" v sobotu 19.45 na Zone reality... potom este opakuju o 2.00...

ďakujem...raz 31.10. asi pred 3 rokmi dávali na Zone Reality (vtedy ešte Reality tv) celý deň dávali iba Lovcov duchov..celý deň až do polnoci a aj potom :D a to len kvôli ich sviatku Halloween :D
avonka1
13.08.09,16:19
Pasuliatko, zvládneš toľko duchov v Osvienčime????????

Dnes mi rozprávala suseda, ako kedysi ( predpokladám asi začiatok 20.stor. ) chodil za "kútnicami" ( kútnice = mamičky tesne pred pôrodom alebo šestonedieľky ) pán v čiernom smokingu s čiernym cylindrom. Naťahoval k nim ruky, volal ich so sebou. Úbohé ženy obraňovala celá rodina. Nakoniec vždy zmizol v komíne.
Odohrávalo sa to však len v blízkom okolí kaštieľa, ktorého panstvo tam už dlho nežilo. Tohto pána tam vidia ľudia doteraz...
Halli
16.08.09,20:23
pasuliatko
17.08.09,19:51
Pasuliatko, zvládneš toľko duchov v Osvienčime????????

Dnes mi rozprávala suseda, ako kedysi ( predpokladám asi začiatok 20.stor. ) chodil za "kútnicami" ( kútnice = mamičky tesne pred pôrodom alebo šestonedieľky ) pán v čiernom smokingu s čiernym cylindrom. Naťahoval k nim ruky, volal ich so sebou. Úbohé ženy obraňovala celá rodina. Nakoniec vždy zmizol v komíne.
Odohrávalo sa to však len v blízkom okolí kaštieľa, ktorého panstvo tam už dlho nežilo. Tohto pána tam vidia ľudia doteraz...

Osvienčim bol fajn a tam by mali ludia čo sa venujú duchom hotový raj na zemi lebo ich tam tolko bolo. nevidela som ich (žiaľ) ale cítila som ich... fajn pocit
avonka1
17.08.09,20:03
Ahoj, tak to ja by som mala dupľovanú traumu...
pasuliatko
18.08.09,12:36
Ahoj, tak to ja by som mala dupľovanú traumu...

prečo?
avonka1
18.08.09,12:55
Jedna trauma z koncentračného tábora a druhá z duchov. To platí, samozrejme, len vtom prípade, keby som duchov cítila alebo videla. Našťastie, som toho ušetrená.
Ale do Osvienčimu chceme určite ísť. Zrejme to tam preplačem...
pasuliatko
19.08.09,08:26
Jedna trauma z koncentračného tábora a druhá z duchov. To platí, samozrejme, len vtom prípade, keby som duchov cítila alebo videla. Našťastie, som toho ušetrená.
Ale do Osvienčimu chceme určite ísť. Zrejme to tam preplačem...

neboj neni to také zlé. mám aj foto:D
avonka1
19.08.09,08:48
Pošli
pasuliatko
19.08.09,12:54
Pošli

kam?je ich 26
Meggi 1
19.08.09,12:57
kam?je ich 26
Fotoalbum na Porade ... ;):)
linko1
19.08.09,12:58
kam?je ich 26


už si tam bola?
pasuliatko
19.08.09,18:59
už si tam bola?

áno 10.8.2009 :o
pasuliatko
19.08.09,19:01
Fotoalbum na Porade ... ;):)

okej a ešte by si mi mohla poradiť ako :rolleyes:
Meggi 1
19.08.09,19:19
okej a ešte by si mi mohla poradiť ako :rolleyes:
No skúsim... ja som si ešte tiež nevytvorila album, ale predpokladám, že asi takto:
Choď do Moje nastavenia - potom Môj profil - napravo pod zoznamom priateľov máš Albumy - pridať album. Pridáš z počítača a fotky uložiť do albumu.
Asi takto by sa Ti to malo podariť...
Ak sa mýlim, pardon, tí, čo už máte vytvorený album, opravte ma :o
pasuliatko
19.08.09,19:39
No skúsim... ja som si ešte tiež nevytvorila album, ale predpokladám, že asi takto:
Choď do Moje nastavenia - potom Môj profil - napravo pod zoznamom priateľov máš Albumy - pridať album. Pridáš z počítača a fotky uložiť do albumu.
Asi takto by sa Ti to malo podariť...
Ak sa mýlim, pardon, tí, čo už máte vytvorený album, opravte ma :o

klikla som na úvodnú stránku porady a úplne dole boli albumy a tam vytvoriť. tak som vytvorila album aj s popisom fotiek.
Meggi 1
19.08.09,19:43
klikla som na úvodnú stránku porady a úplne dole boli albumy a tam vytvoriť. tak som vytvorila album aj s popisom fotiek.
mimotemy Supeeer....si šikovnica :)
avonka1
19.08.09,20:34
A čo Tvoje pocity ( keďže sme v tejto téme...) ?
pasuliatko
20.08.09,08:31
mimotemy Supeeer....si šikovnica :)

ďakujem :o
linko1
20.08.09,10:46
A čo Tvoje pocity ( keďže sme v tejto téme...) ?

tak to by zaujímalo aj mna... ako tam bolo?
avonka1
21.08.09,14:42
Pred pár dňami ma cez "ss" oslovila kolegyňa z Porady ohľadom veštice. Nikde vo svojom profile však neviem nájsť, či sa moja odpoveď odoslala.
Milá kolegynka, prosím, napíš mi ešte raz, či si odpoveď dostala, prípadne ako si pochodila u veštice, resp. u kartárky. Ďakujem.
kukurička
23.08.09,19:47
Chcela by som aj ja prispieť do tejto témy. Keď zomrela moja mama,tak som jej práve štrikovala sveter a veľmi sa mi to nedarilo a vôbec mi to nepribúdalo. Išla som si nahnevaná zapáliť a štrikovanie som už nechala tak. Fajčila som v kúpelni, kde sme mali malé okienko, cez ktoré som zrazu začula kroky po snehu. Všetci boli v dome a kroky bolo počuť tesne pod oknom a hlavne ma zarazilo, že pes nešteká. Bol už večer, 21 hod., z jednej strany bol dvor do obchodu, takže tam nikto nebol a od susedov to nebolo. Dosvedčil mi to aj môj bývaly manžel, že aj on to počuje. Potom sme šli spať. Ráno som sa dozvedela, že v noci volal otec, že moja mama zomrela. Svokrovci, aj manžel ma nechali spať a povedali mi to až ráno. Všetko sa to odohrávalo 300 km od mojich rodičov. Čas odchodu mojej mamy z tohto sveta sa zhodoval s hodinou, kedy som počula tie kroky, takže som si to vysvetlila tak, že sa so mnou prišla rozlúčiť. Neskôr som si uvedomila, že som sa mohla ísť pozrieť, či uvidím nejaké stopy v snehu, no nebol na to čas a proste som na to zabudla. Keď som ten príbeh rozprávala otcovi a sestre, keď už som prišla domov, tak zrazu niekto hodil kameň do okna, hoci to bolo na druhom poschodí v činžiaku. Je pravda, že to chcel niekto hodiť o poschodie vyššie, ale nejaká sila to v tom čase, keď sa moje slová mali potvrdiť nasmerovala do nášho okna.
jankovka
15.09.09,21:02
Aj ja prispejem svojou skúsenosťou. Boli sme na kúpelnej liečbe kde mi pri odchode sestra na ošetrovni dala lístok pre môjho kolegu z práce. Bola to jeho stará láska a chcela pozdraviť jeho aj jeho manželku s ktorou sa poznali. Uložila som si ho do dokladov a pri príchode domov sme sa dozvedeli, že pred pár hodinami ho zrazilo auto keď išiel na bicykli na huby a zomrel. Na druhý deď som chcela pozdrav zobrať do práce, že ho dám aspoň manželke, ale nikde ho nebolo- vyparil sa. Asi si ho bol zobrať sám . Po nejakom čase sme išli tým miestom kde ho zabilo aj my s manželom na bicykloch a najskôr praskla pneumatika mne a potom manželovi na bicykli. Museli sme spojazdniť jeden a ja som zostala čakať kým príde manžel s autom pre mňa. Bol tam neďaleko kríž pri ceste tak som sa za neho zatiaľ modlila. Tak neviem, či si len tak špásoval s nami či nás chcel od niečo uchrániť, keď nás tak zdržal alebo potreboval modlitbu.
plada
17.09.09,11:34
Pred pár dňami ma cez "ss" oslovila kolegyňa z Porady ohľadom veštice. Nikde vo svojom profile však neviem nájsť, či sa moja odpoveď odoslala.
Milá kolegynka, prosím, napíš mi ešte raz, či si odpoveď dostala, prípadne ako si pochodila u veštice, resp. u kartárky. Ďakujem.
Ahoj, Avonka,
ďakujem za odpoveď, bola som vo veľmi zložitej situácii, inšpirovala si ma, našla som si vešticu v Ba, ešte ten deň som tam išla a povedala mi veci, ktoré nemala odkiaľ vedieť, lebo boli čerstvé len pár dní a tú pani som nikdy v živote nevidela.
Plada
noel.g
17.09.09,18:47
Viete, moj nazor je taky, ze ludia maju strach z neznameho najma preto, lebo od malicka je nam vstepovane, alebo lepsie povedane cely zivot ako dospievame zistujeme ze smrtou sa zivot konci. Avsak, cital som pred casom jednu zaujimavu knihu, ktora bola pisana tak, aby si citatel vedel sam zhrnut pre a proti a vyvodit vlastny zaver a tam bola jedna zaujimava teoria: ENERGIA SA NEDA ZNICIT, LEN SA PREMENI NA INU ENERGIU, dajme tomu svetlo ziarovky sa premiena na teplo..atd..teda otazka nakoniec znela, co sa stane s energiou ktora je v cloveku, ktora tvori jeho osobnost, pohana jeho telo...strati sa? vypari?

Dalsia vec, ak by clovek dokazal vyuzivat napriklad len 30% mozgu mozno by nam vsetky tie veci nepripadali take zvlastne, strasidelne, mozno by sme jednoducho prirodzene dokazali pochopit ze nic sa nekonci, ze sa jednoducho energia presuva v urcitej forme kamsi dalej...

p.s. tiez mam par skusenosti, ale ja skor patrim k tym, co nad tym mavnu rukou, pretoze mrtvy uz ublizit nemoze...:cool:
Mária27
17.09.09,19:32
v ten deň rano sa mi snívalo,že idem za maminou do nemocnice,ako každý deň.Cely sen bol taky skutočný...aj prostredie,a ľudia čo som ix stretávala v nemocnici... Prišla som za mamkou do izby,a nexela som veriť vlastným očiam... sedela na posteli,a usmievala sa na mna (v skutočnosti už len ležala) vyzerala tak šťastne... Opýtala som sa jej:"Už Ti je lepšie?" Ona mi na to: "v živote mi tak dobre nebolo. Už idem domov,len čakám za papiermi." Ja som celá šťastna zbehla do auta po telefon,že zavolám bratovi.Aj som počula ton zvonenia ked som mu volala,a... v tom som sa zobudila na to,ze mi zvoni pevna linka...volali mi z nemocnice,ze mamka zomrela.Tak sa so mnou prisla rozlucit,ale to mi doslo asi po tyzdni... nikdy na ten sen nezabudnem... Život je plny nevysvetlitelnyx veci,ale nie vzdy ix poxopime...teda vlastne ja :)

Musím zareagovať, lebo presne taký sen som mala, keď mi zomrel otec. Chystala som sa ho ráno navštíviť ... akože som už bola na dvore a tam mama s bratmi mi stále niečo rozprávali, ale ja som chcela ísť za otcom ... Veď je tam! - povedali. Obzrela som sa, tam stál otec dôstojne, vyzeral mlado ako keď som bola dieťa, pod hruškou, ktorá tam bola kedysi. Utekala som k nemu a pýtala sa: Tato, už je lepšie? Už je dobre? Nehovoril nič len vážne a spokojne prikyvoval. Zazvonil telefón a brat mi to oznámil.
Odvtedy verím, že je tam dobre.
Denisa
17.09.09,19:36
Viete, moj nazor je taky, ze ludia maju strach z neznameho najma preto, lebo od malicka je nam vstepovane, alebo lepsie povedane cely zivot ako dospievame zistujeme ze smrtou sa zivot konci. Avsak, cital som pred casom jednu zaujimavu knihu, ktora bola pisana tak, aby si citatel vedel sam zhrnut pre a proti a vyvodit vlastny zaver a tam bola jedna zaujimava teoria: ENERGIA SA NEDA ZNICIT, LEN SA PREMENI NA INU ENERGIU, dajme tomu svetlo ziarovky sa premiena na teplo..atd..teda otazka nakoniec znela, co sa stane s energiou ktora je v cloveku, ktora tvori jeho osobnost, pohana jeho telo...strati sa? vypari?
l:

Ja tú energiu nazývam duša a keď dožije tento život a doslúži jej telo (preto sa oň dobre starajme ;)), tak sa inkarnuje ďalej. Asi som nič nové nenapísala, len nie všetci sú s týmto stotožnení a potom vidia v niektorých javoch niečo strašidelné a nenormálne.
Darina1234
17.09.09,19:39
Nikto nič presne o tom nevie, nema nam to byt dane
avonka1
17.09.09,19:44
Nechcela som sem už prispievať, aby ma po toľkých článočkoch niekto nepovažoval za šialenca... :-)
Ale motivovali ste ma. Sesternica žije v Anglicku až x rokov. Kedysi sa večer v kúpeľni venovala hygiene, keď poza seba v zrkadle uvidela "prejsť" akýsi hmlistý objekt. Vystrašená telefonovala domov na Slovensko, či sa niekomu niečo nestalo a dozvedela sa, že v ten deň sa zabila jej prvá láska ( dopravná nehoda )... doteraz ma z toho mrazííííííí...
Denisa
17.09.09,19:47
Nikto nič presne o tom nevie, nema nam to byt dane

Je to skôr o tom, kto chce vie a kto nechce nevie...
Darina1234
17.09.09,20:11
Ja verim a viem
OKAA
29.09.09,06:42
Aj ja verím....viem.....vidím....cítim....počujem... ..;)
Viac,inokedy-súri ma čas:cool:
Krásne ránko,vám všetkým želám
wegamizi
29.09.09,07:53
Viete, moj nazor je taky, ze ludia maju strach z neznameho najma preto, lebo od malicka je nam vstepovane, alebo lepsie povedane cely zivot ako dospievame zistujeme ze smrtou sa zivot konci. Avsak, cital som pred casom jednu zaujimavu knihu, ktora bola pisana tak, aby si citatel vedel sam zhrnut pre a proti a vyvodit vlastny zaver a tam bola jedna zaujimava teoria: ENERGIA SA NEDA ZNICIT, LEN SA PREMENI NA INU ENERGIU, dajme tomu svetlo ziarovky sa premiena na teplo..atd..teda otazka nakoniec znela, co sa stane s energiou ktora je v cloveku, ktora tvori jeho osobnost, pohana jeho telo...strati sa? vypari?

Dalsia vec, ak by clovek dokazal vyuzivat napriklad len 30% mozgu mozno by nam vsetky tie veci nepripadali take zvlastne, strasidelne, mozno by sme jednoducho prirodzene dokazali pochopit ze nic sa nekonci, ze sa jednoducho energia presuva v urcitej forme kamsi dalej...

p.s. tiez mam par skusenosti, ale ja skor patrim k tym, co nad tym mavnu rukou, pretoze mrtvy uz ublizit nemoze...:cool:
Ako sa vola ta kniha?
avonka1
02.10.09,20:08
Moja nebohá babka sa občas zjavuje mojej sesternici ( svojej vnučke ), komunikujú spolu myšlienkami. Prvýkrát sa jej zjavila asi 3 roky po smrti, keď sesternica robila domáce rezance ( babkina špecialita ). Mne sa vraj neobjaví, lebo sa bojím. Keď bola u mňa sesternica na návšteve, vraj babku cítila na schodisku.
Dnes som hovorila so sesternicou, ktorej sa týka citovaný článok a vravela, že u nej bola cez víkend kamarátka s manželom a aj u nej prespali. No...prespali... ;) Vraj keď zaspávali, otvorili sa dvere, počuli pomalé šuchotavé kroky, ktoré zastali pri ich posteli a potom sa dvere opäť zavreli...
Ráno sa im sesternicin muž smial, že to nie je duch, ale "naša starenka" a v ten deň bolo výročie babičkinej smrti. Návšteva sa zapovedala, že už u nich nikdy spať nebudú... Nečudujem sa im.:o
pasuliatko
03.10.09,09:33
Viete, moj nazor je taky, ze ludia maju strach z neznameho najma preto, lebo od malicka je nam vstepovane, alebo lepsie povedane cely zivot ako dospievame zistujeme ze smrtou sa zivot konci. Avsak, cital som pred casom jednu zaujimavu knihu, ktora bola pisana tak, aby si citatel vedel sam zhrnut pre a proti a vyvodit vlastny zaver a tam bola jedna zaujimava teoria: ENERGIA SA NEDA ZNICIT, LEN SA PREMENI NA INU ENERGIU, dajme tomu svetlo ziarovky sa premiena na teplo..atd..teda otazka nakoniec znela, co sa stane s energiou ktora je v cloveku, ktora tvori jeho osobnost, pohana jeho telo...strati sa? vypari?

Dalsia vec, ak by clovek dokazal vyuzivat napriklad len 30% mozgu mozno by nam vsetky tie veci nepripadali take zvlastne, strasidelne, mozno by sme jednoducho prirodzene dokazali pochopit ze nic sa nekonci, ze sa jednoducho energia presuva v urcitej forme kamsi dalej...

p.s. tiez mam par skusenosti, ale ja skor patrim k tym, co nad tym mavnu rukou, pretoze mrtvy uz ublizit nemoze...:cool:

netvrdila by som...
pasuliatko
03.10.09,09:35
Je to skôr o tom, kto chce vie a kto nechce nevie...

alebo kto chce verí a kto nie neverí:o
alla66
03.10.09,09:47
netvrdila by som...
ako môže mŕtvy človek ublížiť?
Denisa
04.10.09,07:23
ako môže mŕtvy človek ublížiť?

Tam je veľa možností, ale to podstatné je, že nás svojou príptomnosťou zaťažuje. Ak je to niekto blízky, nemusí nám chcieť ubližovať, ale tým, že je pri nás má niečo nedoriešené a to ho trápi a určitým spôsobom to na nás vplýva. A potom rôzne cudzie duše nám môžu uberať energiu, zdravie... Najčastejšie sa na nás "prilepia" takí, s ktorými máme podobné problémy. Napríklad pri rôznych závislostiach - k alkoholikovi príde duša alkoholika, lebo u neho sa mu dostáva toho čo mal rád a tým pádom mu pôsobí na psychiku, že potrebuje ten alkohol a potom sa človeku ťažšie odvyká.
Dav
04.10.09,08:21
Tiež mám skúsenosti s vecami "medzi nebom a zemou". V byte, kde bývam, som videla postavu starej panej. Podmienený reflex zapracoval - vidím staršiu osobu , treba sa pozdraviť. Tak som povedala dobrý večer, a vtom mi došlo, že som v byte sama, pes je kľudný, pozrela som sa lepšie - nikde nikoho. Ani som to nikomu nespomínala. O nejaký čas na to prišla reč na duchov a synova priateľka hovorila, že keď raz bola u nás večer sama doma, tiež len so psom, videla ducha ženy. Jej mama ju zahriakla, nech si nevymýšľa, a ona ju opísala, presne tak isto, ako to, čo som videla ja. Na záver, už naštvatá, že jej mama neverí, vyhŕkla, že veď to bola úplne ako tá teta (meno), čo mala rodinu vedľa vo vchode. A ja na to, že presne takú istú paniu som videla aj ja, a že v tom byte bývala pani, ktorá sa tak volala. Ja som vedela meno, nie vzhľad, ona nevedela, kto v tom byte býval...
Iná príhoda súvisí s dcérou. Keď som bola tehotná, bola som na pohrebe v kostole. Zhruba keď mala dcéra 10 rokov, v televízii boli zábery z toho kostola. Dcéra na mňa kričala, že poď sa pozrieť, ukazujú kostol v Tisovci. Tak som prišla, a ona pokračovala - ako pekne ho ukazujú, minule som ho videla len tak zboku a dačo mi zavadzalo vo výhľade. Ja v šoku, volala som rodičom, či s ňou dakedy išli do kostola, okolo otvoreného kostola - že nie.
Nechala som to tak, aj som na to pozabudla, ale zrazu bolo veľké rodinné stretnutie, a dcéra, ktorá sa bála cudzích ľudí, sa veľmi spontánne zarozprávala s ujom. Pýtala som sa jej, prečo sa ostýchala pri inej rodine, a tento ujo jej bol taký sympatický. Vysvetlenie bolo jednoduché - veď som sa s ním stretla. Ja na to, kde a kedy. Odpoveď - dakde pri obede, sedeli ste spolu pri stole, ty, oco a ujo. Pravda pravdúca...bol to kar po tom pohrebe. Doteraz si to neviem vysvetliť. Niečo si mohla poskladať z útržkov rozhovorov, ale pospájať to do logického celku...
Denisa
04.10.09,11:57
Dav, bábätká v brušku vnímajú všetko čo sa deje okolo, nie len pocity mamy a otca. Všetko ich to ovplyvňuje na celý život.
Anull11
05.10.09,07:42
ziadna paranormalna skusenost, skor mam skusenosti s intuiciou a niecim, co Jung oznacoval pojmom "synchronicita" - teda podozrive zhody okolnosti
avonka1
08.11.09,13:19
Pred rokmi sa mi v autoškole stratil mobil, a bolo len pár ľudí, ktorí si ho mohli ponechať, nik sa však nepriznal. Preto som zašla za starenkou, ktorá býva v susedstve, hádam pomôže zistiť "nálezcu".
Pomohla. Vzala staručkú modlitebnú knižku, otvorila ju na strane s modlitbou k sv. Antonovi, spolu sme ju prečítali. Na túto stranu položila staručký kľúč ( odkiaľ bol, neviem ), knihu zatvorila tak, aby z jej boku vyčnievalo len "očko" kľúča a šnúrou knihu pevne previazala.
Knihu otočila tak, aby sme každá podopierali polovičku vyčnievajúceho kľúča ukazovákom pravej ruky, a knižka teda "visela" vo vzduchu podložená len prstami. A modlili sme sa podľa jej pokynov. Čosi odriekala a potom som mala vysloviť meno podozrivého z autoškoly. Nič sa nedialo. Vyslovila som iné meno, opäť nič. Asi na štvrtý pokus sa nám kľúč na prstoch spolu s upevnenou knižkou začal otáčať ( ešte teraz mám z toho zimomriavky!!!!!! ). Ako skúšku správnosti som vyslovila iné meno. Nič. A meno, ktoré predtým pohlo kľúčom,ho opäť rozhýbalo.
Svätý Anton pomáha nájsť stratené predmety.
Keby som nebola zažila také čosi na vlastnej koži, neuverím.

Vraj sa to dá aj s obyčajnou knižkou a kľúčom, ale neskúšala som, chýba odvaha :eek:
wanrouter
12.11.09,13:47
v ČR maju blizko Prahy jednu dedinu, kde maju problem so samovznietenim.

Konkretne jeden rodinny dom, kde nahodne za den maju aj 20 poziarov. Pisali o tom aj na SME a inych portaloch (neviem teraz link)

Boli tam elektrikari a ini meraci ... a zistilo sa ze to pochadza z vysokofrekvencneho vlnenia z nejakeho smeru. Otazkou je ci to je nejaky tajny vysielac alebo nieco ine.

V kazdom pripade buduci rok sa chystam do CR, tak sa tam urcite zastavim a pomeram si to :)))
osky
12.11.09,14:19
este som len na 6. strane a uz sa bojim.
takze zatvaram temu.som sama doma.
wanrouter
12.11.09,15:06
Tak to boli nejaký babráci - už v II. sv. vojne bežne zameriavali vysielačky ( nieto ešte "zdroj " vysielajúci energiu dodstačujúcu:D k zapáleniu čohosi :) ).

Neda sa mi sem este pridat link ale ked si do google zadas "strašice dom" tak ti najde k tomu odkazy... aj podla mna to boli amateri, pretoze ked viem odkial ide signal a aku ma intenzitu a frekvenciu, tak viem najst aj jeho zdroj. Asi za tym bude nieco viac.

Urcite sa tam vyberiem, je to dobry namet na reportaz.
zuzu247
12.11.09,16:15
Nám tesne pred vianocami zomrel kolega. S kolegyňou sme ako posledné odchádzali z firmy na pohreb, zatvorili sme dvere na kancelárii, zamkli a zrazu strašný buchot. Tak sme otvorili dvere a kalendár, ktorý celý rok bez pohnutia visel na stene bol na zemi. Tak sa kolega rozlúčil aj s nami...

A pre odľahčenie, pri zakladaní našej sro sa mi po podaní návrhu na zápis snívalo, že mi register poslal sms o odmietnutí zápisu. Dobre sme sa na tom v kancli pobavili, až kým mi ju o týždeň skutočne nezapísali...
marina8
12.11.09,20:47
minule sa mi vysypali v noci veci z police, som sa na to zobudila a len som tupo zizala, aj ma zamrazilo:eek::cool:
Melnick
12.11.09,21:57
v ČR maju blizko Prahy jednu dedinu, kde maju problem so samovznietenim.

Konkretne jeden rodinny dom, kde nahodne za den maju aj 20 poziarov. Pisali o tom aj na SME a inych portaloch (neviem teraz link)

Boli tam elektrikari a ini meraci ... a zistilo sa ze to pochadza z vysokofrekvencneho vlnenia z nejakeho smeru. Otazkou je ci to je nejaky tajny vysielac alebo nieco ine.

V kazdom pripade buduci rok sa chystam do CR, tak sa tam urcite zastavim a pomeram si to :)))
Dávali to v TV aj to ako horela zástrčka a hovorili, že rodinu vysťahovali z toho domu, pretože počas dňa sa tam aj 25x vznietili elektrospotrebiče.Tuším , že niekoho z tej rodiny aj zranilo. :o
jaros5
13.11.09,05:46
Možno trochu mimo tému a možno ani nie.:rolleyes:

Vedel by mi niekto vysvetliť, prečo koluje povera, že piatok, trinásteho je nešťastný, zlý deň?
Má to nejaké historické opodstatnenie, alebo ... ????
wanrouter
13.11.09,05:59
Melnick.

Prosím teba :
- to horel ten jeden elektrospotrebič 25 x ??:D - nejaký trulko ho furt nechal v zásuvke ??
- alebo tam zhorelo 25 ks elspot v tej istrj zásuvke :D :D :D a ešte väčší ttulko kupoval elspot a zapájal ich do tej "divnej " zásuvky
- mali ich poistené ???????????????????????????
- a keď tam niekto rýchlo nezapojil elspot, tak horela aspoň zásuvka
- hustota zapaľovania bola rovnaká ? cca 1 elspot / hodinu ?

si to precitaj co pisu v tom clanku... vyhoreli im vsetky zasuvky. KOMPLET
JarkaL
13.11.09,06:00
To Jaros5:
Áno, čítala som niekoľko románov o templároch a tam sa píše, že v piatok 13. (bohužiaľ letopočet si nepamätám) bolo zničené mesto templárov - tuším AKKON, zachránili sa len niekoľkí a ušli aj s pokladom - zápiskami Ježiša Krista. Niečo na tom bude.

Doplnenie: Našla som knihu, bolo to v máji 1291.

Oprava: Naozaj to bolo v októbri 1307, v tej knihe sa o tom píše od str. 73.
jaros5
13.11.09,08:48
To Jaros5:
Áno, čítala som niekoľko románov o templároch a tam sa píše, že v piatok 13. (bohužiaľ letopočet si nepamätám) bolo zničené mesto templárov - tuším AKKON, zachránili sa len niekoľkí a ušli aj s pokladom - zápiskami Ježiša Krista. Niečo na tom bude.

Doplnenie: Našla som knihu, bolo to v máji 1291.

Vďaka, mohla by si mi napísať titul, autora knihy ?:rolleyes:

Dodatok:
Už som našiel :D
Piatok trinásteho templárov
Autor: Ján Čarnogurský
Pred 700 rokmi došlo k udalosti, ktorá tvorila dejiny. Francúzsky kráľ Filip IV. Pekný 13. októbra 1307 udrel na najstarší vojenský náboženský Rád templárov a jedným úderom ich zlikvidoval. V piatok, 13. októbra 1307, francúzska kráľovská polícia posilnená vojakmi vstúpila do templárskych kláštorov po celej krajine a pozatýkala všetkých templárskych rytierov, ktorých tam našla.

http://blog.aktualne.centrum.sk/blogy/jan-carnogursky.php?itemid=143
JarkaL
13.11.09,08:53
Je to Raymond Khoury: Posledný templár, je to písané podobne ako knihy Dan Browna Da Vinciho kód alebo Anjeli a démoni. myslím, že to bolo aj sfilmované.
kovex
13.11.09,09:07
Ja som mala jeden zážitok so zomrelou spolužiačkou, bola to moja najlepšia kámoška na Strednej škole, po skončení školy sme sa menej vídali, ale ak čas dovolil predsa. Ako 26 ročnej jej zistili rakovinu kože a o pár mesiacov zomrela. Bola som z toho v šoku, nevedela som sa s tým zmieriť, že tak mladý človek odišiel ... a to ešte ona, ktorá bola nesmierne dobrý človek. Neviem prečo, možno aj preto, že som sa s tým nevedela zmieriť, neustále sa mi snívala aj 2 - 3 krát do týždňa a mala som pocit akoby ma vždy v tých snoch volala za sebou, budila som sa v noci, celé dni som o tom premýšľala .... Zakaždým keď som sa zobudila, som jej v duchu hovorila, nie, nemôžem ísť za tebou, nehnevaj sa, mám malé detičky, potrebujú ma .... trvalo to asi 2-3 roky. Bola som aj na pohrebe, rozlúčila som sa ňou, nikdy sme spolu nemali žiaden problém, všetko len v dobrom. Potom to snívanie prestalo, po tom ako som jej v duchu povedala, ja prídem keď príde môj čas, ale kým ma deti potrebujú, nie! neviem či to pomohlo, ale ozaj to prestalo a som sa ukľudnila .... vždy si spomeniem na ňu na jej narodky, meniny, na dušičky či dokonca na deň pohrebu - presne bol v deň synových narodenín. Táto smrť ma zasiahla najviac v živote.
evka-janekova
13.11.09,09:27
Ja sa teda s duchmi nestretavam, niekedy mám pocit že to co sa deje, som uz niekedy zažila alebo videla. Pred rokom aj pol nám zomrela mama, zo začiatku sa mi vôbec nesnívalo s ňou, lenže vždy ked mi bolo smutno za ňou a potrebovala som radu som ju pred spaním prosila, nech sa mi prisníva, že ju chcem vidieť. A tak sa mi začalo s ňou snívať, nie často ale je to živý sen, citim ju, vnímam celou dušou.
Naposledy sa mi zasnívalo, že som ležala v našom dome kde som vyrastala na posteli, ona prišla ku mne, čupla si, chytila ma za ruku a rozpravali sme sa. V tom sne som uplne citila dotyk jej ruky, mala ju taku teplu, velku, suchu pokozku ako vzdy. Ked sa postavila ze ide preč, začala som plakať upenlivo som ju drzala za ruku, aby neodišla... A vtom ma začal priateľ budiť, že plačem zo sna aby som sa zobudila. Hovorim mu: Nebuď ma, je tu mama...
ale uz som bola zobudena a mama odisla aj sen. Vzdy po takomto zivom sne vstanem uplne stastna a spokojna, viete ked ju nemám na živo aspon sa mi takto prisníva a hned je svet krajší.

No ale keby ma chodili navštevovať duchovia ako som sa tu dočítala asi by som skôr alebo neskôr skončila na psychiatrii.
Melnick
15.11.09,17:22
Možno trochu mimo tému a možno ani nie.:rolleyes:

Vedel by mi niekto vysvetliť, prečo koluje povera, že piatok, trinásteho je nešťastný, zlý deň?
Má to nejaké historické opodstatnenie, alebo ... ????

Dám svoju /nie naozaj moju :)/ teóriu o piatku 13- ho :

Trinástka patrí do oblasti magických čísel práve tak ako prvočísla 3,7 a ich násobky. Magické čísla vznikli v pytagorejských školách a zrejme súvisia s vtedajším štúdiom matemtatiky.
Dôvod, prečo sa výhrady k číslu 13 vystupňovali do poverčivého strachu uvádzajú niektorí etnografi ako vzťah ku kresťasnskej legende o Ježišovi a dvanástich apoštoloch. Pritom za trinásteho t. j. nešťastného , považujú buď Judáša, ktorý podľa legendy Ježiša zradil, alebo Ježiša samotného.

To, že sa piatok považuje za nešťastný tiež súvisí s kresťanskou legendou, podľa ktorej v piatok zomrel Ježiš.

no a čo už dodať ku kombinácii "piatok 13-ho" ????????:):):)
durisovad
15.11.09,18:01
Citala som, ze piatok bol v stredoveku pocas kriziackych vojen povazovany za stastny den, lebo nastaval trojdnovy pokoj zbrani. Muslimovia mali sviatok v piatok, zidia v sobotu a krestania v nedelu. Vsetci respektovali sviatok protivnikov a nebojovali.
pepsikova
15.11.09,19:29
..už viac než 9 rokov sa 2-3x do týždňa budievam o štvrť na tri nadránom..vstanem, pozriem na hodiny, na minútu presne..uvarím si "čiernu vodu", posedím polhodinku a potom ešte idem spať, alebo aj nejdem, niečo robím..
...štvrť na tri nadránom je čas, kedy zomrel môj ocko a ja som milovala chvíle, keď sme spolu pili kávu a dali si cigaretku...tak mi to zostalo aj po jeho smrti..nie je to žiadny para-jav,len niekedy mám pocit, že cítim Pitralon...ten používal po holení..
wagner
15.11.09,19:31
..už viac než 9 rokov sa 2-3x do týždňa budievam o štvrť na tri nadránom..vstanem, pozriem na hodiny, na minútu presne..uvarím si "čiernu vodu", posedím polhodinku a potom ešte idem spať, alebo aj nejdem, niečo robím..
...štvrť na tri nadránom je čas, kedy zomrel môj ocko a ja som milovala chvíle, keď sme spolu pili kávu a dali si cigaretku...tak mi to zostalo aj po jeho smrti..nie je to žiadny para-jav,len niekedy mám pocit, že cítim Pitralon...ten používal po holení..
Ja sa budím o štvrť na dve v noci. Vtedy zomrela moja mama. Niekedy ale už nezaspím, alebo zaspím dosť neskoro.
pasuliatko
15.11.09,19:47
Možno trochu mimo tému a možno ani nie.:rolleyes:

Vedel by mi niekto vysvetliť, prečo koluje povera, že piatok, trinásteho je nešťastný, zlý deň?
Má to nejaké historické opodstatnenie, alebo ... ????

podľa mňa je to občajný deň ako každý iný... ja sa na neho teším vždy lebo môj otec máva stretávku zo strednej školy...čiže máme doma fajront :D:D:D
danushka
16.11.09,22:58
Tejto noci sa mi stala zvláštna vec. O pol tretej ráno som sa zobudila na prenikavú vôňu. Vôňu som cítila pri nočnom stolíku, zapálila som si svetlo a rozmýšľala som, čo to má znamenať... Nebola to vôňa, ktorú by som poznala. Žiaden parfém z domu, ani vôňa aviváže...
Pripadalo mi to, akoby ma bola navštíviť nejaká žena.
Opisovala som tento nočný zážitok domácim. Syn mi tvrdil, že sa mi pravdepodobne niečo snívalo aj s vôňou, ja si však na nič nepamätám.
V každom prípade to bolo trocha zvláštne.
avonka1
17.11.09,19:02
danushka, vraj Páter Pio sa občas zjavil a sprievodným znakom bola vôňa kvetov...
danushka
17.11.09,19:09
Ejha..., nič som nevidela, toto keď poviem mojim doma, už to vidím, ako budú prevracať očami...
buchač
17.11.09,19:28
danushka, vraj Páter Pio sa občas zjavil a sprievodným znakom bola vôňa kvetov...

http://www.boziemilosrdenstvo.sk/images/pater_pio20.jpg

....... Žiadne odborné vysvetlenie sa však nikdy nenašlo a rovnako sa nepodarilo vysvetliť ani príčinu „rajskej vône", ktorá Pátra Pia obklopovala........
http://www.boziemilosrdenstvo.sk/pater_pio/myslienky_patra_pia_uvod.html
avonka1
18.11.09,12:18
jaros5
19.11.09,05:21
Pre mňa je najzáhadnejší, paranormálny jav to, že nosíme v hlavách super compy, ktoré dokážeme používať maximálne z 5 %, (poniektorí vôbec).
Olice
19.11.09,05:41
Pre mňa je najzáhadnejší, paranormálny jav to, že nosíme v hlavách super compy, ktoré dokážeme používať maximálne z 5 %, (poniektorí vôbec).

...len, je to dobré alebo zlé, že ten comp dokážeme využívať na tak málo percent ??? Čo by sa asi stalo keby sme ho využívali na 30%? Keby to bolo v prospech človeka a prírody bolo by to super, ale možno je to dobre tak ako to je:rolleyes:.
Ale to som už asi mimotemy
avonka1
19.11.09,15:48
raduzs
19.11.09,18:24
v ČR maju blizko Prahy jednu dedinu, kde maju problem so samovznietenim.

Konkretne jeden rodinny dom, kde nahodne za den maju aj 20 poziarov. Pisali o tom aj na SME a inych portaloch (neviem teraz link)

Boli tam elektrikari a ini meraci ... a zistilo sa ze to pochadza z vysokofrekvencneho vlnenia z nejakeho smeru. Otazkou je ci to je nejaky tajny vysielac alebo nieco ine.

V kazdom pripade buduci rok sa chystam do CR, tak sa tam urcite zastavim a pomeram si to :)))

Môžeme presúnúť medzi normálne (veľmi zriedkavé javy).
Teraz dávali v telke.
Že tam bolo ešte jedno vodovodné potrubie po ktorom (z vadného zariadenia u vodárov) prichádala (na 99%) vf energia .
durisovad
19.11.09,19:40
dindi22
01.12.09,13:18
Ahojte, videli ste aktuálny kinohit Paranormal activity? Je to celkom fajn-strašidelné, pri niektorých scénkach sa mi podarilo povylievať čaj po sedačke:D:D.
Popravde, neviem, čo by som robila, ak by sa mne niečo také stávalo?!
Vlastné skúsenosti ja na tieto veci nemám, alebo možno aj mám, len som realistka a všetko si vysvetľujem po svojom.... A nečudovala by som sa, keby sa mne niečo také dialo, kedže bývame v dome, kde boli zavraždený ľudia v minulosti.
paťuška
01.12.09,13:57
mimotemy Dindi, to nevieš krajšie tráviť voľný čas ako sledovaním takých psycho filmov?;)
dindi22
01.12.09,15:31
mimotemy Dindi, to nevieš krajšie tráviť voľný čas ako sledovaním takých psycho filmov?;)
paťa, mňa také filmy bavia-niekto kuká telenovely, niekto dokumenty-a mňa bavia horory a podobné drísty:-)))
Asi toľko k tomu...
Denisa
02.12.09,15:29
Možno ich chce niekto zosnulý na niečo upozorniť, niečo im odkázať. Nezomrel niekto z rodiny alebo známy v poslednej dobe? Alebo nejaký predošlý majiteľ bytu?
Gapo
02.12.09,16:11
Nám sa raz stalo, že sa nám rozlomil popolník z hutníckeho skla, presne na dve polovice, ako keby ho rozrezali laserom, potom sa nám to zopakovalo s iným tak isto. Raz z ničoho nič vypadla starožitná kniha z poličky a skočila do poličky na spodku.
Pravdou je, že v tom období nám zomrel svokor a pri knihe svokra.
Raz mi manželka cela vystrašená pribehla do spálne keď zaspala pri telke a hovorila že cítila ducha, ja som ju vysmial, ale ona tvrdila, že niečo v obývačke bolo a opísala to ako studený závan čo ju po tvári pohladkal, aj nejaký tieň, aj keď bolo teplo a prievan nebol.
Tož čo už, možno niečo ozaj je a my civilizovaní už sme stratili tie duchovné schopnosti čo mali naši dávny predkovia a takto sa nám občas niečo podarí si vzdialene spomenúť.
Denisa
03.12.09,06:57
...dá sa, takéto zblúdilé duše treba poslať kam patria. Odvádzanie duší sa robilo už pred tisícmi rokov.
jojom
03.12.09,07:09
V roku asi 1992 sme boli na svatbe. Bola to taká tichšia svatba bo zomrel prednedávnom starý rodič ( nespomínam si kto ). Cca okolo 2-3 ráno sme sedeli partia pri stole, niekto tancoval, proste tichá zábava, pozeral som tak neurčite do sály a zbadal som pohyb od stropu, zaostril som a videl nielen ja ale viacerý naraz ako z lustra padá sklenený obal na zema ( bola to taká sklenená guľa ). Hluk z reprákov to určite nebol. Našťastie nikto pod ním v tej chvíli nebol ( náhoda? ). Rodinný príslušníci vraveli že to sa bol starý rodič rozlúčiť s mladomanželmi. Detily ako presný čas a kto to bol si už nespomínam. Bola to náhoda alebo sa naozaj duch bol rozlúčiť?
Denisa
03.12.09,09:20
celkom možné, často sa takto nejako s nami lúčia. A častejšie je to ak je to úmrtie nečakané, že sa nestihol rozlúčiť. A možno keď "črepy znamenajú šťastie", tak im ho takto poprial :-)
xfenix
08.01.10,12:17
Skúšala si osloviť nejakého duchovného, veď existujú duchovní exorcisti z radov cirkví, ktorí vedia pomôcť v takýchto situáciách.

Ono to navonok takto na skle, čo tu píšeš vyzerá ako sranda, ale úprimne si to neviem vôbec predstaviť, mám pocit, že by som sa z toho zbláznila. Ťažko sa vysvetľuje okoliu, že to s čím sa stretávaš, je naozaj pravda.
Chceš to nejako riešiť ?


Pozdravujem, ano, aj na slovensku je exorcista, treba sa pytat duchovnych, ale reakcie mozu byt rozne.. pre toho, koho zaujima nieco o exorcistoch a ich praci, odporucam knihu autora Gabriele Amorth (http://www.theofil.cz/vyhledavani.php?id=243&autor=Gabriele Amorth) - Exorcista vypravi.
Ja som skusenost mala po babkinej smrti, bola som mala, bola som v kupelni a pocula som suchtave kroky ako sa priblizuju a zastali pred kupelnou, no, krvi by sa vo mne nedorezal.. ked som po nejakom case otvorila dvere, nik tam nebol. Doteraz si myslim, ze to ma babi bola skontrolovat.
xfenix
08.01.10,12:20
Skúšala si osloviť nejakého duchovného, veď existujú duchovní exorcisti z radov cirkví, ktorí vedia pomôcť v takýchto situáciách.

Ono to navonok takto na skle, čo tu píšeš vyzerá ako sranda, ale úprimne si to neviem vôbec predstaviť, mám pocit, že by som sa z toho zbláznila. Ťažko sa vysvetľuje okoliu, že to s čím sa stretávaš, je naozaj pravda.
Chceš to nejako riešiť ?


A tento prispevok tu kopirujem, nasla som to na inom fore..
......
Na Slovensku mame exorcistu, pre bratislavko trnavsku diecezu je to o. Anton Solciansky, tento knaz je otvoreny, ma prednasky o okultizme, na radiu Lumen bola s nim i dalsimi hostami vyborna relacia ezoterika versus krestan v sobotu 16.6. 07, tu si ju mozes vybrat a vypocut http://www.lumen.sk/live-detail.php? id=19 (http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=19)
................
bobino38
19.01.10,08:58
...čo poviete na nový film Paranormal activity?..môže to byť podľa skutočnosti?
Simonab
20.01.10,12:11
Všetkým, ktorých zaujíma reinkarnácia a život po živote, odporúčam prečítať knižky od Michaela Newtona. Mslím, že bol psychológom, teraz je na dôchodku, ale ešte stále sa zaoberá regresnou hypnózou. Veľmi pekne tu popisuje čo sa deje s dušou po smrti, prečo sa narodíme v takom alebo onakom tele, prečo si s niektorými ľuďmi rozumieme lepšie ako s inými.......
wagner
20.01.10,15:42
Všetkým, ktorých zaujíma reinkarnácia a život po živote, odporúčam prečítať knižky od Michaela Newtona. Mslím, že bol psychológom, teraz je na dôchodku, ale ešte stále sa zaoberá regresnou hypnózou. Veľmi pekne tu popisuje čo sa deje s dušou po smrti, prečo sa narodíme v takom alebo onakom tele, prečo si s niektorými ľuďmi rozumieme lepšie ako s inými.......
A môžeš napísať aj názvy kníh? Ľahšie sa to bude hľadať
Simonab
20.01.10,15:59
Cesty duší, Osudy duší, Učenie duší, Vzťahy duší, v angličtine síce vyšli len dva diely, ale naši to rozložili do 4. No a ešte má jednu Život po živote, tú ešte nemám prečítanú, ale predpokladá, že je minimálne taká dobrá ako tie štyri predchádzajúce.
wagner
20.01.10,16:13
Cesty duší, Osudy duší, Učenie duší, Vzťahy duší, v angličtine síce vyšli len dva diely, ale naši to rozložili do 4. No a ešte má jednu Život po živote, tú ešte nemám prečítanú, ale predpokladá, že je minimálne taká dobrá ako tie štyri predchádzajúce.
Od Moodyho mám prečítané všetky knihy, sú dobré. Ďakujem za názvy kníh.
Simonab
20.01.10,16:20
Od Moodyho mám prečítané všetky knihy, sú dobré. Ďakujem za názvy kníh.
Ten Život po živote je ale kniha od Newtona s rovnakým názvom. :---
Od Moodyho mám aj ja prečítanú. ;) ( to bola asi jediná kniha u nás, ktorá bola dostať ešte za socíku )