rozeta
08.07.09,12:09
Zdravím všetkých.
Viem, že podobná téma tu už bola, ale nenašla som tam to čo by som potrebovala vedieť.
Zamestanec na dobu neurčitú požiadal o predčasný dôchodok.
Rozhodnutie mi priniesol dnes /8.7./ a doslovne sa tam píše:
"podľa zákona... Vám od 8.4.2009 vyplácame predčasný starobný dôchodok a súčasne od 2.8.2009 odnímame invalidný dôchodok."
Je mi jasný prepočet odvodov do SP, ale čo so zdravotnou poisťovňou?
Odvádzať do augusta ešte iba 2%?
Aj keď ďalej jasne píšu, že súbeh dôchodkov sa vylučuje.
Asi ho dám iba ako dôchodcu spätne, čo poviete?
mzdarka renca
08.07.09,23:08
Zdravím všetkých.
Viem, že podobná téma tu už bola, ale nenašla som tam to čo by som potrebovala vedieť.
Zamestanec na dobu neurčitú požiadal o predčasný dôchodok.
Rozhodnutie mi priniesol dnes /8.7./ a doslovne sa tam píše:
"podľa zákona... Vám od 8.4.2009 vyplácame predčasný starobný dôchodok a súčasne od 2.8.2009 odnímame invalidný dôchodok."
Je mi jasný prepočet odvodov do SP, ale čo so zdravotnou poisťovňou?
Odvádzať do augusta ešte iba 2%?
Aj keď ďalej jasne píšu, že súbeh dôchodkov sa vylučuje.
Asi ho dám iba ako dôchodcu spätne, čo poviete?

Nemá preukaz ZŤP? Ja osobne by som odvádzala do ZP poistné tak, ako doteraz 2% a 5%. Pre neho je asi finančne výhodnejšie poberať predčasný dôchodok, ako invalidný dôchodok.
rozeta
14.07.09,07:47
informovala som aj na ZP - potvrdili mi že ostávajú 2 a 5% nakoľko invaliditu mu nezobrali
Ešte mám jednu otázočku: ako je to s nezadniteľným minimom? ostáva? - má podpísané vyhlásenie
/v zákone sa píše že musí byť poberateľom dôchodku ku začiatku zdaňovacieho obdobia ak by nemal mať NM/
drobeceva
14.07.09,08:03
informovala som aj na ZP - potvrdili mi že ostávajú 2 a 5% nakoľko invaliditu mu nezobrali
Ešte mám jednu otázočku: ako je to s nezadniteľným minimom? ostáva? - má podpísané vyhlásenie
/v zákone sa píše že musí byť poberateľom dôchodku ku začiatku zdaňovacieho obdobia ak by nemal mať NM/
Áno, v tomto roku má nárok na NČZD.
rozeta
14.07.09,09:26
ďakujem za odpovede
sú s tým len starosti, lebo mám taký "super" program, že mi to neprepočíta, tak to musím urobiť ručne