gjana
02.08.05,11:36
Ahoj poradáci, ako účtujete motáž telefónnej sady do auta? Môžem to dať na účet 518? Dík:-)
gjana
03.08.05,08:36
Nikto sa s tým ešte nestretol? Prosím odpíšte mi. Ďakujem.
Pavla P
03.08.05,08:39
Ja by som to účtovala na 511 AN. Auto máš v hmotnom majetku?
gjana
03.08.05,08:45
Ano, auto mám zaradené v hmotnom majetku. Mne to nejako na tej 511 nesedí, lebo ide o montáž a nie o opravu, či údržbu. Nie som si istá, nechám si poradiť. Snáď sa ešte niekto k nám pripojí a napíše svoj názor.
Pavla P
03.08.05,08:57
Ano, auto mám zaradené v hmotnom majetku. Mne to nejako na tej 511 nesedí, lebo ide o montáž a nie o opravu, či údržbu. Nie som si istá, nechám si poradiť. Snáď sa ešte niekto k nám pripojí a napíše svoj názor.
Asi máš pravdu.
Ja som dávala montáž telefónnej sady do technického zhodnotenia.
Pretože
1) nebola to lacná záležitosť,
2) to auto bolo v tom mesiaci aj obstarané,
3) bola to kompletná inštalácia s odposluchom, nielen ten držiak.
gjana
03.08.05,09:10
Ano, v tvojom prípade by som to spravila tak isto. U mňa bol namontovaný len držiak za asi 2.400,- Sk a auto bolo obstarané v januári. Aj tak ti ďakujem za tvoju ochotu pomôcť a za tvoj názor.
gjana
20.04.06,06:26
Keď sme dali namontovať telefónnu sadu zo starého osobného automobilu do nového automobilu (kúpeného v tomto roku ) v sume 3.000,- môžem to zaúčtovať ako službu na 518? To nové auto je už zaradené do používania, nakoľko sa už požíva na podnikanie a nepredpokladám, že bude na ňom technické zhodnotenie vyššie ako 30.000,- Sk, preto by som to chcela dať hneď do nákladov. A tá tel. sada bola vymontovaná z iného auta, ktoré sme predali a dali sme ju namontovať do nového auta. Vopred ďakujem za každú pomoc.
Tweety
20.04.06,06:38
Keď sme dali namontovať telefónnu sadu zo starého osobného automobilu do nového automobilu (kúpeného v tomto roku ) v sume 3.000,- môžem to zaúčtovať ako službu na 518? To nové auto je už zaradené do používania, nakoľko sa už požíva na podnikanie a nepredpokladám, že bude na ňom technické zhodnotenie vyššie ako 30.000,- Sk, preto by som to chcela dať hneď do nákladov. A tá tel. sada bola vymontovaná z iného auta, ktoré sme predali a dali sme ju namontovať do nového auta. Vopred ďakujem za každú pomoc.
Je to služba a účtujeme ju na 518AE.:cool:
Nandrolon
20.04.06,06:41
ak to ma charakter technickeho zhodnotenia, ale je to do 30 tisic, zauctovat na ucet 511 a nejaku analytiku, pricom to sledovat do konca uctovneho obdobia. Ked to bude ku konci uctovneho obdobia, spravidla k 31.12. suma mensia ako 30 tisic, necha sa to tam. Ak sa bude este v tom istom roku na aute nieco zhodnocovat /zopar zhodnoteni do 30 tisic/, zauctovat tiez na 511 a analytiku, a potom na konci roka preuctovat ako technicke zhodnotenie majetku.
Ak sa jedna iba o nejaky drziak, ktory sa da jednoducho zobrat prec, tak by som to uctoval na 501 /mame v smernici, ze drobny majetok do 30 tisic uctujeme priamo do spotreby/.
renča1
20.04.06,06:45
Keď sme dali namontovať telefónnu sadu zo starého osobného automobilu do nového automobilu (kúpeného v tomto roku ) v sume 3.000,- môžem to zaúčtovať ako službu na 518? To nové auto je už zaradené do používania, nakoľko sa už požíva na podnikanie a nepredpokladám, že bude na ňom technické zhodnotenie vyššie ako 30.000,- Sk, preto by som to chcela dať hneď do nákladov. A tá tel. sada bola vymontovaná z iného auta, ktoré sme predali a dali sme ju namontovať do nového auta. Vopred ďakujem za každú pomoc.

podľa § 29 ods.2 zákon o dani z príjmu:

za tech.zhodnotenie HM a NM podľa odseku 1 sa považuje aj tech.zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaň.obdobie 30 000,00 , ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na tech.zhodnotenie. Ak sa rozhodneš to dať priamo do výdavkov, tak to budú daňové výdavky.
gjana
20.04.06,07:36
Ja sa prikláňam k tej 518, lebo táto tel. sada bola kúpená ešte v minulom roku pre iné auto a teda už je raz zaúčtovaná na 501. Teraz sa len vymontovala zo starého, ktoré sme predali a namontovala sa do novo-kúpeného auta. Prečo účet 511, veď technické zhodnotenie do 30.000,- Sk na hmotnom majetku sa účtuje na 501, nie?
Tweety
20.04.06,07:38
Ja sa prikláňam k tej 518, lebo táto tel. sada bola kúpená ešte v minulom roku pre iné auto a teda už je raz zaúčtovaná na 501. Teraz sa len vymontovala zo starého, ktoré sme predali a namontovala sa do novo-kúpeného auta. Prečo účet 511, veď technické zhodnotenie do 30.000,- Sk na hmotnom majetku sa účtuje na 501, nie?
Jednoznačne montáž je služba- 518AE.
Nandrolon
20.04.06,12:30
ak je to montaz tak samozrejme ta 518-ka. Ja som myslel, ze to bolo nove...
gjana
21.04.06,07:39
To je OK. Ďakujem.