nana134
09.07.09,22:41
Dobry den chcela som sa spytat uz tych skusenych,ze ci si mozem kupita aj registracnu pokladnu na inzerat?Ak pojdem na danovy urad,mozem si zistit,ze ci je pokladna od povodneho majitela odhlasena na DU?Co ak nebude a ja uz budem mat napr.registracnu pokladnu kupenu,nebudem mat nejake problemy.Mozno strasim,ale pre istotu sa pytam.Este som citala,ze pokladnu uvadza do prevadzky servisny technik.Nemozem si to ja uviest do prevadzky?
Dakujem
nana134
09.07.09,20:43
Este som sa chcela spytat,ze ked napriklad pridem na DU v auguste,mozem prihlasit reg.pokladnu az od septembra?
Dav
09.07.09,20:57
Dobry den chcela som sa spytat uz tych skusenych,ze ci si mozem kupita aj registracnu pokladnu na inzerat?Ak pojdem na danovy urad,mozem si zistit,ze ci je pokladna od povodneho majitela odhlasena na DU?Co ak nebude a ja uz budem mat napr.registracnu pokladnu kupenu,nebudem mat nejake problemy.Mozno strasim,ale pre istotu sa pytam.Este som citala,ze pokladnu uvadza do prevadzky servisny technik.Nemozem si to ja uviest do prevadzky?
Dakujem
Pri kúpe na inzerát nejaké riziko môže byť, už aj v záručnej dobe.
Pokladnicu musí vždy uviesť do prevádzky technik. Uvedenie pokladnice do prevádzky - zaregistrovanie - konzultuj priamo na príslušnom daňovom úrade. Ak by Ti ju aj zaregistrovali zajtra, uzávierku robíš prvýkrát v ten deň, keď uskutočníš prvý predaj. Ešte poznámka - pokiaľ začínaš podnikanie s príspevkom od UPSVaR, musia byť všetky veci, ktoré nakúpiš s dotácie, nové.
nana134
10.07.09,19:38
Dakujem,nebudem podnikat s prispevkom od upsvar.Este mam prosim jednu poslednu otazku.Nikdy som s pokladnou nerobila,ak by som si kupila pokladnu,tak sa da aspon doma ucit na nej pracovat este predtym nez bude uvedena do prevadzky?Dakujem
Darina1234
10.07.09,19:45
Nahodou aj ja mam pokladnu na predaj, ukončila som obchod, pokladnu som odhlasila na DU technik mi zapisal servisny zaznam o ukončeni. Pokladna ma cvičný režim a v tomto režime si možeš blokovanie s PLU nacvičiť a odskušat.
Dav
10.07.09,19:45
Dakujem,nebudem podnikat s prispevkom od upsvar.Este mam prosim jednu poslednu otazku.Nikdy som s pokladnou nerobila,ak by som si kupila pokladnu,tak sa da aspon doma ucit na nej pracovat este predtym nez bude uvedena do prevadzky?Dakujem
Dá sa učiť, existuje aj tréningový režim. V návode pri pokladni je postup, alebo aj technik, ktorý pokladňu uvedie do prevádzky, urobí inštruktáž.
nana134
11.07.09,17:02
Dakujem Vam poradaci.