ARQEROS
09.07.09,23:43
Zdravim, mam otazku ci mam pravo vratit tovar do 7 dni kupeny cez internet ak si ho osobne vyzdvihnem u predajcu? Na stranke pravaspotrebitela.sk sa pise citujem

"Toto právo máte aj v prípade, ak ste si tovar objednaný prostredníctvom internetu vyzdvihli osobne priamo u predajcu."

Avsak v zakone c. 108/2000 §12 ktory som si precital som nic take nenasiel. Napriklad e-shop sysnet ma v obchodnych podmienkach citujem:

"Odstúpenie od kúpnej zmluvy zo strany kupujúceho v prípade neosobného spôsobu doručenia tovaru (nevzťahuje sa na osobné prevzatie tovaru v mieste predávajúceho)."

http://www.sysnet.sk/obchodne-podmienky/

Dalej tam maju uvedene ze tovar nesmie byt pouzity. Avsak v spominanom zakone sa nic nepise o pouziti tovaru. Osobne si myslim, ze na to ten zakon vznikol, aby si mohol kupujuci doma tovar vyskusat, kedze ho nema moznost prezriet pri kupovani. Akonahle ho vyskusa uz je predsa pouzity (?). Keby som ho vratil v povodnom stave, bez poskodenia s komplet prislusenstvom aj krabicou maju pravo mi zo sumy, ktoru mi maju vratit strhnut este nieco dalsie okrem nakladov na vratenie tovaru, ktore si maju pravo zauctovat? Hoci by bol ten tovar iba rozbaleny a spat zabaleny, ale podla nich uz by bol pouzity...

Chcem si v danom shope nieco kupit preto ma trochu zarazili ich obchodne podmienky. Bolo by dobre vediet ci nie su v rozpore zo zakonom, ci mozem vratit tovar aj ked som ho osobne vyzdvihol a ci mozem vratit pouzity tovar.
Dakujem za odpoved.
ARQEROS
11.07.09,16:58
Ziadna odpoved? Neviem ci za to, ze sa to tu uz riesilo alebo som to zaradil do zlej sekcie?