academy24
08.07.09,12:07
Želám pekný deň,

plánujeme kúpiť nové auto, polovicu ceny by sme dali z vlastných zdrojov, ale ďalšiu polovicu potrebujeme zobrať na úver alebo leasing.
Nevieme však, kde ísť, kde sa to oplatí. Čo viem, tak ak je auto na leasing, tak nie som majiteľom ja, alebo leasingovka. Najlepšie riešenie je úver, ale sú tam dosť vysoké úroky.
Nemáte nejaké čerstvé skúsenosti?
Možno by bola schodná cesta aj financovanie na tretiny, prvá splátka, ďalšia o rok a ďalšia o dva roky. Ale neviem sa dopátrať k netu k ničomu, resp. k nikomu, kto to poskytuje. Chceme Octaviu combi.
Budem povďačná za každý názor alebo radu.
dobsony
08.07.09,17:23
aj mne to zaujíma, mi tiež dáme polovicu cena v hotovosti a tú druhú polovicu asi na leasing. máme objednanú D.Sandero.
andreaS
08.07.09,17:30
viem ze skoda aj seat toto ponukali.. na tie tretiny a polovice :) mozno to bol sezonny produkt, neviem, treba pozriet ;)
academy24
08.07.09,19:56
Takže, ešte raz, ahojte.

Mám čerstvé informácie. Nakoniec sme boli ešte raz u predajcu nášho auta a tam nám to vyrátali presne. Absolútne sa to neoplatí cez leasingovú spoločnosť /značka nášho auta totožná s menom leasingovky/. Informovali sme sa najprv na financovanie na tretiny. Áno, niekedy bývali akcie, že človek minimum preplatil, zaplatil prvú splátku tretinu jeden rok, ďalšiu o rok a ďalšiu, poslednú o dva roky, lenže vtedy nebola nutnosť mať uzavretú spolu s leasingom aj havarijnú a zákonná a takisto poistenie splácania spolu s leasingom. Teraz je to vraj tak, konkrétne cez financovanie spomenuté vyššie. Preplatili by sme to o 4tisíc €, to je už veľmi vysoká suma. Oni zavádzajú, pretože platí sa vlastne 12 mesiacov vysoké poistné okrem tej sumy 1/3novej, ktorá sa zaplatí. Po 12 mesiacoch sa človek rozhodne, či splatí druhú tretinu a opäť 12 mesiacov poistného, krásne vysokého. Sú aj iné leasingovky, ktoré nám známi poradili, kde si človek vyberá a platí poistenie /stále mám na mysli ZP a HP a poistenie úveru/sám. Vtedy je to skoro podobné preplatenie ako pri autoúvere. Nám však vadí, že pri leasingu nie sme majiteľmi auta. Tak sme sa teda rozhodli pre autoúver. Niektoré banky ho ponúkajú. Neviem, či je možné sem písať aj mená bánk, preto ak by niekto, tak poradím cez súkromnú správu, ale stačí si vyhľadať cez net. Preplatíme to o necelých 50 tisíc na tri roky, no auto bude naše. Je tam celkom v pohode úrok, cca tých 8,6%.
dobsony
10.07.09,07:16
Keď je leasing som povinná u nich uzavrieť povinné a havarijné poistenie ? Nemožno to individuálne?
diabol4
10.07.09,09:59
Niektoré leasingové spoločnosti vyžadajú, aby v leasingovej splátke bolo zahrnuté povinné aj havarijné poistenie. Nie je to vždy výhodné, hlavne pri drahších autách.
diabol4
10.07.09,10:05
Pri kúpe či už nového, alebo ojazdeného vozidla je vždy výhodnejší úver napr. z banky ako s leasingovej spoločnosti. Úročenie prostredníctvom leasingovej spoločnosti je oproti bankám oveľa vyššie, pričom si predajca určuje výšku provízie sám t.j. od 1% až ...? Záleží na ňom akú províziu si určí. Čím je drahšie auto, tým vyššia provízia pre predajcu, tým vyššia cena za auto.
mona091
10.07.09,10:13
vacsinou sa da v kazdej leasingovke vybavit individualne poistenie, kazda sa vsak tomu brani, pretoze tak straca peniaze za uzatvorenie poistenia,

mala som uz okolo 15 leasingov z roznych spolocnosti, a stale sa mi podarilo vybavit individualne poistenie, aj ked v jednom pripade na to nechceli pristupit, co vsak nevadilo, pretoze som teda vobec nezobrala cez nich auto, ale cez inu spolocnost,

co sa tyka ci leasing, alebo uver,
naozaj zalezi uz iba od zmluvnych podmienok,

- leasing, ak ho mas cez spolocnost so silnym zazemim, vobec nevadi, ze nie je tvoje, pretoze zo zmluv vyplyva aj tak konecne odkupenie tebou
nevyhodou je, ze ho nemozes zalozit, previest a pod., no aj taketo situacie sa daju riesit v sucinnosti s leasingovkou
- ak mas uver, je sice na teba napisane, ale vacsinou je tam vinkulacia, a zase nemozes s nim narabat sposobom prepisu, zalozenia a pod.,
Indeed
30.04.13,09:57
Ja mam veľmi dobru skusenosť z ČSOB Leasing

poskytnutý uver 8860 €ur, zaplatim celkom niečo viac ako 10 000 €ur

preplatím necelych 1300 €ur

TO JE REALITA, ktorú nedá žiadna banka cez komerčný uver.
Ivenka
30.04.13,10:28
mimotemy písal sa rok 2009 ...to som ešte bola mladá a pekná :)
Indeed
01.05.13,07:11
mimotemy písal sa rok 2009 ...to som ešte bola mladá a pekná :)


Ja myslím,že rovnako ako v r.2009 ,sa beru auta na leasing podobne aj dnes,

možno aj viac.
bjuty smis
01.05.13,07:24
vacsinou sa da v kazdej leasingovke vybavit individualne poistenie, kazda sa vsak tomu brani, pretoze tak straca peniaze za uzatvorenie poistenia,

mala som uz okolo 15 leasingov z roznych spolocnosti, a stale sa mi podarilo vybavit individualne poistenie, aj ked v jednom pripade na to nechceli pristupit, co vsak nevadilo, pretoze som teda vobec nezobrala cez nich auto, ale cez inu spolocnost,

co sa tyka ci leasing, alebo uver,
naozaj zalezi uz iba od zmluvnych podmienok,

- leasing, ak ho mas cez spolocnost so silnym zazemim, vobec nevadi, ze nie je tvoje, pretoze zo zmluv vyplyva aj tak konecne odkupenie tebou
nevyhodou je, ze ho nemozes zalozit, previest a pod., no aj taketo situacie sa daju riesit v sucinnosti s leasingovkou
- ak mas uver, je sice na teba napisane, ale vacsinou je tam vinkulacia, a zase nemozes s nim narabat sposobom prepisu, zalozenia a pod.,

a možno, že ked by ti to auto ukradli mesiac pred poslednou splátkou a poisťovna by vyplatila škodu leasingovke a nie tebe, by si inak rozmýšlala....
Zita5
01.05.13,07:39
Ja mam veľmi dobru skusenosť z ČSOB Leasing

poskytnutý uver 8860 €ur, zaplatim celkom niečo viac ako 10 000 €ur

preplatím necelych 1300 €ur

TO JE REALITA, ktorú nedá žiadna banka cez komerčný uver.

Súhlasím s Tebou, nechcem robiť reklamu ale s Čsob leasing som bola vždy a aj som spokojná. Je tak ako píšeš.
bjuty smis
01.05.13,07:45
aj ked je to staršia téma, určite je stále aktuálna...
ja ked som kupoval auto, tak som si ho kúpi na úver, ktorým mi priradili pod hypotéku...vypočítali, ako hodnotou ručím, kolko mám splatené a kolko mi dajú..... úrok som dostal 4,9...ručené to bolo hypo, takže žiadne papierovanie...
Tinka.ba
01.05.13,08:07
aj ja sa zapojim, aj ked je to starsia tema. Sestra brala nove auto cez VUB leasing v hodnote 8500eur a za tri roky ho preplati len o 720eur (spolu 9220eur), co je fakt ako zadarmo. Ja som brala nove auto za 19 549eur cez VWFS a za tri roky som zaplatila cez 26 000eur!
srska
01.05.13,08:17
aj ja sa zapojím.
lízing je o - výške akontácie a o počte mesačných (1/4 roných) splátok.
iná je lízingová cena vozidla pri 10% akontácii a 60-tich mesačných splátkach a iná je pri 60% akontácii a 36-tich splátkach => výška úroku