36marika
11.07.09,10:13
Prosím Vás poraďte.
Kúpila som 30.06.2009 auto N1 - Opel Zafira 5 miestne - v techničáku ako druh nákladný automobil. Auto som kúpila na autoúver, kde majiteľ je Quatrocar a ja som držiteľka auta na r.č. . Od 1.8.2009 začnem podnikať. Mala by som pár otázok:
1. Môžem zaradiť auto do majetku firmy? Alebo ho len môžem používať ako podnikateľ súkromné auto.
2. V oboch prípadoch aké náklady si môžem z auta uplatňovať ako podnikateľ.
3. Alebo mám požiadať Quatrocar o prevod na IČO. Potom čo môžem dať do nákladov.

Ďakujem za skorú odpoveď.
Tweety
11.07.09,08:22
Prosím Vás poraďte.
Kúpila som 30.06.2009 auto N1 - Opel Zafira 5 miestne - v techničáku ako druh nákladný automobil. Auto som kúpila na autoúver, kde majiteľ je Quatrocar a ja som držiteľka auta na r.č. . Od 1.8.2009 začnem podnikať. Mala by som pár otázok:
1. Môžem zaradiť auto do majetku firmy? Alebo ho len môžem používať ako podnikateľ súkromné auto.
2. V oboch prípadoch aké náklady si môžem z auta uplatňovať ako podnikateľ.
3. Alebo mám požiadať Quatrocar o prevod na IČO. Potom čo môžem dať do nákladov.

Ďakujem za skorú odpoveď.
Skús v príspevkoch pohľadať, daj do vyhľadávača kľúčové slovo, a odpovedí na túto tému nájdeš nespočetne mnoho. Odpovedali by sme na dávno už zodpovedané.:)
Bod 6 ETIKETY
6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.
36marika
11.07.09,10:26
Bolo toho tu už na túto tému popísané veľa, ale vždy sa jednalo o osobný automobil, preto Vás pekne prosím o pomoc.