gabikao
09.07.09,13:25
Viete mi niekto poradit, co sa tyka Vysokych Tatier a moznosti turistiky? Chystame sa tam partia s detmi (2,3,4,9,10) na par dni, byvat budeme v Tatranskej Strbe a sice som uz nieco popozerala na nete, ale nejak extra info som nenasla. Hladala som hlavne nejak blizsie popisane tury, pripadne ucelene mapky s chodnikmi. Ale najviac pomozu info z 1.ruky - co ste vy zvladli s detmi v Tatrach.

mne trochu pomohli tieto linky:
vysoketatry.cz
vt.sk
bobino38
10.07.09,04:28
...je tam plno info, len treba vedieť hľadať...pre deti stačí túra okolo Štrbského plesa, ďalej na Studenovodský vodopád, prechádzka na Hrebienok, pekná prechádzka je i na Popradské pleso, prípadne trošku naročnejšia na vodopád Skok...je toho dosť.
DanielaSL
10.07.09,04:35
Poprípade na Hrebienok sa vyviezť lanovkou....odtiaľ Rainerova chata.....
gabikao
10.07.09,05:44
vdaka, strbske pleso a okolie mam celkom prehlad (s detmi sme boli na jamskom plese, skoku, popradskom plese), ale ten hrebienok nemam predstavu, uvazujem aj nad Skalnatym plesom lanovkou a potom niekam pesi, Lomnicak je dost drahy, tak to neviem, ci sa vyvezieme

marne hladam nejaku ucelenu mapku s turistickymi chodnikmi - taku ako je na Strbskom plese na tej velkej tabuli nedaleko posty - je tam aj letna aj zimna verzia, ta by mi celkom stacila

a ak sa niekto uz pouzil ten bodovy system na zubacku, lanovky a zeleznicu, tak skusenosti potesia
DanielaSL
10.07.09,06:08
Gabika Lomničák je síce drahý...ale jednak aj často pre zlé počasie neprípustný...ale ten pohľad z neho a to ,že si v takej výške..to stojí za to. Pre mňa to bol jeden úžasný a neopakovateľný zážitok. Budem mať návštevu z BA a tiež ich tam chcem zobrať. Inak Hrebienok je celkom pekná prechádzka...ale pre deti tá lanovka..aspoň jedna cesta bude zaujímavejšia atrakcia...A inak dole z neho sa dá ísť aj na kolobežke.:);)
dzastinka1
10.07.09,06:17
Ahoj.
Ja sa tiež chystám do Tatier a tiež budem bývať v Tatranskej Štrbe :D
Ideme prvý augustový týždeň. Naposledy som bola v Tatrch na základnej škole, tak už si veľmi nepamätám, kam by sa dalo ísť, preto som sa tiež pokúšala nájsť niečo na nete. Cca 8 km od Štrby je Važec a je tam aj jaskyňa, možno by ste mohli ísť kuknúť tam.
Darina1234
10.07.09,06:24
Ohľadom jaskyne vo Važci Ti viem podat presne informacie nakoľko som z tejto dediny. Aj ti ju odporučam navštivit.
vierulda
10.07.09,06:46
ahoj, chodíme asi na rovnakú chatu - železničiarsku hneď v depe pri stanici, nie? Tiež chodíme s deťmi - teraz už 7 a 10, ideme až v auguste, a tiež v pohode zvládajú popradské pleso či po turistickom chodníku, alebo keď boli baby menšie, zviezli sme sa jednu zastávku el. vlakom a odtiaľ po asfaltke. To sa dá aj s buginou, keď máte drobca. Rovnako na Hrebienok ide cesta cez les, ale aj asfaltka. Minulý rok sme sa vyviezli na Skalnaté pleso lanovkou, odtiaľ sme išli pešo na Hrebienok a stadiaľ zas pozemnou lanovkou dolu. Takto sa dá kúpiť aj kombinovaný lístok na lanovky - oba smery - a vyjde Ťa lacnejšie a ideš z kopca, čo nie je pre deti také náročné. Pešo je pekná túra aj na Solisko, okolo štrbského plesa samozrejme, ak ste režinkári - neďaleko v Spišskej Novej Vsi je pekná ZOO, nie veľká, ale fakt pekná. Minulý rok sme to vzali opačným smerom - do Mikuláša a na Maru - dá sa kúpať alebo premáva vyhliadková loď. Vo Važci v jaskyni sme boli tiež, keď si dáme oddychový deň, stačí vyviezť sa pár zastávok vláčikom smerom na Smokovec a popri ceste ide chodník - tak sa pomaly vraciame späť a hodnotíme, čo sa za posledné roky zmenilo. Teda nie sme nejakí veľkí turisti, tiež chodíme viac - menej odpočívať do Tatier. A pred odchodom odporúčam stiahnuť si na nete cestovné poriadky, kam sa chystáte, aby boli po ruke, prípadne vypracovať program na celý týždeň, mne sa to vyplatilo. A na stránke vysoketatry sa dá nájsť aj program na leto - pozri. My chceme tento rok skúsiť Kriváň, snáď to zvládneme. Tak peknú dovolenku prajem!
dzastinka1
10.07.09,06:55
Našla som ešte jednu stránku s mapami http://www.tatry.net/mapy/
Žabinka
10.07.09,07:15
Tatry mám veľmi rada, nielen v lete, ale aj v zime. Dajú sa nájsť aj menej náročné túry, ktoré zvládnu aj deti. Solisko aj Štrbské Pleso je fajn, dá sa pomotať po okolí. To Skalnaté pleso je pre deti menšieho veku asi náročnejšie, keďže chodníky smerom dole sú náročné na slabšie detské nôžky. Zo Skalnatého plesa je pekná "prechádzka" na Zelené pleso, ale pre menšie deti je asi dlhá. Želám vám, aby vám vyšlo pekné počasie, aby ste to obišli bez úrazov. A hlavne, Gabika, pozor na macíkov.:---
Žabinka
10.07.09,07:19
Ešte som zabudla, pozri si stránku vysoketatry.com/mapy/mapy/ciele.html
gabikao
10.07.09,10:15
Dievcata, vsetkym dakujem. O tej jaskyni vo Vazci som nepocula, tu isto skusime. A plan si uz robim, aj odchody zubacky a vlakov mam stiahnute, tak snad nam to vyjde. :-)
Byvat budeme v penzione sorger - natrafila som na to na nete, tak neviem do coho ideme. My sa totiz kazdy rok presuvame (nasi chlapci su prosto nezabudnutelni, takze radsej navstevy neopakujeme :D).
S detmi sme minuly rok urobili to Popradske pleso celkom v pohode, len teraz budeme mat 2 rocneho maznacika (mojho) co sa rad nosi, tak uvidime co zvladneme. Ten napad - Skalnate pleso, hrebienok je super, to urcite urobime.
Lomnicak je super, ale ja som ho uz par krat absolvovala s najstarsim a ci sa nasi znami budu na to financne citit ozaj neviem. Mne Lomnicak celkom dobre vysiel: prave skoncila letna sezona, ale pekne bolo, listky boli lacnejsie a vyhlad ozaj stal za to.
Darina1234
10.07.09,10:21
Aka nahoda aj penzion sorger poznam, pozdrav od Dariny z važca pani Alenku, ktora tam teraz vypomaha, je to moja spolužiačka z gympla
gabikao
10.07.09,10:49
:-) svet je maly, pozdravim
skoda, ze na tych mapach nie je napisane ako na tur. znackach - tolko a tolko km, tolko ti to bude pribl.trvat, ja som totiz iba taky turista amater a veru taka blbuvzdorna mapka by bola super. okrem toho ked hladam hrebienok, veru neviem, ze je schovany na mapke s Malou tichou dolinou, ani ze popradske pleso treba hladat pri mengusovskej doline. neviete o nejakej takej mapke aj pre sviatocnych turistov?
a este sa opytam, ked tu mam aj tatrancov - tatranska strba - najdem tam nejake ihrisko pre deti? ak by sme si chceli na chvilu sadnut a deti by vybijali svoje baterky bez nas
VERONIKA6
10.07.09,10:55
ahoj, chodíme asi na rovnakú chatu - železničiarsku hneď v depe pri stanici, nie? Tiež chodíme s deťmi - teraz už 7 a 10, ideme až v auguste, a tiež v pohode zvládajú popradské pleso či po turistickom chodníku, alebo keď boli baby menšie, zviezli sme sa jednu zastávku el. vlakom a odtiaľ po asfaltke. To sa dá aj s buginou, keď máte drobca. Rovnako na Hrebienok ide cesta cez les, ale aj asfaltka. Minulý rok sme sa vyviezli na Skalnaté pleso lanovkou, odtiaľ sme išli pešo na Hrebienok a stadiaľ zas pozemnou lanovkou dolu. Takto sa dá kúpiť aj kombinovaný lístok na lanovky - oba smery - a vyjde Ťa lacnejšie a ideš z kopca, čo nie je pre deti také náročné. Pešo je pekná túra aj na Solisko, okolo štrbského plesa samozrejme, ak ste režinkári - neďaleko v Spišskej Novej Vsi je pekná ZOO, nie veľká, ale fakt pekná. Minulý rok sme to vzali opačným smerom - do Mikuláša a na Maru - dá sa kúpať alebo premáva vyhliadková loď. Vo Važci v jaskyni sme boli tiež, keď si dáme oddychový deň, stačí vyviezť sa pár zastávok vláčikom smerom na Smokovec a popri ceste ide chodník - tak sa pomaly vraciame späť a hodnotíme, čo sa za posledné roky zmenilo. Teda nie sme nejakí veľkí turisti, tiež chodíme viac - menej odpočívať do Tatier. A pred odchodom odporúčam stiahnuť si na nete cestovné poriadky, kam sa chystáte, aby boli po ruke, prípadne vypracovať program na celý týždeň, mne sa to vyplatilo. A na stránke vysoketatry sa dá nájsť aj program na leto - pozri. My chceme tento rok skúsiť Kriváň, snáď to zvládneme. Tak peknú dovolenku prajem!
Bola som na Kriváni niekoľkokrát, je dosť náročný. Radšej mám Rysy, sú nádherné výhľady zo všetkých strán a zdá sa mi menej náročný. Gabike
s deťmi doporučujem, pokiaľ sa bude pohybovať v okolí Popradského plesa, navštíviť "symbolický cintorín".
Darina1234
10.07.09,10:58
prikladam o tatrach, len neviem, či sami to podari, podarilo sa. Ihrisko najdeš len v škole na tatranskom lieskovci.
vierulda
10.07.09,11:23
ahojte, ja si vyhľadávam trasy aj tak, že normálne zadám do googlu to, čo by som chcela absolvovať, napr. ako sa dostať na hrebienok. a ono mi to vyhodí nejaké články, čo dobrí ľudia napísali a dá sa podľa toho riadiť. často je tam napísané, aj koľko trasa trvá zdatnému turistovi a koľko len amatérovi, či je vhodná aj pre deti a tak. treba vyskúšať. hlavne nech počasie vyjde, pred štyrmi rokmi nám pršalo nonstop 6 dní, zabaviť deti bola riadna fuška. tak nech nám to všetkým vyjde.
gabikao
29.07.09,17:06
mame tatry za sebou, absolvovali sme zamkovskeho chatu z hrebienka, jamske pleso a potom len take mierne vychadzocky.
pridavam moj material, co som si nazbierala aj vdaka radam tu na porade
Ľubomír
03.08.09,10:46
Dievcata, vsetkym dakujem. O tej jaskyni vo Vazci som nepocula, tu isto skusime. A plan si uz robim, aj odchody zubacky a vlakov mam stiahnute, tak snad nam to vyjde. :-)
Byvat budeme v penzione sorger - natrafila som na to na nete, tak neviem do coho ideme. My sa totiz kazdy rok presuvame (nasi chlapci su prosto nezabudnutelni, takze radsej navstevy neopakujeme :D).
S detmi sme minuly rok urobili to Popradske pleso celkom v pohode, len teraz budeme mat 2 rocneho maznacika (mojho) co sa rad nosi, tak uvidime co zvladneme. Ten napad - Skalnate pleso, hrebienok je super, to urcite urobime.
Lomnicak je super, ale ja som ho uz par krat absolvovala s najstarsim a ci sa nasi znami budu na to financne citit ozaj neviem. Mne Lomnicak celkom dobre vysiel: prave skoncila letna sezona, ale pekne bolo, listky boli lacnejsie a vyhlad ozaj stal za to.


Ahoj.

S dvojročným maznáčikom ti neodporúčam túru zo Skalnatého na Hrebienok. Myslím, že podceňueješ túto trasu. Poradím ti radšej aby si sa prešla na Sliezký Dom. Z Tatranskej Polianky je to asi 7 Km po asfaltke. Je tam naozaj krásne.
gabikao
03.08.09,11:12
Vdaka, nakoniec sme tu trasu nerobili, aj ked maznosovi to bolo koniec koncov jedno, aj tak sedel v nosici :-)
ale aj starsi vytrvalci nam protestovali pod Zamkovskeho chatou - robili sme ju z hrebienka - ale isli sme popri studenovodskom potoku k reinerke (velmi pekna trasa) a potom hore - mali celkom dost a tak my mamy sme to s krpcami pred tym najvacsim stupacikom otocili a po asfaltke sa vratili na hrebienok - ved este dorastu a pozru si to inokedy :-)
Helena Gálová
24.08.09,06:11
Dobrý deň, v Tatrách je krásne najmä na jeseň. Mám s tým skúsenosti, lebo som tu vyrástala. Máme chalupu vo Važci (chalupa-vazec.szm.sk) okrem jaskyne, je tam galéria majstra Halu a muzeum ľudových remesiac, ktoré založil miestny nadšenec vo vlastnej nehnuteľnosti. Važec je hríbarskou lokalitou. Ak máte záujem, môžete si pozrieť našu stránku, máme tam aktuálne stránke z okolia. V chalupe máme krásnu nástennú mapu.
cestovatelka_po_SR
09.04.15,13:06
skvelá turistika, ktorú môžete absolvovať aj s detmi je na Liptove. Bola som tam niekoľkokrát a veľmi sa nám páčilo. Dokonca majú aj presné turistické a cyklistické trasy pre deti. Sú tam trasy, možnosti ubytovania, stravovania... Dokonca majú aj mobilnú aplikáciu Liptov, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo.