toju
11.07.09,07:09
prosim o radu.som zaciatocnik v ju mozem zaradit v alfe kompresor v hodnote 702,80 EUR a tlačiareň v hodnote 90 EUR do kratkodobeho majetku? dakujem .
Manual
11.07.09,05:47
prosim o radu.som zaciatocnik v ju mozem zaradit v alfe kompresor v hodnote 702,80 EUR a tlačiareň v hodnote 90 EUR do kratkodobeho majetku? dakujem .
Ano, dokonca by som povedal že musíš, pretože toto zariadenie má životnosť dlhšiu ako 1 rok a aj cena nie je zanedbateľná a pri prípadnej oprave, môžeš dať výdavok do nákladov.
Marína
11.07.09,05:50
prosim o radu.som zaciatocnik v ju mozem zaradit v alfe kompresor v hodnote 702,80 EUR a tlačiareň v hodnote 90 EUR do kratkodobeho majetku? dakujem .
V súlade s platnými predpismi môžeš majetok považovať za zásoby a je povinnosť ho evidovať v operatívnej evidencii krátkodobého majetku.
Evidencia nesúvisí so samotným softwarom ale s platnými predpismi.
toju
11.07.09,05:53
A MUSIM NA TIE veci v majetku nalepit to inventarne číslo kt. mi v alfe priradi? a na konci roka sa robi inventarizacia?dakujem
Marína
11.07.09,06:01
Nemusíš nalepiť žiadne číslo a invetarizáciu urobíš, inak by si nezistila, čo je potrebné či už z takého, alebo onakého dôvodu vyradiť.
toju
11.07.09,06:04
DAKULíííííIK
ivustek
14.04.10,16:31
Živnostník zakúpi drevo na výrobu postelí, ktoré si zhotoví sám a používa ich v súvislosti s podnikaním/ubytovanie/. Nákup dreva bol zaúčtovaný do VOZD a prijatý na sklad. Následne bolo drevo vydané zo skladu do spotreby na výrobu vlastných postelí.Mám zaevidovať tieto postele do krátkodobého majetku? Ak áno v akej sume? Zrátať všetky náklady na ich výrobu /drevo,lak, kovanie/? Predom ďakujem za radu.
ivustek
15.04.10,08:40
Živnostník zakúpi drevo na výrobu postelí, ktoré si zhotoví sám a používa ich v súvislosti s podnikaním/ubytovanie/. Nákup dreva bol zaúčtovaný do VOZD a prijatý na sklad. Následne bolo drevo vydané zo skladu do spotreby na výrobu vlastných postelí.Mám zaevidovať tieto postele do krátkodobého majetku? Ak áno v akej sume? Zrátať všetky náklady na ich výrobu /drevo,lak, kovanie/? Predom ďakujem za radu.
posúvam
ivustek
17.04.10,10:49
posúvam
Zita5
17.04.10,11:13
Živnostník zakúpi drevo na výrobu postelí, ktoré si zhotoví sám a používa ich v súvislosti s podnikaním/ubytovanie/. Nákup dreva bol zaúčtovaný do VOZD a prijatý na sklad. Následne bolo drevo vydané zo skladu do spotreby na výrobu vlastných postelí.Mám zaevidovať tieto postele do krátkodobého majetku? Ak áno v akej sume? Zrátať všetky náklady na ich výrobu /drevo,lak, kovanie/? Predom ďakujem za radu.

Spočítať všetky výdaje na nákup materiálu na zhotovenie postelí /prácu živnostníka nepočítať/ = súčet : počet postelí = cena za jednu posteľ .

Súhlasím so zápisom do evidencie KM, nakoľko je to jeho OM.
Takto by som aj ja postupovala .
ivustek
17.04.10,12:46
Ďakujem pekne.