SMartina
11.07.09,10:07
Ahojte.
Má niekto skúsenosť s tým, že sa môže odpočítať DPH zo založenia akvária. Napr. nakúpenie rybičiek a jedla pre rybičky, či si môže firma odpočítať DPH? Je to skrášlenie kancelárie tak isto ako kvety.

Ďalej uvažujem o tom, že ak má firma zamestnancov, má nakúpené poháre, príbory pre zamestnancov, aby sa mohli stravovať vo firme, tak by si mohla dať do nákladov a odpočtu DPH aj umývačku riadu, ak správne uvažujem.

A ešte jedna úvaha. Ak má tá istá firma prenajaté poschodie pre firemné účely a súčasťou je terasa, ktorú si chce zrekonštruovať, napr. urobiť drevenú strešku, môže si dať materiál do nákladov? Táto terasa bude slúžiť aj na príjmanie klientov a rokovania s nimi.
Ďakujem.
:)
Tweety
11.07.09,08:15
Ahojte.
Má niekto skúsenosť s tým, že sa môže odpočítať DPH zo založenia akvária. Napr. nakúpenie rybičiek a jedla pre rybičky, či si môže firma odpočítať DPH? Je to skrášlenie kancelárie tak isto ako kvety. Skúsenosť nemám, ale máš pravdu, je to rovnaké, ako u kvetov, takže postup by mal byť rovnaký.
Ďalej uvažujem o tom, že ak má firma zamestnancov, má nakúpené poháre, príbory pre zamestnancov, aby sa mohli stravovať vo firme, tak by si mohla dať do nákladov a odpočtu DPH aj umývačku riadu, ak správne uvažujem. Áno, správne.

A ešte jedna úvaha. Ak má tá istá firma prenajaté poschodie pre firemné účely a súčasťou je terasa, ktorú si chce zrekonštruovať, napr. urobiť drevenú strešku, môže si dať materiál do nákladov? Táto terasa bude slúžiť aj na príjmanie klientov a rokovania s nimi.
Ďakujem. Je to potrebné posúdiť podľa toho, ako je formulovaná zmluva s prenajímateľom.
:)
Odpovede v texte.
durisovad
11.07.09,08:22
Co sa tyka akvaria, rybiciek, umyvacky riadu a podobnych veci, odporucala by som vypracovat vnutrofiremnu smernicu, ktora by pojednavala o starostlivosti o zamestnancov.
S prestresenim terazy by som sa dohodla s majitelom, aby to spravil on a adekvatne zvysil najom alebo by som to zaplatila ja a dohodla s majitelom zlavu na najomnom po dobu umorovania nakladov, pretoze jemu sa zvysi hodnota prenajimaneho objektu.