Sica
09.07.09,10:15
Vie mi, prosím, niekto poradiť, dokedy platí pri dohode o brigádnickej práci študentov potvrdenie o návšteve školy? Mali sme cez školský rok študenta, ktorý chodil cez soboty a teraz by chcel chodiť aj cez pracovné dni na 5 hodín. Môžem mu urobiť novú DoBPŠ, alebo mu mám radšej urobiť klasickú dohodu o vykonaní práce (bude upratovať dvor)? Ďakujem
Tweety
09.07.09,08:19
Vie mi, prosím, niekto poradiť, dokedy platí pri dohode o brigádnickej práci študentov potvrdenie o návšteve školy? Mali sme cez školský rok študenta, ktorý chodil cez soboty a teraz by chcel chodiť aj cez pracovné dni na 5 hodín. Môžem mu urobiť novú DoBPŠ, alebo mu mám radšej urobiť klasickú dohodu o vykonaní práce (bude upratovať dvor)? Ďakujem
Ak je stále študentom, nevidím žiaden problém, aby ste urobili dohodu na to isté potvrdenie.
Sica
09.07.09,08:41
To som chcela vedieť, či to potvrdenie platí ako napr. pri daňovom bonuse. Že školský rok sa počíta až do konca augusta. A ešte, ak môžem, keby som mu urobila DoVP, musím ho odhlásiť v SP z DoBPŠ a zase prihlásiť na DoVP, alebo len urobím DoVP a zostáva prihlásený ďalej (v DoBPŠ má uvedené, že neodrobí za týždeň viac ako polovicu 40 hodinovej pracovnej doby a cez prázdniny bude chodiť častejšie, takže to vyjde viac, preto by som mu radšej urobila DoVP). Vďaka.
Tweety
09.07.09,08:43
To som chcela vedieť, či to potvrdenie platí ako napr. pri daňovom bonuse. Že školský rok sa počíta až do konca augusta. Áno, počíta. A ešte, ak môžem, keby som mu urobila DoVP, musím ho odhlásiť v SP z DoBPŠ a zase prihlásiť na DoVP, Áno, z jednej dohody ho odhlásiš, a na druhú prihlásiš. alebo len urobím DoVP a zostáva prihlásený ďalej (v DoBPŠ má uvedené, že neodrobí za týždeň viac ako polovicu 40 hodinovej pracovnej doby a cez prázdniny bude chodiť častejšie, takže to vyjde viac, preto by som mu radšej urobila DoVP). Vďaka.
Odpovede v texte.
Klára2
09.07.09,10:07
Prešla som už veľa príspevkov, ale stále nemám jasno. Preto prosím o názor:
Študent, zmaturoval, prijatý na vysokú školu, zamestnaný v 1. sro na DoBPŠ, 2. sro je majiteľ a konateľ bez vyplácanej odmeny. Má či nemá byť prihlásený ako platca do ZP? (neostáva poistencom štátu, keď študuje na VŠ dennou formou štúdia?) Ak sa má prihlásiť do ZP, má mu byť v 2. sro vyplácané čo najmenej, aby sa platili nízke odvody?
A čo SP? Prihlásený len na základe DoBPŠ?

Aj keď to vizerá na veľa aktivít, jeho príjmy nie sú vysoké

A následne - majú aj naďalej jeho rodičia nárok na detské prídavky a daňový bonus?

Ďakuje za všetky odpovede a názory
Klára2
09.07.09,18:05
Prosím skúsených,poraďte:confused:
Tweety
09.07.09,18:10
Prešla som už veľa príspevkov, ale stále nemám jasno. Preto prosím o názor:
Študent, zmaturoval, prijatý na vysokú školu, zamestnaný v 1. sro na DoBPŠ, Prihlásiť ho do SP, ak už pracuje, už mal byť prihlásený. 2. sro je majiteľ a konateľ bez vyplácanej odmeny. Má či nemá byť prihlásený ako platca do ZP? Ak je to ten istý študent , do ZP sa nemusí prihlásiť. (neostáva poistencom štátu, keď študuje na VŠ dennou formou štúdia?) Ak sa má prihlásiť do ZP, má mu byť v 2. sro vyplácané čo najmenej, aby sa platili nízke odvody?
A čo SP? Prihlásený len na základe DoBPŠ?

Aj keď to vizerá na veľa aktivít, jeho príjmy nie sú vysoké

A následne - majú aj naďalej jeho rodičia nárok na detské prídavky a daňový bonus?
Áno, majú.

Ďakuje za všetky odpovede a názory
Odpovede v texte. Len jedna gramatická oprava, správne má byť slovo vyzerá- nie vizerá. Nedalo mi, nemôžem si pomôcť, ale tá hrúbka až kričí.