Tinaho
10.07.09,09:02
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, aké zložky mzdy sa započítavajú do mzdy pri výpočte priemernej hodinovej mzdy. Náš sotvér mi z výpočtu vylúčil nasledovné:
- preplatenie nadčasov
- návšteva lekára (spadajúca do ZP povolených 7 dní)
- prémie
- OČR
- sprievod rodinného príslušníka

Je to správne? - všetky tieto zložky nepatria do mzdy, ktorú použijem pri výpočte priemernej hodinovej mzdy.
Ďakujem za radu.
VERONIKA6
10.07.09,07:24
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, aké zložky mzdy sa započítavajú do mzdy pri výpočte priemernej hodinovej mzdy. Náš sotvér mi z výpočtu vylúčil nasledovné:
- preplatenie nadčasov
- návšteva lekára (spadajúca do ZP povolených 7 dní)
- prémie
- OČR
- sprievod rodinného príslušníka

Je to správne? - všetky tieto zložky nepatria do mzdy, ktorú použijem pri výpočte priemernej hodinovej mzdy.
Ďakujem za radu.
Priemerná mzda sa vypočíta zo skutočne odpracovaných hodín a mzdy. Softvér Ti to počíta správne.
veronikasad
10.07.09,07:27
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, aké zložky mzdy sa započítavajú do mzdy pri výpočte priemernej hodinovej mzdy. Náš sotvér mi z výpočtu vylúčil nasledovné:
- preplatenie nadčasov
- návšteva lekára (spadajúca do ZP povolených 7 dní)
- prémie
- OČR
- sprievod rodinného príslušníka

Je to správne? - všetky tieto zložky nepatria do mzdy, ktorú použijem pri výpočte priemernej hodinovej mzdy.
Ďakujem za radu.
prémie sa započítavajú do priemerného zárobku, takisto mzda za prácu nadčas - nezapočítava sa nadčasový príplatok. Ostatné položky sa nezapočítavajú.