fialka m
09.07.09,14:01
ahojte, clovek evidovany na urade prace, kolko moze zarobit na dohodu a kolko na pracovny pomer?
ja viem, ze je tu vela tem, ale nejako som to nevedela najst.

dakujem fakt
Tweety
09.07.09,12:04
ahojte, clovek evidovany na urade prace, kolko moze zarobit na dohodu a kolko na pracovny pomer?
ja viem, ze je tu vela tem, ale nejako som to nevedela najst.

dakujem fakt
Od 1.7.09 je to 136,38 €.
fialka m
09.07.09,12:11
aj dohoda, aj pracovny pomer?
Aňuška
09.07.09,12:36
Tweety
09.07.09,12:55
aj dohoda, aj pracovny pomer?
Kedže som dala len jednu sumu, tak je tá suma rovnaká na hociaký zárobok.
alaya1
13.07.09,06:32
Prosdim velmi surne o odpoved.
Zamestnanec bol do 11.2008 v riadnom PP. Potom bol SZCO a od 2.6.2009 je nezamestnany. Bol sa zaevidovat na UPSVAR a vypisal potrebne tlaciva. Poslali ho vsak do SOCIALNEJ POISTOVNE, ze ostatne veci a priznanie podpory sa vybavuje tam??? Prosim surne..
veronikasad
13.07.09,06:35
Prosdim velmi surne o odpoved.
Zamestnanec bol do 11.2008 v riadnom PP. Potom bol SZCO a od 2.6.2009 je nezamestnany. Bol sa zaevidovat na UPSVAR a vypisal potrebne tlaciva. Poslali ho vsak do SOCIALNEJ POISTOVNE, ze ostatne veci a priznanie podpory sa vybavuje tam??? Prosim surne..
Dávky v nezamestnanosti vypláca sociálna poisťovňa. Neviem ako to funguje, či potvrdenie o príjme sa odovzdáva na UP alebo to nezamestnaný nosí priamo do soc.poisťovne.

Má potvrdenie o príjme z obdobia posledných 4 rokov ?
Tweety
13.07.09,06:36
Prosdim velmi surne o odpoved.
Zamestnanec bol do 11.2008 v riadnom PP. Potom bol SZCO a od 2.6.2009 je nezamestnany. Bol sa zaevidovat na UPSVAR a vypisal potrebne tlaciva. Poslali ho vsak do SOCIALNEJ POISTOVNE, ze ostatne veci a priznanie podpory sa vybavuje tam??? Prosim surne..
Áno, SP podľa potvrdenia rozhodne o tom, či je, alebo nie je nárok.
alaya1
13.07.09,06:37
Áno, SP podľa potvrdenia rozhodne o tom, či je, alebo nie je nárok.
dakujem pekne, ma to prekvapilo, nevedela som, ze je to tak. Este poprosim, ma nadalej platit dobrovolne poistenie, vyratali 103.e, alebo staci len nemicenske?
veronikasad
13.07.09,06:41
dakujem pekne, ma to prekvapilo, nevedela som, ze je to tak. Este poprosim, ma nadalej platit dobrovolne poistenie, vyratali 103.e, alebo staci len nemicenske?
103€ - to je vrátane poistenia v nezamestnanosti ? Možno preto ho poslali do SP, aby si vypýtal potvrdenie, že platil PvN ako dobrovolne poistená osoba.

Či bude platiť celé dobrovolné poistenie /dôchodkové, nemocenské, poistenie v nezamestnanosti/, závisí od finančných možností.
Určite by som si nechala nemocenské poistenie a ak sa nerysuje zamestnanie aj poistenie v nezamestnanosti.
alaya1
13.07.09,06:44
103€ - to je vrátane poistenia v nezamestnanosti ? Možno preto ho poslali do SP, aby si vypýtal potvrdenie, že platil PvN ako dobrovolne poistená osoba.

Či bude platiť celé dobrovolné poistenie /dôchodkové, nemocenské, poistenie v nezamestnanosti/, závisí od finančných možností.
Určite by som si nechala nemocenské poistenie a ak sa nerysuje zamestnanie aj poistenie v nezamestnanosti.
Do SP hoo poslali, nakolko tam vraj rozhoduju o priznani podpory v nezamestnanosti.
Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory.
Nevyznam sa, ja som nez.nikdy nebola., len ma prekvapilo, ze SP rpzhoduje o priznani podpory.
veronikasad
13.07.09,06:48
Do SP hoo poslali, nakolko tam vraj rozhoduju o priznani podpory v nezamestnanosti.
Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory.
Nevyznam sa, ja som nez.nikdy nebola., len ma prekvapilo, ze SP rpzhoduje o priznani podpory.
SP vypláca dávky v nezamestnanosti, nemám informácie, či im to postupuje UP alebo si to nosia tam nezamestnaní sami.

Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory. Zvýraznenému nerozumiem.
alaya1
13.07.09,06:50
SP vypláca dávky v nezamestnanosti, nemám informácie, či im to postupuje UP alebo si to nosia tam nezamestnaní sami.

Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory. Zvýraznenému nerozumiem.
U nas je to asi tak, ze si to nezamest.nosi sam.
myslela som, ze si bude platit asi len nemocenske, nakolko 103 je velmi vela, skoro polovica predpokladanej podpory.
veronikasad
13.07.09,06:52
U nas je to asi tak, ze si to nezamest.nosi sam.
myslela som, ze si bude platit asi len nemocenske, nakolko 103 je velmi vela, skoro polovica predpokladanej podpory.
minimálne dobr. nem. poistenie je 13€
minimálne poistenie v nezamestnanosti - 5,91 €
alaya1
13.07.09,06:54
minimálne dobr. nem. poistenie je 13€
minimálne poistenie v nezamestnanosti - 5,91 €
dakujem velmi pekne, to poistenie v nezamestnanosti sluzi k comu? Je dobre ho platit?
veronikasad
13.07.09,07:01
dakujem velmi pekne, to poistenie v nezamestnanosti sluzi k comu? Je dobre ho platit?
Aby dostal "podporu" z úradu práce o 3 roky - ak dovtedy nebude zamestnaný.
Nárok na dávku v nezamestnanosti - "podporu" - má len v prípade ak si posledných 4 rokoch platil poistenie v nezamestnanosti /ako zamestnanec alebo dobrovolne poistená osoba/ aspoň 3 roky.
alaya1
13.07.09,07:09
Aby dostal "podporu" z úradu práce o 3 roky - ak dovtedy nebude zamestnaný.
Nárok na dávku v nezamestnanosti - "podporu" - má len v prípade ak si posledných 4 rokoch platil poistenie v nezamestnanosti /ako zamestnanec alebo dobrovolne poistená osoba/ aspoň 3 roky.
dakujem, velmi si mi opat pomohla. Myslim, ze splna tie 4 roky. do 11.2008 bol v PP asi 15 rokov stale u toho isteho zamest. potom bol SZCO, platil DP a od 2.6.je nezamest.
Cize, ak bude 3 roky nezamestnany, potom zase moze dostat podporu?Ak plati poist.v nezamest.?
veronikasad
13.07.09,07:11
...Cize, ak bude 3 roky nezamestnany, potom zase moze dostat podporu?Ak plati poist.v nezamest.?
ano
alaya1
13.07.09,07:15
ano
Hm..to su veci, to obycajny smrtelnik ani netusi:), Poprosim ta este, moze k podpore dostavat este nejakeč socialne davky, pomoc, ak on je nezamestnany a manzelka je dlhodobo PN?- je v PP.jedno nezaop.dieta?
veronikasad
13.07.09,07:18
Hm..to su veci, to obycajny smrtelnik ani netusi:), Poprosim ta este, moze k podpore dostavat este nejakeč socialne davky, pomoc, ak on je nezamestnany a manzelka je dlhodobo PN?- je v PP.jedno nezaop.dieta?
Nárok na sociálne dávky - záleží od výšky príjmu všetkých spoločne posudzovaných osôb v domácnosti /podpora manžela + nemocenské manželky + príp. príjem ostatných členov domácnosti/
Počas poberania dávky v nezamestnanosti môže pracovať na dohodu a zarobiť 65% životného minima.
alaya1
13.07.09,07:23
Nárok na sociálne dávky - záleží od výšky príjmu všetkých spoločne posudzovaných osôb v domácnosti /podpora manžela + nemocenské manželky + príp. príjem ostatných členov domácnosti/
Počas poberania dávky v nezamestnanosti môže pracovať na dohodu a zarobiť 65% životného minima.
Neviem, kolko je ZM, ale manzelka ma aj CID, tak asi nevyjde nic naviac, ze, Aj tak vrela vdaka.
veronikasad
13.07.09,07:27
Neviem, kolko je ZM, ale manzelka ma aj CID, tak asi nevyjde nic naviac, ze, Aj tak vrela vdaka.

Životné minimum plnoletá fyzická osoba 185,19€ (do 30,6.2009 platila suma 178,92€)
alaya1
13.07.09,07:53
Životné minimum plnoletá fyzická osoba 185,19€ (do 30,6.2009 platila suma 178,92€)
dakujem.Pekny a slnecny dnik.
alaya1
20.07.09,13:33
jedna otazocka, prosim o odpoved.
Moze nezamestnany CID po priznani PID ostat nadalej evidovany a poziadat o dotaciu na zriadenie chraneneho pracoviska?
Xanti
20.07.09,13:44
jedna otazocka, prosim o odpoved.
Moze nezamestnany CID po priznani PID ostat nadalej evidovany a poziadat o dotaciu na zriadenie chraneneho pracoviska? Pokiaľ ja viem tak NIE.
Môže byť dobrovolne na UP, ale nemá nárok na dotácie len mu môžu pomôcť s hladaním zamestnania.
alaya1
20.07.09,13:46
Hmm...skoda , dakujem.Ale zamestnat ho zivnostnik moze a dostat na to dotaciu? ze zamestnal ZTP? ved takto u nas pracuju vozickari a ti urcite nemaju CID.
Xanti
20.07.09,13:58
Hmm...skoda , dakujem.Ale zamestnat ho zivnostnik moze a dostat na to dotaciu? ze zamestnal ZTP? ved takto u nas pracuju vozickari a ti urcite nemaju CID. Pochybujem, ale najlepšie info ti dajú na UP.
Ináč otázka ten známy už ho prekvalifikovali na plný ID z čiastočného? Možno mu plný ID ani nepriznajú, a možno využije ten čas kým bude na ČID a vybaví si sám dotáciu. Nič sa nedá urobiť zo dňa na deň.
Z môjho pohľadu vozíčkar nemusí byť na plnom ID. A nemusel na nich brať dotáciu.
alaya1
20.07.09,14:01
Este ho neprekvalifikovali, no vozickari maju PID, dotacia na ich zamestnanie bola vyplatena.Aj tak dakujem. Bude sa informovat na UP.
Xanti
20.07.09,14:09
Este ho neprekvalifikovali, no vozickari maju PID, dotacia na ich zamestnanie bola vyplatena.Aj tak dakujem. Bude sa informovat na UP.
Daj potom vedieť na poradu, vieš možno ťa zavádzam a rada sa poučím.
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000A9E
Beriem to tak, že ja som na ČID a snažili sa ma zbaviť, že tam vôbec nemusím byť evidovaná a tak podobne. Známy je na PID, a ani ho nechceli zaevidovať na UP. Takže je veľmi ťažko povedať ako to je. Ešte viem ako mne povedali, že nárok na doplatok k ID ( je nizky nedosahuje výšku živ. minima, mám aj ked som neprihlásená na UP ). Oni tuším berú PID ako starobných dôchodcov. Ale najlepšie je sa informovať. Lebo je možné, že ak je tam ako ČID zaevidovaný tak, že ho nevyhodia ked sa stane PID.

Skús ešte kuk tieto linky :
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-81439044
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-23534008

nikde sa nepíše o PID :(

alebo toto je asi ešte vhodnejší link
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000B02
alaya1
20.07.09,14:21
Daj potom vedieť na poradu, vieš možno ťa zavádzam a rada sa poučím.
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000A9E
Beriem to tak, že ja som na ČID a snažili sa ma zbaviť, že tam vôbec nemusím byť evidovaná a tak podobne. Známy je na PID, a ani ho nechceli zaevidovať na UP. Takže je veľmi ťažko povedať ako to je. Ešte viem ako mne povedali, že nárok na doplatok k ID ( je nizky nedosahuje výšku živ. minima, mám aj ked som neprihlásená na UP ). Oni tuším berú PID ako starobných dôchodcov. Ale najlepšie je sa informovať. Lebo je možné, že ak je tam ako ČID zaevidovaný tak, že ho nevyhodia ked sa stane PID.

Skús ešte kuk tieto linky :
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-81439044
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-23534008

nikde sa nepíše o PID :(

alebo toto je asi ešte vhodnejší link
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000B02
Myslim, ze v sucasnej dobe sa dochodky nedelia na CID a RID, ale sa urcuje percentualne pokles schopnosti obcana. Pise sa, ze v CHP moze pracovat obcan, ktory ma mieru poklesu o viac, ako 40%. Preto ma zaujimalo, ci to plati aj pri nad 70%.
Opyta sa tam, no nie vzdy clovek natrafi na seriozneho pracovnika.
Co sa tyka registracie, myslim, ze na to ma narok kazdy, dokonca na stranke UP v nasom meste je aj tlacivo na zaevidovanie uchadzaca, ktory je este v PP.
Xanti
20.07.09,14:32
Co sa tyka registracie, myslim, ze na to ma narok kazdy, dokonca na stranke UP v nasom meste je aj tlacivo na zaevidovanie uchadzaca, ktory je este v PP.

Áno zaevidovať sa môže každý, ale zákon pozná


»Služby zamestnanosti pre občana ako uchádzača o zamestnanie (http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000AE2)
»Služby zamestnanosti pre občana ako záujemcu o zamestnanie (http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000AE6)

a záujemca a uchádzač je veľký rozdiel ved to v tom linku prvom je popísané. A žial len uchádzač o zamestnanie má nárok na štátne dávky, a dotácie a podpory.
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000AE2
Záujemca o zamestnanie nemá na nič nárok, len na poradenstvo a pomoc pri hladaní a zmene zamestnania.
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000AE6

A čo sa týka pracovníkov no občas sa správajú ako keby zo svojho vrecka dávali. Takže chápem otázky tu na porada.sk. Hádam niekto sa nájde kto ťa usmerní. Ja som povedala svoj názor a skúsenosti.

Viem, že občan na PID, nemá nárok na podporu v nezamestnanosti, lebo si nemôže platiť poistenie v nezamestnanosti. Ale občan s ČID má nárok na ňu ak splňa podmienky. Zákony sa menia rýchlosťou blesku, nie tak dávno občan na PID aj ked pracoval nemal nárok na nemocenské dávky. Teraz je to už zase zmenené, človek to občas nestíha vnímať aj ked sa ho to týka.
terezamaria
20.07.09,15:35
jedna otazocka, prosim o odpoved.
Moze nezamestnany CID po priznani PID ostat nadalej evidovany a poziadat o dotaciu na zriadenie chraneneho pracoviska?

Po priznaní plného invalidného dôchodku / PID / je nezamestnaný povinný to nahlásiť na ÚPSV a R a oni ho z evidencie vyradia. Do evidencie takýto poberatelia PID nepatria.

Pokiaľ je PID vyplatený spätne, vlastne dňom priznania plného invalidného dôchodku sa podpora v nezamestnanosti musí vrátiť na ÚPSV a R.
alaya1
20.07.09,18:57
Dakujem, no mna zaujimalo to zamestnanie v chranenom pracovisku.
Aj tak dakujem, ostatne o PID je mi zname uz z rad na porade.Inak, PID sa dava uz nastalo, ci aj tam plati prehodnotenie?
Xanti
20.07.09,19:39
Dakujem, no mna zaujimalo to zamestnanie v chranenom pracovisku.
Aj tak dakujem, ostatne o PID je mi zname uz z rad na porade.Inak, PID sa dava uz nastalo, ci aj tam plati prehodnotenie? Mám pocit, že aj pri PID sa pozýva na prehodnotenie ( človeka bez nohy ruky to urazí, lebo žial nedorastie :mee:).
Ináč ked tak čítam http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-45039455 - § 56 Príspevok na zriadenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na ich zachovanie
tak sa mi zdá, že to nie je podmienené evidenciou na UP, akurát zamestnávaním občanov s ID. Naozaj asi relevantné info podajú na UP. :D

(http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-45039455)
alaya1
21.07.09,05:56
Mám pocit, že aj pri PID sa pozýva na prehodnotenie ( človeka bez nohy ruky to urazí, lebo žial nedorastie :mee:).
Ináč ked tak čítam http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-45039455 - § 56 Príspevok na zriadenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na ich zachovanie
tak sa mi zdá, že to nie je podmienené evidenciou na UP, akurát zamestnávaním občanov s ID. Naozaj asi relevantné info podajú na UP. :D

(http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-45039455)
Dakujem ti, no myslim si, ze na UP maju zaujem skor cloveka odradit, ako mu pomoct, ale nejako mu to zistim, dakujem.
Jara
21.07.09,09:04
Mali sme vytvorenú chránenú dielňu 10 invalidných pracovníkov, z toho 2 boli do 70% a ostatní nad 70%. Keďže sme chceli meniť formu prevádzky, /mali sme internetovú kaviareň a mediálnu skupinu/ a vytvoriť stolársku dielňu a krajčírsku, tak sme ich museli prepustiť a museli sa zaevidovať na Úrade práce všetci. Podporu poberajú len tí do 70%. Zaevidovaní musia byť 3 mesiace a potom môžme otvoriť novú chránenú dielňu s nárokom na príspevok. Toto sú najčerstvejšie informácie, nakoľko prac. pomer ukončovali k 31.5.2009 a takto sme boli smerovaní z ÚP. Podávam to ako informáciu a teda neviem, či je to všade rovnaké.
alaya1
21.07.09,09:30
Mali sme vytvorenú chránenú dielňu 10 invalidných pracovníkov, z toho 2 boli do 70% a ostatní nad 70%. Keďže sme chceli meniť formu prevádzky, /mali sme internetovú kaviareň a mediálnu skupinu/ a vytvoriť stolársku dielňu a krajčírsku, tak sme ich museli prepustiť a museli sa zaevidovať na Úrade práce všetci. Podporu poberajú len tí do 70%. Zaevidovaní musia byť 3 mesiace a potom môžme otvoriť novú chránenú dielňu s nárokom na príspevok. Toto sú najčerstvejšie informácie, nakoľko prac. pomer ukončovali k 31.5.2009 a takto sme boli smerovaní z ÚP. Podávam to ako informáciu a teda neviem, či je to všade rovnaké.
dakujem pekne, aj ja som si to takto myslela, preto, ze ID nad 70% predsa nemozu byt diskriminovani voci COD. este raz vdaka.
veronikasad
21.07.09,09:41
Dakujem, no mna zaujimalo to zamestnanie v chranenom pracovisku.
Aj tak dakujem, ostatne o PID je mi zname uz z rad na porade.Inak, PID sa dava uz nastalo, ci aj tam plati prehodnotenie?
ak je občanom so zdravotným postihnutím a chce podnikať ako samostatne zárobkovo činná osoba, informuj sa na priznanie tohto príspevku

http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-43342947

okrem základného príspevku UP prepláca aj dodatočné náklady

občan so zdravotným postihnutím je definovaný v § 9 zákona o službách zamestnanosti s odvolaním na § 71 Zákona o sociálnom poistení

§ 9 Zákona o službách zamestnanosti
Občan so zdravotným postihnutím


(1) Občan so zdravotným postihnutím na účely tohto zákona je občan uznaný za invalidného podľa osobitného predpisu.14)

(2) Občan so zdravotným postihnutím preukazuje invaliditu a percentuálnu mieru poklesu jeho schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť z dôvodu telesnej poruchy, duševnej poruchy alebo poruchy správania rozhodnutím alebo oznámením Sociálnej poisťovne alebo posudkom útvaru sociálneho zabezpečenia podľa osobitného predpisu.16)



§ 71 Zákona o sociálnom poistení
Pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť a miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť
Na začiatok

(1) Poistenec je invalidný, ak pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % v porovnaní so zdravou fyzickou osobou.

(2) Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav je taký zdravotný stav, ktorý spôsobuje pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť a ktorý má podľa poznatkov lekárskej vedy trvať dlhšie ako jeden rok.

(3) Pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť sa posudzuje porovnaním telesnej schopnosti, duševnej schopnosti a zmyslovej schopnosti poistenca s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom a telesnej schopnosti, duševnej schopnosti a zmyslovej schopnosti zdravej fyzickej osoby. Pri posudzovaní poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť sa neprihliada na zdravotné postihnutia, ktoré boli zohľadnené na nárok na invalidný výsluhový dôchodok podľa osobitného predpisu.2)
alaya1
21.07.09,10:14
Veronika, velmi pekne dakujem, takze je jedno na kolko % je uznany.len musi byz evodovany na UP:
ide o to, ze by chcel dostat ten vyssi prispevok, odporucili mu zriaditt CHP, vraj tam mu preplatia zariadenie prevadzky, odvody, prenajom a aj mzdu. Zda sa mi to dost vela, ale tak mu povedali. Ja sa v tom nevyznam, on detto, preto prosim o pomoc ludi tu, ktori su v tom zbehli a su ochotni poradit, za co som nesmierne vdacna.
veronikasad
21.07.09,10:31
Veronika, velmi pekne dakujem, takze je jedno na kolko % je uznany.len musi byz evodovany na UP:
ide o to, ze by chcel dostat ten vyssi prispevok, odporucili mu zriaditt CHP, vraj tam mu preplatia zariadenie prevadzky, odvody, prenajom a aj mzdu. Zda sa mi to dost vela, ale tak mu povedali. Ja sa v tom nevyznam, on detto, preto prosim o pomoc ludi tu, ktori su v tom zbehli a su ochotni poradit, za co som nesmierne vdacna.
Nie je jedno kolko % - musí mať postih najmenej 40 %. Informuj sa na príspevok podľa § 57 Zákona o službách zamestnanosti. V príspevku máš link s podmienkami priznania.
glglgl
31.07.09,10:05
vedel by mi niekto poradit, som od júla evidovaná na urade ako uchadzač o zamestnanie, uz mam pravoplatne rozhodnutie, a dnes som nahlasila na urade prace ze som konatelkou aj spoločníčkou v s. r. o bez akehokolvek prijmu a bez odmeny zo zisku, pytala som sa zamestnankyni na up či to može byt problem a vyradia ma z evidencie na up, zamestnankyna vobec nevedela a tapala ze sa musi opytat ich pravnika,viete mi dat info kto má s tym skusenost. dakujem pekne
veronikasad
31.07.09,10:09
vedel by mi niekto poradit, som od júla evidovaná na urade ako uchadzač o zamestnanie, uz mam pravoplatne rozhodnutie, a dnes som nahlasila na urade prace ze som konatelkou aj spoločníčkou v s. r. o bez akehokolvek prijmu a bez odmeny zo zisku, pytala som sa zamestnankyni na up či to može byt problem a vyradia ma z evidencie na up, zamestnankyna vobec nevedela a tapala ze sa musi opytat ich pravnika,viete mi dat info kto má s tym skusenost. dakujem pekne
ak si len konatelkou - nevyradia ťa. Za SZČO sa považuje spoločník.
Pozri § 5 Zákona o službách zamestnanosti

§ 5
Samostatne zárobkovo činná osoba
http://www.porada.sk/images/porada_style/hore.png (http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-sluzbach-zamestnanosti-od-01-09-2008-a.html#hore)

Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je

a) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách9) a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu, 10)
b) fyzická osoba, ktorá prevádzkuje alebo vykonáva živnosť podľa osobitného predpisu, 11)
c) fyzická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa osobitných predpisov, 12)
d) fyzická osoba, ktorá je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným podľa osobitného predpisu, 13)
promont maja
31.07.09,10:20
Pokiaľ viem tak 34 hodín mesačne a 100,00 EUR mesačne, ale to na dohodu, ale radšej si to ešte over.
Tweety
31.07.09,10:46
Pokiaľ viem tak 34 hodín mesačne a 100,00 EUR mesačne, ale to na dohodu, ale radšej si to ešte over.
Toto je nesprávna informácia.
Paula
31.07.09,10:52
Ani netuším, na ktorý príspevok reaguje tá nesprávna informácia.
mzdarka renca
31.07.09,11:02
Ani netuším, na ktorý príspevok reaguje tá nesprávna informácia.

mimotemy nemáš na víkend ľahšiu otázku?:D:D:D
promont maja
31.07.09,11:03
Opravujem: takže

celé to mesačne nesmie presiahnúť nad 65% životného minima a už nie je stanovený nejaký limit, čo sa týka odpracovaných hodín .. takže ešte raz sorry