Angibabuska
09.07.09,23:12
Dobry!
Chceme kupit byt, ale nevieme ake je riziko toho, ze nas oklamu vlastnici bytu. Resp. lepsie kupit byt cez realitnu kancelariu? Ake su moznosti predist takymto oklamamniam (napr. nevysporiadane vztahy, tarchy a pod.)? Dakujem!
Andy Kralik
09.07.09,21:24
Vyhody realitnej kancelarie su hlavne skusenosti. Ak ide o zabehnutu serioznu firmu tiez si nemoze dovolit predat nieco od "podvodnika" a tym ze pracuje v odbore ma lepsiu sancu spoznat ak nieco nesedi. Realitka ma taktiez lepsie skusenosti s pripravou zmluvy, napriklad..

Riziko sa da minimalizovat, aj ked asi nie uplne eliminovat.

1. Treba byt opatrny a vsimat si vsetko podozrive.
2. Rozmyslat hlavou a nic nepodpisovat skor ako si to dobre precitam :)
3. Zmluvu poriadne nastudovat a najlepsie ju dat pozriet este niekomu inemu - znamemu pravnikovi napriklad
4. Vlastnictvo, tarchy a pripadne plomby ku konkretnej nehnutelnosti sa daju pozriet na na portali katastra https://www.katasterportal.sk/kapor/ Určite si to overiť
5. A urcite by som sa pytal ako vlastnik k nehnutelnosti prisiel. Problem by mohol v buducnosti vzniknut ak by niekto mohol napadnut platnost zmluvy (byvaly manzel napriklad.. vid vela prispevkov v porade ohladom tohto)..
6. Ak by som kupoval byt.. popytal by som sa susedov v okoli.. nezavazne.. mohol by som sa dozvediel dolezite informacie

To je vsetko co ma napada.. :)
mona091
09.07.09,21:49
a este:

- urcite by som zaplatila odmenu aj pravnikovi, aby ma zastupoval pri jednani s realitkou

- ak by realitka nevstupila do obchodu, pravnika je nevyhnutne mat na vsetky ukony

- cokolvek na podpis by som dala pripomienkovat mojmu pravnikovi

- vyhotovenie kupnych zmluv by som ziadala mat autorizovane advokatom, notarom

- peniaze by som ziadala mat ulozene v notarskom depozite az po povolenie vkladu

- odmenu by som vyplatila az po povoleni vkladu
misomiso
09.07.09,22:05
Hlavne si treba davat pozor na takych podvodnikov, ktori si od majitela prenajmu byt (pod falosnou identitou), potom daju inzerat a byt predaju tak, ze sfalsuju identitu vlastnika. Kedze s nim maju najomnu zmluvu, nie je pre nich az taky problem sfalsovat jeho inedntitu, maju od neho vsetky potrebne osobne udaje, ako aj udaje o nehnutelnosti.
mona091
09.07.09,22:18
Hlavne si treba davat pozor na takych podvodnikov, ktori si od majitela prenajmu byt (pod falosnou identitou), potom daju inzerat a byt predaju tak, ze sfalsuju identitu vlastnika. Kedze s nim maju najomnu zmluvu, nie je pre nich az taky problem sfalsovat jeho inedntitu, maju od neho vsetky potrebne osobne udaje, ako aj udaje o nehnutelnosti.


vlastnika bytu si over nahliadnutim do viacerych dokumentov s fotkou, overenim u viacerych susedov,

- overenim OP na:

http://www.minv.sk/egovinet/StratenyOdcudzenyDoklad
Angibabuska
12.07.09,10:38
Ako zistim, ze dana nehnutelnost nie je predmetom exekucneho konania?
amila
22.07.09,09:31
vyziadajte so opis z LV na katastri, tiez odporucam prevod urobit cez notarsku uschovu lebo je to ovela bezpecnejsie ako dat do uschovy v RK