gugho
10.07.09,10:44
Dobrý deň. Chcem sa spýtať pracoval som v jednej firme ako ako zastupujúci jednej pani ktorá bola na rodičovskej dovolenke. Kedže sa vrátila tak mne skončil pracovný pomer. Ale ja som sa dal na PN a pani na druhý deň dala žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru. Tým pádom mna hned prijali o 3 dni do nového pracovného pomeru. Musím sa hlásiť na úrad práce po skončení pracovného pomeru kedže som mal vystavenú PN???
Vopred ďakujem.
Lenka1979
10.07.09,08:53
Dobrý deň. Chcem sa spýtať pracoval som v jednej firme ako ako zastupujúci jednej pani ktorá bola na rodičovskej dovolenke. Kedže sa vrátila tak mne skončil pracovný pomer. Ale ja som sa dal na PN a pani na druhý deň dala žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru. Tým pádom mna hned prijali o 3 dni do nového pracovného pomeru. Musím sa hlásiť na úrad práce po skončení pracovného pomeru kedže som mal vystavenú PN???
Vopred ďakujem.


Nemusíš, bol si ešte v ochrannej lehote.
brčko
10.07.09,09:03
Dobrý deň. Chcem sa spýtať pracoval som v jednej firme ako ako zastupujúci jednej pani ktorá bola na rodičovskej dovolenke. Kedže sa vrátila tak mne skončil pracovný pomer. Ale ja som sa dal na PN a pani na druhý deň dala žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru. Tým pádom mna hned prijali o 3 dni do nového pracovného pomeru. Musím sa hlásiť na úrad práce po skončení pracovného pomeru kedže som mal vystavenú PN???
Vopred ďakujem.

Ak si napr. končil PP 3.7.09, nový PP ti začal 6.7.09 a tvoja PN, teda poberanie nemocenského (o to ide), trvalo v období medzi týmito dátumami 4-5.7.09, tak je to OK. Budeš mať síce okno v dôchodkovom, nemocenskom poistení a aj v poistení v nezamestnanosti počas týchto dní, no to nevadí. Len zdravotné poistenie musí byť súvislé. A zdravotne budeš aj tie dva dni poistený ako osoba poberajúca nemocenské. Treba si ale myslím vybaviť zo soc.poistovne potvrdenie, že si v tomto období poberal nemocenské a s týmto papierom zájsť na svoju pobočku zdrav. poistovne. Možno budeš potrebovať aj doklad o ukončení PP (napr. zápočtový list) a možno začiatku nového?? (v tomto to má každá ZP inak) Aby si to mal v ZP v poriadku. Najlepšie tam asi najprv zavolať, čo budeš potrebovať, aby si nechodil viackrát.

A na UP v žiadnom prípade sa hlásiť nemusíš a ani nemôžeš byť zaevidovaný. Oni ťa počas trvania PN nemôžu zaevidovať ako uchádzača o zamestnanie, vždy až po ukončení PN.