tiina_tiina
09.07.09,08:23
Dobré ránko poraďáci.. :))

Chcela by som sa opýtať, aké všetky možné povinnosti vyplývajú živnostníkovi, keď si kúpi stravné lístky???

Ďakujem

t.
Tweety
09.07.09,06:25
Dobré ránko poraďáci.. :))

Chcela by som sa opýtať, aké všetky možné povinnosti vyplývajú živnostníkovi, keď si kúpi stravné lístky???

Ďakujem

t.
Aké by to mali byť konkrétne? Nechápem, tu povinnosti nie sú, je to právo SZČO na stravovanie za každý odpracovaný deň, samozrejme, ak nie je súčasne aj zamestnancom a nemá zabezpečené stravovanie podľa § 152ZP. Vtedy si nemôže uplatňovať výdavky na stravovanie. Rovnako si ich nemôže uplatniť spätne za predch. obdobie.
tiina_tiina
09.07.09,06:40
napr. jedálne kupóny Chèque Dejeuner v hodnote 3,30 EUR
Tweety
09.07.09,06:41
napr. jedálne kupóny Chèque Dejeuner v hodnote 3,30 EUR
Stále je tvoja otázka ohľadne povinností nejasná. Jej hodnota je VOZD, za podmienok, ktoré som uviedla už vyššie.
tiina_tiina
09.07.09,06:47
Ked je živnostník, ktorý nie je nikde inde zamestnancom.
Mám na mysli, povinnosť viesť úštovníctvo...a odvodové povinnosti, ktoré myslím, že pri stravných lístkoch nie su.
bz5
09.07.09,06:50
Ja účtujem príjem stravných lístkov v PD ako VNZD (hodnota stravných lístkov) a poštovné ako VOZD. Na konci roku si vypočítam nárok na stravné lístky za rok, podľa odpracovaných dní a potom túto hodnotu ku koncu roku dám ako VOZD...
veronikasad
09.07.09,06:50
Ked je živnostník, ktorý nie je nikde inde zamestnancom.
Mám na mysli, povinnosť viesť úštovníctvo...a odvodové povinnosti, ktoré myslím, že pri stravných lístkoch nie su.
SZČO má nárok na stravné vo výške stravného v zmysle zákona o cest. náhradách v pásme 5-12 hod. = 3,60€/deň. Do VOZD si môže zahrnúť stravné v preukázatelnej výške = doklad z reštaurácie, alebo zakúpené stravovacie poukážky. Stravovacie poukážky sa nedajú zakúpiť spätne, napr. v júli za obdobi 01-06/09.
kkllc
09.07.09,06:54
Neviem z tvojej otázky o aké povinnostiu ti ide. Ale ak si živnostník kúpi str. lístky v hodnote 3,30E/ks tak napr. JUL:
23 dní x 3,30 = 75,9€ si dá do nákl. =VOZD.
Ak bol napr. na služobnej ceste a robil si cesťák, kde si uplatnil stravné tak za tie dni mu nedáš lístok. To isté keď bol PN, alebo nebol v práci (letná dovolenka...) Zo stravných lístkov si neuplatňuješ DPH, ani zo služby ktoré LCHDJ účtujú s DPH. Celá tá suma je VOZD. Neviem či si toto chcela. Lístok nemôže brať spätne.
tiina_tiina
09.07.09,07:02
super :)) dakujem