Monika C.
09.07.09,06:13
Pekný deň poradáci - mala by som na Vás prosbu ako dokladovo vyrovnať bezúročnú pôžičku : jedná sa o to, že v rokoch 2007,2008 bolo požičané do firmy cca 2,5 miliónov od manžela konateľky nakoľko trebalo platiť faktúry, ktoré sa týkali európských fondov tieto nám preplatili až koncom roka a konateľka vybrala z účtu 90 000 € . Tento výber pokryje práve túto pôžičku a vklad konateľa, ktorá tiež je veľká suma avšak na tomto účte ešte ostanú záväzky ešte nám majú poslať peniaze. Ide mi o to, účtovné som odúčtovala rovno z banky tú pôžičku a ostatné tak isto odúčt. 365 aj keď tam ešte ostalo. Majiteľkin muž chce mať o tom nejaký doklad, čo podpíše že vrátili smu mu peniaze preto Vás pýtam, čo by bolo najradšej aký doklad tu použiť . / napr. dodatok zmluvy, že peniaze boli vrátené alebo ..../ viete mi pomôcť ?
Monika C.
09.07.09,05:31
Pekný deň poradáci - mala by som na Vás prosbu ako dokladovo vyrovnať bezúročnú pôžičku : jedná sa o to, že v rokoch 2007,2008 bolo požičané do firmy cca 2,5 miliónov od manžela konateľky nakoľko trebalo platiť faktúry, ktoré sa týkali európských fondov tieto nám preplatili až koncom roka a konateľka vybrala z účtu 90 000 € . Tento výber pokryje práve túto pôžičku a vklad konateľa, ktorá tiež je veľká suma avšak na tomto účte ešte ostanú záväzky ešte nám majú poslať peniaze. Ide mi o to, účtovné som odúčtovala rovno z banky tú pôžičku a ostatné tak isto odúčt. 365 aj keď tam ešte ostalo. Majiteľkin muž chce mať o tom nejaký doklad, čo podpíše že vrátil peniaze preto Vás pýtam, čo by bolo najradšej aký doklad tu použiť . / napr. dodatok zmluvy, že peniaze boli vrátené alebo ..../ viete mi pomôcť ?

Poradáci nemali ste takéto skúsenosti skúste mi poradiť aspoň ako by ste to urobili vy - vopred ďakujem za každý príspevok.
Monika C.
09.07.09,07:27
Poradáci neviete mi poradiť potrebujem to na zajtra vopred díki.
Dav
09.07.09,07:31
Pekný deň poradáci - mala by som na Vás prosbu ako dokladovo vyrovnať bezúročnú pôžičku : jedná sa o to, že v rokoch 2007,2008 bolo požičané do firmy cca 2,5 miliónov od manžela konateľky nakoľko trebalo platiť faktúry, ktoré sa týkali európských fondov tieto nám preplatili až koncom roka a konateľka vybrala z účtu 90 000 € . Tento výber pokryje práve túto pôžičku a vklad konateľa, ktorá tiež je veľká suma avšak na tomto účte ešte ostanú záväzky ešte nám majú poslať peniaze. Ide mi o to, účtovné som odúčtovala rovno z banky tú pôžičku a ostatné tak isto odúčt. 365 aj keď tam ešte ostalo. Majiteľkin muž chce mať o tom nejaký doklad, čo podpíše že vrátil peniaze preto Vás pýtam, čo by bolo najradšej aký doklad tu použiť . / napr. dodatok zmluvy, že peniaze boli vrátené alebo ..../ viete mi pomôcť ?
Posúvam... Podľa mňa by stačil dodatok ku zmluve, alebo čestné prehlásenie.
Lenka1979
09.07.09,07:32
Pekný deň poradáci - mala by som na Vás prosbu ako dokladovo vyrovnať bezúročnú pôžičku : jedná sa o to, že v rokoch 2007,2008 bolo požičané do firmy cca 2,5 miliónov od manžela konateľky nakoľko trebalo platiť faktúry, ktoré sa týkali európských fondov tieto nám preplatili až koncom roka a konateľka vybrala z účtu 90 000 € . Tento výber pokryje práve túto pôžičku a vklad konateľa, ktorá tiež je veľká suma avšak na tomto účte ešte ostanú záväzky ešte nám majú poslať peniaze. Ide mi o to, účtovné som odúčtovala rovno z banky tú pôžičku a ostatné tak isto odúčt. 365 aj keď tam ešte ostalo. Majiteľkin muž chce mať o tom nejaký doklad, čo podpíše že vrátil peniaze preto Vás pýtam, čo by bolo najradšej aký doklad tu použiť . / napr. dodatok zmluvy, že peniaze boli vrátené alebo ..../ viete mi pomôcť ?


Moni, a manžel konateľky je v akom "vzťahu" k firme? Lebo na účte 365 sa účtujú ostatné záväzky voči spoločníkom a členom. Je spoločníkom? Bola urobená zmluva o pôžičke?
Monika C.
09.07.09,07:38
Lenka zmluva o požičke bola urobená táto pôžička je vedená na inom účte 249 on s firmou nemá nič len je manžel konateľky a na 365 sú vklady konateľky museli vložiť dosť fin. prostriedkov nakoľko platili FA za kurzy atd. a až teraz sa nám to vracia z vyúčtovanie EF.
Lenka1979
09.07.09,07:47
Lenka zmluva o požičke bola urobená táto pôžička je vedená na inom účte 249 on s firmou nemá nič len je manžel konateľky a na 365 sú vklady konateľky museli vložiť dosť fin. prostriedkov nakoľko platili FA za kurzy atd. a až teraz sa nám to vracia z vyúčtovanie EF.


Aha, to som nevedela, že na to bol použitý iný účet, zľakla som sa, že ste použili 365 aj na to. Ak už zmluva bola urobená, urob dodatok ako píše Dav k tejto pôvodnej zmluve a uveď v nej aj rozsah a formu splácania, aby bolo jasné. Potom nech to podpíšu obe zmluvné strany, doklad o úhrade predpokladám,že máš .
Monika C.
09.07.09,07:52
Aha, to som nevedela, že na to bol použitý iný účet, zľakla som sa, že ste použili 365 aj na to. Ak už zmluva bola urobená, urob dodatok ako píše Dav k tejto pôvodnej zmluve a uveď v nej aj rozsah a formu splácania, aby bolo jasné. Potom nech to podpíšu obe zmluvné strany, doklad o úhrade predpokladám,že máš .

Mám výpis z BÚ - ako doklad o úhrade . Ďakujem Vám obom za pomoc som strašne rada, že Vás tu mám a existuje porada.
Lenka1979
09.07.09,07:54
Mám výpis z BÚ - ako doklad o úhrade . Ďakujem Vám obom za pomoc som strašne rada, že Vás tu mám a existuje porada.


Aj my sme radi,že ŤA tu máme.... pekný zvyšok dňa. ;)
Monika C.
09.07.09,07:57
Aj my sme radi,že ŤA tu máme.... pekný zvyšok dňa. ;)

Ďakujem Lenka padne to dobre aj keď niekedy banujem, že som si vybrala práve účtovníctvo prosím ťa nevedela by si mi poradiť ešte s jedným príspevkom je to prenájom priestorov v tej istej téme ako táto tiež to potrebujem na zajtra a od rána len čítam poradu ale asi každý prípad je iný nie som si istá ako to mám urobiť.:mee: Ďakujem vopred bodíky som vyčerpala ale nezabudnem.
betka
27.01.10,15:13
Prosím Vás, možno zle hľadám, nenašla som.

Dá sa v zmluve o pôžičke dohodnúť:
Predmetom zmluvy je pôžička poskytnutá veriteľom dlžníkovi v hotovosti vo výške xy € v splátkach:
- xx
- xy
- xz

Sú poskytované požičky konatelmi pri zábehu spoločnosti, treba dorobiť zmluvy, karton papiera by bol mále, a o čase ani nehovorím, a tak sa chcem spýtať, či je to právne ošetrené, ak sa urobí zmluva, napr. 1.1.2010, na výšku cca 5 € a bude napísané:
- splátka k 1.1.2010 1€
- spátka k 1.2.2010 1€

Prosím Vás o názory. Ďakujem
Anja111
27.01.10,15:42
Prosím Vás, možno zle hľadám, nenašla som.

Dá sa v zmluve o pôžičke dohodnúť:
Predmetom zmluvy je pôžička poskytnutá veriteľom dlžníkovi v hotovosti vo výške xy € v splátkach:
- xx
- xy
- xz

Sú poskytované požičky konatelmi pri zábehu spoločnosti, treba dorobiť zmluvy, karton papiera by bol mále, a o čase ani nehovorím, a tak sa chcem spýtať, či je to právne ošetrené, ak sa urobí zmluva, napr. 1.1.2010, na výšku cca 5 € a bude napísané:
- splátka k 1.1.2010 1€
- spátka k 1.2.2010 1€

Prosím Vás o názory. Ďakujem
Myslím si, že áno.
Nám robil zmluvu právnik a zoštylizoval nasledovné:


III.
Platobné podmienky


Istina je splatná do jedného roka. Záväzok sa považuje za splnený, keď dlžník vráti celú istinu. Veriteľ je povinný prijať aj čiastočné plnenie.