ucimsa
09.07.09,09:34
Ahojte, spravila som taky kiks paradny, ze som odovzdala registracny list a vypis z DP 2008 na inej pobocne socialnej poistovne (v mieste podnikania, a nie v mieste trvaleho pobytu) :(

Vcera mi volala pani a dnes som si to bola vyzdvihnut, povedala mi, ze sa uvidi, ako to zoberu na mojej pobocke, ci uznaju peciatku s datumom :(

Neviete ako to chodi v praxi, ci su velmi prisny? Dostanem nejaku sankciu? :mee:

Dakujem, uplne som v noci kvoli tomu nespala.
(Dnes im to posielam faxom a potom este postou. )
:(:(:(
DušanČ
09.07.09,11:18
Tak to je typické pre SP. Daňové úrady výkazy, ktoré sa im omylom doručia sami posielajú na ten DÚ, na ktorý to patrí. Dokonca sa mi stalo pri podávaní DP dane z príjmov, že som niesol 3 DP, ktoré každé sa týkalo iného DÚ. Preberajúca pracovníčka DÚ mi ich prevzala všetky s tým, že oni to už porozdeľujú, kam čo patrí. No SP úraduje po svojom. K dobru im slúži len to, že sankcie dávajú len výnimočne. Takže si myslím, že Ti sankcia nehrozí.
Jara
09.07.09,11:26
Ja si myslím, že už aj SP začína dávať pokuty, niekde aj moc vysoké, napr. myslím sa to tu stále na Porade točí okolo Bystrice... No ale ja by som tam zaslala list, kde by som opísala, že podanie bolo omylom zaslané na nesprávnu pobočku a preto sa veľmi ospravedlňujem, že došlo k omylu a myslím, že to zoberú do úvahy. Nasyp si proste popol na hlavu, ak budú vidieť, že ťa to mrzí, tak to myslím pochopia
Katarína Cigánová
09.07.09,11:36
Mám podobnú skúsenosť so SP , čím menšie mesto tým sú prísnejší , našej spoločnosti narátali napr. penale z omeškania , kde si zobrali na kontrolu 2 roky / iba interne u nich , v spoločnosti neboli / a po 0,2 € a pod čiastkach im za tie dva roky vyšlo penále z omeškania platenia poistného nejakých 21 € a toto nám vyrúbili ako penále - bez pardonu ...
Aljok
09.07.09,11:46
Ahojte, spravila som taky kiks paradny, ze som odovzdala registracny list a vypis z DP 2008 na inej pobocne socialnej poistovne (v mieste podnikania, a nie v mieste trvaleho pobytu) :(

Vcera mi volala pani a dnes som si to bola vyzdvihnut, povedala mi, ze sa uvidi, ako to zoberu na mojej pobocke, ci uznaju peciatku s datumom :(

Neviete ako to chodi v praxi, ci su velmi prisny? Dostanem nejaku sankciu? :mee:

Dakujem, uplne som v noci kvoli tomu nespala.
(Dnes im to posielam faxom a potom este postou. )
:(:(:(

Tu nájdeš sadzobník pokút SP: http://www.socpoist.sk/ukladanie-pokut-a-sadzobnik-pokut--od-112009/21585s

Za predloženie výpisu z DP po lehote Ti môžu uložiť pokutu vo výške 16,60 - 166,- EUR.
kkllc
09.07.09,11:48
Môjmu vedúcemu sa stalo minulý rok, že zabudol odniesť na SP výpis z DP. Vyzvali ho, ale pokutu nedostal. Zatiaľ.
JankaO
09.07.09,11:53
Bohužiaľ § 228 odst 1 zák.č. 461/2003 hovorí jasne, že:
Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

(1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.
kkllc
09.07.09,11:58
To je pravda, ale to máš ako u policajtov na ceste. Napr. ak nie si pripútaná - jeden ťa napomenie, druhý ti dá pokutu 50€ ainý 100€. Neostáva len čakať či dostane pokutu a ak áno tak akú. Možnosť tu je, ale ...
ucimsa
09.07.09,14:39
tak keby len 166 €, tak to este nejak predycham... :)
precitala som si ten sadzobnik, celkom poucne - dakujem. Aspon predbezne viem, co mozem cakat, aj to pomahlo :)
este raz dik, vsetkym.