wegamizi
08.07.09,12:03
Pekny den.
Chcela by som sa opytat na sposob, ako sa postarat o psov v neobyvanom dome. Rodinny dom je momentalne v dedicskom konani. Medzicasom sa tam nastahovala rodinka 5-tich psov, ku ktorym sa neda dostat. Upozornila som mestsku policiu, ale dostala som odpoved, ze robia odchyt tulavych psov len na ulici, alebo volne sa pohybujucich. Do sukromnych objektov nemaju opravnenie vstupovat.
Je mi psikov luto, lebo su zanedbani, neockovani a velakrat i hladni. Co robit za ich zachranu a neporusit zakon?
Fairy
08.07.09,10:08
Ja by som zašla do najbližšieho útulku. Oni skôr poradia. Alebo k nejakému veterinárovi v okolí.
Barbara
08.07.09,10:39
Píšeš, že ti ich je ľúto.Ale neviem,že ako si si to myslela, či aby ich odviezli, alebo to, že sa chceš o nich postarať.

:---takže keď im chceš pomôcť, tak im daj granule a vodu.
Po čase si na ťeba zvyknú, aj si ťa obľúbia a keď ťa uvidia, budú vedieť, že dostanú papaníčko a budú ti veľmi vďační, to mi ver. :)

ja by som to určite riešila takto,bolo by mi ich ľúto dať do útulku.:mee:
pasuliatko
08.07.09,11:17
Sloboda zvierat by ti mohla pomôcť
pasuliatko
08.07.09,11:18
Píšeš, že ti ich je ľúto.Ale neviem,že ako si si to myslela, či aby ich odviezli, alebo to, že sa chceš o nich postarať.

:---takže keď im chceš pomôcť, tak im daj granule a vodu.
Po čase si na ťeba zvyknú, aj si ťa obľúbia a keď ťa uvidia, budú vedieť, že dostanú papaníčko a budú ti veľmi vďační, to mi ver. :)

ja by som to určite riešila takto,bolo by mi ich ľúto dať do útulku.:mee:

neviem.. možno radšej do útulku kde by bolo o nich postarané a našli by im nový domov.takto sú tam sami chúdence. urobila by som to tomu majitelovi... sviňa jedna:mad: nikdy toto nepochopím
hanelie
08.07.09,11:46
ak bude niektorí útulok v blízkom okolí ochotný zobrať psíkov, bude to najrozumnejšie riešenie - bude o nich postarané aj po veterinárnej aj po etologickej stránke / základné potreby zvieraťa / - zároveň sa črtá možnosť na ich adpociu -

tým, ktorí majú pochybnosti o tom, že v útulku je nedostatočná starostlivosť - odporúčam minimálne týždňovú brigádu od ráno do večera - ísť tam s myšlienkou: ako pomôžem týmto opusteným zvieratkám - zabudnite na myšlienku - chúdiatka, sú tam zatvorené

ak nemate v meste, /obci /útulok, mestská polícia ich dá pravdepodobne utratiť

síce je veľmi veľmi chválihodné, že by si ich krmila, ale čo iná starostlivosť - najmä hygienická a veterinárna?
wegamizi
08.07.09,11:53
Luto mi je preto aj, ze casto vybehuju na cestu, kde jazdia auta a minuly tyzden jedneho aj auto zrazilo. Nedaju sa chytit, su take ostrazite.
Myslela som, ze ked este nie je majitel nehnutelnosti urceny, ktory by mal za ne zodpovednost, vyriesil by to niekto kompetentny. Ale nejako neviem si dat rady. Skusim teda ten utulok, uvidim.
wegamizi
08.07.09,12:03
Tak utulok v meste nemame, len dat psov do karanteny. Ale ako ich chytit? Kto moze vojst do cudzieho domu za ucelom odobratia psikov? Da sa nieco v tomto smere podniknut?
hanelie
08.07.09,12:07
Tak utulok v meste nemame, len dat psov do karanteny.
do karantény ich nedávaj - tam ich po krátkom čase utratia, skús radšej nejaký útulok v okolí / myslím, že v skalici je útulok, alebo skús slobodu zvierat v bratislave
hanelie
08.07.09,12:10
Kto moze vojst do cudzieho domu za ucelom odobratia psikov?
oficiálne len so súhlasom majiteľa - keďže je to však neobývaný dom, záchrancovia zvierat vtedy nepozerajú na oficiality / štátne orgány tam však nevstúpia - /
wegamizi
08.07.09,13:33
Dala som podnet ochrancom zvierat v Bratislave, uvidim, co sa bude diat.
wegamizi
26.07.09,11:36
Takze " ochrancovia zvierat " na moj podnet ohladne zachrany psikov ani nereagovali. Je to smutne, ale je to tak. Myslim si, ze sucit v tejto dobe sa nenosi. Dam podnet na mesto, aby ich dal do karanteny, uz ako bude, tak bude. Psikovia tam ziju s potkanmi, nemozem sa uz na to pozerat:mee:
hanelie
26.07.09,18:28
skús tuná:
www.psiadusa.sk
alebo :
www.psysos.sk
je tam kompletný zoznam útulkov - skús poblíž tvojho mesta
kaco11
27.07.09,05:30
čo sa týka tích útulkov, problém je, že sú preplnené. Je ich nedostatok, ale naopak nezodpovedných majiteľov psov je viac než dosť. Súhlasím s príspevkom získať si ich dôveru. Pokiaľ je dom v dedičskom konaní a chátra a bránička je eventuelne otvorená tak by som ich začala kŕmiť. Získať si ich dôveru ako to tu už bolo spomenuté a v tom momente im dokážeš ľahšie pomôct. Ak sa ti podarí nájsť útulok alebo nového majiteľa tak ich vieš vylákať von ak ti budú veriť.
bonita
27.07.09,08:39
Takze " ochrancovia zvierat " na moj podnet ohladne zachrany psikov ani nereagovali. Je to smutne, ale je to tak. Myslim si, ze sucit v tejto dobe sa nenosi. Dam podnet na mesto, aby ich dal do karanteny, uz ako bude, tak bude. Psikovia tam ziju s potkanmi, nemozem sa uz na to pozerat:mee:


Posli mi na seba kontakt, dam ho v SZ priamo pracovnicke co ma tyracky. Ale ak psy utecu, odchyt nema zmysel. Treba si ziskat ich doveru - nosenim vody, krmiva a to je jednoduchsie pre tych co byvaju priamo v malackach. Inak ak by ich mal kto dokrmovat a neohrozuju ludi, je im tam jednoznacne lepsie ako v utulku.