Indiana
10.07.09,12:32
Prosím Vás, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti pri vypĺňaní 1/4 ročného prehľadu a riadku D na ňom. Ide o riadok Suma rozdielu daňového bonusu.

Doteraz som bola zvyknutá totiž vypĺňať tento riadok len vtedy, ak som si skutočne chcela požiadať o vrátenie sumy daňového bonusu, ktorú som vyplatila z prostriedkov zamestnávateľa. A vprípade, ak som tento riadok nevyplnila, tak som nechala v riadku D = 0 a tento rozdiel som si odpočítala od preddavkovej dane až nasledujúci kvartál.

Momentálne mi na DU tvrdia, že riadok D má byť vyplnený VŽDY - aj vtedy, ak si nežiadam o daňový bonus.

Máte s tým niekto tiež takúto skúsenosť????

ĎAKUJEM
Aljok
10.07.09,10:38
Majú pravdu, je to tak aj v poučení na vyplnenie prehľadu.
Ak žiadaš o vrátenie bonusu vypĺňaš II. časť. Ak nie, tak nevyplníš.
enad
15.07.09,12:14
Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť. Založili sme s.r.o. a na DU sme sa zaregistrovali aj za platcu dane zo závislej činnosti (pre istotu). Zatiaľ však žiadneho zamestnanca nemáme. Musím podávať na DU štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch na daň?
A druhá otázka. V druhej sro-čke už nemáme zamestnancov. Registrovaný za platcu dane zo závislej činnosti na DU sme však ostali (možno niekedy v budúcnosti). Musíme podávať štvrťročný prehľad alebo stačí na DU napísať, že momentálne nezamestnávame žiadnych zamestnancov. Čo by ste mi odporučili.
Ďakujem
grammatika
15.07.09,12:26
Ak im neoznámiš, že nikoho nezamestnávaš, tak musíš podávať štvrťročné prehľady + hlásenie ročné.
janka marenistakova
15.07.09,12:37
Ahoj sisas,
sú dve možnosti - buď s.r.o. odhlásiš z DÚ ako zamestnávateľa
a nemusíš podávať žiadne kvartálne alebo ročné hlásenia alebo budeš vedený ako zamestnávateľ a každý kvartál podáš v zákonnom termíne hlásenie ako aj hlásenie ročné, pozor, to isté platí aj pre zdravotné poisťovne a Soc.poisťovňu - žiadajú výkazy, keď si vedený ako zamestnávateľ, aj nulové.Janka