Jozef
02.08.05,11:14
Ahojte,
skusal som najst na porade nieco o podpisovani uctovnych dokladov, ale nic som nenasiel.
Rad by som sa dozvedel, ako v praxi aplikujete predmetny paragraf o uctovnictve, kede kazdy doklad musi byt schvaleny.

Davate dotycnej osobe, ktora schvaluje doklady, na podpis kazdy doklad, alebo raz mesacne vytlacite nejaku zostavu a tu podpise?

Ja tlacim uctovne doklady z PC, ako skladove pohyby, uctovanie miezd, uctovanie odpisov, interne doklady a je ich dost vela na to, aby som kazdy doklad daval konatelovi na podpis. Ved to by som nic ine nerobil, len kontroloval, ci sa mi predmetne doklady vratili podpisane.

Skuste napisat svoje nazory a ako ste sa s tym vyrovnali a uviedli do praxe.

Vdaka
Jozef
ondrejvla
02.08.05,09:43
[QUOTE=Jozef]Ahojte,
skusal som najst na porade nieco o podpisovani uctovnych dokladov, ale nic som nenasiel.
Rad by som sa dozvedel, ako v praxi aplikujete predmetny paragraf o uctovnictve, kede kazdy doklad musi byt schvaleny.

Davate dotycnej osobe, ktora schvaluje doklady, na podpis kazdy doklad, alebo raz mesacne vytlacite nejaku zostavu a tu podpise?


Ja tlacim uctovne doklady z PC, ako skladove pohyby, uctovanie miezd, uctovanie odpisov, interne doklady a je ich dost vela na to, aby som kazdy doklad daval konatelovi na podpis. Ved to by som nic ine nerobil, len kontroloval, ci sa mi predmetne doklady vratili podpisane.

Skuste napisat svoje nazory a ako ste sa s tym vyrovnali a uviedli do praxe.

Jozef ja mám vypracovanú košieľku k faktúram, tam mám napísané, kto je zodpovedný za zaúčtovanie a kto je zodpovedný za účtovný doklad, čo sa týka faktúr, mám vypracované smernice a tie máš určite aj ty, tam to je tak isto, no a pokladňu mám s konateľom, prípadne majiteľom dohodnuté, že tam bude len šifra zodp.osôb.
Soft MRP mi umožňuje to tam dopĺňať a pri PÚ, keď si dám vytlačiť doklad, sú tam napísané zodpovedné osoby.
Jozef
02.08.05,09:56
Ahoj Vlasta,
vdaka za odpoved.

A na tych kosielkach mas len vytlacene mena, alebo sa ti tam aj fyzicky podpisu?
Velettka
02.08.05,09:58
Ja som napr. v malej sro-cke. Vzdy po skonceni roku dam konatelovi na podpis celu pokladnu a robi autogramiádu.:-)
ondrejvla
02.08.05,10:03
Ahoj Vlasta,
vdaka za odpoved.

A na tych kosielkach mas len vytlacene mena, alebo sa ti tam aj fyzicky podpisu?Na košieľkach mám vytlačené len mená, daj si to tak do smernice. (Na pokl.doklady je medzi nami podpísaný a u mňa uschovaný doklad, len pre moje krytie, že tam mám dať jeho šifru. Ten doklad samozrejme nikde a nikomu nedávam, ale mám ho pre prípad..) Keď je mesačne 750-900 pokl.dokladov, tak to riešime takto. Aj vlk sýty, aj ovca celá!