Fero11
09.07.09,20:41
Potreboval by som spravit gradient na tomto sivom pasiku. Pasik nech ma 1245px.
Napisem ako by to malo byt z lava do prava.
Od bielej k sivej (ktoru som dal ako podklad) 200px, dalej bude 845px siva a poslednych 200px od sivej k bielej. Alebo staci len z jednej strany, potom si to uz upravim. Prip. ako to spravit v gimpe. Gradient, z inymi farbamy, ktore si vyberiem z ponuky ide v phode, ale ja potrebujem konkretne tu farbu (alebo ako zostit hex kod tej farby, co som dal ako predlohu (v gimpe sa totizto da zapisat hex kod))
Melnick
09.07.09,18:59
Bohužiaľ Fero 11 - ja nie.:o


PS: ale aspoň som Ti posunula príspevok :)
luigi72
09.07.09,19:02
A8B5B9 je ta siva farba.

Chces aj gradient, alebo to uz budes vediet spravit aj sam?
Fero11
09.07.09,19:20
to by som uz hadam zmakol, ale isom v tom pomaly, mozno budes rychlejsi dik
btw, kde sa da vygenerovat kod farby ??
luigi72
09.07.09,19:54
vygenerovat? to neviem... :)

Ale RGB vies zistit napr. aj v PS (urcite aj v Gimp). Akiste vies, ze vsetky tri zlozky mozu mat hodnotu od 0 do 255 (ak je R=255 G=255 B=255 tak vysledna farba je biela). Tieto hodnoty jednoducho prevedies do sestnastkovej sustavy: FFFFFF (napr. pomocou vedeckej kalkulacky).
V tvojom pripade: R=168 , G=181, B=185 - cize A8B5B9

Ale nechcelo sa mi to robit takto zdlhavo ;) takze som jednoducho spustil free graficky editor XnView a tam som pozrel html farbu (zobrazenie >> zobrazit informacie o farbach), co je v samej podstate hexadecimalny kod farby.
mpca
09.07.09,20:13
Popíšem kliknutia :)
1. PrintScreen
2. Vložiť do GIMPu (CTRL+V)
3. Collor Picker (kvapkatko)
4. kliknúť na požadovanú farbu
5. zmena farby popredia
6. označený HEX farby (pozadia príspevkov na porade ;))

http://www.youtube.com/watch?v=UmqdtzM_VjA
domenico.office
10.07.09,05:03
V bmp sa sem dá dať max šírka 620, ak budeš chcieť, ohlás sa mi na mail, pošlem ti to, poprípade mi napíš, akú chceš mať výšku.
Fero11
10.07.09,05:03
pekne aj z navodom (ja v gimpe nerobim, ale obcas nieco treba)
Fero11
10.07.09,05:04
V bmp sa sem dá dať max šírka 620, ak budeš chcieť, ohlás sa mi na mail, pošlem ti to, poprípade mi napíš, akú chceš mať výšku.
Dik, to je pozadie na stranku, staci 1px vysoke, ale uz som to spravil vcera ;)
domenico.office
10.07.09,05:08
Ok, ja som si len tak sadol k tomu....to mi bolo jasné, že pozadie na stránku. Ja robím veľa v Gimpe, takéto vecičky sa dajú v pohode.
Fero11
10.07.09,07:38
Ok, ja som si len tak sadol k tomu....to mi bolo jasné, že pozadie na stránku. Ja robím veľa v Gimpe, takéto vecičky sa dajú v pohode.
OK, tak ked uz ta tu mame ;) ja momentalne nemam moc casu, nasiel som aj dokumentaciu k gimpu http://docs.gimp.org/2.2/cs/ ale fakt nemam cas citat a nieco konkretneho hladat, viem, ze aj vela tutorialov, ale fakt, uz ani na poradu sa nedostanem hocikedy, teda dostanem, ale necitam vsetko ako niekedy, ale len podla nazvu topicu.
Potreboval by som vediet ako sa robi prelinanie obrazkov gimpe a okraj obrazku do stratena
domenico.office
10.07.09,12:57
Ak si mal na mysli takéto niečo, je veľmi jednoduché. V Gimpe ja na to nástroj "neostrý okraj" a urobí takéto "stratené okraje".... Určite by sa dala použiť i guma a takýto okraj si vygumovať do priehľadna, alebo do farby. Nástroj neostrý okraj sa nachádza: Fitre.... Dekor....
Fero11
17.07.09,10:57
gumu som skusal, je to dost pracne a vysledny efekt nieje nic moc...
Potreboval by som dalsiu vec: mam obrazok cca 600x100px v ktorom je 6 obrazkov po 100x100px a potreboval by som spravit medzi nimi prechod (skusal som moznost zrus prechody, ale to je automaticke, nespravi to podla mojich predstav).
Ma niekto nejaky typ ?

zacinajuci gimpak :)