dufulus
08.07.09,09:04
Ahojte poraďáci, mám tu problém jeden:
konateľ je konateľom v 2 firmách - na firmu A prišla faktúra za telefóny, ale pomýlil sa a bola uhradená z účtu firmy B.
Nevedeli by ste mi poradiť ako by sa to dalo preúčtovať (alebo či by sa to nemohlo dať ako nejaký "nenávratný príspevok" firme A alebo ako by som to poriešil)

pekný deň :)
liba2
08.07.09,08:13
Ahojte poraďáci, mám tu problém jeden:
konateľ je konateľom v 2 firmách - na firmu A prišla faktúra za telefóny, ale pomýlil sa a bola uhradená z účtu firmy B.
Nevedeli by ste mi poradiť ako by sa to dalo preúčtovať (alebo či by sa to nemohlo dať ako nejaký "nenávratný príspevok" firme A alebo ako by som to poriešil)

pekný deň :)Riešení by sa našlo viacero...
jedno z nich: pošlite firme B úhradu za telefon a vyžiadajte si kopiu bankového výpisu o úhrade faktúry za telefon operátorovi; túto kopiu si priložte k vášmu bankovému výpisu.
DušanČ
08.07.09,08:14
S tým by som si nerobil ťažkú hlavu. Ak sa na omyl prišlo hneď, previedol by som jednoducho príslušnú čiastku z firmy A na firmu B, vo forme B by som pohyby účtoval cez 261 (v JÚ cez priebežnú položku) a vo firme A by som prevod považoval za úhradu predmetnej faktúry. K omylom prichádza, keď niekto disponuje viacerými účtami a je zbytočné si tým komplikovať život.
dufulus
08.07.09,09:51
ďakujem, toto druhé sa mi páči viac :)
takže musím mu povedať nech prevedie peniaze cez účty
liba2
08.07.09,09:57
ďakujem, toto druhé sa mi páči viac :)
takže musím mu povedať nech prevedie peniaze cez účty
Dufulus, moja rada je taká istá, len vyjadrená inými slovami :D , ďakujem za ocenenie.
azla
08.07.09,10:03
Dufulus, moja rada je taká istá, len vyjadrená inými slovami :D , ďakujem za ocenenie.

Presne tak.:)

Dokonca, je tam rada naviac ....doložiť kópiu výpisu firmy B (ak by niekedy bola reklamácia úhrady atĎ ...je doklad čo sa dialo, ako bola faktúra za telefón uhradena).
dufulus
08.07.09,11:25
no ja viem, ale prišlo mi tam zbytočné to vymieňanie faktúr ... :D
liba2
08.07.09,15:57
no ja viem, ale prišlo mi tam zbytočné to vymieňanie faktúr ... :DNie faktúr ;) kópií bankových výpisov, ktoré preukazujú, že úhrada išla dodávateľovi sluzby .
zuzanask
10.09.09,08:14
Ja mam podobný problém. Faktúra firmy A, bola uhradená z účtu firmy B v sume 5000 €. Ako by sa dalo preučtovať, v tom prípade, že firma B má nesplatenú pôžičku u firmy A vo výške 7500 €. Aby sme nemuseli posielat peniaze firme B, mohli by sme uvažovať o čiastočnom splatení pôžičky?
babi2
10.09.09,09:28
Ja mam podobný problém. Faktúra firmy A, bola uhradená z účtu firmy B v sume 5000 €. Ako by sa dalo preučtovať, v tom prípade, že firma B má nesplatenú pôžičku u firmy A vo výške 7500 €. Aby sme nemuseli posielat peniaze firme B, mohli by sme uvažovať o čiastočnom splatení pôžičky?
Ja by som to asi nesplietala, nech sa firma A s firmou B vysporiada za omylom zaplatenú faktúru podľa predchádzajúcich návodov, a potom keď firma B bude mať vrátené peniaze nech ich prevedie na firmu A, teda tú splátku pôžičky