Perun732
09.07.09,09:03
Caute poradaci,

Chcel by som vas velmi pekne poprosit o radu ako presne postupovat pri zatepleni stropu.
Ide o panelakovy byt na najvyzsom poschodi, strecha bola vlani robena spolu so zateplenim obvodovych stien a vymenou okien.Pocul som, ze ak sa zatepluje strop pod nevykurovanou plochou, izolacia by mala byt 18cm hruba.Ale neviem aku izolaciu pouzit a uz vobec neviem aky je postup prace.Ak by sa dalo radsej by som to skusil svojpomocne, aby som usetril nejaku tu korunu (teda euro), hoci neviem kolko by to stalo u nejakej firmy. Bolo by to cca 30m stvorcovych.

Za vase rady a navrhy vam vsetkym vopred velmi pekne dakujem.
lapejko
14.07.09,18:19
Zdravím a prajem veľa úspechov: môžete použiť znížený sadrokartónový podhľad s dvojitou kovovou konštrukciou, vložením minerálnej vlny a nalepením parozábrany-náročné pre laika, nebezpečenstvo zlého napojenia parozábrany, samotný podhľad bez dobrej teoretickej prípravy a základných remeselných zručností je riziko. Hrúbku podhľadu Vám obmedzuje horné ostenie okna. Jednoduchšie je nalepiť polystyrén, ale POZOR! pôvodnú omietku osekať a rozličnými hrúbkami izolantu postupne vyrovnať príp. nerovnosti a veľké odchýlky z vodováhy. Tento typ podhľadu je však rýchlo znehodnotený aj pri malom ( nedajbože) požiari, dokonca je nebezpečný.Existuje ešte jedna možnosť Ytong Multipor.( na www. ytong.sk)
Nehorľavý, paropriepustný a ľahké spracovanie.