novacik16
08.07.09,10:26
Dobrý deň,
som v tomto začiatočník a som si veľa prečítala o postúpení pohľadávok, ale aj tak mam v tom chaos.
Veľmi pekne prosím o radu.
Sme firma A - postupník
firma B - postupca nám podľa zmluvy postúpila pohľadávky voči firme C. Zároveň nám firma B k tomu dodala dohodu o vzájomnom započítaní pohľadávok a záväzkov medzi firmou A a B. kde v priloženom prehľade sú uvedené postúpené pohľadávky firmy B voči C a pohľadávky firmy A voči B.
Teraz mam v tom zmätok ako sa to bude účtovať.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
novacik16
08.07.09,11:00
prosím poradi mi niekto. uz som z toho zufala. velmi pekne dakujem
azla
08.07.09,13:04
Dobrý deň,
som v tomto začiatočník a som si veľa prečítala o postúpení pohľadávok, ale aj tak mam v tom chaos.
Veľmi pekne prosím o radu.
Sme firma A - postupník
firma B - postupca nám podľa zmluvy postúpila pohľadávky voči firme C. Zároveň nám firma B k tomu dodala dohodu o vzájomnom započítaní pohľadávok a záväzkov medzi firmou A a B. kde v priloženom prehľade sú uvedené postúpené pohľadávky firmy B voči C a pohľadávky firmy A voči B.
Teraz mam v tom zmätok ako sa to bude účtovať.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Žiadne strachy :)
V účtovníctve máš nejaké pohľadávky na firmu B napr. na účtoch 311, 315 (B)

1. Zaúčtuješ zmluvu o postúpení medzi A a B na C...................315 (C) / 325 (B)

2. Zaúčtuješ dohodu o započítaní medzi A a B ........................325 (B) / 311, 315 (B)

Po tomto zaúčtovaní Ti ostane pohľadávka voči C (účet 315 C) a ešte Ti môže ostať nejaký zostatok na účte 311, pripadne 315 voči B - ak bola Tvoja pohľadávka väčšia ako bola suma na zápočet.
kira
08.07.09,17:53
Môžem postúpiť pohľadávku pred jej splatnosťou?
mariannak
08.07.09,17:57
Môžem postúpiť pohľadávku pred jej splatnosťou?

samozrejme