ziacik
08.07.09,12:29
Dobry den,
som brigadnik a na "Dohode o vykonani prace" mam sumu € no nikde nieje napisane ci je to v cistom ci v hrubom. Dnes mi dosla vyplata a je tam strhnuta dan 19% ak dobre pocitam. Ako je to so studentami? Moze si student pracujuci na Slovensku poziadat o vratenie dane? Je nieco take mozne?
Za odpoved Vam dakujem. ;)
azla
08.07.09,10:51
Ak si nepodpísal u zamestnávateľa vyhlásenie k dani (neuplatnil si si nezdaniteľnú čiastku na daňovníka), daň Ti môže byť vrátená na základe podaného daňového priznania za rok 2009.
DušanČ
08.07.09,10:52
Áno, môže, ale až po skončení kalendárneho roka, a to podaním daňového priznania. Pokiaľ celoročný zárobok neprekročí výšku nezdaniteľnej čiastky na pracovníka (v r. 2009 je to 4 025,64 €), vznikne z daňového priznania 0-lová daň a daňový úrad na požiadanie stiahnutú daň počas roka vráti.
ziacik
08.07.09,14:55
Dakujem pekne,

nepodpisoval som nic okrem zmluvy. Tam sa o dani nic nehovori. Zarobok neprekroci tych 4000€ urcite :)))
Takze po skonceni kalendarneho roka mozem poziadat o vratenie dane a pride mi tych 19%?
Dakujem za odpoved
veronikasad
08.07.09,15:00
Dakujem pekne,

nepodpisoval som nic okrem zmluvy. Tam sa o dani nic nehovori. Zarobok neprekroci tych 4000€ urcite :)))
Takze po skonceni kalendarneho roka mozem poziadat o vratenie dane a pride mi tych 19%?
Dakujem za odpoved
Do 15.2.2010 môžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane.
Myslím, že lepšie urobíš, ak si podáš daňové priznanie do 31.,3. 2010 sám a daňový úrad ti pošle preplatok dane na účet, ktorý si určíš v DP alebo poštovou poukážkou v hotovosti.
Od každého zamestnávatela si treba začiatkom budúceho roku vypýtať potvrdenie o zdanitelnej mzde,