Coosom
10.07.09,12:39
Ahojte,
chcel by som sa spýtať, či náhodou nemá niekto informácie, znalosti, či je možné nejakým spôsobom vymôcť náhradu škody od poisťovne, alebo majiteľa vozidla, ktorému podpálili auto.
Parkoval som vedľa a poškodila sa mi časť vozidla.
Mam len PZP, čo je moja chyba.

Vychádzam ale z toho, že mne škodu spôsobilo vedľa stojace auto, takže by náhrada mala ísť z jeho poistky.

Mal by ju síce hradiť vinník, ale ten je neznámi.
Prečo by som mal doplácať na to, že majiteľ vozidla niekto nemal rád ?
Prípadne je možné súdne vymôcť škodu od majiteľa vozidla, ktorému auto podpálili ?
Išlo o jeho majetok..

Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
mona091
10.07.09,10:46
Chapem tvoje pocity, ale zial,

ak mas havarijne poistenie, tak mozes mat plnenie z neho, ak bude znamy vinnik, uplatnovat skodu si budes u neho,

ale aby si si uplatnoval skodu u poskodeneho, to asi teda nie,

to ako keby niekto Ti dal na hubu, a omylom sa pritrafi aj mne, bitkar zduchne a ja si mam ziadat bolestne od teba?
ivka70
10.07.09,10:59
To poskodenie je vandalizmus, tvoje auto neposkodilo susedne auto.
O skodu mozes zalovat toho, kto ohen zalozil, ked ho nahodou vypatraju.

Havarijna poistka by to mohla vyriesit, skus sa spytat v poistovni, ci zo zakonnej sa to neda.
mona091
10.07.09,11:02
ked tak rozmyslam, mozno ze aj mohla vzniknut situacia taka,
ze horiace auto sa dalo do pohybu, vrazilo do dalsieho auta, cim ho poskodilo a este aj podpalilo,

ak je to tak zdokumentovane, tak by sa aj dalo nieco robit
Stanislav 1975
10.07.09,11:41
ked tak rozmyslam, mozno ze aj mohla vzniknut situacia taka,
ze horiace auto sa dalo do pohybu, vrazilo do dalsieho auta, cim ho poskodilo a este aj podpalilo,

ak je to tak zdokumentovane, tak by sa aj dalo nieco robit

Monika,to neprejde-kazdemu by bolo jasne,ze ide o utopisticku spekulaciu...Inak,ja ta v poslednom case sledujem a celkom sa mi pacis-vidiet,ze poistovnictu rozumies,pa
Stanislav 1975
10.07.09,11:43
Chapem tvoje pocity, ale zial,

ak mas havarijne poistenie, tak mozes mat plnenie z neho, ak bude znamy vinnik, uplatnovat skodu si budes u neho,

ale aby si si uplatnoval skodu u poskodeneho, to asi teda nie,

to ako keby niekto Ti dal na hubu, a omylom sa pritrafi aj mne, bitkar zduchne a ja si mam ziadat bolestne od teba?

K tomuto nemam co dodat,pekna ,pravdiva odpoved.K+
Stanislav 1975
10.07.09,11:44
To poskodenie je vandalizmus, tvoje auto neposkodilo susedne auto.
O skodu mozes zalovat toho, kto ohen zalozil, ked ho nahodou vypatraju.

Havarijna poistka by to mohla vyriesit, skus sa spytat v poistovni, ci zo zakonnej sa to neda.

Ivka,z pzp sa to nebude dat...
Halli
10.07.09,12:16
Ivka,z pzp sa to nebude dat...

Stanko, však nebuď lapaj :D, poraď niečo zo skúseností..a teoretická otázka, lebo podpaľovanie áut dnes frčí.:cool:..z havarijnej to nieje problém? Alebo keď, aký?
Stanislav 1975
10.07.09,12:29
Stanko, však nebuď lapaj :D, poraď niečo zo skúseností..a teoretická otázka, lebo podpaľovanie áut dnes frčí.:cool:..z havarijnej to nieje problém? Alebo keď, aký?

No moja,z havarijnej sa neplni tomu autu na ktore je utok smerovany,nakolko je vo vylukach 'utok na vozidlo a prepravovane osoby'-takisto sa neplnilo ani ked mojmu klientovi rozstrielali mercedesa.ALE AK JE POSKODENE AUTO KTORE BOLO POISTENE A UTOK SMEROVAL NA INE AUTO,T.J.NIE POISTENE AUTO,TAK JE NAROK NA POISTNE PLNENIE.Samozrejme ak ma poistku slusnu a nie nejaky brak za par eur,kde je vsetko vo vylukach...
brčko
10.07.09,12:48
Sa trošku aj divím. Dalo by sa to z havarijnej aj ked nejde o haváriu? Som myslela, že len pri havárii, o čo v danom prípade nejde alebo pri krádeží, či živelnej pohrome, čo tiež do toho nespadá.
buchač
10.07.09,13:49
No moja,z havarijnej sa neplni tomu autu na ktore je utok smerovany,nakolko je vo vylukach 'utok na vozidlo a prepravovane osoby'-takisto sa neplnilo ani ked mojmu klientovi rozstrielali mercedesa.ALE AK JE POSKODENE AUTO KTORE BOLO POISTENE A UTOK SMEROVAL NA INE AUTO,T.J.NIE POISTENE AUTO,TAK JE NAROK NA POISTNE PLNENIE.Samozrejme ak ma poistku slusnu a nie nejaky brak za par eur,kde je vsetko vo vylukach...

To ma trochu zarazilo ...

Ani keď si priplatím ???

Povedzme , že som nejaký rizikový klient , KTORÝ POČÍTA s tým , že na mňa / na osádku auta , t.j. rodina , klienti ../ bude vedený eventuálny útok so zbraňou ?
Povedzme , že si zaobstarám aj nejaké opancierované vozidlo , ani vtedy ?
Stanislav 1975
10.07.09,14:33
To ma trochu zarazilo ...

Ani keď si priplatím ???

Povedzme , že som nejaký rizikový klient , KTORÝ POČÍTA s tým , že na mňa / na osádku auta , t.j. rodina , klienti ../ bude vedený eventuálny útok so zbraňou ?
Povedzme , že si zaobstarám aj nejaké opancierované vozidlo , ani vtedy ?

Jurko, nie, nedá sa to...:mad:
Stanislav 1975
10.07.09,14:35
Sa trošku aj divím. Dalo by sa to z havarijnej aj ked nejde o haváriu? Som myslela, že len pri havárii, o čo v danom prípade nejde alebo pri krádeží, či živelnej pohrome, čo tiež do toho nespadá.

Veľa vecí sa dá, keď sa chce- vieš napríklad, že zo zákonnej poistky sa platí aj pohreb aj kar?;)
ondrejvla
10.07.09,20:39
Veľa vecí sa dá, keď sa chce- vieš napríklad, že zo zákonnej poistky sa platí aj pohreb aj kar?;)

?????? a v akom prípade, ak rodina havaruje a zomrie, alebo ak som ja ako účastník nehody spôsobila túto nehodu, pri ktorej zahynie posádka havarovaného auta?
Tak toto počujem prvý raz, a mám poistené všetko v dome, dielni, ale na MV len ZP.
Stanislav 1975
10.07.09,20:44
?????? a v akom prípade, ak rodina havaruje a zomrie, alebo ak som ja ako účastník nehody spôsobila túto nehodu, pri ktorej zahynie posádka havarovaného auta?
Tak toto počujem prvý raz, a mám poistené všetko v dome, dielni, ale na MV len ZP.

Vlastička.presne tak-ak sposobíš dopravnu nehodu pri ktorej niekto zomrie,tak z tvojej poistky sa hradí aj pohreb aj kar...a aj farár-proste všetko...
Stanislav 1975
10.07.09,20:45
Vlastička.presne tak-ak sposobíš dopravnu nehodu pri ktorej niekto zomrie,tak z tvojej poistky sa hradí aj pohreb aj kar...a aj farár-proste všetko...

Z pzp myslím...:)
ondrejvla
10.07.09,20:54
Z pzp myslím...:)

Ale čo je to prosím to: pzp - jedná sa o nejakú vetvu zo zákonného poistenia?
Xanti
10.07.09,21:06
Ale čo je to prosím to: pzp - jedná sa o nejakú vetvu zo zákonného poistenia?
PZP - povinné zmluvné poistenie ( poznáme ho pod zákonným poistením je viac vžité ) :D