31Jankal
09.07.09,06:18
Ahojte, chcem sa opýtať či môžem siahnuť na platy zamestnancom pretože nesplnili plán. V pracovnej zmluve majú jasne napísanú hod. sadzbu a viac im nič nedávame. Ako to potom dám do výplaty? Dakujem za odpovede
Tweety
09.07.09,05:01
Ahojte, chcem sa opýtať či môžem siahnuť na platy zamestnancom pretože nesplnili plán. V pracovnej zmluve majú jasne napísanú hod. sadzbu a viac im nič nedávame. Ako to potom dám do výplaty? Dakujem za odpovede
Ak majú pevnú hodinovú sadzbu, a oni hodiny v mesiaci odpracovali, na mzdu im siahnuť nemôžeš.
31Jankal
09.07.09,05:06
Ja si to tiež myslím, ale šef na tom trvá ked sa flákajú a nerobia tak ako majú. Ide o to že sme si dali niekde inde šiť to isté v takom istom pomere ako šili aj oni a tam to spravili rýchlejšie a on ich chce za to potrestať a siahnuť im na peniaze, pretože sa to nestalo prvýkrát. Co teraz?
Keby im dával prémie tak nech im ich odoberie ale z pevnej hod. mzdy?
veronikasad
09.07.09,05:08
Ja si to tiež myslím, ale šef na tom trvá ked sa flákajú a nerobia tak ako majú. Ide o to že sme si dali niekde inde šiť to isté v takom istom pomere ako šili aj oni a tam to spravili rýchlejšie a on ich chce za to potrestať a siahnuť im na peniaze, pretože sa to nestalo prvýkrát. Co teraz?
Keby im dával prémie tak nech im ich odoberie ale z pevnej hod. mzdy?
S tarifným platom nič neurobíš. Plnenie plánu treba riešiť cez pohyblivú zložku mzdy - prémie, odmeny ...
31Jankal
10.07.09,06:26
Dnes máme výplaty a oni mi to zdôvodnili s tým že ked budú so založenými rukami celý den sedieť tak im to musí aj tak zaplatiť? Chcejú urobiť dodatky k pracovným zmluvám. Môžete mi poradiť ako by to malo vyzerať? Dakujem
veronikasad
10.07.09,06:28
Dnes máme výplaty a oni mi to zdôvodnili s tým že ked budú so založenými rukami celý den sedieť tak im to musí aj tak zaplatiť? Chcejú urobiť dodatky k pracovným zmluvám. Môžete mi poradiť ako by to malo vyzerať? Dakujem
Tarifnú mzdu majú vyššiu ako je minimálna mzda ?

Inak im môže dať výpoveď podľa § 63 odst. 1 písm. d/

§ 63 Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

...
d) zamestnanec

4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,
31Jankal
10.07.09,07:09
Majú o pár centov viac 2,16 a 1,93€. A nejaké dodatky by sa nedali spraviť? A to tak že by sme im tam dali minimálnu hod. mzdu a potom nejaké prémie alebo odmeny k tomu?