SMartina
10.07.09,11:56
Ahojte. Potrebovala by som zistiť, či ak konateľ s.r.o. je aj zamestnanec ako manažér či si môže odpočítať DPH z napr. obleku, topánok a oblečenia, ktoré potrebuje na reprezentáciu a používa na rokovania s klientom a dalej ak je jeho manželka ekonómka tak či si tiež môže odpočítať DPH z kostímu a oblečenia, ktoré potrebuje na rokovania. Ďakujem.:confused:
kkllc
10.07.09,10:06
podľa mňa nie. A podľa mňa oblek ani kostím nie je daňý výdavok.
Aljok
10.07.09,10:18
SMartina
10.07.09,10:59
Ale keď montérky sú pracovné obečenie a dá sa odpočítať DPH, potom aj oblek je pracovné oblečenie pre menežéra.
Čo vy na to???
Lenka1979
10.07.09,11:09
Ale keď montérky sú pracovné obečenie a dá sa odpočítať DPH, potom aj oblek je pracovné oblečenie pre menežéra.
Čo vy na to???

Ak je ten kostým alebo oblek označený logom firmy tak to môže byť daňový náklad. Ak nie je tak nie-takých kostýmov by si mohla dať kopec do nákladov a obhájiť,že to je ( i keď nie je) súčasťou práce. Montérky je jednoznačne pracovné oblečenie, lebo na iné veci by sa ani používať nedali, ale o kostýmoch a oblekoch by sa podľa mňa dalo veľmi veľa polemizovať a obhajovať. Takže dajte tam logo a máte.
Katarína Cigánová
10.07.09,11:13
" civilné " oblečenie sa veeeeeeeľmi ťažko obhajuje ako náklad daňovo uznateľný - i keď s nejakým logom - to by muselo byť neodnímateľné , nezmazeteľné ap. ... no je to diskutabilné .
Katarína Cigánová
10.07.09,11:17
Daňovo uznateľné výdavky sú také , o ktrrých dokážete , že slúžia na dosiahnutie a udržanie príjmov... . No skúste dokázať - že práve bez tohto obleku si nedokážete príjmy udržat ..... naozaj na takýchto výdavkoch si kontrola zgustne ...
liba2
20.08.09,20:44
Daňovo uznateľné výdavky sú také , o ktrrých dokážete , že slúžia na dosiahnutie a udržanie príjmov... . No skúste dokázať - že práve bez tohto obleku si nedokážete príjmy udržat ..... naozaj na takýchto výdavkoch si kontrola zgustne ...
pozri sem, prečítaj si poslednú stranu, alebo aj celú tému:
http://www.porada.sk/t30671-p3-kostym-dan-naklad.html