magdík
09.07.09,13:02
ahojte,
začínam a poprosím o vaše rady - potrebujem k zaúčtovaniu originál faktúru s podpisom, alebo stačí keď mi ju pošlú mailom? V zákone o účtovníctve sa nehovorí, že by to bolo vyslovene potrebné, ale keď som si
to zisťovala, tak som sa stretla len s názorom že je potrebné aby faktúra bola originál a podpísaná /ide mi konkrétne o faktúry za poskytnutie služby nám/
ďakujem magdík
hnedoočka
09.07.09,11:05
každý daňový doklad musí byť originálna písomnosť
Tweety
09.07.09,11:09
každý daňový doklad musí byť originálna písomnosť
1. V zákone o dph už nemáme pojem daňový doklad.
2. Ani zákon o účtovníctve nehovorí o origináli alebo kópii, hovorí len o účtovnom doklade- viď §10.
L-M
09.07.09,11:10
každý daňový doklad musí byť originálna písomnosť
Ja by som sa chcela opýtať, či ak ja vystavujem faktúru, takže moje pohľadávka- musím ju mať v účtovníctve originál s podpisom,alebo stačí ak si ten originál, čo dávam odberateľovi prekopírujem a do účtovníctva si dám kópiu?

Kým som odoslala svoj príspevok, tak už tweety napísala, v podstate že kópia nie je problém.
Tak ďakujem
Katarína Cigánová
09.07.09,11:16
Stretla som sa tiež s rúznym výkladom , originál alebo faxová , či mailová kopia , zákon o účtovníctve sa týmto už nezaoberá - či kopia alebo originál , ale napr. §76 zákona o DPH hovorí , že platiteľ je povinný uchovávať kopie faktúr , ktoré vyhotovil a originály všetkých prijatých faktúr podobu 10 rokov .... Takže ak si platiteľ DPH , tak tento zákon hovorí o originále prijatých faktúr .
magdík
13.07.09,15:13
ďakujem vám za rady, veľmi mi pomohli zorientovať sa, som
platiteľ DPH, tak ešte pozriem tem § 76 a budem v tom mať jasno
ja som poradu nepoužívala, ale je to výborná
vec, teda hlavne tých veľa ľudí, ktorí sú ochotní poradiť

magdík