sklenkova
02.08.05,18:52
Prosím Vás, musím objednávky nejako zapisovať, lebo ja ich len za celý mesiac scvaknem a odložím. Stačí to?

Mám sa ísť učiť podvojné účtovnictvo a neviem čo by som si mala vopred pozrieť,čítam bársčo a mám pocit že neviem ani to čo na začiatku. Ďakujem za radu.
ondrejvla
02.08.05,16:59
Prosím Vás, musím objednávky nejako zapisovať, lebo ja ich len za celý mesiac scvaknem a odložím. Stačí to?

Mám sa ísť učiť podvojné účtovnictvo a neviem čo by som si mala vopred pozrieť,čítam bársčo a mám pocit že neviem ani to čo na začiatku. Ďakujem za radu.
Ivka, ja si vždy nechám kópiu objednávky, tak mám posledné číslo, ktoré bolo vydané. Nezapisujem, ale odkladám kópie.
K PÚ - pozri si Svokrinu kuchyňu, myslím, že ti dá veľa. Keď pochopíš, čo sú aktíva a pasíva, máš vyhraté! Zo začiatku budeš mať z toho "mišung", ale potom sa to utrasie. Ale to musíš chcieť ty sama.
lenkak
02.08.05,16:59
Ja objednávky si tiež len založím.
PU - daj si vyhľadávanie, už sa spomínalo tu dosť kníh ohľadom začiatku s PU.
sklenkova
02.08.05,17:23
Ja som si to prečitala a rozumiem tomu,veď už 5 rokov čo sa starám o dom kontrolujem si inventúry a ona mi to dáva v tých súvahách, ale ja som mala na mysli nejaké knihy,trebárs z Poradcu alebo neviem,lebo čítam zákon o DPH a všelijáké iné a už mi z toho šibe!
babenko1
02.08.05,18:13
Ja som si to prečitala a rozumiem tomu,veď už 5 rokov čo sa starám o dom kontrolujem si inventúry a ona mi to dáva v tých súvahách, ale ja som mala na mysli nejaké knihy,trebárs z Poradcu alebo neviem,lebo čítam zákon o DPH a všelijáké iné a už mi z toho šibe!joooj.. moja zlatá, z tých zákonov sa aj nám parí hlavička.. ale dobrá kniha na podv. účto je od cenigovej
ondrejvla
02.08.05,20:09
Ja som si to prečitala a rozumiem tomu,veď už 5 rokov čo sa starám o dom kontrolujem si inventúry a ona mi to dáva v tých súvahách, ale ja som mala na mysli nejaké knihy,trebárs z Poradcu alebo neviem,lebo čítam zákon o DPH a všelijáké iné a už mi z toho šibe!
Vieš Ivka, ak to nepôjde, máš proste na niečo iné, a nie na toto! Ja si tiež nešijem šaty sama, a aj na trvalú chodím ku kaderníčke. Potom už len odporúčam siahnuť na dobrej účtovníčke, v Bratislave ich je spústa, vidím to na Porade. A sú šikovné.
janka303
03.08.05,05:15
Ja objednávky vyhotovujem trikrat . originál pre dodavateľa, jednu kopiu pre mňa k fakture a druha kopia ostava v knihe objednávok. najlepšie su tie samoprepisovacie.
Ta svokrina kuchyňa je fakt super, odporúčam.



Prosím Vás, musím objednávky nejako zapisovať, lebo ja ich len za celý mesiac scvaknem a odložím. Stačí to?

Mám sa ísť učiť podvojné účtovnictvo a neviem čo by som si mala vopred pozrieť,čítam bársčo a mám pocit že neviem ani to čo na začiatku. Ďakujem za radu.
Mickya
03.08.05,07:22
Ja sa chcem spýtať: objednávky nám chodia e-mailom, nemáme ich číslované, (ale podľa času vieme zistiť poradie objednávok). Je to problém, ak objednávky nečíslujeme?
Ďakujem
lenkak
03.08.05,11:20
Ja tiež nemám očíslované objednávky, iba dátum mám, a som spokojná.