ludka09
08.07.09,13:25
ahojte poradaci, prosim Vas o radu mam klientku, ktorej robim jed.uctovnictvo, teda zacala som, lenze hned na zaciatku som narazila na problem. A to taky ze ma spolocnicku, ktora ma zivnost bez prijmu a ta sa teraz rozhodla ze nechce byt iba ticha spolocnicka, ale ze chce byt spolumajitelka a namiesto dvoch zivnosti, aby boli jedna firma. Co teraz s.r.o.
byt nechcu, ake maju moznosti, rozmyslam nad zdruzenim, ale namam ani paru ci je to prenich spravne riesenie a co to vsetko obnasa, lebo som taky pripad este nemala. Poradte mi prosim.
Ing. Pavol Zúber
08.07.09,11:39
treba spísať zmluvu o združení podnikateľov, kde bude presne vymedzené na koho meno bude vedený bežný účet, reg.pokladňa, vystavované fa a taktiež podiel na príjmoch a výdavkoch v %. myslím, že keď si zadáš do vyhľadávania zmluva o združení nejakú určite nájdeš.
jajko50
08.07.09,11:57
No tichá spoločníčka pre SZČO - ten pojem nie je mám dojem v poriadku. To zákon/ obchodný, živnostenský/ nepredpokladá a neumožňuje. Dúfam, že sa nepletiem??
ludka09
08.07.09,12:03
tzn. doteraz fungovali tak ze jedna nemala ani prijmi ani vydaje a ta druha vsetko nakupovala na nu bol otvereny ucet aj prevadzka. tzn. vsetko co potrebuju je spisat zmluvu o zdruzeni a nepotrebuju ist na zivnostensky , danovy a pod.? Ano nie kazdemu dat oznamenie ci nie? neviem, poradte.
ludka09
08.07.09,12:36
poradte mi prosim, urobime zmluvu o zdruzeni a tu posleme spolu s oznamenim na dan. urad? A nikde viac netreba ist?
Anja111
08.07.09,12:55
ludka09
08.07.09,13:11
dakujem, to som si uz nastudovala, ale stale mi nieje jasne ci vsetky nalezitosti s tym spate sa ozn. iba na dan. urad alebo este niekde.
Anja111
08.07.09,13:25
dakujem, to som si uz nastudovala, ale stale mi nieje jasne ci vsetky nalezitosti s tym spate sa ozn. iba na dan. urad alebo este niekde.
Ak budú podnikať v združení iba dve SZČO, bez zamestnancov, tak to oznámia iba na DU, (každý odovzdá aj kopiu Zmluvy o združení)...
akina
08.07.09,13:41
Keď budú mať prevádzkareň, obidvaja ju musia nahlásiť na ŽÚ, tiež obidvaja musia mať na ŽL uvedené činnosti, v ktorých budú spoločne podnikať.
Anja111
08.07.09,13:44
Nakoľko nepoznáme okolnosti, najideálnejšie by bolo prečítať si o združení čo najviac:
http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html
ludka09
08.07.09,13:53
oni co ma dost prekvapilo maju kazda vlastnu zivnost a kazda oznamenie o zriadeni prevadzky na zivnostenskom na tej istej adrese. To znamena ze na zivnostenskom ziadne zmeny nerobia?
akina
08.07.09,13:56
oni co ma dost prekvapilo maju kazda vlastnu zivnost a kazda oznamenie o zriadeni prevadzky na zivnostenskom na tej istej adrese. To znamena ze na zivnostenskom ziadne zmeny nerobia?
Nie, ak majú všetky ohlásenia na ŽÚ.