Palino978
09.07.09,12:13
Dobry den vie mi niekto z Vas poradit ako vyradit auto z uctovnictva aby to bolo papierovo v poriadku?

1. Auto som kupil na zivnost v r.2005 , viedol som jednoduche uctovnictvo tak som zacal s prvym odpisovanim za rok 2005. Avsak v r. 2006, 2007, 2008 som si uplatnoval pausalne vydavky- cize evidencia uctovnictva spocivala len v evidencii prijmov..
Auto by som si mohol vyradit uz z uctovnictva v tomto roku 2009 ?

2. Ma niekto z Vas vzor tlaciva na vyradenia auta z uctovnictva?

3. Je asi potrebne ist urobit aj prepis auta na policiu a vybaviť nové osvedčenie. Ako zivnostnik som mal auto evidovane na meno, avsak vystupuje v osvedceni ICO, meno odresa ostava nezmenena. Musi to byt hej?


DAKUJEM VSETKYM
Lenka1979
09.07.09,10:21
Dobry den vie mi niekto z Vas poradit ako vyradit auto z uctovnictva aby to bolo papierovo v poriadku?

1. Auto som kupil na zivnost v r.2005 , viedol som jednoduche uctovnictvo tak som zacal s prvym odpisovanim za rok 2005. Avsak v r. 2006, 2007, 2008 som si uplatnoval pausalne vydavky- cize evidencia uctovnictva spocivala len v evidencii prijmov..
Auto by som si mohol vyradit uz z uctovnictva v tomto roku 2009 ?ak ho chceš vyradiť-môžeš, musíš však uviesť dôvod jeho vyradenia v protokole o vyradení

2. Ma niekto z Vas vzor tlaciva na vyradenia auta z uctovnictva?skúsim nájsť, priložím

3. Je asi potrebne ist urobit aj prepis auta na policiu a vybaviť nové osvedčenie. Ako zivnostnik som mal auto evidovane na meno, avsak vystupuje v osvedceni ICO, meno odresa ostava nezmenena. Musi to byt hej? áno, musí to byť, ak je majetkom Tvojej firmy.


DAKUJEM VSETKYM

odpovede modrým v texte.:)
Palino978
09.07.09,10:25
Ako dovod pre vyradenie postacuje to ze ho uz nevyuzivam v ramci podnikania?

A este podotazka vyradujem ho zo zostatkovou hodnotou 0€, t.j. neplatim ziadnu dan, je tak?

DAKUJEM
hanelie
09.07.09,10:25
pozri tému: http://www.porada.sk/t66896-p2-vyradenie-auta-z-uctovnictva.html

príspevok č. 12 - vyraďovací protokol