J+K
08.07.09,07:50
Prosím, poradí mi niekto firmu, ktorá vyrába a dodáva okenné sušiaky na prádlo?

Bývam vo vežiaku bez balkóna, vežiak ešte nie je zateplený , ale v budúcnosti sa so zateplením počíta. Sušiak potrebujem uchytiť priamo na múr, nie na okno - mám plastové:), ale nedarí sa mi nájsť dodávateľa.

V poslednej dobe vídam na zateplených barákoch také jednoduché konzoly, ktoré sa upevnia vedľa okna, potom sa už len navlečú šnúry, nie je to spojené žiadnymi rozperami. Len netuším, či sa dajú upevniť aj na nezateplený múr, tiež neviem, kto ich vyrába resp. distribuuje.

Poradíte?
Beella
08.07.09,12:02
Niečo takéto? - ale toto je práve na okne .....

http://www.123inzercia.sk/inzerat/26179_p/
J+K
10.07.09,04:36
Ďakujem za odpoveď.

Len to nie je práve to , čo hľadám. Prikladám prílohu s nákresom /laickým:)/.
Objavujú sa tieto sušiaky na všetkých novozateplených barákoch, všetci majú osadené takéto konzoly, je to na baráku jednotné, nenápadné.

Asi ich dodáva nejaká firma, ktorá aj zatepľuje, možno je to import z Poľska alebo iných okolitých štátov.

A možno ich na tom nákrese niekto spozná a poradí mi ...
Martin Mocko
10.07.09,05:03
Tá konzola musí byť na dome už ešte pred zateplením. Potom je už problematické ju prichytiť. Ja som mu normálne nakreslil a známy mi to doma zvaril. Potom som to už iba natrel, priskruktoval a natiahol šnúru. Avšak tú podstavu (čo je priskrutkované k stene) odporúčam trošku predĺžiť. Ak to urobíš takto a zavesíš tam niečo ťažšie (mokré rifle), tak to v stene neudrží. (teda záleží, koľko šnúr tam chceš mať. Odfotím ten, čo mám doma a hodím sem foto..možno to pomôže. Ale nepoznám, že by to niekto robil sériovo.
ski555
18.07.09,16:27
neviem takisto,ale doma vyrobiť nie je problém
ivka70
18.07.09,17:27
Odporucam susiak upevnit v 2 bodoch na kazdej strane, cize vyrobit Vcko a nie iba Icko, kvoli stabilite.

A prikladam inspiraciu:
http://www.abctrade.sk/susiak.htm
http://www.okennisusaky.cz/sklopnzed.html
uzivatel2
20.07.09,05:24
Určite máte v meste nejaké zámočníctvo, sušiak vyrobia podľa Tvojich potrieb, môžeš si vybrať aj povrchovú úpravu, farebný odtieň aký potrebuješ, poprípade aj montáž.
Kata
J+K
20.07.09,11:33
Spýtať sa v zámočníctve - to mi nenapadlo:(, takže vyskúšam ...

Ďakujem .
Milimaus
23.08.09,05:57
Prosím, poradí mi niekto firmu, ktorá vyrába a dodáva okenné sušiaky na prádlo?

Bývam vo vežiaku bez balkóna, vežiak ešte nie je zateplený , ale v budúcnosti sa so zateplením počíta. Sušiak potrebujem uchytiť priamo na múr, nie na okno - mám plastové:), ale nedarí sa mi nájsť dodávateľa.

V poslednej dobe vídam na zateplených barákoch také jednoduché konzoly, ktoré sa upevnia vedľa okna, potom sa už len navlečú šnúry, nie je to spojené žiadnymi rozperami. Len netuším, či sa dajú upevniť aj na nezateplený múr, tiež neviem, kto ich vyrába resp. distribuuje.

Poradíte?
Ahoj, práve som zohnala jednu firmu mimo BA, ktorá to robí, pretože si tam tiež objednávam. Ak máš záujem, ozvi sa.
buchač
23.08.09,10:42
Prosím, poradí mi niekto firmu, ktorá vyrába a dodáva okenné sušiaky na prádlo?

Bývam vo vežiaku bez balkóna,
Ja mám aj balkón ....
vežiak ešte nie je zateplený , ale v budúcnosti sa so zateplením počíta. Sušiak potrebujem uchytiť priamo na múr, nie na okno - mám plastové:), ale nedarí sa mi nájsť dodávateľa.

V poslednej dobe vídam na zateplených barákoch také jednoduché konzoly, ktoré sa upevnia vedľa okna, potom sa už len navlečú šnúry, nie je to spojené žiadnymi rozperami. Len netuším, či sa dajú upevniť aj na nezateplený múr, tiež neviem, kto ich vyrába resp. distribuuje.

Poradíte?

Veľmi by som si to rozmyslel ...žiaľbohu , po skúsenostiach s mojou hornou susedou ...
Táto baba v pohode prášila / ešte občas aj teraz /koberce von z balkóna ..

Manželka dala sušiť prádlo na balkóne , no a ďakujem pekne , keď sa ti zhora na bielizeň ľahúčko znesie ako snehová vločka bordel , čo si na svojom balkóne stihli urobiť ....prach , popol z cigariet ....
Nejak sa to potom ukludnilo , upozornili sme ju na to , ale čo sa týka sušenia , tak bielizeň ostáva v byte ...aspoň sa večer dobre spí , hlavne v zime .
No a bordel si musím pozametať , alebo to urobí za mňa vietor ...;)

No neviem si predstaviť tú spúšť , ktorá vznikne pri " slušnom " spolunažívaní , nespomínaš , koľko bytov je nad Tebou ...
J+K
13.10.09,11:37
Ahoj, práve som zohnala jednu firmu mimo BA, ktorá to robí, pretože si tam tiež objednávam. Ak máš záujem, ozvi sa.


Ja som už rezignovala ... Milimaus, ak máš kontakt na firmu, ktorá niečo podobné ako som pripájala na obrázku je ochotná dodať, môžeš mi , prosím , napísať kontakt na nich na mejlík: jkostelanska@centrum.sk ?

Ďakujem :).
sterdo
22.04.11,10:13
Ak by niekto mal záujem, tak tieto sušiaky sú pevné, pekné a vhodné aj na zateplené domy, pozrite si na: http-
domacnost.napady.net