andy5581
08.07.09,09:33
Chystáme sa na dovolenku na Mallorcu /ešte to nie je isté/ a chcela by som sa spýtať toho kto tam už bol aký má názor, prípadne poradiť CK a na čo je dôležité prihliadať pri výbere dovolenky na Malorcu.
Ďakujem.
DanielaSL
08.07.09,07:54
Ja som bola vlani...nebola som najspokojnejšia..ale zase ani vyslovene sťažovať sa nemôžem. Treba si stanoviť kritéria, ktoré na dovolenku máš..napr. all inclusive, pláž pri hoteli...alebo stačí ďalej, chceš animácie, alebo pokoj a radšej prechádzky ... A potom si vyber hotel a dobre čítaj v katalógu ..aj medzi riadkami...:rolleyes:. Ak nejaký vyberieš - pohľadaj na internete recenzie o ňom a tak si vyberaj. Odporúčam...ak je možnosť v hoteli , priplatiť si za izbu s výhľadom na more, lebo slovenské cestovky majú poväčšine nie najlepšie situované izby.... Inak ja som bola vlani tu...
http://www.travel.sk/dovolenka/spanielsko/mallorca/sillot/peymar-57.html
Čo mi vadilo...veľmi podchladené priestory jedálne, podchladené nápoje, strava prispôsobená zrejme nemeckým klientom - veľa vyprážaných jedál..a nič španielske, minimum ovocia a zeleniny. A bodka na záver..ako nám posledné ráno pri odovzdaní kľúčov dali dole náramok, tak sme sa tam už nesmeli ani napiť.... s čím som sa v iných krajinách nestretla. Dobre, že sme leteli na obed....:) Ostatní zo zájazdu nadávali veľmi..jednak na zlé izby, jednak na nudu..ale to podľa mňa vyplývalo z toho, že dobre nečítali o hoteli a stredisku...
Puccer
08.07.09,08:12
rezort Cala Mandia (Insotelhotelgroup.com)

Boli sme tam v roku 2007. Je to hotel skor pre rodiny s detmi. Hotel je od mora cca 5min chodze. Ale inac boli sme velmi spokojni, vyborna pestra strava, slovensky animatori. Mallorka je mala a v pripade zapozicania auta sa da behom nejakych dvoch dni celkom slusne prejst.
Tatiana
08.07.09,08:19
rezort Cala Mandia (Insotelhotelgroup.com)

Boli sme tam v roku 2007. Je to hotel skor pre rodiny s detmi. Hotel je od mora cca 5min chodze. Ale inac boli sme velmi spokojni, vyborna pestra strava, slovensky animatori. Mallorka je mala a v pripade zapozicania auta sa da behom nejakych dvoch dni celkom slusne prejst.
Bola som tam minulého roku v tom istom hoteli cez cestovku Hydrotour. Boli sme veľmi spokojní.
Barticek
08.07.09,08:36
Bol som iba u znamej nie cez cestovku a bol som spokojny, cez cestovku by som nesiel, lebo beru za Mallorku nekrestanske peniaze. V Egypte je podla mna lepsie. Je to ostrov Nemcov.
andy5581
08.07.09,08:46
Možno by sme išli aj do Egypta ale problém je v tom, že nemáme pas a za ten poplatok čo dáme za pas by sme si radšej priplatili na dovolenke. Uvažovali sme aj nad gréckymi ostrovmi.
DanielaSL
08.07.09,09:03
Inak pred 11 rokmi som bola na Malorke v hoteli Maria-Eugenia...tam bolo veľmi dobre, boli sme maximálne so všetkým spokojní...škoda len, že ho prestali naše cestovky ponúkať. :confused:
andy5581
08.07.09,09:08
Sama neviem ako sa rozhodnúť. Dnes chceme ísť do cestovky si objednať zájazd. Najradšej by som chcela ísť na nejaký ostrov. Hlavne chcem aby bolo čisté more. Kde odporúčate nejakú dovolenku?
azla
08.07.09,09:34
Mne sa páčilo aj na tejto pláži na Rhodose. Je tam viacej hotelov.


http://www2.hydrotour.sk/images/theme1/dot1x1.gifhttp://www2.hydrotour.sk/images/theme1/dot1x1.gifhttp://www2.hydrotour.sk/obrazky/GR-Rodos-RomanzaMare2-03.jpg (http://javascript:self.close();)

http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_detail&id_hotel=907 (http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_detail&id_hotel=907)

(z tohto hotela nie je síce priamy výhľad na more, ale je pekný a v prijateľnej cene v LM).
Barticek
08.07.09,19:45
Hvar, Korčula by som odporucal.Krajsie ako Mallorka. Ale EGYPT je NO 1
jana2311
10.07.09,18:52
Ja som bola na Mallorce pred tromi rokmi-služobne, mne sa veľmi páčilo, no pravda je že som to mala zamerané skôr na poznavanie. Ostrov, pláže, krajina nádherná, no s hotelmi a stravou som nebola moc spokojná, zažila som už lepšie. Napr. Turecko a Egypt je No1 :)
Ani grécke ostrovy nie sú zlé, hlavne zakynthos, kos a kefalónia..
tetrisss
10.07.09,19:00
My sme boli davnejsie na Mallorce v hoteli Saga, no vsetko bolo Ok, ubytovanie, strava,plaz blizko, ale... plaze preplnene a nikoho netrapi, ci si mas kde lahnut, voda priserne tepla a naramny hluk. Ale su tam aj tichsie miesta.
bv_alexandra
11.07.09,05:38
Ja som bola na Mallorce pre ddvomi rokmi tu:http://www.satur.sk/cala-marsal/p=dG91cl4yNTA2XmFjdGl2YXRlXiVkZWZhdWx0JWRlZmF1bHRe bG1fZnJvbV9ob21lPTEwOTI5Ng==
Čo sa týkalo hotela tak:
čistota bola OK
tak ako píše aj Daniela SL, všetky spoločenské priestory podchladené
Okolie, nebolo nič moc. Bola to dedina, v ktorej dokopy nič nebolo. Ked sme chceli niečo vidieť museli sme si za tým vycestovať.
Napr. už viem že keby som si ešte raz vyberala Mallorcu išla by som napr. do tejto časti Cala D´Or, tam to už bolo živšie a krajšie.
Na konci pobytu ma ešte nemilo prekvapila situácia, mali sme letieť až večer o deviatej, izby bolo nutné vypratať do desiatej, od delegáta nám bola prisľúbená jedna izba pre potreby osprchovania sa, prezlečenia. V ten deň strašne pršalo a bola zima. Žiadnu izbu sme nedostali a boli sme nútení čakať na recepcii na ktorej išla klíma. Moja dcéra v ten deň dostala 40 stupnové horúčky, žiadala som izbu tak mi na hoteli bolo povedané, že ju nemáme k dispozícii, potom som už bola ochotná si zaplatiť na pol dna izbu, no žial pre preplnenosť hotela to nebolo možné. Toto bolo pre mňa veľkým sklamaním.:);)
a viem že už nikdy nepojdem cez Satur.;)
jana2311
11.07.09,05:42
Ja som bola na Mallorce pred tromi rokmi-služobne, mne sa veľmi páčilo, no pravda je že som to mala zamerané skôr na poznavanie. Ostrov, pláže, krajina nádherná, no s hotelmi a stravou som nebola moc spokojná, zažila som už lepšie. Napr. Turecko a Egypt je No1
Ani grécke ostrovy nie sú zlé, hlavne zakynthos, kos a kefalónia..
klapka
13.07.09,11:53
Ahoj, my sme boli na Mallorce pred mesiacom, v stredisku Paguera, hotel Palmira Beach, boli sme spokojni.

Na co prihliadat pri vybere -no to zavisi od Tvojich preferencii, ci idete ako par, partia alebo rodina, ci chcete klud alebo party a pod. Mallorca menej autenticka ako grecke ostrovy, ale ma nadherne prirodne scenerie, uzasne plaze, hory.... uzasne cyklotrasy. Oplati sa zdvihnut zadok z hotela a urobit si okruznu jazdu po ostrove, vonu Spanielska najdes v sezone totiz iba vo vnutrozemi.

Treba sa vsak pripravit na fuuuury nemeckych turistov a o nieco menej (ale stale dost) anglickych turistov. Mimo sezony skor dochodcovskeho veku, v sezone zas mladych a zabavychtivych, ktori vedia dovolenku zneprijemnit, najma ak hladas klud (v tom pripade pozor na Magaluf, Palmu, S´Arenal - uplne najhorsie). Turisticke strediska maju pramalo spolocne so Spanielskom, servirovane jedla, napoje, "kulturny program" (rozumej vecerna ziva hudba pri syntaku) - vsetko je nemecke alebo britske. Paguera je napr. dost nemecka, skor zozenies Bratwurst ako Paellu a kusok od Paguery je Magaluf - tam to bol samy Brit a primerane to tam aj vyzeralo (ze fuj). Nas najtraumatickejsi zazitok bol odlet - letisko bolo plne, zachodov malo a kazdy jeden bol obsadeny grcajucimi Britkami :eek:


Este jeden tip - Mallorca a Spanielsko vobec sa daju ovela vyhodnejsie zohnat cez rakuske cestovky, my sme boli cez ruefa.at, konkretne alltours a boli sme max. spokojni, vyslo to o takmer 300 EUR na osobu menej ako ten isty zajazd v tom istom termine cez nasu CK. ;)
orlica
14.07.09,12:24
Malorka - jednoznačne Cala Ratjada - hotel & SPA S ENTRADOR -super alebo LUX - tu s výhladom na more. cca 200-300 m od hotelov Nádherná pláž Cala Guya : piesok + píniový lesík okolo celej pláže,číra voda. :cool: aj CK Neckerma.
Perfektne sú večerné prechádzky pri mori alebo po asfaltke do rušného centra a k prístavu cca 15-20 min. Síce je to ďalej od hotela, ale pohyb je pohyb :-) , ehm a v okolí hotela ticho :-) :)
MaryPe
10.06.11,10:37
Caute poraďaci!

Vedeli by ste mi poradiť, cez akú cestovku je najlepsie ist na Mallorcu, pretoze ako hľadam tak hľadám, stale pýtaju nekresťanske peniaze. Chcela by som sa upriamiť na oblasť El Arenal.Mate s tým skúsenosti?

ďakujem za prispevky :)
Lubaba
14.06.11,20:23
Dobre by bolo si najskôr vybrať nejaký hotel v danej oblasti a potom popozerať cestovky.
EL Arenal (http://www.travel.sk/hotely/spanielsko/mallorca/el-arenal/)
Viper
15.06.11,12:57
Presne tak najprv vybrat hotel.Tu su nejake recenzie:

http://www.tripadvisor.com/Hotels-g262061-El_Arenal_Majorca_Balearic_Islands-Hotels.html

A potom uz len pohladat niekoho s najlepsou cenou.
korma
20.06.11,18:53
Caute poraďaci!

Vedeli by ste mi poradiť, cez akú cestovku je najlepsie ist na Mallorcu, pretoze ako hľadam tak hľadám, stale pýtaju nekresťanske peniaze. Chcela by som sa upriamiť na oblasť El Arenal.Mate s tým skúsenosti?

ďakujem za prispevky :)
EL ARENAL je super -ľahká dostupnosť do Palma de Mallorca sú CK ktoré sa špecializujú na ESP,resp.skús rakúske CK (neviem či môžem menovať?...aby som niečo neporušila -som tu nová)
osh
06.07.11,05:55
A nebol niekto v Palmanove, konkrétne hotel Delfin Playa?
pivko
06.07.11,14:03
Malorka - jednoznačne Cala Ratjada - hotel & SPA S ENTRADOR -super alebo LUX - tu s výhladom na more. cca 200-300 m od hotelov Nádherná pláž Cala Guya : piesok + píniový lesík okolo celej pláže,číra voda. :cool: aj CK Neckerma.
Perfektne sú večerné prechádzky pri mori alebo po asfaltke do rušného centra a k prístavu cca 15-20 min. Síce je to ďalej od hotela, ale pohyb je pohyb :-) , ehm a v okolí hotela ticho :-) :)
Do takého zapadákova ani zadarmo, Jedine El Arenal , Magaluf , Palmanova;) na ostatné časti ostrova požičať auto. Doporučujem pozrieť Alcúdiu.;)
myara
08.07.11,17:39
Do takého zapadákova ani zadarmo, Jedine El Arenal , Magaluf , Palmanova;) na ostatné časti ostrova požičať auto. Doporučujem pozrieť Alcúdiu.;)
nesuhlasim s tym, ze El Arenal je nejaka vyhra, podla mna je to to najhorsie z Malorky
ostatne vymenovane destinacie, mozu byt, este by som doplnila Santa Ponsu, my sme tam boli 3x v hoteloch Pionero/Santa Ponsa Park, hotely skvele, mozem len odporucat
alebo velmi pekne je aj na severe v Alcudii, je tam nadherne more, a biely piesok
ostrov sme presli cely autom, a je tam co vidiet, pre mna je dovolenka na Malorke ta najlepsia, je to krasny ostrov pekne upraveny, je tam plno moznoti ako sa zabavit, tiez treba ist do hlavneho mesta, rozhodne to stoji za to
orlica
12.07.11,11:33
ehm, ono je to vec viacerých faktorov: pre mňa jednoznačne jednička pláž Cala Guya - nádherná + číro-číre blankytno-modré more,a hlavne TICHO - na pláži, okolie iba pínie , žiadne skaly,rovná pláž a biely piesok :-) a ozaj vlhký morský vzduch bez vetrov ( je to vlastne veľká otvorená zátoka ), žiadna masovka ludí a ako El Arenal,kde je suchý vzduch a prašno -časté vetry a Magaluf - vyslovene pre zábavu a mladych a hlavne samý nemecký turista ( hoci tí sú všade hluční), Palma nova mesto pre mladych - masovka národa a sucho- necítiť ani morsky vzduch opäť na južnejšie a ehm Alcudia - nádherná zelená ale veľa kamošov komárov - takže táto oblasť nikdy :-) . Ale každý mám iné priority - my jednoznačne ticho , malý prístav, večer nádherná živá hudba na promenáde v prístave a veľa typických španielských reštaurácií poždľž snád 2 km úseku od hotelov pri pláži až do prístavu, kde sú príjemné vinárničky zase s hudbou a španielskou gitarou na každom kroku .... ( moja destinacia N 1 - europske prostredie, číra voda, zelené píniové lesíky nad plážou, ktorá je úplne mimo hotelovej časti - jednoducho klídek :-))) inak je tam viac pláži ale čaro pre mňa má iba TÁTO :-) (ehm a asi klasika, ísť iba cez nemecké alebo rakúske cestovky z Vienna....)
Bronka84
12.07.11,17:49
Mallorca je super. Odporcam :)