patriciavarjuova
10.07.09,15:17
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu ohladom obciansko-pravneho sporu: prave sme sa nastahovali do bytovky, kde mame krb. avsak suseda nad nami mala spory s predchadzajucimi majitelmi - tvrdi, ze ona nemoze kurit lebo sa jej napojili na "jej" prieduch. tuto situaciu vyriesila tak, ze poskodila vlozku v komine, aby sa nedalo kurit. Co s tym? podla mna prieduch je spolocne vlastnictvo a nie jej. ako mozem od nej vymahat odskodne za poskodenu vlozku ( skoda je asi cca 20 000 byvalych Sk ).
dakujem
chandler
10.07.09,13:30
pokial viem tak na jeden prieduch moze byt pripojeny iba jeden kotol, alebo krb... takze mi nie je jasne ako sa mohli pripojit na jej prieduch? zospodu?
kero64
10.07.09,14:22
Ak prieduchom myslíš komín, tak ako písal chandler, na jeden komín je možné pripojiť iba jedno vykurovacie teleso. Už je jedno, či je to kotol alebo krb. Treba zavolať odborníka, aby situáciu posúdil a podľa toho sa zariaďte.
220870
10.07.09,16:12
Trochu poznám tie bytovky.Boli a sú to dvoj troj a štvorpodlažné budovy .Vy máte svoj prieduch do toho vám nemôže zasahovať.Treba kontaktovať bytové družstvo, správcu budovy....
220870
10.07.09,16:14
pokial viem tak na jeden prieduch moze byt pripojeny iba jeden kotol, alebo krb... takze mi nie je jasne ako sa mohli pripojit na jej prieduch? zospodu?

Dá sa to, no problem.