robovi
11.07.09,00:07
Vyhliadol som si nehnutelnost,/ zahradu/, ktora je uz dlhsi cas neobrabana a nikto sa o nu nestara. Pri zistovani vlastnickych vztahov k nehnutelnosti na elektronickom katastri som sa dozvedel, ze na tuto nehnutelnost je vydany exekucny prikaz. Mam pocit, ze rozhodovanie o tejto nehnutelnosti nie je v rukach jej vlastnika, ale exekutora.
Ako mam postupovat, ked mam zaujem nadobudnut tuto nehnutelnost do mojho vlastnictva?
Este taka podotazka. Je niekde na nete vyveseny nejaky centralny zoznam drazieb, alebo nieco podobne, kde by som nasiel pripadnu drazbu tejto nehnutelnosti?

Vopred dakujem za radu.
zeron
11.07.09,07:27
Exekučné dražby sú uverejňované na www.exekutor.sk. Máte viac možností ako postupovať. Môžete sa obrátiť na povinného, teda na vlastníka nehnuteľnosti, dohodnúť sa s ním na odkúpení záhrady. POstupovali by ste tak, že by ste namiesto povinného vyplatili jeho dlh plus všetky trovy exekúcie priamo exekútorovi, ktorý by exekučné záložné právo následne zrušil, a ak by zostali nejaké peniaze, tie by ste vyplatili priamo vlastníkovi. Ak je už určená dražba, tak sa môžete zúčastniť dražby a pozemok vydražiť. Najlepšie by bolo zistiť, v akom stave sa exekučné konanie nachádza, príp. aká je dlžná suma, pretože tiež môže nastať situácia, že dlžná čiastka povinného prevyšuje reálnu hodnotu pozemku. V každom prípade treba nakontaktovať povinného ale aj exekútora a spoločnou dohodou sa môžete stať vlastníkom.