brato
08.07.09,07:50
Dobry den.
Chystam sa otvorit maly obchodik z rozličnym tovarom(potraviny,drogeria,noviny,atd ) kedže ja som vyučeny elektrikar tak asi tam budem potrebovat niekoho kto je vyučeny ako predavač.Mám sestru ta je vyučena v učebnom odbore predavačka ale zo zameranim na elektrotechnicky tovar.Stači že je vyučena ako predavačka alebo musi mat aj zameranie na potraviny drogeriu atd.A ešte jedna vec budem ju musiet v tej predajny aj zamestnat?

Dik za radu
hanelie
08.07.09,06:00
kúpa a predaj tovaru je v rozsahu voľnej živnosti, čiže nepotrebuješ iného človeka ako zodpovedného vedúceho
akina
08.07.09,06:00
Na obchodnú činnosť nepotrebuješ ustanovovať zodpovedného zástupcu za živnosť, nakoľko je to živnosť voľná( zodp.zástupca sa uvádza na ŽL ). Zodpovedný vedúci je osoba v prevádzkarni, môžeš to byť ty alebo tvoj zamestnanec, pokiaľ budeš predávať potraviny, musí mať táto osoba aspoň hygienické minimum a zdravotný preukaz.
brato
08.07.09,06:05
Na obchodnú činnosť nepotrebuješ na ustanovovať zodpovedného zástupcu za živnosť, nakoľko je to živnosť voľná( zodp.zástupca sa uvádza na ŽL ). Zodpovedný vedúci je osoba v prevádzkarni, môžeš to byť ty alebo tvoj zamestnanec, pokiaľ budeš predávať potraviny, musí mať táto osoba aspoň hygienické minimum a zdravotný preukaz.

Super ak som to dobre pochopil tak možem byt majitel aj zodpovedny veduci prevadzky samozrejme ked si vybavim ten zdravotny preukaz a hygienicke minimum?