Jakub H
09.07.09,21:25
Exekúcia na obchodný podiel prebieha podľa § 113b EP a bol doručený exekčný príkaz na spoločníka obchodnej spoločnosti
a obchodná spoločnosť by mala postupovať podľa ods. (5),
" Doručením exekučného príkazu zaniká účasť povinného v obchodnej spoločnosti,.... Obchodná spoločnosť je povinná poukázať peňažné prostriedky zodpovedajúce vyrovnaciemu podielu, a to v rozsahu vymáhanej pohľadávky a jej príslušenstva oprávnenému,... "

Konateľ obchodnej spoločnosti nezdržiava sa na uvedenej adrese v
obchodnom registry a na exekučný príkaz nereaguje.
Poradte ako postupovať.
Jakub H
11.07.09,20:28
Poradcovia sú na dovolenke ?
iriska
12.07.09,18:43
si oprávnený, povinný, spoločník...?
nevidela som ešte exekúciu na obchodný podiel... hodnota obchodného podielu by sa mala nejako ohodnotiť... ale vravím, v reále neviem
Jakub H
12.07.09,20:12
Podiel definuje § 61 OZ:
"Podiel je miera účasti spoločníka na čistom obchodnom imaní spoločnosti" ...
Ja v tomto prípade som oprávnený.
Môj dotaz je ako sa má postupovať, keď konateľ obchodnej
spoločnosti nereaguje na exekučný príkaz na obchodný podiel, postup je uvedený v základnej otázke.
Asi neostáva nič iné ako podať trestné oznámenie, ktoré
má dať asi exekútor ?
Pokiaľ niečo podobné sa u Vás vyskytlo napíšte.
iriska
13.07.09,14:27
je to asi komplikovanejšie ako by si oprávnený myslel, preto sa exekútor pravdep. do toho nepúšťa... v tvojom prípade by som počkala (keďže sa jedná o fyzickú osobu), či nebude mať nejaký príjem v budúcnosti...
A čo na to povedal tvoj exekútor? Zaujímalo by ma to... Ešte nemám s takým niečím skúsenosti
zeron
13.07.09,18:57
Ako postupovať? to je úplne jednoznačné - treba súčinnosť exekútora. Exekútor predsa nemusé doručovať len prostredníctvom pošty, sú aj iné spôsoby, napr. môže doručovať exekútor osobne. Samozrejme, ak sa zistí, kde sa konateľ spoločnosti nachádza, pretože doručovanie sa môže uskutočniť na hocijakom mieste, nielen na mieste sídla alebo trvalého bydliska. Potom máme samozrejme fikciu doručenia, ak niekto nepreberá poštu. Ale toto exekútor predsa vie. Realita je však taká, že väčšine exekútorov sa nechce naháňať dlžníkov a ťahajú exe konanie aj niekoľko rokov, lebo vyčkávajú a raz za pol roka pošlú nejakú písomnosť a to je celá ich činnosť. Veď preddavok od oprávneného majú, tak čo by sa stresovali. Čiže, ak nedôjde k dohode s exekútorom, navrhujem exekútora vymeniť za takého, ktorý bude akčnejší.
iriska
14.07.09,17:34
pardon, niektorí exekútori neberú preddavky a v prípade, že sa exekúcia javí ako neúspešná - čo nie je tento prípad - ale napr. pri s.r.o., ktorá nikde nesídli a nič nemá, tak je zbytočné ďalšie zisťovanie, lebo sa len naháňajú výdavky, ktoré aj tak nakoniec zaplatí oprávnený a ešte ani nedostane žiadne peniaze na svoju pohľadávku

každá minca má dve strany

p.s. neviem,či je efektívne naháňať výnos z obchodného podielu, možno treba sústrediť pozornosť exekútora na zisťovanie iného majetku