dabratranec
09.07.09,13:23
Ak splním podmienky môžem zobrať úver cez šfrb a aj hypotekárny úver pre mladých? Oba sú podporované štátom. Ešte iná kombinácia - ak si zoberiem hyp. úver pre mladých pričom mám podanú žiadosť zo šfrb a schvália ju je to problém alebo pokiaľ splácam (aj keď z rezervy) tak nie. Príde šfrb alebo banka nato že už jeden úver mám? Vďaka
cijasik
22.07.09,21:57
Ak ma niekto skusenosti s SFRB nech niečo napiše!DIKY!Ako dostat peniaze že vraj tie peniaze clovek ani neuvidi že všetko su iba faktury ktore sa musia nosit po uradoch pre peciatky a potom z fondu posielaju peniaze priamo predajcom resp. stavebnikom?
Da sa to nejako obist?Poradte ako cerpav zo sfrb co najjednoduchšie aby som nemusel stale behat po uradoch!DIKY!!:)
Chcem zobrat 33 333eu!
Milan.Žiška
23.07.09,04:32
A čo takto vyskúšať
http://www.sfrb.sk/informacie.html:D
Nespomínal si nenávratné pôžičky ( nožno ich nechceš)
http://www.sfrb.sk/rozpis.html:D
Hlavne nezabudni, že banky majú prepojený systém a úverový "podvod" máš na svojom mene do konca...
Peniaze naozaj neuvidíš, len sa preplácajú faktúry ( je tam robená plošná kontrola ). Sú tam malé rozdieli aj v závislosti na regione. :D
Priprav si otázky a spoj sa s príslušným úradníkom ( aj telefonicky)
http://www.sfrb.sk/kontakty.html:D

Veľa šťastia.:)
books
23.07.09,04:46
Ak ma niekto skusenosti s SFRB nech niečo napiše!DIKY!Ako dostat peniaze že vraj tie peniaze clovek ani neuvidi že všetko su iba faktury ktore sa musia nosit po uradoch pre peciatky a potom z fondu posielaju peniaze priamo predajcom resp. stavebnikom?
Da sa to nejako obist?Poradte ako cerpav zo sfrb co najjednoduchšie aby som nemusel stale behat po uradoch!DIKY!!:)
Chcem zobrat 33 333eu!

Treba ísť na mestský úrad a tam Ti dajú tlačivo a povedia, čo všetko od Teba požadujú. Ja som si vybavovala úver zo ŠFRB pred dvoma rokmi, musela som si zohnať dvoch ručiteľov, potvrdenie o príjme a rôzne iné veci, ale vybehala som to tak do týždňa. Potom to z mestského úradu posielajú do BA a čakáš na potvrdenie o prijatí žiadosti. A keď Ti úver schvália, tak Ti pošlú Zmluvy na podpis a zase sa to posiela do BA. Potom si musíš otvoriť zvlášť BÚ len na tento úver. Do banky som nosila faktúry a oni to poslali tej firme, ktorá bola uvedená na faktúre. Takže peniaze som nevidela. Všetko ohľadne úveru zo ŠFRB Ti presne povedia na mestskom úrade a aj Ti poradia.
kovacovakatarina
23.07.09,16:08
čo sa týka šfrb, riešila by som túto otázku začiatkom roka, nakoľko často sa stáva, že po niekoľkých mesiacoch jednoducho úver nedostanete, nakoľko peniaze sú vyšerpané. Je možné kombinovať úver z šfrb a hypotekárny úver, rozmýšľala by som však, či vziať hypotekárny úver pre mladých. Výhodný úrok je len na dobu 4 rokov, potom prestáva štát prispievať takže splátka sa zvýši. Tak isto je tento úver drahší v porovnaní s klasickým hypotekárnym úverom. Keďže mám s týmto už skúsenosti, pre prípad ďalších otázok uvádzam svoj mail: katarina.kovaczavinaccentrum.sk
Milan.Žiška
23.07.09,16:47
Vzory tlačív si stiahni z http://www.sfrb.sk/tlaciva.html
a s ich vyplnením sa poraď príslušnom úrade vo vašom meste. Od správneho vyplnenia sa skracuje čas získania finančnej podpory.

Pravidlá pre získanie šfrb sa priebežne ale málo menia. Treba doklady aktualizovať.:)
Ferdosondo
24.07.09,05:18
Z praktického hľadiska je pôžička zo ŠFRB dosť nevýhodná. Problém je keď chcem niečo kúpiť. Vždy si musím dať vystaviť faktúru. V stavebninách kde nakupujem väčšinu, nie je problém, dajú na faktúru. Ak však potrebujem kúpiť niečo v iných obchodoch, tak je prakticky nemožné ich presvedčiť, aby mi dali tovar na faktúru. Až po zaplatení. To však trvá zhruba týždeň a viac.Takéto zdržania sa negatívne prejavujú na plynulosti stavania. Nehovoriac o tom, že takto vystavenú faktúru treba dať potvrdiť stavebnému dozoru(ktorý je nie vždy zastihnuteľný), potom na mestkom úrade pracovnikovi(ktorý je tiež nie vždy zastihnuteľný) a nakoniec odniesť do banky na úhradu. Aj dnes ma čaká namiesto práce na stavbe behanie za papiermi. Na ŠFRB je zaujímavý len úrok. Ale aj ten je iba relatívnou výhodou, lebo tie peniaze sa nedajú použiť na nákup "bez papiera", v zahraničí (dá sa, ale treba úradný preklad faktúry+ nutnosť dvoch ciest), platení majstra bez dokladu ...