Alise
10.07.09,12:10
Sídlo aj prevádzka v BA V. Prenajaté ďalšie kancelárie tej istej spoločnosati v BA VI bez prístupu verejnosti(nie prevádzka) na administratívne účely. Máme nahlásiť kancelárie ako prevádzkareň?Má sa to nahlasovať aj na živnosť?(tak ako pri prevádzke napr. kozmetiky?).ďakujem vám za radu
veronikasad
10.07.09,10:39
Sídlo aj prevádzka v BA V. Prenajaté ďalšie kancelárie tej istej spoločnosati v BA VI bez prístupu verejnosti(nie prevádzka) na administratívne účely. Máme nahlásiť kancelárie ako prevádzkareň?Má sa to nahlasovať aj na živnosť?(tak ako pri prevádzke napr. kozmetiky?).ďakujem vám za radu

Pozri § 17 Živnostenského zákona

§ 17
Prevádzkareň
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.

(2) Združenou prevádzkarňou sa na účely tohto zákona rozumie trvalo zriadený, spravidla uzavretý priestor, v ktorom sa prevádzkuje výrobná živnosť zahŕňajúca súbor činností spĺňajúcich znaky samostatných živností v prípade, ak pracovný, technický alebo technologický postup prác nadväzuje na seba alebo inak spolu súvisí na účel výroby finálneho produktu.

(3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:

a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
b) stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby,
d) výstavné priestory a vzorkové predajne,
e) priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.
Alise
10.07.09,19:08
Dakujem za odpoved. Takze staci len oznamenie na DU? Dnes som mala kontrolu a upozornili ma na to, ze kazdy jeden priestor(kancelariu)musim nahlasit ako oznamenie stalej prevadzkarne v sulade so Zak.511/92,§31,bod (3).Zda sa mi to cudne,lebo uz len pojem prevadzkaren evokuje pocit miesta,kde sa pohybuju klienti a je tam pohyb materialu.