avonka1
09.07.09,22:08
Máte niekto skúsenosti s robotickými vysávačmi, napr. Roomba, Trilobite,... ? Na jednej strane ušetrí čas, nakoľko vysáva bez toho, aby ho človek neustále obsluhoval, no na druhej strane povysávať nečistoty zo sedačky alebo z auta by bol asi problém. Čo vy na to?:)
dodinka
04.08.09,05:06
ahoj Avonka1

mám robotický vysávač Roomba, je to super vec, len si musíš dávať pozor na koberce ktoré nie sú obšité len odstrihnuté, lebo pri vysávaní sa ti môže stať, že rotačná kefka si stiahne jedno vlákno a vypare ti koberec. Inak som s ním veľmi spokojná, usporí ti čas a námahu. Doporučujem každej žene. Auto a gaučovku som ešte nevysávala, tak ti neviem povedať ako sa tam správa.
jajko50
04.08.09,05:13
Do auta radšej nie. Čo ak naštartuje a pobehá kade tade? Je to robot.
avonka1
05.08.09,11:32
Dodinka, ďakujem za radu. Takže vysávanie podlahy je v pohode. A čo spomínané čistenie sedačky a auta? Zrejme by k roombe mali byť nástavce a stabilizácia proti pohybu vysávača, ktoré by to umožnili.
vgabka
18.03.10,16:22
Dobrý, máte niekto skúsenosti s robotickým vysávačom ROWIS? Ak áno, akú máte značku? Ďakujem za info
vgabka
18.03.10,17:57
Posúvam - máte niekto skúsenosti s akýmkoľvek robotickým vysávačom? Ďakujem za info
vgabka
20.03.10,16:25
Nemáte skúsenosti s robotickými vysávačmi?
vgabka
25.03.10,06:39
Dobrý, nikto mi síce neporadil pri výbere robotického vysávača, ale keďže som sa rozhodla pre kúpu typu ROWIS EXPERT 1800, môžem sa podeliť so svojimi skúsenosťami s jeho prácou, ak budete mať záujem.
hena22
25.03.10,06:50
tak do toho, určite to zaujme viacerých.
vgabka
25.03.10,07:34
Je to super vec, ale aby pracovala super, musíte jej (mu) vytvoriť podmienky. Pracuje perfektne, vyzbieral nám kopec vlasov, ktoré bežne vysávačom neidu z kobercov dole. My máme plávajúcu podlahu a sem-tam nejaký koberec. Prechod z podlahy na koberec je bez problémov. Nám sa zasekol pod gauč, pretože spodná časť gauča je šikmá, pustil sa do vysávania pod ním a neodhadol asi výšku. Ale to na budúce poriešim nejakou zátarasou, aby tam nešiel. Dokonca mám koberec s vlasom dosť dlhým - asi tak 2 cm, tak ten v pohode taktiež povysával. Zamotal sa mi však do káblov, ktoré som mala na zemi, takže na budúce budem musieť kábly zo zeme zodvihnúť. Najidelálnejšie je mu vytvoriť čo najväčší priestor prázdny, bez malých častí nábytku, stoličiek, hračiek a pod., tak pracuje perfektne. Vysával asi hodinu v pohode, potom sa unavil, a keďže nemám ešte nabíjaciu základňu na stabilnom mieste, tak sa nevrátil na dobitie sám, ale musela som mu pomôcť. Zatiaľ konštatujem, že je to super vec. Pri prvých vysávaniach musíte byť pri ňom, aby ste vedeli, čo na budúce máte upraviť a potom ho určite môžte nechať pracovať aj samého - keď idete na prechádzku vonku.
hena22
25.03.10,09:15
Takže stojí to za tie peniaze?
vgabka
25.03.10,10:33
Môj stál rovných 200 € a oproti iRobotom - Roomba, je rozhodne lacnejší. Tieto sú cenovo dvojnásobne drahé. Zatiaľ som spokojná, ale je to príliš krátka doba na hodnotenie. Už teraz však vidím, že si musím vytvoriť zásobu náhradných dielov, ale tieto taktiež pri Rowise nie sú drahé. Ak by som sa mala rozhodnúť ešte raz, určite by som do extremne drahých robotických vysávačov nešla, pretože systém vysávania je u všetkých takmer rovnaký, taktiež batéria je takmer rovnaká a dôležité je si vybrať taký typ, ktorý nemá drahé náhradné diely, pretože tieto bude potrebné určite častejšie meniť. Nedajte sa odradiť ani zberným košom, ktorý má len u môjho 250 ml, pretože v pohode som povysávala celý byt a zásobník nebol vôbec preplnený. A nie je problém zásobník vybrať a vysypať.
JarkaL
15.05.10,13:21
vgabka, tiež uvažujem o takomto vysávači. Stále máš ten názor, že je to super? Budem mať sviatok, tak si to možno darujem, aspoň bude mať rodinka po starostiach s vymýšľaním darčeka...:)
iv@n
17.05.10,14:51
ja som kúpil roombu irobot, cena nebola daleko od tých gabkiných 200€ a som spokojný zatiaľ.
chce to určité prispôsobenie domácnosti čo sa týka nábytku a rozhodených vecí po zemi, ak s tým nebolo rátané už pri zariadovaní. my máme doma mix dlažba, plávajúca podlaha a nejaký ten koberec. kvalita vysávania je uspokojivá, výsledok je lepší ako ked to vysávam ja :) mne to trvá hodinku otravnej práce (200m2). tie jeho kefky a gumové stierky celkom pekne vyleštia podlahu okrem vysatia, takže dlažba vyzerá ako utretá mopom, bonus zdarma :) dalšia vec je, že povysáva pekne pod postelami a nábytkom, kam som sa ani nedostal vysávačom.
ako mínus by som hodnotil slabú výdrž baterky (povysáva jedno poschodie cca 100m2 na nabitie ak ho nechám vysávať pokiaľ neusúdi sám, že je čisto) a potom možnosť nastaviť čas aký má behať po miestnosti. takto behá neskutočne dlho, už aj ked na pohľad je bordel pozbieraný, prejde X krát po tom istom mieste. je to dobré na preleštenie podlahy, ale vybíja to baterku, na hladké podlahy kde zbiera väčšinou chumáče vlasov a prachu by stačilo prejsť po jednom mieste 1-2x.
klasickým vysávačom sme vysávali raz týždenne, aj ked na tých hladkých podlahách by to chcelo častejšie kôli viditeľným chuchvalcom. roombu púštam 2x týždenne.
roomba má nahovorené hlášky, takže ked už boli kefky zospodu plné chlpov tak mi zavelila, že by chcela vyčistiť :) alebo si zakričí že chce nabiť (ak nemá nabíjaciu stanicu v miestnosti).
ešte keby tak docupitala ku smetiaku a sama sa vysypala, nemalo by to chybu :D
aktaK
09.06.10,15:17
v nay-ke maju irobot roombu-520 az za 299 evro,
prosim, ake typy, za kolko a kde ste kupili svoje perpetum-mobile,
lebo za 200 eur som takyto nenasla, uz som taktiez rozhodnuta kupit, ale hladam z tych lacnejsich...
prosim, suri to, uz sa mi nechce tuto sobotu vysavat :-))
dakujem
aktaK
09.06.10,15:49
slavica, dakujem za bleskovu odpoved, hned idem studovat, to PET asi znamena, ze vysava dobre aj psiu srst.. lebo aj to by sa zislo, mame hrubosrstu jackruselku... no na stranke nay-ky ale ten model nie je oznaceny ako PET, ale cislo sedi... zatial dakujem
ja.nus.ka34
10.06.10,15:46
toto sa mi fakt páči...to je aké sci-fi :-)))
iv@n
12.06.10,23:15
v nay-ke maju irobot roombu-520 az za 299 evro,
prosim, ake typy, za kolko a kde ste kupili svoje perpetum-mobile,
lebo za 200 eur som takyto nenasla, uz som taktiez rozhodnuta kupit, ale hladam z tych lacnejsich...
prosim, suri to, uz sa mi nechce tuto sobotu vysavat :-))
dakujem
ja mám 520, za 299€ ju majú všade, je to daná cena distribútorom, ktorým je play.sk. skús sa popýtať známych, či tam nie je niekto registrovaný ako partner na odber z veľkoskladu, dostaneš ho o dosť lacnejšie.
bupi
13.06.10,17:37
Slavica, tie majaky si dokupovala zvlast? Na Slovensku?
Vie taky vysavac prejst aj prahy? Take klasicke 3 cm?
Kvaka
13.06.10,18:29
Nám sa deti poskladali na Vianoce na vysávač iRobot Roomba Pet Series 532, je tu na stránke http://www.amazon.com/iRobot-Roomba-Vacuum-Cleaning-Robot/dp/B001I9024G. Objednali ho v USA.
Som s ním maximálne spokojná, máme dvoch psov, vysávam denne, vysávač sa sám vráti do základne, kde sa nabije. Počas dobitia ho vyčistím, vždy žasnem, čo všetko to dokáže nájsť a koľko chlpov máme na podlahe každý deň. Máme dlažbu, plávajúcu podlahu aj koberce. Prejde aj cez klasický prah, aj keď taký mám iba jeden do kúpeľne, ale raz mi tam ušiel, keď boli otvorené dvere. Vysávam vždy jednu miestnosť kompletne, pri otvorených dverách používam"steny". Potom presuniem vysávač do ďalšej izby. Kompletné príslušenstvo k vysávaču je na priloženej stránke, cena bola v USA veľmi dobrá, len doručenie trvalo skoro dva mesiace.
Najviac sa vybíja na koberci v spálni, ktorý má vysoký vlas. Inak funguje bezvadne. Bola som naozaj veľmi milo prekvapená a doporučujem každému.
Inak, môj vysávač robí presne to, čo píše iv@n v príspevku 14, akurát nemôžem programovať čas vysávania. Sám ohlási, že ho treba vyčistiť, sám prestane vysávať, keď usúdi, že už je to čisté a ide sa nabiť, má funkciu spot, čo znamená, že sa dá povysávať len jedno miesto, vyčistí tak pri vysávaní cca m2, napr. ak sa niečo vysype. Pred vysávaním poodkladáme z podlahy pár vecí, aby mu nestáli v ceste, niekedy zdvihneme aj stoličky.
iv@n
14.06.10,11:46
Slavica, tie majaky si dokupovala zvlast? Na Slovensku?
Vie taky vysavac prejst aj prahy? Take klasicke 3 cm?
majáky sa dajú kúpiť aj na slovensku http://irobot.sk/
klasické prahy neprejde, maximum je okolo 1-2cm (koľko je miesta pod nárazníkom roomby, ak chytí prah už nárazníkom tak ho neprejde), teda iba tie prechodové lišty ako sa používajú dnes namiesto prahov.
KEJKA
24.09.10,19:29
už sa to tu preberalo, ale tému uzavreli a novú začínať nechcem. prišla mi ponuka na iný typ robota, stretli ste sa s tou značkou?
nemá virtuálnu stenu, inak neviem porovnať
cenovo je to bomba, ..............
http://www.dunaj.sk/male-domace-spotrebice/goddess-cl-390b-explorer-3.html
Jano24
25.09.10,05:30
Čo myslite lepšie sú vysávače do vody , alebo tie s výmennými sáčkami?Akosa orientovať v tých vysávačoch? máme Zepter vysávač, do vody a už by sa zišiel vymeniť
Heni
25.09.10,06:05
Čo myslite lepšie sú vysávače do vody , alebo tie s výmennými sáčkami?Akosa orientovať v tých vysávačoch? máme Zepter vysávač, do vody a už by sa zišiel vymeniť

mrkni sem, medzi recenczie, možno ti to pomôže v zorientovaní sa ;)
http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky/
KEJKA
25.09.10,07:02
už sa to tu preberalo, ale tému uzavreli a novú začínať nechcem. prišla mi ponuka na iný typ robota, stretli ste sa s tou značkou?
nemá virtuálnu stenu, inak neviem porovnať
cenovo je to bomba, ..............
http://www.dunaj.sk/male-domace-spotrebice/goddess-cl-390b-explorer-3.html


posúvan
Kvaka
25.09.10,07:22
posúvan
Kejka, nepoznám ich, nemám skúsenosti, my máme roombu, ale mrkni tu
http://www.mall.sk/roboticke-vysavace/goddess/?gclid=CJrc8cCSoqQCFQiRZgodl3_n3Q
možno tam sú aj iné údaje o ňom.
Je tam ja popis produktu.
dana.palenikova@post.sk
23.10.10,20:32
Chcela by som sa opytat majitelov vysavaca Roomba, si su s nimy stale spojokmy a ci nie su probelmy po nejakej dobe - servis alebo kazivost robota
Dakujem.
arizona
23.10.10,20:42
Kvaka
25.10.10,19:37
Chcela by som sa opytat majitelov vysavaca Roomba, si su s nimy stale spojokmy a ci nie su probelmy po nejakej dobe - servis alebo kazivost robota
Dakujem.
Nedávno som zistila, že mi moja roomba prestala brať chlpy z kobercov, iba vysáva prach. Neviem, či nie sú nejako poškodené ozubené kolieska, ktoré točia kefy, zdá sa mi, že pri vysávaní je iný zvuk, tak občas rapčí. Neviem, čím to je, skúsime ísť do servisu. Mám ho od januára.
Ecinazuz
27.10.10,06:37
jak dlouho vydrží pacovat?
Halli
27.10.10,06:47
jak dlouho vydrží pacovat?
Po skončení upratovacieho cyklu alebo pri vybitej batérii sa automaticky vráti späť do nabíjacej základne kde si dobije batériu.

zavisí od veľkosti plochy , ktorú upratuje.
aktaK
08.12.10,13:54
i robot roomba 534 PET sa mi pravdepodobne pokazil...
blika cervene svetielko, nechapem, kde je problem... vycistim kefky, zapnem, prejde zase zo dve-tri minutky, potom prejde do takeho akoby klopkania, a potom znova sa zastavi a znova svieti cervene svetielko, akosi ho neviem spojazdnit... pomoze mi niekto? alebo uz len reklamovat, no nie som nadsena...
inac to iste mi robil aj pred mesiacom, vymenila som obe kefky za nove, zdalo sa, ze je vsetko ok, no a teraz opat... teda nemam v umysle menit kefky kazdy mesiac :o(
Kvaka
08.12.10,14:24
i robot roomba 534 PET sa mi pravdepodobne pokazil...
blika cervene svetielko, nechapem, kde je problem... vycistim kefky, zapnem, prejde zase zo dve-tri minutky, potom prejde do takeho akoby klopkania, a potom znova sa zastavi a znova svieti cervene svetielko, akosi ho neviem spojazdnit... pomoze mi niekto? alebo uz len reklamovat, no nie som nadsena...
inac to iste mi robil aj pred mesiacom, vymenila som obe kefky za nove, zdalo sa, ze je vsetko ok, no a teraz opat... teda nemam v umysle menit kefky kazdy mesiac :o(
My sme mali takú istú poruchu, môj muž to rozobral a vyčistil chlpy, ktoré sa dostali do ozubených koliesok. Nepúšťaj ho, keď bliká alebo klopká, lebo sa ti súkolie zapečie a poškodí. Ak je v záruke, žiadaj opravu. Neviem, či to môžete v záruke všetko rozobrať. Kefky nie sú na vine, ja mám stále tie isté. Ešte skús vybrať tie žlté koncovky na kefách majú ich obidve kefy, aj tam sa namotávajú chlpy a potom to klopká.
aktaK
08.12.10,16:35
kvaka, mas pravdu... rozobrala som tie zlte suciastky - loziska, ci co je to... a tam teda toho bolo.. takze dobre, ze som tie "stare" kefy, ktore som zamienala za nove nevyhodila :o), taktiez ich len trebalo vycistit... inac celkovo roombu som ozaj cistila, doslova aj po kazdej izbe, ale toto mi fakt nedoslo, ze ta spina, resp. vlasy sa dostanu aj do tych najmensich suciastok....
vrela vdaka!!!
aktaK
08.12.10,16:55
hm, vela nechybalo a ja som to chcela ist reklamovat...
juj, ta hanba, keby to zacali predo mnou čistit, uz samu seba vidim, ako by som sa cervenala :O)
pepsikova
08.12.10,17:23
...ufóna je dobre občas pretiahnuť normálnym vysávačom..vyberie chlpy aj z tých neprístupných miest...
pozlatka
26.12.10,16:37
Ahojte, už aj ja patrím medzi tie šťastné majiteľky robota.
Dostala som ho pod stromček a veľmi sa teším!!!!! Mám Carneo 610.
Zdravím všetky majiteľky týchto skvelých pomocníkov.
KEJKA
27.12.10,13:54
aj mne sa deti poskladali, a tak nič netušiac som pod stromčekom objavila ROOMBU. Syn to aj naprogramoval, takže každé ráno prebehne všetky plochy až na spáľňu a kúpeľňu - máme to otvorené bezbariérové s dlažbou. Potom mi stačí prejsť handrou, niekdy aj nie - závisí od prevádzky, ak sme sami, tak sa toľko nenanosí a nenatrúsi.
Pripadá mi neskutočne úžasné, že zo svojho stanovišťa vyštartuje, prejde obývačkou cez chodbu do kuchyne tvaru L, ešte do zádveria , do vyklenku pod schodmi a dokáže trafiť späť a "zaparkovať".
madein1974
27.12.10,19:32
Nám sa deti poskladali na Vianoce na vysávač iRobot Roomba Pet Series 532, je tu na stránke http://www.amazon.com/iRobot-Roomba-Vacuum-Cleaning-Robot/dp/B001I9024G. Objednali ho v USA.
Som s ním maximálne spokojná, máme dvoch psov, vysávam denne, vysávač sa sám vráti do základne, kde sa nabije. Počas dobitia ho vyčistím, vždy žasnem, čo všetko to dokáže nájsť a koľko chlpov máme na podlahe každý deň. Máme dlažbu, plávajúcu podlahu aj koberce. Prejde aj cez klasický prah, aj keď taký mám iba jeden do kúpeľne, ale raz mi tam ušiel, keď boli otvorené dvere. Vysávam vždy jednu miestnosť kompletne, pri otvorených dverách používam"steny". Potom presuniem vysávač do ďalšej izby. Kompletné príslušenstvo k vysávaču je na priloženej stránke, cena bola v USA veľmi dobrá, len doručenie trvalo skoro dva mesiace.
Najviac sa vybíja na koberci v spálni, ktorý má vysoký vlas. Inak funguje bezvadne. Bola som naozaj veľmi milo prekvapená a doporučujem každému.
Inak, môj vysávač robí presne to, čo píše iv@n v príspevku 14, akurát nemôžem programovať čas vysávania. Sám ohlási, že ho treba vyčistiť, sám prestane vysávať, keď usúdi, že už je to čisté a ide sa nabiť, má funkciu spot, čo znamená, že sa dá povysávať len jedno miesto, vyčistí tak pri vysávaní cca m2, napr. ak sa niečo vysype. Pred vysávaním poodkladáme z podlahy pár vecí, aby mu nestáli v ceste, niekedy zdvihneme aj stoličky.

Chcem sa opytat - nemas problem s rozdielnym napatim ? U nas je v sieti 230v a pokial viem tak v USA maju 110v... ako ste to riesili? Dakujem za odpoved.
Kvaka
28.12.10,12:05
Chcem sa opytat - nemas problem s rozdielnym napatim ? U nas je v sieti 230v a pokial viem tak v USA maju 110v... ako ste to riesili? Dakujem za odpoved.
Máme samozrejme zakúpený konvertor, vstup 230V, výstup 110V, stál asi 12€.
Ferrari1
01.01.11,17:08
Sorry, sorry, najprv musím dať ešte 2 príspevky, aby som mohol vložiť linky..
Ferrari1
01.01.11,17:08
A ešte jeden...
Ferrari1
01.01.11,17:09
No, tu sa to už trošku zjavilo (http://www.porada.sk/t145139-inteligentny-vysavac.html), ale keďže sa to tam nejak nerozvinulo aj mňa by zaujímalo - a čo tie lacnejšie vysávače? Napr. cez bazoš.sk kúpim nový vysávač za 90€...http://dom.bazos.sk/inzerat/5745043/ROBOTICKY-VYSAVAC-UPLNE-NOVY-ZABALENY.php

Ale, bude to fungovať, Má niekto aj takýto? Dík.
aktaK
20.01.11,12:39
majitelia roomby vysvaca, pokazil sa Vám uz tak, ze ste ho posielali na opravu? mne uz bohuzial 2 x... kupeny bol v auguste, pred vianocami prva oprava a teraz druha...inac som s nim max. spokojna, ale mrzi ma kazivost, zeby som len ja mala smolu konkretne na tento kusok?? inac vysavam nim 1-2 x do tyzdna plochu asi dajme-tomu 45 m2, takze nejak prilis mu zaberat nedavam...
prva oprava bola vymena kolieska, vraj sa tam pokazil nejaky motorcek, druha oprava bola vymena hlavneho cistiaceho modulu, nakolko prestal vysavat, kefky sa prestali tocit...
inac co sa tyka servisu, nemam vyhrad, v pondelok odoslany zasielkovou sluzbou, dnes (stvrtok) dodany, z ich strany max. ochota, klobuk dolu..
len sa obavam, kedy zacne zasa strajkovat :o(
Kvaka
20.01.11,14:38
majitelia roomby vysvaca, pokazil sa Vám uz tak, ze ste ho posielali na opravu? mne uz bohuzial 2 x... kupeny bol v auguste, pred vianocami prva oprava a teraz druha...inac som s nim max. spokojna, ale mrzi ma kazivost, zeby som len ja mala smolu konkretne na tento kusok?? inac vysavam nim 1-2 x do tyzdna plochu asi dajme-tomu 45 m2, takze nejak prilis mu zaberat nedavam...
prva oprava bola vymena kolieska, vraj sa tam pokazil nejaky motorcek, druha oprava bola vymena hlavneho cistiaceho modulu, nakolko prestal vysavat, kefky sa prestali tocit...
inac co sa tyka servisu, nemam vyhrad, v pondelok odoslany zasielkovou sluzbou, dnes (stvrtok) dodany, z ich strany max. ochota, klobuk dolu..
len sa obavam, kedy zacne zasa strajkovat :o(
My sme si ho opravili sami, bola to výmena časti, kde sú ozubené kolieska, mali sme ich poškodené, vyvaklané. Možno je chyba aj v tom, že ak sa namotajú chlpy do týchto koliesok, tak môžu spôsobiť zdeformovanie z prehriatia, preto treba čistiť a čistiť pri každom vysávaní. Ak to nie je tajomstvom, koľko by ťa stála taká oprava, nevieš náhodou? Asi to máš ešte v záruke, ale nepovedali ti servisáci, ako tomu predchádzať?
Lubica3
20.01.11,14:51
ja mám tiež nový "vianočný" Roomba 555 a už nevie sám zaparkovať...vrtí sa tam a nevie sa zapichnúť, cez telefón nevedeli poradiť, asi ma tiež čaká posielanie do servisu, čo ma vôbec neteší. Pokial by niekto mal obdobný problém a vedel poradiť, budem rada. Samozrejme skúšala som ho resetovať a takisto mu spustiť "dock" a nepomohlo. Ďakujem.
Kvaka
20.01.11,14:58
ja mám tiež nový "vianočný" Roomba 555 a už nevie sám zaparkovať...vrtí sa tam a nevie sa zapichnúť, cez telefón nevedeli poradiť, asi ma tiež čaká posielanie do servisu, čo ma vôbec neteší. Pokial by niekto mal obdobný problém a vedel poradiť, budem rada. Samozrejme skúšala som ho resetovať a takisto mu spustiť "dock" a nepomohlo. Ďakujem.
Má čisté "oči"? Aby videl, kde ísť, skontroluj senzory alebo či nie je poškodená predná strana, nám to funguje.
aktaK
20.01.11,15:11
My sme si ho opravili sami, bola to výmena časti, kde sú ozubené kolieska, mali sme ich poškodené, vyvaklané. Možno je chyba aj v tom, že ak sa namotajú chlpy do týchto koliesok, tak môžu spôsobiť zdeformovanie z prehriatia, preto treba čistiť a čistiť pri každom vysávaní. Ak to nie je tajomstvom, koľko by ťa stála taká oprava, nevieš náhodou? Asi to máš ešte v záruke, ale nepovedali ti servisáci, ako tomu predchádzať?

to kvaka:

no, to by aj mna uprimne zaujimalo, kolko by stali taketo opravy... preto som pisala tento prispevok, ze mam tak aj trochu obavy, ze ked mi vyprsi zarucna doba, aby neskoncil nakoniec v kontajneri :o((

inac, co sa tyka zasielkovej sluzby, to samozrejme hradi tiez servis, je to skutocne rychlovka, oprava doslova na otocku...
no, a na doklade je vypisany supis materialu a prac, ale v cene 0,-- eur...nakolko je v zaruke. no ale pri oboch opravach boli vymienane, podla mna, dost drahe sucasti...
Kvaka
20.01.11,15:30
to kvaka:

no, to by aj mna uprimne zaujimalo, kolko by stali taketo opravy... preto som pisala tento prispevok, ze mam tak aj trochu obavy, ze ked mi vyprsi zarucna doba, aby neskoncil nakoniec v kontajneri :o((

inac, co sa tyka zasielkovej sluzby, to samozrejme hradi tiez servis, je to skutocne rychlovka, oprava doslova na otocku...
no, a na doklade je vypisany supis materialu a prac, ale v cene 0,-- eur...nakolko je v zaruke. no ale pri oboch opravach boli vymienane, podla mna, dost drahe sucasti...
Tak už len musíš veriť, že to bude v poriadku, tie pokazené veci mohli byť aj z toho, že si zabudla čistiť tie kolieska na konci kief, ako si nedávno písala, a že sa to niekde preťažilo, keď ti to išlo ťažko. Mne inak signalizuje červeným, ak sa namotá viac chlpov a brzdí to pohyb, zahlási mi po anglicky, že je treba vyčistiť, takže mi to funguje už dobre.
jacekova
20.01.11,16:43
nám sa pokazila tá bočná štetinka (kefka), ktorá rotuje, sa prestala točiť.

asi kvôli tomu, že keď sa dostane do špár, tak sa tam vopchá a zasekne.

chcem to ísť reklamovať (máme roombu len pár mesiacov) a inak som veľmi spokojná
gabimokosova
18.04.11,06:47
Kúpila som si ROWIS Expert 4000, výšku má len 8,5 cm /to bolo hlavné pri výbere, aby mi vošiel pod sedačku, lebo tá má výšku 10cm/ a ostatné vysávače majú výšku 11 cm. Zatial som s ním veľmi spokojná, len jedna vec ma trápi, vysáva do blba, kým sa mu nevybije batéria, aj ked je podlaha už čistá. Niektorí z vás písali, že vysávač sám usúdi či je už podlaha čistá a prestane vysávať. Tento však vysáva a vysáva. Ak má niekto tento typ napíšte či má tento istý problém, alebo niečo robím zle.
Oliwa
18.04.11,10:45
Kúpila som si ROWIS Expert 4000, výšku má len 8,5 cm /to bolo hlavné pri výbere, aby mi vošiel pod sedačku, lebo tá má výšku 10cm/ a ostatné vysávače majú výšku 11 cm. Zatial som s ním veľmi spokojná, len jedna vec ma trápi, vysáva do blba, kým sa mu nevybije batéria, aj ked je podlaha už čistá. Niektorí z vás písali, že vysávač sám usúdi či je už podlaha čistá a prestane vysávať. Tento však vysáva a vysáva. Ak má niekto tento typ napíšte či má tento istý problém, alebo niečo robím zle.
Asi máš doma workoholika... :D:D:D
xy282
19.06.11,09:38
My mame irobot a po automatickom spusteni tiez vysava kym sa nevybije e nehlada zakladnu. Ked uz mi lezie na nervy poslem ho dialkovym do zakladne
Halli
19.06.11,10:16
My mame irobot a po automatickom spusteni tiez vysava kym sa nevybije e nehlada zakladnu. Ked uz mi lezie na nervy poslem ho dialkovym do zakladne

...a bliká mu dock, keď je pred vybitím? Ak máš vežičky, treba ich použiť, ľahšie trafí na základňu., prečítaj si v návode...;)
SamuelSK
21.06.11,20:10
Zdravim,
Myslite ze sa taka vec oplati?
Paci sa mi myslienka, ze by mi to vysavalo, zatial co ja vencim vonku psa a pridem spat kde bude menej prachu. (som alergik)
Ide aj o setrenie casu (15 minut denne na vysvanie, to su 3 dni rocne len cisto obetovane na vysvanie.
Cenovo pozeram ze su od 200 do 400 tie "lepsie" , no tie este lepsie budu asi drahsie.
Lenze mam problem, mam maly schod v kuchyni, cize to by nedokazal povyasvat? (vyska asi 10cm, odhadom).

Este jedna otazka, len tak nahodou, neexistuje taky vysavac co rovno aj poumyva po sebe podlahu, ze? :)
Mate niekto nieco take, alebo skusenosti s tym?

Dik
arizona
21.06.11,20:16
SamuelSK
21.06.11,20:28
Jej, ja som hladal v jednotnom cisle, preto mi nic nenaslo :o) Danke!
KEJKA
22.06.11,04:16
Zdravim,
Myslite ze sa taka vec oplati?
Paci sa mi myslienka, ze by mi to vysavalo, zatial co ja vencim vonku psa a pridem spat kde bude menej prachu. (som alergik)
....................................
Este jedna otazka, len tak nahodou, neexistuje taky vysavac co rovno aj poumyva po sebe podlahu, ze? :)
Mate niekto nieco take, alebo skusenosti s tym?Dik
je ROOMBA na umývanie - neviem nájsť link, ale existuje a potom ROOMBA na vysávanie. Ja mám tú druhú, spokojnosť. Minútka na vyčistenie roomby je minimum, raz za 2 týždne 2-3 minutky na dôkladne vyčistenie koliesok, čidiel.
Uvažujem aj o tom prvom, ale nehodí sa na všetky podlahy.

a ten schodík 10cm - to je problém, ale potom treba riešiť tak, že roomba bude vysavať na dva razy - nad schodíkom a pod nim - proste ju po skončení preložíš.
hnedoočka
22.06.11,04:37
je ROOMBA na umývanie - neviem nájsť link, ale existuje a potom ROOMBA na vysávanie. Ja mám tú druhú, spokojnosť. Minútka na vyčistenie roomby je minimum, raz za 2 týždne 2-3 minutky na dôkladne vyčistenie koliesok, čidiel.
Uvažujem aj o tom prvom, ale nehodí sa na všetky podlahy.

a ten schodík 10cm - to je problém, ale potom treba riešiť tak, že roomba bude vysavať na dva razy - nad schodíkom a pod nim - proste ju po skončení preložíš.

http://www.irobot.sk/scooba-385/

také niečo mám doma, využívam to hlavne na plochy s dlažbou,ale dá sa použiť i na plávajúce podlahy.Údržba je tiež jednoduchá ako u vysávača.
SamuelSK
22.06.11,22:07
no jeden clovek mi povedal ze : "ako moze vysavat, ak ma tak nizky vykon, kedze je na baterie?"
ale vo videu vysaval celkom OK, i ked niekolkokrat presiel to iste miesto (tak ale to aj s manualnym 2000W treba)..
ide o to, ze potom by vysaval len 16m2 obyvacku a 12m2 spalnu (kde nabytok zaberie cca 8m2 a 6m2) plusch chodba 3m2 a kuchyna mozno 8m2) :D
cize velmi maly byt(45m minus nabytok), oplati sa to v takom pripade ?
ani ine tak z financnej straky, lebo ak pojdem povedzme za 1-2 roky do vacsieho bytu, tak ho supnem do rukasku a zoberiem tam.. (i ked na druhu stranu, je to stale velmi neekonomicke, preotze za 1-2 roky bude stsat o 80% menej...)
ale hlavne o ten cas a energiu mi ide > pridem domov z prace/vencenia a mam cisto (teda okrem kuchyne, pokial nekupim dvoch :D ).

tak ako - da sa aj rucne vysavat a umyvat kazdy den, ale lezie mi to pravdupovediac na nervy, hlavne z dovodu komplikovaneho terenu (nabytok) a casu na to potrebny (20min umyvanie, ak podstivo a asi 10m vysavanie, ak 90% podstivo, 100% vysavanie zaberie asi 15minut) - to len odhad, skusim odmerat zajtra...
No a k pointe - ak by som tento cas usetril za cenu robotov, ale mal kazdy den rano velmi cisto (ak robot dokonale umyva, alebo tak ako ja), tak v tom pripade to stoji za tie $$$ :) podla mna..
pepsikova
22.06.11,22:36
...samko, ja neviem, čo riešiš...všetko, čo ti zašanuje ruky a uvolní čas je užitočné..ja mám roombu, zapnem a ona vysáva a to som mala donedávna aj havíka, nebolo chlpa po nej, aj v malom byte sa oplatí mat čisto každý den za cenu nenadriet sa pri tom...
zk24
02.08.11,11:19
Čaute baby,

stale ste spokojne s robotickymi vysavacmi? Musim povedat ze po tom co som sa prestahovala do 2x takeho bytu ako som mala predtym, ma vysavanie uz tak velmi nebavi :D koberce nemam, mam prechody iba medzi dlazbou a plav.podlahou (prechodove listy), nabytku mam minimalne.

Chystam sa do toho investovat uz dlhsiu dobu ale stale nemam istotu, najradsej by som keby to mala nejaka kamaratka od ktorej si to na jeden den poziciam a uvidim. Vysavam kazdy den, a po tom co som podlahla caru umyvacky riadu, asi by som rada podlahla caru aj automat.vysavaca...

vdaka....
pepsikova
02.08.11,11:23
..v pohode a bez výčitiek podľahni...ja som veľmi spokojná s mojím ufonom- roombou...
zk24
02.08.11,11:24
Mas ktoru konkretnu Roombu? Vydrzi na jedno nabitie povysavat cca 90m2? Kolko jej to asi trva?
zk24
02.08.11,11:37
Podla coho vyberat? Ake parametre si vsimat?

Vysku? Vydrz, uspornost, objem nadoby na spinu, hlucnost....

podla coho ste vyberali?
pepsikova
02.08.11,11:40
Mas ktoru konkretnu Roombu? Vydrzi na jedno nabitie povysavat cca 90m2? Kolko jej to asi trva?..

..no ja mám 78m2,na jedno nabitie vydrží, al ja ju púšťam na dve izby a 90 min, času...nech sa motá a lepšie povysáva...to stihne za deň, aj sa nabiť...mám roombu Pet-to je aj na psie chlpy, kupovala som ju, keď som ešte mala havíka...a je tu o nej téma odo mňa...
Kvaka
02.08.11,11:45
Podla coho vyberat? Ake parametre si vsimat?

Vysku? Vydrz, uspornost, objem nadoby na spinu, hlucnost....

podla coho ste vyberali?
Ja som dostala darom, najmä kvôli vysávaniu psích chlpov, rovnakú, ako má Pepsi.
KEJKA
02.08.11,16:50
určite budeš spokojná. Ja som ju dostala darom tiež, funguje bez problémov, síce mi už pár krát zahlásila ERR 1, čo by malo byť niečo s bateriou, ale zakaždým sa dobila a na druhý deň pustila do roboty. Ale niečo jej je, musím to riešiť, čakám na darcu, nech mi poradí, čo s tým, kam mám zájsť..............
pepsikova
02.08.11,17:09
určite budeš spokojná. Ja som ju dostala darom tiež, funguje bez problémov, síce mi už pár krát zahlásila ERR 1, čo by malo byť niečo s bateriou, ale zakaždým sa dobila a na druhý deň pustila do roboty. Ale niečo jej je, musím to riešiť, čakám na darcu, nech mi poradí, čo s tým, kam mám zájsť................

..možno by stačilo odšrobikovať dolný kryt a jemne povysávať odvnutra...môže byť zanesená a preto nejde, alebo ide pomalšie...
Kvaka
02.08.11,17:14
určite budeš spokojná. Ja som ju dostala darom tiež, funguje bez problémov, síce mi už pár krát zahlásila ERR 1, čo by malo byť niečo s bateriou, ale zakaždým sa dobila a na druhý deň pustila do roboty. Ale niečo jej je, musím to riešiť, čakám na darcu, nech mi poradí, čo s tým, kam mám zájsť..............
Kejka, nájdi si video, ako roombu čistiť, tam treba všeličo vybrať, odmotať, chybu hlási aj mne, pekne po anglicky, nariadi mi vyčistiť, keď sa tam niečoho namotá viac.
KEJKA
02.08.11,18:30
chodí normálne, čistím ju zakaždým, ked doupratuje tých cca 80 m2.
čistím všetko, pootváram presne podľa návodu.
V návode v chybách ERR 1 vôbec nie je, len ERR 2...........
ale rozumiem, čo mi hovorí a spomína batériu a ERR wan /one=1/.
talže tak.
no možno by som mala skúsiť odšroubovať celý kryt, lebo fakt môže byť zanesená............ale o tom v návode nič nie je, a bojím sa, že ak budem takto s ňou manipulovať, zruším si záruku.
Takže čakám na darcu, nech sa postará.
pepsikova
02.08.11,18:48
chodí normálne, čistím ju zakaždým, ked doupratuje tých cca 80 m2.
čistím všetko, pootváram presne podľa návodu.
V návode v chybách ERR 1 vôbec nie je, len ERR 2...........
ale rozumiem, čo mi hovorí a spomína batériu a ERR wan /one=1/.
talže tak.
no možno by som mala skúsiť odšroubovať celý kryt, lebo fakt môže byť zanesená............ale o tom v návode nič nie je, a bojím sa, že ak budem takto s ňou manipulovať, zruším si záruku.
Takže čakám na darcu, nech sa postará...

Key, tie šrobiky sú na krížový šrobovák a nie sú pod blombou..môžeš kludne vybrať a povysávať...ona to aj potrebuje raz za čas...
Lenkine
03.08.11,06:12
Myslím,že po tomto príspevku si ho zadovážim aj ja.
airin.nice
09.08.11,11:13
Zdravim.:)
Tiez ma zaujala tato tema, a hlavne kazdu chvilu pocujem v radiu v ramci reklamy ake su roboticke vysavace super.:)
Za tu dobu ako sa zakladala tato tema sa uz isto objavilo na trhu viac druhov znaciek a samozrejme narastli aj skusenosti s rob. vysavacmi...
mna by zaujimalo-komu sa aky druh osvedcil, resp. napisal + aj -.
Popripade-s odstupom casu -ci by sa niekto rozhodol pre kupu inej znacky.
Dakujem.:)
zk24
09.08.11,11:20
ja ho zatial nemam ale rozhodujem sa medzi Roombou a Samsung 8855.
airin.nice
09.08.11,11:23
ja pocujem dost reklamy ohladne rob. vysavaca ROWIS....no len-moze ist samozrejme len o reklamu....neviem kde je kvalita a podobne..
Dada
09.08.11,11:25
A čo hovoríte na robotickú kosačku?
terezamaria
09.08.11,12:24
Tu je ďaľšia téma k robotickým vysávačom. Asi vyhráva Roomba 534 PET. :):---
http://www.porada.sk/t145139-p20-inteligentny-vysavac.html
zk24
09.08.11,12:28
Tu je ďaľšia téma k robotickým vysávačom. Asi vyhráva Roomba 534 PET. :):---
http://www.porada.sk/t145139-p20-inteligentny-vysavac.html

Citam pomalicky aj tu temu. Len tusim ten samsung nema nikto koho poznam, kto by dal recenziu. Na ten samsung je velmi vela dobrych recenzii na nete, co sa tyka casu vysavania, kvality vysavania a "IQ" a potom som nasla jednu ktora zas bola tak nasilu proti, ze sa mi to az nechcelo verit.

Asi najst nejaky obchod kde sa to da vyskusat...
terezamaria
09.08.11,13:38
Citam pomalicky aj tu temu. Len tusim ten samsung nema nikto koho poznam, kto by dal recenziu. Na ten samsung je velmi vela dobrych recenzii na nete, co sa tyka casu vysavania, kvality vysavania a "IQ" a potom som nasla jednu ktora zas bola tak nasilu proti, ze sa mi to az nechcelo verit.

Asi najst nejaky obchod kde sa to da vyskusat...

Moja známa má Samsung a keď videla vysávať moju Roombu, tak nechcela veriť, ako jednoducho sa s ňou robí. Hovorila, že ona musí oveľa viac času venovať čisteniu a údržbe. Zbytočne ľudia dávajú peniaze za zložité vysávače, úplne stačí jednoduchý systém, kde je i jednoduché čistenie. :---:):---
zk24
09.08.11,15:12
Moja známa má Samsung a keď videla vysávať moju Roombu, tak nechcela veriť, ako jednoducho sa s ňou robí. Hovorila, že ona musí oveľa viac času venovať čisteniu a údržbe. Zbytočne ľudia dávajú peniaze za zložité vysávače, úplne stačí jednoduchý systém, kde je i jednoduché čistenie. :---:):---

praveze ten samsung je lacnejsi, a paci sa mi ze vysava systematicky, ide "rad za radom", roomba vysava chaoticky, ako sa jej paci, ako sa odrazi tak ide. a preto vysava dvakrat tak dlho jednu miestnost.

samsung je lacnejsi. ale nepoznam nikoho kto ho ma.

ma konkretne samsung 8855 ? Citala som nejake nezavisle recenzie ako je test magazin a tak, ze vyhral sutaz najlepsi roboticky vysavac "vsetkych cias"... doteraz.

Ale co je na tom pravdy, fakt neviem.
Kvaka
09.08.11,15:18
praveze ten samsung je lacnejsi, a paci sa mi ze vysava systematicky, ide "rad za radom", roomba vysava chaoticky, ako sa jej paci, ako sa odrazi tak ide. a preto vysava dvakrat tak dlho jednu miestnost.

samsung je lacnejsi. ale nepoznam nikoho kto ho ma.

ma konkretne samsung 8855 ? Citala som nejake nezavisle recenzie ako je test magazin a tak, ze vyhral sutaz najlepsi roboticky vysavac "vsetkych cias"... doteraz.

Ale co je na tom pravdy, fakt neviem.
Roomba si plochu mapuje a pamätá, to len tak vyzerá, že ide chaoticky, a naozaj vysaje celú plochu. Viem, že máš psíkov, takže zváž, či ten lacnejší samsung je aj na chlpy od psíkov, lebo roomba pet áno.
zk24
09.08.11,15:22
Roomba si plochu mapuje a pamätá, to len tak vyzerá, že ide chaoticky, a naozaj vysaje celú plochu. Viem, že máš psíkov, takže zváž, či ten lacnejší samsung je aj na chlpy od psíkov, lebo roomba pet áno.

ano, roomba prejde vsetko, ale tym ze niektore miesta (tym ze ide "uhol odrazu = uhol dopadu") prejde viackrat, tak rovnaku miestnost pri rovnakom vysledku povysava za dlhsi cas.

Neviem to porovnat s tym samsung, lebo to nikto nema, ze by som si pytala konkretne recenzie....
Kvaka
09.08.11,15:36
ano, roomba prejde vsetko, ale tym ze niektore miesta (tym ze ide "uhol odrazu = uhol dopadu") prejde viackrat, tak rovnaku miestnost pri rovnakom vysledku povysava za dlhsi cas.

Neviem to porovnat s tym samsung, lebo to nikto nema, ze by som si pytala konkretne recenzie....
Mne vyhovuje, že vysáva dlhšie, napríklad aj to, že ak nájde viac "špiniek" na jednom mieste, senzor to zachytí a točí sa tam, kým to nevysaje. Na chlpy je lepšie to dlhšie vysatie, a ak je už čisto, sama ide do doku. Ak sa chlpy zaseknú v kolečkách roomby, prestane vysávať a oznámi, že ju treba vyčistiť.
pepsikova
09.08.11,16:27
ano, roomba prejde vsetko, ale tym ze niektore miesta (tym ze ide "uhol odrazu = uhol dopadu") prejde viackrat, tak rovnaku miestnost pri rovnakom vysledku povysava za dlhsi cas.

Neviem to porovnat s tym samsung, lebo to nikto nema, ze by som si pytala konkretne recenzie....
..

..to máš ako s mobilom..niekto nokiu, niekto sonyericson,niekto LG..každé má svoje výhody..ja na mojho ufoňa nedám dopustiť a ten sa veru nadrie na plyšáku z vlny...a maká ako šrofik..roomba PET...
zk24
09.08.11,16:51
Baby, ktora mate roombu pet alebo nieco obdobne, nie ste niektora z BA?
pepsikova
09.08.11,17:11
Baby, ktora mate roombu pet alebo nieco obdobne, nie ste niektora z BA?..

..ja som ufona videla pusteného v NAY-elektrodome, bežkal si po zemi..určite majú v BA obchod s elektronikou, kde ho predvádzajú...
airin.nice
09.08.11,19:17
som velmi rada, ze sa opat rozprudila tato debata..
tiez som zvedava na vase nazory...


ten rowis asi zatial nikto nema..
zk24
09.08.11,19:20
Citam rozne recenzie a nechapem ako mozu mat ludia tak strasne protichodne nazory...

napriklad tu: http://www.robotforum.cz/svc/discussions.asp?cx=ratings&ix=1
airin.nice
09.08.11,19:21
ja neviem...mozno ma kazdy ine naroky a ocakavania..
zk24
09.08.11,19:23
ja neviem...mozno ma kazdy ine naroky a ocakavania..

vela ludi pise ze nepovysava nic, niekto ze vysava fantasticky, niekto povie ze kefy sa pokazili po 3 mesiacoch a niekto problem vobec nema.

clovek sa nema podla coho rozhodnut. jedine to risknut a kupit.
airin.nice
09.08.11,19:32
prave som citala tie recenzie...je to tak ako pises....ci to nie je tym, ze je to akoze americky vyrobok, ale vyrobeny niekde uplne inde...
podobne je to s autami-mas napriklad opel, ale uz je vyrobeny v madarsku.:)
Kvaka
09.08.11,19:48
Citam rozne recenzie a nechapem ako mozu mat ludia tak strasne protichodne nazory...

napriklad tu: http://www.robotforum.cz/svc/discussions.asp?cx=ratings&ix=1
Ja som si to prečítala celé, ale mne sa nezdajú názory protichodné. Niekto sa sťažuje, že mu pofarbí boky stien a sedačiek, niekto sa sťažuje, že mu odišli ložiská, ale už nenapíše, že ju nechal pracovať plnú a omotanú chlpmi. Vysoko však prevažujú pozitívne skúsenosti. S roombou sa musíš spoznať, poctivo ju čistiť, vtedy by mala fungovať bezchybne. Ak je roomba čierna a nábytok svetlý, možno sú nejaké stopy po bokoch, ale ja mám roombu svetlú a nič také nevidím. Ak sú zanesené kefy a ťažko sa točia, je to na ložiská nápor, ak sú menej kvalitné, môžu sa zataviť, ale mňa roomba upozorní, že ju treba vyčistiť. Stane sa tiež, že roomba môže mať nejakú skrytú chybu, ako každý iný výrobok, od toho je záruka.
gabimokosova
10.08.11,07:35
Rowis mám asi 3/4 roka a som sním spokojná, rýchlo ho vyčistím a maká super.
otázka
10.08.11,07:44
som velmi rada, ze sa opat rozprudila tato debata..
tiez som zvedava na vase nazory...


ten rowis asi zatial nikto nema..

Nečítala som celú tému, ja mám Rowis expert 4500.....
otázka
10.08.11,07:52
Máme ho zhruba 4 mesiace, v byte 2 kocúrov, používame ho takmer denne a sme maximálne spokojný.
Porovnanie:
http://www.robotickevysavace.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=53
zk24
10.08.11,07:54
veľmi zaujimavy v pohlad.

v tomto jednoznacne vedie roomba

http://www.youtube.com/watch?v=MmrjeW67qu4
zk24
10.08.11,08:04
Roomba je vsak 3x pomalsia ako samsung (co sa tyka dlzky toho ako rychlo povysava - rovnaky priestor)

Ten isty priestor pre porovnanie rychlosti:

http://www.youtube.com/watch?v=_e5VavzabzY&feature=relmfu
otázka
10.08.11,08:17
Roomba je vsak 4x pomalsia ako samsung (co sa tyka dlzky toho ako rychlo povysava - rovnaky priestor)

Práve preto Samsung nekupuj, pretože keď pracuje rýchlejšie, tak to poriadne nepovysáva a Samsung navyše ( čo som videla videá, keď som sa ja rozhodovala aký vysávač kúpim ) tým, že vysáva vlastne v 1 čiare dané miesto prebehne len 1x, Roomba 4x, pretože sa vracia, keďže má rotačný pohyb.
pepsikova
10.08.11,08:43
...chápem, že dať 350€ za vysávač je dosť peňazí...ja som však uvažovala v iných dimenziách, keď som sa rozhodovala pre ufona...je pravda, že som ho videla a bola to láska na prvý šup-ale zašanuje mi ruky, to bolo prvé, na čo som myslela..v tom čase som mala pepsíkoláčika a chlpy všade...a bolo pre mňa podstatné,ako poctivo poberie hlavne z plyšáka tie chlpy..takže záleží na kefách,aké husté sú,hustejšie sú lepšie pre tých, čo majú havíkov...a že ide pomalšie- dobre, lebo robí poctivo...
zk24
10.08.11,09:12
Som rozhodnuta tych cca 350 € do toho investovat. Uz sa len rozhodnut ktory :)
zk24
10.08.11,09:15
Práve preto Samsung nekupuj, pretože keď pracuje rýchlejšie, tak to poriadne nepovysáva a Samsung navyše ( čo som videla videá, keď som sa ja rozhodovala aký vysávač kúpim ) tým, že vysáva vlastne v 1 čiare dané miesto prebehne len 1x, Roomba 4x, pretože sa vracia, keďže má rotačný pohyb.

Sice suhlasim, ale toto je tiez dost relativne. Ak ho budem pustat kazdy den, tak mozno uplne staci aby presiel kazde miesto jeden krat, a bol hotovoy za 15 minut. Alebo ho pustit 2x denne po 15 minut a vysledok moze byt ovela lepsi ako 1x po 45 minut.

Mozno roomba vysava preciznejsie, ked prejde 4x to iste miesto, len mozno je to miesto ciste uz po prvom raze.

A vzdy zalezi aj od toho kto ma aky byt. Samsung nepovysaval uplne celu izbu (podla prveho videa - za stolicku nesiel), ale ja napriklad nemam na zemi ziadne prekazky, mozno by u mna bolo "pokrytie" rovnake pri roombe a pri samsungu, len rozhoduje cas....

Musim zohnat niekoho kto ma samsung a pozicia mi ho na 1 den :D

Od vas vsetkych viem ze roomba je super, na samsung nemam ziadnu recenziu taku priamu.
otázka
10.08.11,17:33
No potom daj vedieť, ktorý si kúpila :) .
zk24
10.08.11,17:37
Jasne, ze dam. Dam vediet aj dojmy :)
zk24
14.08.11,09:59
a vítazom sa stáva - iRobot Roomba 581

http://www.irobot.sk/uvod#url=%2Froomba-581%2F&type=ajaxtype2
pepsikova
14.08.11,10:11
a vítazom sa stáva - iRobot Roomba 581

http://www.irobot.sk/uvod#url=%2Froomba-581%2F&type=ajaxtype2..

..tak by som povedala, že trocha zbytočných penízkov vyhodená navyše, ale však sú to tvoje peniaze...ale značka je dobrý výber...
terezamaria
14.08.11,11:43
a vítazom sa stáva - iRobot Roomba 581

http://www.irobot.sk/uvod#url=%2Froomba-581%2F&type=ajaxtype2

Zuzanka, kámoška si ho kúpila, chcela ma tromfnúť :---:---:---drahším. Potom bola na seba nahnevaná, že zbytočne investovala 140 euro navyše, lebo i tak ho nepúšťa, keď nie je doma. Ale je to na Tebe, inak funkcie majú presne tie isté, len tento si môžeš nastaviť, kedy Ti má začať vysávať. Potom napíš, ako si spokojná. :):):)
zk24
15.08.11,06:26
..tak by som povedala, že trocha zbytočných penízkov vyhodená navyše, ale však sú to tvoje peniaze...ale značka je dobrý výber...




Zuzanka, kámoška si ho kúpila, chcela ma tromfnúť drahším. Potom bola na seba nahnevaná, že zbytočne investovala 140 euro navyše, lebo i tak ho nepúšťa, keď nie je doma. Ale je to na Tebe, inak funkcie majú presne tie isté, len tento si môžeš nastaviť, kedy Ti má začať vysávať. Potom napíš, ako si spokojná.


No, ja sa snazim tromfnut inych v trochu inej oblasti ako v kupe co najdrahsieho vysavaca :D
Viem, ze bol drahsi ako som povodne planovala a venovala som vyberu relativne dost dlhy cas googlenia a citania recenzii. Je velmi subjektivne, kto dokaze vyuzit ake funkcie vysavaca. Pre mna bolo prvoradou podmienkou programovanie vysavania. Chcem ho prave pre to aby ked pridem domov aby bolo uz povysavane, nie aby sa vysavalo ked som doma.

Co sa tyka zakladnej funkcie vysavaca – a teda vysavanie – tak je vo vsetkych modeloch Roomby v podstate rovnake, takze porovnavat vysavanie nebudem, kedze vsetky vysavaju super.

Pre mna velmi vyuzitelne su aj majaky, ktore znamenaju ze vysavac prejde do dalsej miestnosti az ked je povysavana prva miestnost, a teda nebeha po byte ako splaseny. Ak ste doma ked vysava, je to tiez pre vas ale nevyuzitelne, lebo mozete danu miestnost zavriet aj s vysavacom a ked bude povysavane preniest ho do druhej miestnosti. Prvy krat sme vysavali bez majakov, musim povedat ze moj pes to skoro nerozdychal, a dokazem si mysliet ze Roomba mojho psa vyslovene „prenasledoval a nahanal“ a tusim sa na tom trosku aj „smial“ :D Len sa pes premiestnil, a uz ho mal za chrbtom. Druhe vysavanie bolo s majakmi, a teda pes lezal uz cely cas v hale a sledoval ako vysava obyvacku a k nemu nedojde. Potom sa pes raz premiestnil do obyvacky a uz k nemu vysavac ani raz nedosiel. Vdaka majakom trafi na nabijacku aj ked je vo stvrtej miestnosti.

Co sa tyka dialkoveho ovladania, tak toto nebolo nic kvoli comu by som priplacala, ale bolo sucastou balenia. Vyuzila som to raz ale pravidelne urcite nebudem. Vyuzila som to ked sme vecer natrusili z tyciniek, tak som chytila dialkove, dala ho povysavat konkretne miesto a poslala spat na nabijacku. Viac to vyuzivat asi nebudem.

Virtualnu stenu som zatial neskusala, a pre mna nebude potrebne, lebo nemam nic take k comu by sa nemal priblizit.

Chcem vysavac taky ktory vysava a ja ani neviem ze ho mam doma. Majaky su rozmiestnene po byte, vysavac naprogramovany a tym to u mna konci.

Bolo to ako s vyberom hociakej inej veci. Najprv sa nastvete na MHD a idete si kupit auto ktore vas bude vozit iba do prace a spat, a nakoniec kupite take ktore ma el.otvaranie okien a manualnu klimu. Za mobil ktory ma 5mpx fotoaparat si nepriplatim, staci mi taky co posiela sms a telefonuje. Ale viem ze nabuduce si kupim uz pracku so susickou i ked sa mi to zdalo pred 3 rokmi ako totalne zbytocne vyhodene peniaze.

Skusim to zhrnut – postreh po 2 vysavaniach:
+vyborne vysavanie – podlahy, koberec 1,5cm
+povysaval vsetky zakutia
+absolutne samostatny
+relatívne rychle vysavanie 20min 25m2. 4 miestnosti trvali 80minut.
+povysaval na jedno nabitie
-vysoka cena
-relativne hlucny

Kvalitu vyrobku, kazovost a podobne veci budem vediet zhodnotit tak o pol roka.
miklosh
15.08.11,06:41
a niekedy aj zo zeme...hlavne z koberca...
zk24
15.08.11,08:06
a niekedy aj zo zeme...hlavne z koberca...

??
edu21
06.09.11,05:37
Dobrý deň. ja mám už vyše roko irobot Roomba a som s ním maximálne spokojná, akurát, že už asi bude potrebné kúpiť baterku, nakoľko povysáva bez nabitia už len jednu izbu. oceňujem hlavne teraz, ke´d som v 9. mesiaci tehu:)
No veľmi by som chcela, nakoľko mám skoro všade plávajúce podlahy- robot na mokré vytieranie podlahy...zatiaľ som našla len irobot Scooba, no ten je dosť drahý, hľadám lacnejšiu alternatívu...
Vedel by mi niekto poradiť?
Ďakujem
otázka
06.09.11,05:58
Na umývanie lacnejšie alternatíva neexistuje, na našom trhu je zatiaľ len Scooba, mám to naštudované, nakoľko sa chystám zakúpiť ho.
SamuelSK
06.09.11,06:03
A zo zahranicia ?

edit:

nasiel som irobot 780, akoze najnovsie a vidim ze u nas 600eur, v amerike 600usd

nech idu niekam, svine nenazarane slovneske!

edit2:
asi aj ja zacnem dovazat a nahadzovat si 100% marzu :D
otázka
06.09.11,06:06
Tam som nepátrala...
edu21
06.09.11,10:25
Ďakujem za odpoved...ale ako čítam recenzie, nieje práve "najvymakanejšia"....zanecháva veľa vody, nevhodná na plávajúce podlavy a je vraj hlučná...hmmm....
eluša
10.10.11,15:15
Pozerám v e-shope robotické vysávače, trošku aj ich cenu, lebo... No, máme plochu asi 80 m2, prevažne dlažba, len v jednej izbe je plávajúca podlaha. Máme však fenku,kokeršpanielka, ktorá okrem chlpov stále niečo ohrýza a vyrába smeti/drevo,papier, topánka,lopta,plyšák/, no všetko, čo neustrežieme. Už nevládzem dookola zametať, preto by som rada prečítať niečo konkrétnejšie - poradí si robotický vysávač s takýmto neporiadkom, alebo slúži len na bežné smeti a nečistoty ?
Lnn
21.10.11,07:23
Na umývanie lacnejšie alternatíva neexistuje, na našom trhu je zatiaľ len Scooba, mám to naštudované, nakoľko sa chystám zakúpiť ho.

Rodičia majú na dome túto Scooba, kedže majú dlažby a ako vravíte je to jediný na našom trhu na mokré umývanie.
Ja ho teda odporúčať nemôžem, kedy prídem k rodičom vtedy je rozobratý a niečo na ňom nefunguje, kupovali ho tuším v žiline ciže aj s reklamáciami trocha problém stále ho tam nosiť alebo posielať.
KEJKA
21.10.11,07:29
na bežné smeti je robot výborný.
Mne pobehá každé ráno, mám zhruba takú istú plochu. treba dávať pozor na smeti, ktoré sa môžu na kefy namotať,. prípadne väčšie rozmery, ktoré ROOMBA nezvládne. Odporúčam.

Pozerám v e-shope robotické vysávače, trošku aj ich cenu, lebo... No, máme plochu asi 80 m2, prevažne dlažba, len v jednej izbe je plávajúca podlaha. Máme však fenku,kokeršpanielka, ktorá okrem chlpov stále niečo ohrýza a vyrába smeti/drevo,papier, topánka,lopta,plyšák/, no všetko, čo neustrežieme. Už nevládzem dookola zametať, preto by som rada prečítať niečo konkrétnejšie - poradí si robotický vysávač s takýmto neporiadkom, alebo slúži len na bežné smeti a nečistoty ?
dobrava
21.10.11,07:58
Dobrý deň, nechcem zakladať novú tému, ale možno mi niekto poradí:
Zatiaľ nemám robotické vysávače, ale mám starší typ vysávača, s ktorým sme max. spokojní. Odišiel však náhradný diel, a to plast, ktorý sa nasádza na papierové vrecko vysávača. Je to úplne malicherná záležitosť, ale keď som sa informoval v servise, takéto vysávače sa už nevyrábajú, takže náhradné diely už nikde nezoženiem. Jedná sa o vysávač - ETA DRACO. Nevedel by niekto helfnúť??? Ďakujem.
mango27
21.10.11,11:30
dost casto sa nam zasekaval na nerovnom povrchu alebo kobercoch, na parketach fungoval vyborne
Julian
25.10.11,18:58
Pozerám v e-shope robotické vysávače, trošku aj ich cenu, lebo... No, máme plochu asi 80 m2, prevažne dlažba, len v jednej izbe je plávajúca podlaha. Máme však fenku,kokeršpanielka, ktorá okrem chlpov stále niečo ohrýza a vyrába smeti/drevo,papier, topánka,lopta,plyšák/, no všetko, čo neustrežieme. Už nevládzem dookola zametať, preto by som rada prečítať niečo konkrétnejšie - poradí si robotický vysávač s takýmto neporiadkom, alebo slúži len na bežné smeti a nečistoty ?


24.10.11 je v Hosp. novinách uverejnený test robotických vysávačov. Názov článku "Drahé metly ukázali slabé miesta" kde sú testované Romba 555, Romba 520, LG Hom-Bot, Samsung Navibot SR 8845 a 8855, Clean Mate QQ2, Carmeo Smart 159 a Sencor SVC 8000 B. Keďže článok je spolplatnený tak nie je celý test, preto budem interpretovať niektoré údaje.
Odstraňovanie nečistôt - dostatočne (známkovanie max. 100%) mali v poradí ako sú napísané 35%, 33%, 27 %, 20 %, 21 %, 20 %, 22% a posledný nedostatočne 11 %.
Batéria: 75, 85, 38, 46, 44, 37 33 a posledný 27%
Vyhnutie sa prekážkam: 57, 57, 72, 57, 57, 52, 52 a posledný 52% (100% max.)
ešte je tam hodnotenie kvality a cena.

Záver: Rob. vysávače klasickým nesiahajú výkonom ani po pás a je nutné z času na čas poriadne poupratovať. S určitými výhradami sa hodia na ľahšie domáce práce.

http://hnonline.sk/osobnefinancie/c1-53340320-test-drahe-metly-ukazali-aj-svoje-slabiny
zk24
25.10.11,19:07
Snad by niekto nechcel porovnat klasicky vysavac s robotickym...to sa ani neda.*

Moj test: Klasický vs. Roboticky:

Povysavanie gauca: Klasický 90 percent. Roboticky 0 percent - nevyskocí na gauc.*
Vysávanie sám: Klasický nula percent (stojí tam kde ho necham). Robotický 99 percent.*
pivko
26.10.11,16:28
Neviem si vobec predstaviť ako by robotický vysávač vysával moju obývačku zatrepanú drevami:D slony, tigre, budhovia , motorky, atd. Tak že tie robotické sú podľa mňa vhodné len do miestností kde sa na zemi nenachádza veľa tikoveho dreva.;)
Julian
26.10.11,16:55
Snad by niekto nechcel porovnat klasicky vysavac s robotickym...to sa ani neda.*

Moj test: Klasický vs. Roboticky:

Povysavanie gauca: Klasický 90 percent. Roboticky 0 percent - nevyskocí na gauc.*
Vysávanie sám: Klasický nula percent (stojí tam kde ho necham). Robotický 99 percent.*

V tých tabuľkách nie je porovnanie s klasickým vysávačom. Napr. iba pri jednom je uvedené že vysáva aj chlpy z koberca.
Ten záver som opísal z textu.
Ale keď chceš vedieť v akej rovine sa pohybuješ tak je potrebné porovnať s niečim.

Ten Tvoj test si zaslúži pochvalu- veľmi veselý. Pobavil ma.
pepsikova
26.10.11,17:15
.prečítala som...nuž každý má svoj názor...ja mám psa, teda chlpy..mám aj ruky, čo ma bolia..a veru romba na denné vysávanie po mojom decku a psovi je vysávač na nezaplatenie...a je pravda, že 2x do mesiaca vysávam velkým vysávačom sedačku , nedostupné miesta, počítač-proste také, kde mi romba nevojde...ale 2x za mesiac to zvládnem, denne nie..preto som za robota a doporučujem ho, hlavne k bolavým rukám..
..a tiež mám po zemi kopu všelijakých doplnkov, romba ich v pohode obíde, nezvalí a keď treba, odpracem..aj k veľkému vysávaču..tak..
marulik
21.01.12,11:35
dobrý deň dievčatá
prešla už doba čo ste sa tu roznežňovali nad ufónikom, vedeli by ste pridať nejaké skúsenosti naviac? Životnosť môjho klasického vysávača končí a tak silno rozmýšľam nad iR 564 Petkou, lebo moja havina tiež inteligentne denne púšťa vlas. vopred ďakujem (ostatné pokecky na porade k iR som počítala)
MimiSG
10.02.12,13:10
Aj teraz po dlhšom čase ste spokojná?
Ďakujem!
Jozef500
01.03.12,12:36
Ak chcete vyhodit peniaze kupte si roboticky vysavac. Cistiacej technike sa venujem uz zopar rokov a opravoval som aj zopar vysavacov, mezdi inym aj robotickych. Zial lacnejsie roboticke vysavace cca do 500€ maju uplne primitivnu inteligenciu. chodia sem a tam logika je len ze ked nabura tak sa otoci a ide inym smerom. Furt sa niekde zaseknu, zamotaju, padnu zo schodov alebo na ne stupite a podobne. Kamaratovi v nestrazenej chvili vybehol na ulicu a niekto mu ho presiel autom a bolo po vysavaci za 400€... co sa tyka vysavania maju maly podtlak a slaby vykon, vacsinou maju rotujucu kefu, co vlastne zabezpecuje to ze to vobec nieco povysava. Problemy maju s kutami a rohmi, kde zostavaju chumace prachu. Pod nabytkom ani nehovorim. Prahy, kable na zemi, decke hracky, stolicky. S tymto vsetkym maju problem. Vysavace s dokovacou stanicou maju casto problem trafit sa do stanice. Tie lacnejsie si tam idu len "dobit baterky" tie drahsie dokovacia stanica dokaze vyprazdnit. maju spustu optickych senzorov a tie so citlive na prach. Co tym chcem povedat, ked chcete aby Vam vysavac fungoval tak ako v reklame treba z bytu odstranit vsetky stolicky hracky, zdvihnut nabytok nech je pod nim aspon 10cm, zavesit, upevnit vsetky kable, pravidelne aspon raz za dva tyzdne vycistit vysavacu vsetky senzory, kolieska, zametaciu kefu. ked si to zhrniete spolu so vstupnymi nakladmi mozete si ten byt povysavat raz za tyzden normalnym vysavacom. Odporucam vysavac, co ma tzv "turbo hubicu" cize podlahovu hubicu s kefou - idealne na koberce pretoze precesava vlasy a super si poradi aj s vlasmi. na tvrdu podlahu (plavajuca a parkety) vam staci vysavac a beznou podlahovou hubicou ktora sa da spravidla prepnut tak aby sa vysunuli kefky a nedoskriabete tak potom podlahu nejakym pripadnym kamienkom ci pieskom. Snad som Vam dal dostatok informacii. odporucam tiez centalny vysavac, ak mate novostavbu alebo robite rekonstrukciu investicia sa vyplati na 100%. vyhody centralu su zname, otvorite zasuvku pichnete hadicu a vysavate. odsavany vzduch vyfukuje mimo budovy, takze je to pecka pre alergikov.
zk24
01.03.12,12:45
Aj teraz po dlhšom čase ste spokojná?
Ďakujem!


Ja som. Akurat jedna vec je ze v majákoch sa baterie vybijaju castejsie ako som cakala. Investujem asi do dobíjateľných.
zk24
01.03.12,12:48
Ach ta reklamna kampan
terezamaria
01.03.12,15:15
Ja mám vysávač rok, teda aj maják - tzv.stenu, ale stále mám pôvodnú baterku a to vysávam 2 - 3 krát týždenne.
jahoszmsk
04.03.12,14:00
http://www.funny.cz/img2/nechcete-ulizet-poritte-si-batole.jpg nechce sa vám vysávať? zaobstarajte si batoľa.
terezamaria
04.03.12,15:25
Hlavne, keď dobre lozí po štyroch, ale smietky asi nezbiera, maximálne tak do pusinky.
Majka 11
01.04.12,22:16
Ja mam umyvac Scooba a bola som velmi spokojna.Akurat ze sme sa prestahovali do mini bytu takze uz to nemozem pouzivat co mi je velmi luto, lebo usetril moj cas. Baterie ja som kupila iba do virtualnej steny-to je taka krabicka,ktora vysiela neviditelny luc. Vobec sa tak rychlo nevybijali. Vdaka virtualnej stene (ja som mala 2) sa umyvac dalej nevpusti-t.j. nespadne zo schodov ci nevojde do inej miestnosti. Ak by niekto chcel, tak mu ho vyhodne predam-pretoze mne uz len lezi v skatuli a niekomu by usetril robotu a cas.
ivajungi
06.08.12,18:42
musím napísať v žiadnom prípade neodporúčam vysavač Rowis!!!!!! pri reklamácii, ktorú mi odmietli a preplatili iba 75% sumy napriek 4 reklamáciám a používanie ani nie 1 rok - no 4 x v oprave a necelý rok od nákupu, som sa dozvedela, že takýto ich vysavač má životnosť 3 roky:eek: , preťaží sa ked vysáva dlhšie vlasy, senzory fungujú len pri ideálnych podmienkach svetlosti miestnosti a podlahy. ked padne zo schodou napriek senzorom tak mi odporučili dávať na schody papiere :eek:, proste bolo by to na dlhý odkaz. Ked chcete robotický vysavač, neulakomte sa na lacnejší model od firmy rowis je to kvantita na úkor kvality - nikdy viac!!!!
zuzana - irsko
12.08.13,20:46
Ahojte, zaujimalo by ma ako je to s vysavanim viacerych izieb pri iRobot. Dnes sme totiz boli v Nay a povedali mi, ze ziaden model (pytala som sa na irobot roombu 650 a 660) nedokaze vysavat viacero izieb. Ide mi o to, ze mam 3 izbovy byt (bez prechodovych list) a zaujimalo ma, ze ked si naprogramujem, aby vysavac vysaval ked nebudem doma, ci povysava cely byt. Predavac mi povedal, ze ziaden z irobotov (ani model 770) nie je schopni prejst z izby do izby, resp. aj ked prejde, tak sa nedokaze vratit na zakladnu. Vraj tuto funckiu ma len navyssi model 780. Je to naozaj tak??? Povedal, ze musim dat tie virtualne steny a ked povysava jednu izbu tak ho preniest do druhej a tak dalej. .... to mi vsak pride zvlastne ....
erik555
13.08.13,09:54
Ahojte, zaujimalo by ma ako je to s vysavanim viacerych izieb pri iRobot. Dnes sme totiz boli v Nay a povedali mi, ze ziaden model (pytala som sa na irobot roombu 650 a 660) nedokaze vysavat viacero izieb. Ide mi o to, ze mam 3 izbovy byt (bez prechodovych list) a zaujimalo ma, ze ked si naprogramujem, aby vysavac vysaval ked nebudem doma, ci povysava cely byt. Predavac mi povedal, ze ziaden z irobotov (ani model 770) nie je schopni prejst z izby do izby, resp. aj ked prejde, tak sa nedokaze vratit na zakladnu. Vraj tuto funckiu ma len navyssi model 780. Je to naozaj tak??? Povedal, ze musim dat tie virtualne steny a ked povysava jednu izbu tak ho preniest do druhej a tak dalej. .... to mi vsak pride zvlastne ....
mne pride zvlastne toto tu vsetko v teme :D
emma01
02.10.13,06:41
Ahojte, zaujimalo by ma ako je to s vysavanim viacerych izieb pri iRobot. Dnes sme totiz boli v Nay a povedali mi, ze ziaden model (pytala som sa na irobot roombu 650 a 660) nedokaze vysavat viacero izieb. Ide mi o to, ze mam 3 izbovy byt (bez prechodovych list) a zaujimalo ma, ze ked si naprogramujem, aby vysavac vysaval ked nebudem doma, ci povysava cely byt. Predavac mi povedal, ze ziaden z irobotov (ani model 770) nie je schopni prejst z izby do izby, resp. aj ked prejde, tak sa nedokaze vratit na zakladnu. Vraj tuto funckiu ma len navyssi model 780. Je to naozaj tak??? Povedal, ze musim dat tie virtualne steny a ked povysava jednu izbu tak ho preniest do druhej a tak dalej. .... to mi vsak pride zvlastne ....
Tak ten predavač nevedel o čom rozpráva. Ak máš virtuálny maják, tak ti povysáva všetky izby a vráti sa späť do doku. Ja mám irobot Roomba 780 a som s ním veľmi spokojná. Vysáva dokonale, len mu to tvrá oveľa dlhšie ako mne. Ale mám ho nastavený tak, aby vysával keď nie sme doma.
miriams1
13.05.16,11:39
Ja mam Homebot od LG a som max spokojná. Vybrala som si ho hlavne kôli tomu že vie povysávať celý byť a nepotrebuje majáky.( dalšia oštara navyše ktorú musíte skladovať a pchať do nej baterky) Tak isto sa mi pozdávalo pohodlnejšie manipulovanie s nádobou na prach. Pri Rombách sa pri vyberaní kadečo povysýpa. Bol síce drahsí práve kôli tomu že vie povysávať viac miestností naraz, ale teraz s odstupom času si myslím če stačí aj taký čo dokáže povysávať len jednu miestosť. Pri detoch sa vždy niečo povaluje po zemi a to by sa stalé niekde zasekol. Najčastejšie ho použivam tak že v jednej miestnosti pozbieram veci ktoré by mohli sposobiť problém, povykladám stoličky a potom ho tam pustím. Medzitým prichystám dalšiu miestosť a popri tom si niečo spravím. Ale je to na nezaplatenie. Zatial som ale s detmi doma takže mi to tak vyhovuje. Ak by som bola v práci tak je jasné že by mi to vyhovoalo tak že ked sa človek vráti domov ta je povysávané :-) Ale tiež musíte ratať s tým že treba prebehnuť byť a pozbierať všetko do čoho by sa mohol zaseknuť. inak ho najdete zaseknutého v prvej miestnosti.